TSF Seyahat Rehberi

Genel Yaşam Stili Konularını Bulabileceğiniz Bölüm

TSF Seyahat Rehberi

Mesaj Clk » 28 Mar 2010, 11:12

Merhaba arkadaslar,

TSF yöneticileri olarak forum üyelerinden Konu Disi Sohbet bölümünde yaptigimiz tatiller, kaldigimiz oteller, kullandigimiz hava yollari v.s. hakkinda ki görüslerinizi paylasmanizi rica ediyoruz. Bu sekilde gelecege yönelik bir referans sayfasi olusturmak istiyoruz. Bu noktada ki amac bir oteli, havayolunu, sehiri övmek yada yermek degil, sadece sahsi tecrübelerimizi paylasarak belli bir konu hakkinda fikir vermek, tavsiyeler yada uyarilar da bulunmaktir.

Ben (CLK) bir örnek vermesi acisindan zaman icerisinde kendi yaptigim bütün seyahatler ile ilgili bilgileri burada paylasacagim. Fotograflar ile de mümkün oldugu kadar desteklemeye calisacagim. Sizler de ayni sekilde katkida bulunabilirseniz, kisa zaman icerisinde burada ciddi bir kaynak olusturacagimizi düsünüyoruz. Zaman icerisinde konunun gelisimine göre ana bir baslik sekline bile getirilebilecek güzel bir konu oldugunu kanaatindeyiz.

Saygilarimizla
TSF
TÜRK'üm!!! Ülkem TÜRKIYE CUMHURIYETI, bayragim TÜRK BAYRAGI ve milli icecegim RAKI'dir...
Kullanıcı avatarı
Clk

Re: Seyahat Rehberi

Mesaj Clk » 28 Mar 2010, 12:38

ATLANTIS, The Palm (Dubai)

Dünyanin 8. harikasi kabul edilen (bana kalirsa hali hazirda 8. harikasi) The Palm yaklasik 9 senelik bir calismanin ürünü. Ada denizin yaklasik 6 km icerisine kadar uzaniyor ve günümüz teknolojisi ve mimarisinin tüm nimetleri kullanilarak inanilmaz bir sanat eseri seklinde dünya tarihine sunulmus bir yapit. Adanin yapiminda 70 milyon ton kaya ve bir o kadarda cimento kullanilmis. Denizin 30 metre derinligine inen ada, Dubai sahil seridi toplami kadar sahil seridine sahip. Otelleri, restaurantlari, alisveris olanaklari, yerlesim birimleri, is merkezleri, metrosu ve neredeyse otoyol olarak nitelendirelebilecek yollari ile bir sehir.

Resim

The Palm adasinin dis cemberini olusturan seridin tam ortasinda ise muhtesem edasi ile Atlantis otel bulunuyor. Adaya girdiginiz andan itibaren Otel devasa yapisi ile sizi büyülüyor. Hos 22 katli olan otel, neredeyse tüm Dubai sahil seridinden görülüyor.

Resim

Otel 1500 odaya ve 3000 adet calisana sahip. 460.000 metrekare'lik bir otelde bu sayi cok normal karsilanabilir. Otele girdiginiz anda dikkatinizi ilk ceken seyler otel lobisinin tam ortasinda bulunan ve 3300 parcadan olusan 9 metre yüksekliginde ki mavi, sari ve kirmizi cam obje. Bu Obje Amerikada el isciligi 2 senede yapilmis. Kayip sehir Atlantisin güc kaynagini simgeliyor. Diger ilginc olay ise lobinin duvarlarina islenen ve Atlantis tarihini simgeleyen tablolar. Ispanyol bir sanatci tarafindan yapilmis.

