Sıfır Araçlarımızı İnceleyin

Montblanc Kalem Tavsiyesi

Genel Yaşam Stili Konularını Bulabileceğiniz Bölüm

Montblanc Kalem Tavsiyesi

Mesaj mech16 » 21 Eki 2010, 15:32

razz;

Aslında sana direk sormak istiyordum ama başkalarının da ilgi alanına girer diye genel sordum.

Ofiste ve günlük hayatta gerçekten kullanmak için (koleksiyon amaçlı-kutusunda saklamak için değil) fountain olmayan güzel bir kalem tavsiye edebilir misiniz?
Kullanıcı avatarı
mech16

Re: Montblanc Kalem Tavsiyesi

Mesaj sedir » 21 Eki 2010, 15:57

Aynen saatlerde olduğu gibi hangi fiyat aralığında diye sormamız gerekir sanırım.
Bir de marka konusu Mont Blanc ile sınırlı mı?
En son sedir tarafından 21 Eki 2010, 16:05 tarihinde düzenlendi, toplamda 1 kere düzenlendi.
Vakit nakittir.
Kullanıcı avatarı
sedir

Mesaj Clk » 21 Eki 2010, 16:05

Ben babama set halinde Montblanc Meisterstück Platin hediye etmistim. Bu konfigurasyonun en güzel tarafi cok göze batmamasi, buna ragmen verdigi konfor ve üstün yazi karakteridir. Kendisi de zevkle kullanmaktadir.
TÜRK'üm!!! Ülkem TÜRKIYE CUMHURIYETI, bayragim TÜRK BAYRAGI ve milli icecegim RAKI'dir...
Kullanıcı avatarı
Clk

Mesaj mech16 » 21 Eki 2010, 16:24

doğru sedir..
konu açıldıkça yazmayı düşünüyordum..

İlk kaliteli kalemimin Montblanc olmasını istediğim için sadece onu yazdım, o yüzden şimdilik sadece Montblanc.
Biraz bildiğim kadarıyla da ballpoint günlük kullanımı daha rahat diye tercih edebilirim.
Fiyat olarak da alt ve üst (çok uçuk fiyatlar görmüştüm-Mystery Masterpiece 730.000 USD mesela) sınrıları bilmediğim için yazamadım ama
500 TL civarı çok canımı acıtmaz..yok illa daha pahalı olmalı deniyorsa da biraz daha para biriktirmek için bekleriz :)
Kullanıcı avatarı
mech16

Mesaj Clk » 21 Eki 2010, 16:40

500 TL civari zor ama 350 Euro ile 450 Euro arasina muhtesem bir kalem alabilirsin. Hedeften cokta uzak sayilmazsin...
TÜRK'üm!!! Ülkem TÜRKIYE CUMHURIYETI, bayragim TÜRK BAYRAGI ve milli icecegim RAKI'dir...
Kullanıcı avatarı
Clk

Mesaj mech16 » 21 Eki 2010, 16:51

O zaman soruyu şöyle değiştirelim:

Günlük kullanıma uygun, 350-450 Euro arasında, Montblanc muhteşem saat tavsiyeleriniz nelerdir?
Modeli veya fotosu olursa da açıklayıcı olur...
Kullanıcı avatarı
mech16

Mesaj razz » 21 Eki 2010, 16:57

Selam mech16, arkadaşlar yokuğumda boş bırakmamışlar mevzuyu :)

Mont Blanc gerçekten güzel bir seçim.. Hem klasik, hem şık, hem de iyi bilinen bir marka.. :thumbup:

Benim naçizane tavsiyem MontBlanc MeisterStück Series Classic Ball Point Pen olurdu.. Siyah bakalit üzerinde platin halka ve klips favori modellerimdendir.. Öncelike kapağı olmadığı için günlük kullanıma uygundur, kaybetme, düşürme gibi sorunların olmaz.. Ayrıca kartuş konusunda hem en uzun ömürlü hem de en uygun fiyatlı tip yine Ball Point Pen'dir..

Bir diğer model Mozart Series.. Bu model klasik MB tarzını tamamen yansıtmakla birlikte oldukça kısa bir kalemdir..Eğer küçük ve narin kalemlerle yazma konusunda bir sıkıntı yoksa Mozart Series Ball Point Pen'i tavsiye ederim.. Genel kanı Mozart'ın narin yapısı nedeniyle biraz feminen olduğu yönündedir bu arada, ufak bir hatırlatma olsun.. ;)

Bunun dışında StarWalker Series 3 boyutlu MontBlanc amblemi ve büyük modelleriyle oldukça başarılıdır.. Aynı şekilde biraz daha kübik ve düz hatlara sahip, klipsinde farklı renklerde taşlar bulunduran Boheme Series de ilgini çekebilir.. :champ:

Eğer MB markasıyla sınırlı değilsek Waterman tavsiye ederim ( günlük kullandığım kalemlerimden biridir ).. Şık ve uygun fiyatlı modelleri mevcuttur ancak özellikle siyah bakalit modellerde bir MB ile yanyana geldiğinde zayıflığı belli olur ;)

Şimdiden iyi alışverişler ;)
" The difference between men and boyZ is the price of their toyZ "
Kullanıcı avatarı
razz

Mesaj razz » 21 Eki 2010, 16:58

mech16 yazdı:O zaman soruyu şöyle değiştirelim:

Günlük kullanıma uygun, 350-450 Euro arasında, Montblanc muhteşem saat tavsiyeleriniz nelerdir?
Modeli veya fotosu olursa da açıklayıcı olur...

Muhteşem "saat" ????!?!? :D
" The difference between men and boyZ is the price of their toyZ "
Kullanıcı avatarı
razz

Sonraki

Dön TSF Yaşam Stili - Lifestyle & Entertainment

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 16 misafir

TSF Partner Brands & Medias
Ancon
Arnold & Son
Ateliers deMonaco
Audemars Piguet
Badollet Geneve
Bell & Ross
Breitling
Chopard
Concord
Gucci
Hautlence
Hublot
Linde Werdelin
Maîtres du Temps
Manufacture Royale
Oris
Parmigiani Fleurier
Snyper Geneve
Steinhart
Watchonista

Facebook  Twitter  Instagram  Youtube  RSS Portal    |    Gallery    |    Blog    |     Advertise / Reklam / Contact      

All brand names and trademarks are the property of their respective owners