TSF üyelerinin ayakkabı tercihleri

Genel Yaşam Stili Konularını Bulabileceğiniz Bölüm

TSF üyelerinin ayakkabı tercihleri

Mesaj moy » 01 Tem 2019, 21:54

Forumda giyim kuşamına önem veren bir çok üyemiz var,bende bir ayakkabı sever olarak böyle bir konuyu açmak istedim.
Aslında eskiden benzer bir konu vardı fakat bu konu daha kapsamlı ve güncel olsun istedim.Bu başlıkta tsf üyeleri ne marka ve ne tarz ayakkabı kullanıyor,nereden satın alıyor ve hangi markalar ne zaman indirime giriyor gibi paylaşımlar yaparak indirim fırsatlarından ayakkabı severler yararlansın istedim.

Kendimden bahsetmem gerekirse bir firma hangi alanda uzmansa, uzman olduğı ürünleri satın alan biriyim. Gömlek üreten bir firmadan gidipte ayakkabı almam.
O yüzden ayakkabı tercihlerimide esas işi ayaklabı üretimi olan markalardan yapıyorum.

Günlükte ilkbahar ve sonbaharda klasik camper pelotas lite tercih ediyorum kışın ise lite olmayan modeli kullanıyorum çok rahat ve dayanıklılar.uzun süre ayakta kalıyorsanız mutlaka tavsiye edrim deri olması bakım ve temizliğini kolay kılıyor.

Spor ayakkabıda sadece sketchers memory foam ve adidas stan smith tercih ediyorum

Sneakers tarzında ise fred perry,tods,hogan ve alberto guardini markalarını tercih ediyorum ve hepsinden çok memnunum.Santoniyi denemedim bir sonraki sneakers alışverim santoni olacak büyük ihtimal

Driver tarzında tommy,hotic ve kemal tanca denedim tommy haric pek memnun kalmadım en kısa sürede tods ve pradayi denemek istiyorum.
Ayaklarım biraz taraklı olduğu için frau driverlar malesef olmuyor.

Hiç bir zaman takım ve gömlek giymediğim için klasik ayakkabım hiç yok ama santonilere bayılıyorım.

Genel olarak tercih etmediğim markalar kemal tanca flower ve elle bu 3 markada genelde yabancı markalarım homoge modellerini yada çok benzerini yapıyorlar bu yüzden pek tercih etmiyorum.
Aynı zamanda lacoste,gant ve colombiadan koşarak uzaklaşıyorum
Sanayi olmadan ekonomi, ekonomi olmadan bağımsızlık olmaz.
Kullanıcı avatarı
moy

Re: TSF üyelerinin ayakkabı tercihleri

Mesaj moy » 01 Tem 2019, 22:06

Bu ara avm gezmedim ama gelen mesaja istinaden hoganda tüm ürünlerde net %30 varmış
Sanayi olmadan ekonomi, ekonomi olmadan bağımsızlık olmaz.
Kullanıcı avatarı
moy

Mesaj leonardo06 » 02 Tem 2019, 07:32

Fratelli rosetti[emoji106]
Sporda asics
Kanada kışında sorel(-40)

Sent from my iPhone using Tapatalk
Kullanıcı avatarı
leonardo06

Mesaj copycat » 02 Tem 2019, 21:17

Değerli arkadaşlar bir süredir yazmak istiyordum bu konu tam üzerine denk geldi.

Abi kardeş, aslen elektronik mühendisi olan iki yakın arkadaşım baba meslekleri olan ayakkabıcılik isini farklı bir boyuta taşıdılar. Uzun bir çalışma sonucu Türkiye'nin belli başlı birçok ayakkabı ustasını dolaştılar. Bu uğurda Urfa'dan, ordu'ya, İstanbul'daki ustalardan konya ve Antep'e ciddi gezildi. Modeller Fransa ve İtalya'dan belirlendi. Deri malzeme olarak üst sınıf bircok seçenek mevcut oldu.

Müşteriyi ziyaret ederek ayak kalıbını alarak özel üretim ayakkabılar yapılıyor. Standart numara ile imalat değil. Ayrıca ayakkabılar iyi bir saat gibi ahşap kutu ile ve dilenirse müşterinin adı da uygun şekilde ayakkabının altına yazılacak şekilde üretiliyor. Şu ana kadar satışlar beklenenin üzerinde. Türkiye'nin yanısıra Afrika ve orta Asya'da müşterileri oluşuyor. Şu ana kadar alanlar İtalya'dan almaktan kurtulduklarıni, memnun olduklarını söylüyorlarmis. Tabii fiyatları avmlerde yer alan standart markalar gibi düşünmeyin. Malzeme de etkili olmak üzere fiyatları 500 USD'dan başlıyor. Bayağı bir reklam yaptım affedin ama birçok kişinin farklı ürün aradığını bildiğimden paylaşmak istedim. Benim şahsen bu arkadaşların işiyle herhangi bir bağım yok. Sadece askerlik yapanlar bilir büyük olanı buddym olduğu için yakınız.

Ben Instagram kullanmadigim için giremiyorum ama aşağı Instagram adresi de ekliyorum. Eğer almak ya da fiyat sormak isteyen olursa ben size özel indirim de yaptırabilirim.

