TSF Edebiyat Köşesi

Genel Yaşam Stili Konularını Bulabileceğiniz Bölüm

TSF Edebiyat Köşesi

Mesaj prx » 17 Nis 2023, 15:06

Arkadaslar biraz hikayeleri olan saatlerinizi böyle alalim,illaki eski birisinden kalması gerekli degil,saatle yasadiginiz anilar...yeni bir saat hakkindaki söylemek istedikleriniz de olabilir hepimiz bir stilistiz gözlemliyoruz iste bunlari aktarmak icin bu konuyu actim.parmaklara kuvvet :champ:
Prx; Battı balık yan going.
Kullanıcı avatarı
prx

Re: TSF Edebiyat Köşesi

Mesaj prx » 17 Nis 2023, 15:10

Mesela benim agatha christie romanlarinda sahte cartier taktiğı kahramanı genelde olur.avukat der ki:sahte olduğu belli olan bir cartier takıyordu...
En son prx tarafından 18 Nis 2023, 05:09 tarihinde düzenlendi, toplamda 1 kere düzenlendi.
Kullanıcı avatarı
prx

Mesaj oztk » 18 Nis 2023, 04:24

Edebiyata ve yazmaya meraklı biri olarak omega ile şöyle bir birlikteliğim var;

viewtopic.php?f=45&t=37056

Not: Sonuna kadar dayanıp okuyan olursa, bir maşallahınızı alırım. Bana çok nazar deyiyor :D
Kullanıcı avatarı
oztk

Mesaj prx » 18 Nis 2023, 05:08

oztk yazdı:Edebiyata ve yazmaya meraklı biri olarak omega ile şöyle bir birlikteliğim var;

https://forum.saatforumu.com/viewtopic.php?f=45&t=37056

Not: Sonuna kadar dayanıp okuyan olursa, bir maşallahınızı alırım. Bana çok nazar deyiyor :D
Sevgili kardeşim çok güzel olmuş daha önce de okumuştum.devamini bu başlıkta bekliyoruz omeganın yağmurlu günlerini.saatle ve sıhhatle.

SM-J610F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
Kullanıcı avatarı
prx

Mesaj korayyalnizlar » 18 Nis 2023, 07:57

oztk yazdı:Edebiyata ve yazmaya meraklı biri olarak omega ile şöyle bir birlikteliğim var;

https://forum.saatforumu.com/viewtopic.php?f=45&t=37056

Sonuna kadar büyük bir keyifle okudum, asıl adam olan Saatçi amcanın her müminle karşılaşmasını dilerken, saati unutmanıza ve her maaş döneminde yüreğinize sancılar girerek hatırlamamanıza, buna arkadaşınızın vesile olmasına hayretle yaklaştım. Fazla mı materyalistim, yoksa Omega'yı mı ayarsız seviyorum bilmiyorum ama bu kadar yoğun hikayeli bir Omega'm olsa günde 3 defa kontrol eder, 2 defa da kontrol ettim mi diye kendimi kontrol ederdim. PRX abinin de değindiği gibi saatin güncel halini ve hikayenin kalan kısmını bu başlık altına bekliyoruz...
Driving and Styling.
Kullanıcı avatarı
korayyalnizlar

Mesaj prx » 18 Nis 2023, 14:54

Evet kardeşim bekliyoruz karalamaya başla.[emoji1666][emoji108]

Kullanıcı avatarı
prx

Mesaj prx » 18 Nis 2023, 15:08

Arkadaşlar merhaba yıl 2006 bir ılıca köyündeyim.arkadasim biraz sebze falan alalım dedi.bende ok dedim pazara bir girdim baya 2.el eşyalarda var şapkalı bir amca 100 150 tane eski saat bölümü yapmış. 150 saat arasından direk çelik bilezik (sonradan takılmış)hislon saati gördüm.ve direk hızlı bir şekilde elime aldım kurdum çalışıyordu ama nazlı mı nazlı amca kaç lira dedim.ozamanin parasıyla 10 lira dedi.ben pazarlık etmek istedim 5 olur mu? Amca;olmaz
Ben;7.5
Amca;olmaz
Tamam amca 10tl ye aldım bir winston sigara parasına saati aldım ve mekanik saatlere ilgim böylece başlamış oldu.arkadas domatesleri aldı,salata falan ben saat[emoji4]dedemlerden babalardan hep duymuştum 0 nacar hislonlar vardı diye ballandıra ballandıra anlatırlardı.yaslilar arasında nacarin amblemi değişik bir o harfi.cami cemati arasında sıfır nacar derlermiş.o nesil şimdi yok.suanki 70 yaşındakilere saati gösteriyorum yoktu diyorlar çok eski bi saat herhalde diyorlar.neyse saati çalıştırıp koluma taktim ise gidip geliyorum.bir gün çalışırken bir baktim saatin hesalite(mika)cami düşmüş birazda çatlakti.bulduk neyse yapistiriciyla yapıştırdım.ama geri kalıyordu.neyse cengiz usta sağ olsun cam orjinal kadran ve orjin kapakla iki saati de adam etti.suanda günlük bile kullaniyorum ve sapması +2-2 saniye.bir başka zaman nacarin hikayesini de anlatirim bahsi geçen saat asagidadir[emoji4]Resim

Kullanıcı avatarı
prx

Mesaj prx » 19 Nis 2023, 10:53

viewtopic.php?f=45&t=37056

Evet hocam ikinci maceranızı bayramda bekliyoruz :champ:
Kullanıcı avatarı
prx

Sonraki

Dön TSF Yaşam Stili - Lifestyle & Entertainment

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 73 misafir

TSF Partner Brands & Medias
Ancon
Arnold & Son
Ateliers deMonaco
Audemars Piguet
Badollet Geneve
Bell & Ross
Breitling
Chopard
Concord
Gucci
Hautlence
Hublot
Linde Werdelin
Maîtres du Temps
Manufacture Royale
Oris
Parmigiani Fleurier
Snyper Geneve
Steinhart
Watchonista

Facebook  Twitter  Instagram  Youtube  RSS Portal    |    Gallery    |    Blog    |     Advertise / Reklam / Contact      

All brand names and trademarks are the property of their respective owners