TV Önerisi

Genel Yaşam Stili Konularını Bulabileceğiniz Bölüm

TV Önerisi

Mesaj Derici » 28 Ara 2023, 02:09

Max. 15.000 tl bütçe ile tv almak istiyorum. Hangi marka ve modeli, almalıyım? Media marketlerde birçok tvyi çıplak gözle görmeme rağmen, karar veremedim. Ortamın çok aydınlık olmasında etkilemiş olabilir..
kullanıp denemiş olanların tavsiyesini istiyorum. Daha önce samsung ve lg markalarını kullanmıştım.
Özelllik olarak:

50 inç
Led - Qled
4k
Yan açılardan görüntünün bozulmaması
Dahili uydu alcısısı önemli değil.
İşletim sistemi önemli değil.
Önemli olan renklerin gerçeğe yakın olması.

Mi11t cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
Kullanıcı avatarı
Derici

Re: Tv önerisi

Mesaj Timsah » 28 Ara 2023, 02:27

Gerçeğe en yakın renkler oled tvlerde onlarda 40 k dan yukarı.

Fiyata göre performans açısından TCL tv lere bakabilirsiniz.
Umut doğar genellikle, her şey umutsuzlaştığında.
Kullanıcı avatarı
Timsah

Mesaj vysaknc » 28 Ara 2023, 09:24

Bildiğim kadarı ile birkaç kanal dışında 4K yayın bile yapılmıyor,halen tüm uydu yayınları full HD,bu nedenle TV nin kaç K olmasından ziyade ekran özellikleri önemli özellikle 100 herz ve üzeri bir televizyon olsun,kullanacağınız yerin büyüklüğü ne göre olabildiğince büyük ekran almanızı salık veririm,en az 55 inç olsun oda büyükse 65 inç daha iyi olabilir,Ben 100 herz Sony kullanıyorum tavsiye ederim..

Redmi Note 7 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
Hırs sebebi hasarettir..
Kullanıcı avatarı
vysaknc

Mesaj LynXMaSTeR » 28 Ara 2023, 10:01

hocam ben 2020 yılı başlarında tv yi aldığım zaman piyasada sadece iki adet panel üreticisi vardı. biri samsung diğeri lg.
samsung VA panel, LG ise IPS panel üretiyordu, samsung paneller sağdan soldan renk değişikliği yaparken lg panellerde bu olmuyor.
ben bimde satılan JVC marka LG panelli 55" bi tv aldım, renklerinden, köşelerden izlemesinden falan gayet memnunum.
size önerim öncelikle almayı düşündüğünüz tv nin panelinin kim tarafından üretildiğini ve hangi tür panel olduğunu öğrenmeniz olacaktır.
konuyla ilgili daha derinlemesine muhabbetlerin döndüğü tavsiyeforumu.com a bakabilirsiniz.
ben de tv araştırma sürecinde bu foruma rastlamıştım.
Kullanıcı avatarı
LynXMaSTeR

Mesaj Eterna » 28 Ara 2023, 10:11

Hocam aslında bu konuda derin bir bilgiye sahip değilim. Ama kullanıcı memnuniyeti çok önemlidir. O yüzden yazmak istedim belki işinize yarar.

15-16 sene önce bir LG tv aldım hala kullanıyorum. Tabii artık eski model ve eski teknoloji ama bir gün bir kere sorun çıkartmadı.

7-8 sene önce mutfak için küçük bir LG tv almıştım. Hiç sorun çıkartmadı memnunum.

En son salona 3 sene önce smart LG tv aldım. Aynı şekilde canavar gibi çalışıyor çok memnunum.

Tabii fiyat performons modeli hangisidir, sizin kriterlere uyacak mıdır bilmiyorum. En azından LG mutlaka inceleyiniz.
Kullanıcı avatarı
Eterna

Mesaj azizkaya » 28 Ara 2023, 12:07

Merhabalar,
1,5 sene önce ben de televizyonu değiştirirken benzer şeyleri merak etmiş, benzer yorumlar okumuştum. Bir önceki televizyon Samsung’du 12 sene sorunsuz kullandık. Ekranda gölgelenmeler oluşunca artık değiştirelim dedik. Gölgelenmenin sebebi içindeki tozmuş meğerse, babam “Ben bir bakayım.” dedi. Arabayla götürürken oluşan sallantıda düzeldi televizyon. Şu an kullanıyor.
Yıllar önce tüplü bir Vestel televizyonumuz vardı. Bozulmadı, kırılmadı; artık yer kaplamasın diye elden çıkardık. Tek kusuru renkleri cansız gösteriyordu, karanlık; hani güneş batarken “odanın ışığını yaksam mı?” diye düşünülen an gibi.
Televizyon ve ekran panellerini LG ve Samsung üretiyor hangi markayı alırsan al aynı dediler. Madem öyle Vestel’e de bir bakayım dedim. Tüm televizyonlara yüklenen o parlak, canlı videoları görünce herhalde Vestel o karanlığı düzeltmiş dedim. Bir de satıcının ses sistemi ile ilgili övgüsünü duyunca, fiyatlar da çok yüksek olduğu için madem paneller aynı 55 inç alacağıma 65 inç alırım deyip Vestel tercih ettim.
12 yıllık Samsung’dan sonra teknolojisi beni mest etti. Görüntü kalitesi, sesi harika ama o karanlık… Vestel ne yazık ki o karanlığı aşamamış.Sözün özü paneller aynı ama kullanılan yazılım farkediyor.
Şimdiki aklım olsa bir de Arçelik’e bakardım. Renklerin daha canlı olduğunu söylüyorlar. Ama bunu ölçmenin ya da dükkanda farketmenin yolu yok. Oynatılan videolar adeta kusur kapatıcı makyaj gibi. Ya da siz evden bir video götürüp onu oynatıp izleyecek, ona göre karar vereceksiniz.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi
Alınca ya da satınca pişman olmadığım bir saat olmadı.
Kullanıcı avatarı
azizkaya

Mesaj eraslani » 28 Ara 2023, 12:29

Amblight sebebiyle philips almıştım,alternatif düşünmem bile,çok fark ediyor..

SM-G990E cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
Kullanıcı avatarı
eraslani

Re: TV Önerisi

Mesaj kaanknv » 28 Ara 2023, 13:16

Ambilight sebebiyle benim de tercihim 58 inc Philips olmuştu. Özellikle film izlerken çok farkettiriyor. Tavsiye ederim dediğiniz fiyatlara yakın bulabilirsiniz.

SM-S908E cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
Kullanıcı avatarı
kaanknv

Sonraki

Dön TSF Yaşam Stili - Lifestyle & Entertainment

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 145 misafir

TSF Partner Brands & Medias
Ancon
Arnold & Son
Ateliers deMonaco
Audemars Piguet
Badollet Geneve
Bell & Ross
Breitling
Chopard
Concord
Gucci
Hautlence
Hublot
Linde Werdelin
Maîtres du Temps
Manufacture Royale
Oris
Parmigiani Fleurier
Snyper Geneve
Steinhart
Watchonista

Facebook  Twitter  Instagram  Youtube  RSS Portal    |    Gallery    |    Blog    |     Advertise / Reklam / Contact      

All brand names and trademarks are the property of their respective owners