@temmochaussures (Instagram)

MI 6 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
Kullanıcı avatarı
copycat

Mesaj doc » 02 Tem 2019, 22:10

copycat yazdı:Değerli arkadaşlar bir süredir yazmak istiyordum bu konu tam üzerine denk geldi.

Abi kardeş, aslen elektronik mühendisi olan iki yakın arkadaşım baba meslekleri olan ayakkabıcılik isini farklı bir boyuta taşıdılar. Uzun bir çalışma sonucu Türkiye'nin belli başlı birçok ayakkabı ustasını dolaştılar. Bu uğurda Urfa'dan, ordu'ya, İstanbul'daki ustalardan konya ve Antep'e ciddi gezildi. Modeller Fransa ve İtalya'dan belirlendi. Deri malzeme olarak üst sınıf bircok seçenek mevcut oldu.

Müşteriyi ziyaret ederek ayak kalıbını alarak özel üretim ayakkabılar yapılıyor. Standart numara ile imalat değil. Ayrıca ayakkabılar iyi bir saat gibi ahşap kutu ile ve dilenirse müşterinin adı da uygun şekilde ayakkabının altına yazılacak şekilde üretiliyor. Şu ana kadar satışlar beklenenin üzerinde. Türkiye'nin yanısıra Afrika ve orta Asya'da müşterileri oluşuyor. Şu ana kadar alanlar İtalya'dan almaktan kurtulduklarıni, memnun olduklarını söylüyorlarmis. Tabii fiyatları avmlerde yer alan standart markalar gibi düşünmeyin. Malzeme de etkili olmak üzere fiyatları 500 USD'dan başlıyor. Bayağı bir reklam yaptım affedin ama birçok kişinin farklı ürün aradığını bildiğimden paylaşmak istedim. Benim şahsen bu arkadaşların işiyle herhangi bir bağım yok. Sadece askerlik yapanlar bilir büyük olanı buddym olduğu için yakınız.

Ben Instagram kullanmadigim için giremiyorum ama aşağı Instagram adresi de ekliyorum. Eğer almak ya da fiyat sormak isteyen olursa ben size özel indirim de yaptırabilirim.

@temmochaussures (Instagram)

MI 6 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Bu instagramda temmo.fr diye bir web adres var. Ve bu Web adresinde şöyle bir bilgi var. (Our story started at World War 1, the first founder of the company Sebastien Poureaux was excellent shoe maker and he was a person who supports peace. By rejecting being in the war he left the country and openned his first shoe workshop in Vienna, 1916.) ???

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi
Kullanıcı avatarı
doc

Mesaj Umutt » 02 Tem 2019, 22:13

Benim ayakkabıda pek öyle elit marka tercihlerim yok. Klasik ve smart casual da Matraş, Divarese ve Hotiç; nadiren tercih ettiğim sportif giyimde ise, Northface,Skechers ve Adidas belli başlı tercihlerim. Her zaman mevsimlik ayakkabılar tercih ediyorum. Bot,sandalet vs.. kullanmıyorum. Terliği sadece yazın kumsalda tercih ediyorum.

Buna karşılık kalabalık sayılabilecek bir ayakkabı dolabım olduğunu söyleyebilirim. Kıyafetlerde sıklıkla, alt giyimle ayakkabıyı aynı renk tercih etmek gibi bir alışkanlığım var. Bu hem klasik bem casual giyimde böyle. Söz gelimi lacivert bir takım elbise ile lacivert , gri bir takım ile gri iskarpin ayakkabı kullanıyorum. Yine örneğin yeşil bir kanvas/kot pantolonun altında, aynı tonda bir yeşil ayakkabım varsa kombinliyorum. Ayakkabının, ayağımda görsel olarak ayrışmasını değil, kıyafetle bütünleşmesini tercih ediyorum kısacası. Bu da ister istemez, bazen aynı renkten, farklı tonlarda birden fazla ayakkabı bulundurmayı gerektiriyor.
Kullanıcı avatarı
Umutt

Mesaj Oktdmrglu » 02 Tem 2019, 22:31

Sadece Camper tercih ediyorum. 4 adet drift, 2 pelotas ve bir adet takım elbise altına klasik ayakkabısıyla her giyim tarzında ihtiyacımı çokça karşılıyor ve çok memnunum.

Tapatalk Pro kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi
Amor Fati
Kullanıcı avatarı
Oktdmrglu

Mesaj manil » 02 Tem 2019, 22:39

Ayakkabı da genellikle seri sonu indirimleri takip ediyorum. Viaport AVMde çadır kuruluyor (occasiozine) mağazasının önü. Alberto guardiani çok uygun fiyata satılıyordu...

Sent from my CLT-L09 using Tapatalk
“Some people feel the rain. Others just get wet.”

Bob Marley
Kullanıcı avatarı
manil

Sonraki

Dön TSF Yaşam Stili - Lifestyle & Entertainment

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 63 misafir

TSF Partner Brands & Medias
Ancon
Arnold & Son
Ateliers deMonaco
Audemars Piguet
Badollet Geneve
Bell & Ross
Breitling
Chopard
Concord
Gucci
Hautlence
Hublot
Linde Werdelin
Maîtres du Temps
Manufacture Royale
Oris
Parmigiani Fleurier
Snyper Geneve
Steinhart
Watchonista

Facebook  Twitter  Instagram  Youtube  RSS Portal    |    Gallery    |    Blog    |     Advertise / Reklam / Contact      

All brand names and trademarks are the property of their respective owners