Resim

Odamiz 18. katta idi. Tatil icin gidilen bir otelde 18. katta olmak garip bir duygu. Insan kendisini hizli asansörün icerisinde is merkezine sandalet ile gitmis birisi gibi hissediyor ama genel anlamda müsteri portföyü tatilcilerden olustugu icin alismak uzun sürmüyor. 2 farkli oda denedik. Ilk gece kaldigimiz oda okyanus manzarali idi. Sabah uyandiginizda tek gördügünüz sey mavi. Gece ise hicbirsey görmüyorsunuz. Zifiri karanlik :) Dolayisi ile odayi degistirip Palm manzarali bir oda aldik ve hayat burada basladi. 18.kattan The Palm'i seyretmek, Dubai sahillerini ve mustesem binalarini seyretmek (6 km uzaktan), Burj el Arab yada Dunyanin en yüksek binasi olan Burj Dubai (Burj Khalifa)'yi görebiliyor olmak ayri bir zevk tabiki.

Resim
Okyanus Manzarasi

Resim
Okyanus Manzarasi

Resim
Palm Tarafi havuz

Resim
Palm View

Odalar bu tarz bir otelden bekleneni tamamen karsiliyor ama Bur el Arab yada Emirates Palace (Abu Dhabi) luksunden uzak. Bu bahsettigim iki oteli daha sonra yazarim. King Bed, LCD TV, calisma masasi, Rain Shower özellikli dus ve tabiki ayri küvet kisacasi gerekli olan hersey mevcut. Zaten böyle bir otelde iseniz odayi sadece uyumak icin kullaniyorsunuz :) Sunulan teklifler gayet cazip. Mesela 17 farkli restaurant. Bu 17 restauranttan 4 tanesi Michelin yildizli gastranomlar tarafindan acilmis. Rostang (Fransa), Ossiano (Ispanyol), Ronda Locatelli (Italyan) ve Nabu (Japon). Sizleri simdiden garanti ederim ki bu 4 restaurantta da alabileceginiz en yüksek kalite ve servis garanti, lezzet konusu ise Michelin tarafindan onaylanmis bana laf söylemek düsmez. Diger 13 restaurant arasinda Orta Dogu yemekleri, Steak House (dünyanin her yerinden et secenekleri ile), international, fast food v.s. ne ararsaniz mevcut.

Resim

Resim

Resim
Atlantis'te 60.000 adetin üzerinde agac ve bitki bulunmakta

Aqua park Aquaventure diye adlandirilmis ve ismini gercektende hak ediyor. Su kayaklarindan iki tanesi köpek baliklari ile dolu bir akvaryumun icerisinden geciyor ve muhtesem bir zevk. Yaklasik 27 metre yuksek olan ve kayarken vucut agirliginizin %50sine dustugunuz kayak ise herkesin harci degil. (Hos benim cok hosuma gitti:)) 2,3 km uzunlugunda ki su kanallari ve uzun kayaklar ise gününüzün nasil gectigini anlamadan sonlamasina neden oluyor.

Diger ilginc bir olay ise otel icerisinde bulunan ve 15.000 deniz canlisina ev sahipligi yapan devasa akvaryum. Insana huzur veren bir yapisi var. Lost Chamber olarak adlandirilan ve Atlantis efsanesini yasatmayi hedefleyen bölüm ise anlatilmaz sadece yasanir.

Resim
Akvaryum

Resim
Akvaryum ve 10m x 10m cam panel

Otel sizin tüm ihtiyaclarinizi karsilayabilmek icin Avenue adini verdigi bir alisveris merkezide barindiriyor. Bu alisveris merkezinde saatten, giyime, kurabiyeden, cep telefonuna ne isterseniz mevcut.

