Konut projeleri?

Genel Yaşam Stili Konularını Bulabileceğiniz Bölüm

Re: Konut projeleri?

Mesaj ÜmitYüksel » 11 Eki 2019, 14:58

Şahsen hiçbir zaman bir daireye yatırım yapmam kira beklentisinide saymam 300-500 bin tl bağlayacağım ayda 2000 tl getirisi olacak .Kiracının bitmek bilmeyen aramaları falan fian onun yerine başka şeylere yatırım yaparım. yıllar önce kötü bir işhanından alacağıma karşılık aldığım 2+1 bir ofis var değeri bulunduğu bölgede 100-120 bin tl eder ama aylık 1250 tl kirası var.
Kullanıcı avatarı
ÜmitYüksel

Mesaj coolfire » 11 Eki 2019, 15:37

asuspc yazdı:Şahsen hiçbir zaman bir daireye yatırım yapmam kira beklentisinide saymam 300-500 bin tl bağlayacağım ayda 2000 tl getirisi olacak .Kiracının bitmek bilmeyen aramaları falan fian onun yerine başka şeylere yatırım yaparım. yıllar önce kötü bir işhanından alacağıma karşılık aldığım 2+1 bir ofis var değeri bulunduğu bölgede 100-120 bin tl eder ama aylık 1250 tl kirası var.

+1

Ne demişler ev alma iş yeri al :)

İstanbul'da bir arkadaşım ismi meşhur sitelerden birinde kiracı olarak oturuyor. Neden ev almıyorsun dediğimde; bu evin yarı parasıyla iş yeri aldım, bu eve ödediğim kiranın iki katını getiriyor demişti. Ama iş yeri almak da çok kolay değil. Havada kapılıyor kelepir iş yerleri.
Kullanıcı avatarı
coolfire

Mesaj copycat » 11 Eki 2019, 17:50

coolfire yazdı:
asuspc yazdı:Şahsen hiçbir zaman bir daireye yatırım yapmam kira beklentisinide saymam 300-500 bin tl bağlayacağım ayda 2000 tl getirisi olacak .Kiracının bitmek bilmeyen aramaları falan fian onun yerine başka şeylere yatırım yaparım. yıllar önce kötü bir işhanından alacağıma karşılık aldığım 2+1 bir ofis var değeri bulunduğu bölgede 100-120 bin tl eder ama aylık 1250 tl kirası var.

+1

Ne demişler ev alma iş yeri al :)

İstanbul'da bir arkadaşım ismi meşhur sitelerden birinde kiracı olarak oturuyor. Neden ev almıyorsun dediğimde; bu evin yarı parasıyla iş yeri aldım, bu eve ödediğim kiranın iki katını getiriyor demişti. Ama iş yeri almak da çok kolay değil. Havada kapılıyor kelepir iş yerleri.
Her işyeri için bu tespitler doğru değil maalesef. Araştırmalara göre İstanbul'da oransal olarak atıl işyeri sorunu atıl konuttan büyük. Birçok ilçede zombi dizilerinden esintiler sunan işyerleri, avmler, hanlar, caddeler var. Konut fazlası olduğunda fiyatını indirerek eninde sonunda kiracı bulabilirsiniz ancak öyle işyerleri var ki yapıldıklarından itibaren uzun yıllar boş. Yaya trafiği olmayan, konum cazibesi olmayan yerlerde büyük hevesle yapılmış dev ofis kompleksleri, plazalar var. Her halükarda işyeri evden karlı düşüncesi doğru değil. Özellikle ticaretin durma noktasına geldiği dönemlerde isimli caddelerde, trend avmlerde bile dükkanlar boş kalıyor, tahsilat yapılamıyor.

MI 6 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
Kullanıcı avatarı
copycat

Mesaj moy » 11 Eki 2019, 18:09

Bu forumu seviyorum hep dolu dolu yorumlar gelmiş :thumbup: :thumbup: :thumbup:
Ama kimse çıkıpta eve yatırım yapana kadar sub, gmt, daytona ya yönel dememiş :lol: :lol: :lol:
Şaka bir yana yapılacak yatırımdan gelir beklentisi yoksa İstanbul'un büyüme axlarında arsa da düşünülebilinir. Örnek vermek gerekirse 5 sene önce Adapazarından 95 bin TL ye aldığımız 6 dönüm fındıklık için şu an ki telaffuz edilen rakamlar 450-500 bin TL arası.Satmayı düşünmediğimiz için piyasa araştırması yapmadık doğruluk payından emin değiliz.
Başka bir örnek vereyim 6 sene önce 272 bin TL ye aldığım 2+1 daire yi 450 bin TL ye satamıyorum site içerisinde ve hiç kullanılmamış olmasına ramen.Deprem olsada çöksün kurtulayım diye bekliyorum o derece :lol: :lol:
Ama tekrar uyarmak istiyorum müteahhit firma hangisi olursa olsun inşaatı bitmeyen iskanı olmayan hiç bir daireyi almayın.Bitmiş projeden alacaksanızda peşin paranız olsa bile mutlaka bankadan kısa vadeli 50bin-100 bin TL kredi alın banka satış ekspertizini yapsın daireyi doğrulasın o şekilde satın alın ki kafanız rahat etsin.
Sanayi olmadan ekonomi, ekonomi olmadan bağımsızlık olmaz.
Kullanıcı avatarı
moy

Mesaj Skysercan » 11 Eki 2019, 18:17

Yukarıda yazılanlara ilave olarak Sinpaş özelinde konuşacak olursak konut sektörünün en haraketli döneminde bile Sinpaş Projeleri yatırım dönüşü olarak beklentilerin çok altında kaldı.
Sinpaş’ın genelde uyguladığı natamam teslim daire konsepti, proje bitiminde kalite ve site standartları açısından birçok problem yarattı.

