Hi-Fi ve Diğer Müzik Sistemleri Hakkında

Genel Yaşam Stili Konularını Bulabileceğiniz Bölüm

Re: Hi-Fi ve Diğer Müzik Sistemleri Hakkında

Mesaj darksilence » 29 Eyl 2016, 12:19

Gelişen teknolojiyle ileriki zamanlarda FLAC'ında yüzüne bile bakmıycaz nerdeyse. DSD müzikler var artık. Bambaşka bir çözünürlük bambaşka bir derinlik. İfi micro iDSD kulaklık amfisi (DAC+amfi) var şu an yeni nesil ipod ile sürüyorum(kaynak önemli), bang&olufsen h6 kulaklım aldım (ki bu amfinin hakkı hifiman he-560 bence.Bu bile zar zor yetiyor :D ) onkyo'nun programıyla çıkış ayarını dsd 5.6 mhz ayarlandığında normal AAC uzantısını dsd 'ye convert ediyor.. hal böyleyken kulaklıktayken bile verdiği haz bir bambaşka. Hele ki orjinal dsd kayıt bulduğunda offf diyorum. Enstrüman çalan kişinin Nefes alışını çok rahatlıkla duyabiliyorsunuz. Mükemmel bir detay, geniş bir sahne.. Böyle kayıtlar da var tabi. Azıcık tuzlu tabi. :thumbup: Ama AAC den DSD 5.6 convert halinde bile mükemmele yakın bir detay var yine de.. sahne de yeterli... burn-in tamamlanırsa süper olucak ama...sabır... :roll:

Resim
Resim
Resim
En son darksilence tarafından 29 Eyl 2016, 14:01 tarihinde düzenlendi, toplamda 2 kere düzenlendi.
"As the Years Go Passing By..."
Kullanıcı avatarı
darksilence

Mesaj eyimen » 29 Eyl 2016, 13:54

darksilence yazdı:Gelişen teknolojiyle ileriki zamanlarda FLAC'ında yüzüne bakmıycaz artık. DSD müzikler var artık. Bambaşka bir çözünürlük bambaşka bir derinlik. İfi micro iDSD kulaklık amfisi (DAC+amfi) var şu an yeni nesil ipod ile sürüyorum(kaynak önemli), bang&olufsen h6 kulaklım aldım (ki bu amfinin hakkı hifiman he-560 bence.Bu bile zar zor yetiyor :D ) onkyo'nun programıyla çıkış ayarını dsd 5.6 mhz ayarlandığında normal AAC uzantısını dsd 'ye convert ediyor.. hal böyleyken kulaklıktayken bile verdiği haz bir bambaşka. Hele ki orjinal dsd kayıt bulduğunda offf diyorum. Böyle kayıtlar da var tabi. Azıcık tuzlu tabi. :thumbup:

Valla bende Musical Fidelity v90 DAC, Beyerdynamic A20 amfi ve Beyerdynamic T880 kulaklik var. 320 Mp3 ile FLAC'in farkini anlamak cok cok zor. DSD kayit bulup denemek lazim ama kalite arttikca farkini hissetmek zorlasiyor giderek :roll:
Kullanıcı avatarı
eyimen

Mesaj darksilence » 29 Eyl 2016, 14:12

eyimen yazdı:
Valla bende Musical Fidelity v90 DAC, Beyerdynamic A20 amfi ve Beyerdynamic T880 kulaklik var. 320 Mp3 ile FLAC'in farkini anlamak cok cok zor. DSD kayit bulup denemek lazim ama kalite arttikca farkini hissetmek zorlasiyor giderek :roll:

Derinlik arttığından alışkın olduğun sesten başka bir sese geçişte ilk başta hiçbirşey anlamıyorsun evet doğru. Ama birkaç kere dinleyipte kulağı alıştırdığınızda yine FLAC dinlediğinizde aradaki farkı bariz bir şekilde ayırt edebiliyorsunuz o zaman. Doğru sese yaklaştıkça kulak terbiye ediliyor ve seçicilik artıyor... Bunu evimdeki ses sistemimde de farkedebiliyorum. Uzun bir süre dinleme yaptıktan sonra herhangi bir kablo upgrade'i yaptığımda değişikliği direkt %15-20 gibi hissetmemi sağlıyor. Hele hele kablolar piştikçe bu oran giderek gün gün daha da katlanıyor. Çok heyecan verici.. bir çocuğun büyüyüp gelişmesi gibi tıpkı... :thumbup:
"As the Years Go Passing By..."
Kullanıcı avatarı
darksilence

Önceki

Dön TSF Yaşam Stili - Lifestyle & Entertainment

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 40 misafir

TSF Partner Brands & Medias
Ancon
Arnold & Son
Ateliers deMonaco
Audemars Piguet
Badollet Geneve
Bell & Ross
Breitling
Chopard
Concord
Gucci
Hautlence
Hublot
Linde Werdelin
Maîtres du Temps
Manufacture Royale
Oris
Parmigiani Fleurier
Snyper Geneve
Steinhart
Watchonista

Facebook  Twitter  Instagram  Youtube  RSS Portal    |    Gallery    |    Blog    |     Advertise / Reklam / Contact      

All brand names and trademarks are the property of their respective owners