Night Club ise apayri bir olay. Kac tane güvenlik görevlisi oldugunu sayamadim ama tahminim 50 adetin üzerinde oldugu. 3 bölümden olusuyor ve bu bölümler arasinda herhangi bir kapi yada benzeri bir panel olmamasina ragmen calan 3 farkli muzik birbirine karismiyor. Oturmak icin (sadece oturmak icin) ödemeniz gereken para 4000 Dirham bu 800 Euro yapiyor. Menude 10.000 Euroya kadar icki bulmak mumkun ki zaten en ucuz sise fiyati 300 Euro:) Ben sise almayayim dedim. Ayni fiyata bir kamyon eve gönderdim :) Zenginligin ne oldugunu bu gece klubunde anliyorsunuz. Klup agzina kadar dolu ve her masada yatan miktar en az 5000-6000 Euro. Araplar inanilmaz. Saat 3'te gece klubu kapandigi zaman ise Palm'de Ferrari, Lamborgini ve Bentley sesleri yukseliyor. Deli oldum anlayacaginiz :)

Otel ile ilgili olumsuz noktalar ise lobi ve koridorlarda ki yuksek gurultu seviyesi ve SPA. Boyle bir otele yakismayan noktalar.
TÜRK'üm!!! Ülkem TÜRKIYE CUMHURIYETI, bayragim TÜRK BAYRAGI ve milli icecegim RAKI'dir...
Kullanıcı avatarı
Clk

Mesaj Clk » 28 Mar 2010, 13:05

Sheikh Zayed Cami Abu Dhabi

Bu cami dünyanin en büyük 3. camisi. Inanilmaz bir basyapit cikartmislar. Cami öylesine bir ask ile imar edilmis ki her bir motifinde her bir tasinda bunu görmemek mümkün degil. Ben ne kadar büyük oldugundan cok nasil yapildigi ile ilgileniyorum. Camiden iceri girdiginiz zaman gördügünüz manzara insana huzur veren güven veren cinsten.

Dünyanin en büyük halisi yine bu camide bulunuyor. Haliyi olusturan parcalarin bir araya getirilmesi 20 aydan fazla bir zaman almis.

Birakalim cami kendisini fotograflari ile anlatsin

Resim

Resim

Resim

Resim

Resim

Resim

Resim

Resim

Resim

Resim

Resim

Resim
Kullanıcı avatarı
Clk

Mesaj Bond » 28 Mar 2010, 14:33

Bilgiler ve resimler için çok teşekkürler Clk. The Palm Atlantis otele gitmedim ama daha önce bir arkadaşım balayı için diğer Bahamas Atlantis Paradise Resorta gittiğinden ve bazı filmlerden dolayı ilk oteli hakkında biraz bilgim var. Yanlış hatırlamıyorsam Pierce Brosnan'ın oynadığı After The Sunset ve Bond serilerinden birinde de geçiyordu. Otel çok güzel, hatta Nassaudaki ilk otele göre daha büyük ve gelişmiş olsada, bana The Palmdaki manzara çok kuru geldi nedense bu otele gidecek olsam sanırım Nassau, Bahaması tercih ederdim. Dubaide dünyanın bazı en önemli ve görkemli otel, iş ve alışveriş merkezleri olsada bana tatil amaçlı olarak baya sevimsiz geliyor. Senin direk tatil amaçlı gitmediğini bildiğim için belki sadece tatil olsa sende farklı bir yeri tercih edebilirdin. Bu tarz exclusive tatil anlayışı için tercihim daha küçük ama individual yerler olabilir. Kısmetse ilerde The One and Only'lerden birine gidersem resim ve tanıtım bende eklemeyi isterim.

Ülkemizden ve dünyanın çeşitli bölgelerinde ziyaret ettiğim ve gitmeyi planladığım farklı yerler hakkında daha sonra bende bu başlığa eklemeler yapabilirim sanırım. Vakti olursa Kaanında buraya birçok yerle ilgili foto ve bilgi ekleyeceğini düşünüyorum. 2Fast4u da NYC hakkında bilgi ve tavsiyeler verir belki. Bu arada caminin özellikle içi harika yapılmış. Resimlerde cep tele göre iyi çıkmış bence, bir dahaki sefere belki kamerayı unutmassın :) Bahamas Atlantisten bir video ekliyorum, zaten concept ve otel mimarisi hemen hemen aynı. Bu otelde en çok Maya Piramitdeki kaydırak dikkatimi çekmişti ilk gördüğüm zaman, piramitin tepesinden kaydıktan sonra plexiglass bir tüpün içinden köpekbalıkları ile dolu bir akvaryumdan geçiyorsun. The Palmda da varmıydı böyle yada benzer bir şey? Olsa kesin yapardın gerçi :lol:

