TSF Bıçaklar / Knives

Genel Yaşam Stili Konularını Bulabileceğiniz Bölüm

Re: TSF Bıçaklar / Knives

Mesaj Caner1983 » 05 Ağu 2017, 10:59

Asuspc :champ: teşekkürler
Eterna teşekkürler rakam bıcak için patek seviyesi dedirtti bana :lol: ama cidden kalite hissiyatı çok yüksek :thumbup:
Rolex’s don’t tick-tock
Kullanıcı avatarı
Caner1983

Mesaj gargamell » 05 Ağu 2017, 13:18

Eterna yazdı:
Caner1983 yazdı:Bıcaktan hiç anlamam ama bıcağın submarineri hangisidir yani alınca her ortama ayak sağlar her işte kullanılabilir kalitesi tartışılmaz????

Gerçekten zor bir soru sormuşsunuz dostum :)

Spyderco yu Seiko gibi düşün. Nispeten uygun rakamlı ama herkesin memnun olduğu bir marka. Neredeyse herkesin birbirine tavsiye ettiği bir marka.

Rolex i olan biri gidip skx serisi bir Seiko alır ve kullanır. Yani seveni çoktur. Kimseyi yarı yolda bırakmaz, fanları vardır. Ben de hayranım bu arada Spyderco ya. Fiyat performans olarak çok çok iyidir.

Nasıl Grand Seiko vardır fiyatları çok yüksektir. Spyderconun da çok pahalı modelleri vardır. Aynı zamanda seiko 5 gibi çok uygun rakamlı giriş modelleri de vardır. Ama ne kadar seversek sevelim bıçakların submarini değildir.

Benchmade köklü ve ciddi bir markadır. Bir Hamiltona benzetsem desek uyar herhalde... Ciddi köklü markalar deyince Extrema Ratio, Almar gibi özel markalar akla geliyor hemen.

Zero Tolerance da özel bir markadır. Bence Tag Heuer den aşağı kabul edilemez.

Submariner seviyesine direk şudur demek çok zor. Ama Chris Revee iyi bir örnek olur bence. Sorduğun karizma fazlası ile var. Pek çok çakı resminin arasında bir tane Chris Revee olsun hemen dikkat çeker. Vayy orada bir tane sebenza gördüm denir :) Ağırdır, farklıdır...

Türkiye rakamları 2600 - 4000 TL arasında.

Kutu içeriği, belgesi, sertifikası, bakım yağı, kılıfı, vs. ile farklıdır, elitdir...

Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
Resim

ibretlik! :super:
The Time-Tested, Battle-Hardened.
Kullanıcı avatarı
gargamell

Mesaj darksider » 05 Ağu 2017, 14:48

Bıçağın Sub'u hangisidir bilmiyorum ama benim gönlümde Lang&Heyne'si budur :) :champ:
Resim
Resim
Nothing lasts forever, and we both know hearts can change...
Kullanıcı avatarı
darksider

Mesaj azizkaya » 11 Ağu 2017, 11:54

Garson bıçağı.Resim

SM-N910C cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
Alınca ya da satınca pişman olmadığım bir saat olmadı.
Kullanıcı avatarı
azizkaya

Mesaj asymptote » 14 Ağu 2017, 19:23

10 gün önce sipariş verdiğim bıçaklarım nihayet bugün elime ulaştı.. Stoklarında olmayan ürünü stoklarında varmış gibi gösterip sipariş sonrası tedarik etme yoluna gidiyor bazı alışveriş siteleri. Ticari açıdan bu da bir yöntem tabi..

Neyse, biz gelelım bıçaklara:
Resim
Amcaya Opinel almıştım ama sanırım bu bıçak yaşlı bir insan için çok da güvenli değil. Bunun iki nedeni var: Birincisi bıçağı açtıktan sonra yaşlı bir adam kilitlemeyi unutabilir. İkincisi, kilitlemek istese bile buna gücü yetmeyebilir, zira kilit mekanizması oldukça sert. Zamanla yumuşasa bile ilk zamanlar için büyük risk oluşturuyor. Forumda Opinel marka bıçaklar özellikle keskin olmaları hasebiyle epey övülmüştü ancak bana gelen bıçaklar hiç de keskin değil. Kağıdı bile zor kesiyor. Ayrıca 8 numara elime biraz küçük geldi. Keşke bir boy büyüğünü alsaymışım.

Morakniv Pro S Opinellerin aksine çok keskin. Ayrıca ele güzel oturuyor. Ancak plastik sapın metalle birleştiği noktada çok ince bir boşluk var. Burası bıçağı mutfak işlerinde kullanmak isteyenler için hijyen açısından bir soru işareti oluşturuyor. Daha önce Bauhaus'tan aldığım ve bir süredir kullanmakta olduğum Bahco 2444 ise fiyat/performansı en başarılı bıçak. Tek kusuru bir süre kullandıktan sonra yüzeyinde oluşan patina. Daha fazla derinleşir mi bilemiyorum, göreceğiz.. Amcaya da yeni bir tane Bahco alıp hediye etmeyi düşünüyorum. Bu bıçağı sevecektir muhtemelen. Zira bahçe işleri için çok ideal bir bıçak. Ağzı keskin ve kolay kolay köreleceğe benzemiyor..
"Evrende en büyük ziyan, sorgulama yeteneğini yitirmiş bir beyindir." - A. Einstein
Kullanıcı avatarı
asymptote

Mesaj Hsnmrycl » 04 Eyl 2017, 18:59

Resim
öd tengri aysar; kişi oglı kop ölgeli törümiş.
Kullanıcı avatarı
Hsnmrycl

Mesaj asymptote » 05 Eyl 2017, 08:02

Şu soldaki ustura mı dostum? Fenaymış.. :champ:
"Evrende en büyük ziyan, sorgulama yeteneğini yitirmiş bir beyindir." - A. Einstein
Kullanıcı avatarı
asymptote

Mesaj mlm » 11 Eyl 2017, 13:42

Resim
Instagram:
watchtron
anatoliastraps
Kullanıcı avatarı
mlm

ÖncekiSonraki

Dön TSF Yaşam Stili - Lifestyle & Entertainment

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 62 misafir

TSF Partner Brands & Medias
Ancon
Arnold & Son
Ateliers deMonaco
Audemars Piguet
Badollet Geneve
Bell & Ross
Breitling
Chopard
Concord
Gucci
Hautlence
Hublot
Linde Werdelin
Maîtres du Temps
Manufacture Royale
Oris
Parmigiani Fleurier
Snyper Geneve
Steinhart
Watchonista

Facebook  Twitter  Instagram  Youtube  RSS Portal    |    Gallery    |    Blog    |     Advertise / Reklam / Contact      

All brand names and trademarks are the property of their respective owners