TSF Seyahat Rehberi

Genel Yaşam Stili Konularını Bulabileceğiniz Bölüm

Re: TSF Seyahat Rehberi

Mesaj Clk » 13 Nis 2010, 22:19

Karıştırma oğlum ortalığı :)
TÜRK'üm!!! Ülkem TÜRKIYE CUMHURIYETI, bayragim TÜRK BAYRAGI ve milli icecegim RAKI'dir...
Kullanıcı avatarı
Clk

Mesaj marisa » 14 Nis 2010, 10:38

var var. sende bi "tur rehberliği" var :)
Kullanıcı avatarı
marisa

Mesaj Clk » 14 Nis 2010, 13:31

Turlarda en sevmediğim şey alem yaptığım masanın genişliğinin dar olması. Mezeler sığmadımı deli ediyor beni :) Bilmem anlatabildim mi :)
TÜRK'üm!!! Ülkem TÜRKIYE CUMHURIYETI, bayragim TÜRK BAYRAGI ve milli icecegim RAKI'dir...
Kullanıcı avatarı
Clk

Mesaj marisa » 14 Nis 2010, 13:53

herkes sizin gibi zengin değil ama... bazen masalar dar olunca az mezeyle daha zengin duruyor. Ayrıca ordövr tabağı bişey var hiç duydunuz mu?
Kullanıcı avatarı
marisa

Mesaj Clk » 14 Nis 2010, 14:18

Bak şimdi ya... Bunun zenginlikle ne alakası var sende. Görmedin mi neredeyse aç kaldık masanın darlığından :)
Kullanıcı avatarı
Clk

Mesaj nickynick » 14 Nis 2010, 21:41

clk yazdı:Turlarda en sevmediğim şey alem yaptığım masanın genişliğinin dar olması. Mezeler sığmadımı deli ediyor beni :) Bilmem anlatabildim mi :)

:lol:
Time is a great teacher, but unfortunatelly it kills all its pupils.
Kullanıcı avatarı
nickynick

Mesaj marisa » 14 Nis 2010, 22:13

maksat muhabbet ise gerisi teferruat demişler dimi Nicky Bey???
Kullanıcı avatarı
marisa

Mesaj manil » 09 Şub 2016, 09:43

Konuyu çok uzun süre sonra hareketlendirelim. :D

Mart ayında kısa süreliğine İtalya'ya gideceğim. 5 günlük tatilin başlangıç ve bitiş noktaları Bologna olacak.

bu süre içinde rota olarak Bologna - Milano - Venedik - Bologna ve Bologna - Floransa - Roma - Bologna olmak üzere iki farklı durum söz konusu idi. Ben ikincisini seçtim. 2 gün Floransa 2 gün de Roma olacak. Gidiş - dönüş günlerinde Bologna'yı gezme imkanım olacak.

Latince öğrenmeyi müteakiben kendi kendime öğrendiğim ve sonra italyan kültür merkezinde tamamladığım İtalyancam var idi ama üzerinden uzun zaman geçtiği için sadece iyi bir dinleyici olduğumu söyleyebilirim ama harita - rehber v.s. okumak konusunda sıkıntı yaşayacağımı zannetmiyorum.

Seyahate tek kişi çıkacağım. Belli olmaz, belki iki kişi dönerim ama :) planları da tek kişi üzerinden yapma niyetim var.

Biraz internetten araştırdım; şehirler arasında trenle gitmeyi düşünüyorum.

İtalya tecrübesi olan arkadaşlar - varsa-

1- Ulaşım için trenin mantıklı bir seçim olup olmadığı;
2- Trenlerin dakik çalışıp çalışmadığı ve tren seyahetinde dikkat edilmesi gereken bir hususun olup olmadığı,
3- İtalya seyahatinde nelere dikkat edilmesi (kapkaç çok diye aklımda kalmış),
4 - Özellikle, internet bağlantısı konusunda pratik, ucuz bir çözümün (geçici hat ya da 1/2 GB'lık kota) nasıl olabileceği konusunda bilgi verebilirseniz çok makbule geçer.

Ayrıca Vatikan, Roma, Floransa gibi lokasyonlar için önerileriniz olursa çok memnun olurum.

Otel rezervasyonu henüz yapmadım. Açıkçası sadece uyku ihtiyacı için oteli kullanmayı tasarlıyorum. Bunun için çok fazla para harcama niyetim yok. Bu konuda da öneriniz olursa kaymaklı ekmek kadayıfı tadında olacak.

Bunlardan ayrı olarak, çok güzel düşünülmüş bir başlık; seyahat planı yapan kişiler destinasyonu yazarlarsa imkanlar dahilinde yardımcı olmaya çalışırım kendi adıma. Tecrübeye dayalı bilgi gibisi yok çünkü. şimdiden teşekkürler.
“Some people feel the rain. Others just get wet.”

Bob Marley
Kullanıcı avatarı
manil

ÖncekiSonraki

Dön TSF Yaşam Stili - Lifestyle & Entertainment

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 51 misafir

TSF Partner Brands & Medias
Ancon
Arnold & Son
Ateliers deMonaco
Audemars Piguet
Badollet Geneve
Bell & Ross
Breitling
Chopard
Concord
Gucci
Hautlence
Hublot
Linde Werdelin
Maîtres du Temps
Manufacture Royale
Oris
Parmigiani Fleurier
Snyper Geneve
Steinhart
Watchonista

Facebook  Twitter  Instagram  Youtube  RSS Portal    |    Gallery    |    Blog    |     Advertise / Reklam / Contact      

All brand names and trademarks are the property of their respective owners