Bu arada işin üzücü tarafı bu havuzda bazı köpekbalıkları ölüyordu maalesef :( hatta videoya çeken misafirler falan vardı Youtube'da, ilginç ama bir o kadarda üzücü insanların zevki için bu hayvanları eğlence amaçlı kullanması beni rahatsız ediyor.

Video player ekranında en sağ alttaki butona basarak Dubai Atlantis The Palm ve diğer Atlantis videolarınıda izleyebilirsiniz. TSF'de Youtube embeded videolar tam ekran çalışabilmektedir. İyi seyirler ;)

Kullanıcı avatarı
Bond
Administrator

Re: TSF Seyahat Rehberi

Mesaj Clk » 28 Mar 2010, 18:50

Bond, gözünden mi kacti yoksa okumuyormusun? :)

Aqua park Aquaventure diye adlandirilmis ve ismini gercektende hak ediyor. Su kayaklarindan iki tanesi köpek baliklari ile dolu bir akvaryumun icerisinden geciyor ve muhtesem bir zevk. Yaklasik 27 metre yuksek olan ve kayarken vucut agirliginizin %50sine dustugunuz kayak herkesin harci degil. (Hos benim cok hosuma gitti:)) 2,3 km uzunlugunda ki su kanallari ve uzun kayaklar ise gününüzün nasil gectigini anlamadan sonlamasina neden oluyor.

Buna ek olarak, Ray baliklarini el ile beslemek (inanilmaz bir güzellik) yada Yunuslar ile yüzmek gibi özel aktivite imkanlari da var. Ben Türkiye'de yeterince yaptigim icin (Facebook'tan görmüssündür) Dubai'de zaman yetersizliginden yapmadik.

Dubai tamamen zevk meselesi dedigin gibi. Benim bu güne kadar yaptigim en güzel tatil Phukette idi. O tatil ve otel ile ilgili de bir yazi yazarim zaman icerisinde. Dubai'de insanin sahip olabilecegi en iyi 3 sey Luks, Servis ve Güvenlik. Is nedeni ile olmasa bile Dubai'ye tatile giderdim :)
Kullanıcı avatarı
Clk

Mesaj Bond » 28 Mar 2010, 21:16

Orayı kaçırmışım :? İki otel neredeyse birebir kopya gibi o zaman, yeni olanda arap kültürüne uygun bir mimari ile yapılan orta kısım çok daha hoş ama. O söylediğin facebooktaki resmi gördüm :)
Kullanıcı avatarı
Bond
Administrator

Mesaj Clk » 30 Mar 2010, 17:42

Sheraton Grande Laguna Phuket-Thailand

Herseyden önce bugüne kadar yaptigim en güzel tatilin ve gecirdigim en güzel zamanin Phuket'te oldugunu söyleyebilirim. Insanlari ve dogasi ile belkide dünya üzerinde görülmesi gereken ilk 20 arasina girebilecek muhtesem bir adres.

Phuket'te kaldigimiz adres Bang Tao Beach'te ki Sheraton Grande Laguna idi. Otel laguna etrafina yayilan güzel mimarisi, konforu, servisi ve olanaklari ile gercektende Phukette ki en iyi adreslerden bir tanesi. Hemen sunu belirtmek lazim ki Bang Tao Beach üzerinde ki neredeyse her otel size asagi yukari ayni olanaklari sunacak sekilde düzenlenmis. Secim tamamen sizin sahsi zevkinize ve beklentilerinize kaliyor.