Yani sizin dairenizi birinci sınıf malzeme işçilik ile yapmış olsanız bile yan komşunuz daireyi yatırım amaçlı almış olduğu için sıva+badana ve ikinci sınıf malzemeler ile geçiştirmiş olabilir, günün sonunda ikinci el piyasından iki ev de aynı sitede ve yakın fiyatlar isteniyor bu evlere.

Kişisel görüşüm bulduğunuz daire içinize sinen ve oturmayı planladığınız ev ise ve Sinpaş’ın oturmuş projelerinde ise düşünülebilir fakat bu dönemde henüz başlamamış bir projeye girmek büyük risk.

Sent from my iPhone using Tapatalk
Kullanıcı avatarı
Skysercan

Mesaj danGerfuLL » 11 Eki 2019, 18:28

Antalya'dan bildiriyorum. SUR Yapi projesi tamamlanmadi. Yeni konut almis biri olarak merkezi yerler fiyat olarak ucuyor. Kızıltoprak'ta 3+1 150 metrekare sifir daire icin 3 ay once arkadasim 435 bin TL odedi. Bilenler icin belirteyim Burhanettin Onat Caddesi girisinde(Mevlana kavsagi tarafindan) cadde uzeri olmayan 1 arka binadaki, 1 yil once bitmis sifir 3+1 lux 160 metrekare daireye 650 bin TL fiyat aldik 4 ay once. Su an nedir rakam bilemiyorum.

Bu rakamlari İstanbuldakiler degerlendirirse guzel gelebilir; ancak Antalya icin yuksek rakamlar acikcasi.

Bir de Antalya son yillarda fazla goc aldigi icin sabah ve aksam trafigi asiri yogunlasti. 7 yil once 1 milyon 700 bin civari olan nufus su an 2.5 milyon. Yakinda bir İstanbul trafigine donusur. Cevre yolunda adim adim ilerliyoruz.

Muhabir Antalya'dan bildirdi esen kalin. :)

Redmi Note 7 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
Kullanıcı avatarı
danGerfuLL

Mesaj moy » 11 Eki 2019, 18:39

sıcağı olmasa Antalya yaşamacak yer,
phasalis, yanar taş,olimpos, arasan,,kleopatra, kekova tam kafa dinlemek yerler :thumbup: neyse konuyu dağıtmayayım.
Sanayi olmadan ekonomi, ekonomi olmadan bağımsızlık olmaz.
Kullanıcı avatarı
moy

Mesaj Cruciatus » 11 Eki 2019, 18:41

Ankara’dan bildiriyorum; ev falan almayın. Hele kiraya vermek için ev almak büyük çılgınlık. Hele hele yukarıda dendiği gibi bitmemiş projeden ev almak deli işi..

Örnek vermek gerekirse İncek’te Duru Beytepe diye bir projeye bakmıştım. Gerçekten güzeldi. Normalde 2020 Haziran teslimdi. Şuan Haziran 2021’e uzatılmış. İnşallah batmazlar, o kadar insana yazık.

Sinpaş’a gelecek olursak burada Sinpaş Altın Oran’da kirada oturan arkadaşım var, gittik gördük, işçilik kötü. Proje lansmanındaki fiyatların %20-30 aşağısına satılıyor evler. Komple zarar yani yatırımcı için.

Kaldı ki ben büyük site yaşamından nefret ediyorum o ayrı mesele. Doğu bloğu ülkelerinin banliyo evlerine benziyor hepsi. Yığın yığın insan..

Evi büyütmek için çok proje baktım, pekçok projeden kredisiz nakit alma imkanım da var ancak o kadar parayı eve yatırmak bana saçma geldiğinden vadelide devam ediyorum.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi
Kullanıcı avatarı
Cruciatus

ÖncekiSonraki

Dön TSF Yaşam Stili - Lifestyle & Entertainment

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 67 misafir

TSF Partner Brands & Medias
Ancon
Arnold & Son
Ateliers deMonaco
Audemars Piguet
Badollet Geneve
Bell & Ross
Breitling
Chopard
Concord
Gucci
Hautlence
Hublot
Linde Werdelin
Maîtres du Temps
Manufacture Royale
Oris
Parmigiani Fleurier
Snyper Geneve
Steinhart
Watchonista

Facebook  Twitter  Instagram  Youtube  RSS Portal    |    Gallery    |    Blog    |     Advertise / Reklam / Contact      

All brand names and trademarks are the property of their respective owners