Hic bir fil ile beraber kahvalti ettiniz mi? Ben bu zevki ilk defa Grande Laguna'da yasadim. Siz kahvalti ederken yavru bir fil (ismi yamyam idi) acik alanda kahvalti yapmis oldugunuz halin icerisinden sizleri selamlayarak geciyor. Hatta sunabileceginiz muzlari zevkle mideye indiriyor :) Otel büyük ve sectiginiz odanin durumuna göre otel icerisinde 5 ile 10 dakika arasinda yürümeniz gerekiyor. Thai mutfagi size envai cesit lezzetleri ile bir sölen sunuyor. Özellikle Pool Bar'da öglen yemekleri büyük bir zevk halini aliyor.

Otelde aradiginiz hersey mevcut ama asil güzellik disarida. Yilanlar, Filler, Maymunlar, Kuslar v.s. hepsi ile yakin temas kurabileceginiz muhtesem bir yer Phuket. Bunun disinda Fanta Sea sizleri eglencenin doruk noktasina cikartiyor. Fanta Sea, Disney Land'in Thailand versiyonu. Özellikle tiyatroda seyrettigimiz gösteri muhtesem di. Hem Thai kültürü ile ilgili bilgilendirici hem de fillerin katilimi ile inanilmaz renkli bir organizasyon.

Sürat tekneleri ile hoplaya ziplaya vardiginiz okyanusun ortasinda ki adalar benim icin ayri bir güzellikti. En üzücü tarafi ise Thusunami esnasinda bu adalarda 2000'den fazla turist ve yerel insanin hayatini kaybetmis olmasi. James Bond adasi ise Phuket'in diger tarafinda kaliyor ve yine görülmesi gereken muhtesem bir doga harikasi.

Bu arada cesitli turlar düzenleniyor. Phuket büyük bir yarim ada ve görülmesi gereken bir cok sey var. Yalniz yola cikmadan önce bilmeniz gereken en önemli sey, size gayet arkadasca yaklasan maymunlarin size saldirma ihtimali oldugu. Bizim besledigimiz bir maymun fotograf cekmek isteyen bir turisti bacagindan yaraladi :)

Bu maymunlar kadar zararli olan diger bir obje ise Phuket merkezde ki hayat kadinlari. Her sartta sizi bir sekilde rahatsiz ediyorlar ve calisma saatleri yok :) 24 saat oradalar:) Merkez demisken Dolce Gabbana gözlük 3 TL v.s. tabiki sahte :)

Deniz, kumsal ve günes ile ilgili konusmaya bile gerek yok. Eger dogru zamanda Phuket'te iseniz bir cennet. Ilkbahar gibi Phuket'e gitmek ise sadece intihar olur. Cünkü yagmurdan baska birsey göremeyeceginizi tahmin ediyorum.

Kisacasi kültür, lezzet, deniz, günes, hayvanlar ve arkadaslik ortamini yasayabileceginiz en iyi adres Phuket.

Resim

Resim

Resim

Resim

Resim

Resim

Resim

Resim

Resim

Resim

Resim

Resim
Sanki bu maymunun sisko hali tanidik geliyor ama cikartmadim :) Bond yardim et kardesim nereden taniyoruz :)
Kullanıcı avatarı
Clk

Mesaj marisa » 12 Nis 2010, 15:04

Ahmet bey valla tur rehberi olsanız da olurmuş...
Kullanıcı avatarı
marisa

Sonraki

Dön TSF Yaşam Stili - Lifestyle & Entertainment

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 56 misafir

TSF Partner Brands & Medias
Ancon
Arnold & Son
Ateliers deMonaco
Audemars Piguet
Badollet Geneve
Bell & Ross
Breitling
Chopard
Concord
Gucci
Hautlence
Hublot
Linde Werdelin
Maîtres du Temps
Manufacture Royale
Oris
Parmigiani Fleurier
Snyper Geneve
Steinhart
Watchonista

Facebook  Twitter  Instagram  Youtube  RSS Portal    |    Gallery    |    Blog    |     Advertise / Reklam / Contact      

All brand names and trademarks are the property of their respective owners