TSF Highland Distillery / Malt Whiskey

Genel Yaşam Stili Konularını Bulabileceğiniz Bölüm

Re: TSF Highland Distillery / Malt Whiskey

Mesaj khef » 18 Eyl 2019, 14:40

Dün geceden :arrow:

Resim

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi
Kullanıcı avatarı
khef

Mesaj darksider » 19 Eyl 2019, 22:49

Khef, Kiwi, afiyetler olsun, neler tadılmış neler arada.

Bu da bendeki son durum, Remy Martin araya kaynadı, ses etmeyelim :) :champ:

Resim
Nothing lasts forever, and we both know hearts can change...
Kullanıcı avatarı
darksider

Mesaj kiwi21 » 20 Eyl 2019, 00:55

Abi afiyet olsun. Gokhan'la Emrah abi'nin gozbebegi Glenmorangie gelmis. :champ: Hep konustugumuz konu, damak tadi. Mesela benim Aberlour hosuma pek gitmemisti. Emrah abi olumlu yorum yapmisti. Sizin gorusunuz nedir bilmiyorum. Yine benim bayilarak ictigim, sise sise aldigim Caol Ila'yi Emrah abi birden fazla sans vermesine ragmen pek tutmadi.

Viski mentorlerinin de hemfikir oldugu bi konu var. İster blended olsun, ister single malt olsun, ister buzlu olsun, ister sek olsun, ister kolali/sodali olsun. Hangi viski hangi sekilde sizi iyi hissettiriyorsa o viski guzel viskidir. Ulkenin su durumunda keyif aldigimiz 2-3 sey var. O yuzden sevdigimiz saatlerle, hosumuza giden viskilerle, saglikla gunlerimizi gecirelim.

Slainte [emoji1634]
https://instagram.com/kiwiwatch
Kullanıcı avatarı
kiwi21

TSF Highland Distillery / Malt Whiskey

Mesaj darksider » 20 Eyl 2019, 10:02

kiwi21 yazdı:Abi afiyet olsun. Gokhan'la Emrah abi'nin gozbebegi Glenmorangie gelmis. :champ: Hep konustugumuz konu, damak tadi. Mesela benim Aberlour hosuma pek gitmemisti. Emrah abi olumlu yorum yapmisti. Sizin gorusunuz nedir bilmiyorum. Yine benim bayilarak ictigim, sise sise aldigim Caol Ila'yi Emrah abi birden fazla sans vermesine ragmen pek tutmadi.

Viski mentorlerinin de hemfikir oldugu bi konu var. İster blended olsun, ister single malt olsun, ister buzlu olsun, ister sek olsun, ister kolali/sodali olsun. Hangi viski hangi sekilde sizi iyi hissettiriyorsa o viski guzel viskidir. Ulkenin su durumunda keyif aldigimiz 2-3 sey var. O yuzden sevdigimiz saatlerle, hosumuza giden viskilerle, saglikla gunlerimizi gecirelim.

Slainte [emoji1634]

Teşekkürler Kiwi :)

Kesinlikle katılıyorum, ben oda sıcaklığında buzsuz susuz içmeyi sevsem de, damak tadı herkes için farklı, misal ben de çok acı biber reçeline bayılırım :D

Aberlour Casg Annamh benim açık ara favorim, daha önce de bahsetmiştim yanlış hatırlamıyorsam burada, 48% lik olması sebebiyle önce bir vurup sonra tatlı tatlı devamını getiriyor. Burun bol miktarda karamel hissettiriyor bana, gövdesi de güçlü, bitişi uzun, bu sebeple genelde ben tatlı niyetine son kadehime saklıyorum.

Duthac da sabit yerini aldı, bu 2. şişe, benim gibi bol tatlı meyveli speyside seven birisi için dahi tatlılık miktarı düşük ama bol aromalı bir seçenek.

Islay ben de sevemedim bir türlü, her defasında tentürdiyot içmiş gibi oluyorum veya kömür yalamış gibi [emoji14]

Bu arada monkey shoulder için de bir yorum yapayım, ben de genelde ikram için kullanıyorum ama benden kalırsa :D
Kullanıcı avatarı
darksider

Mesaj khef » 20 Eyl 2019, 12:16

Darksider, kiwi takipteyim; bir ara yeni denemeleri (Benriach, Suntory) ve Green Label’ı uzun yazacağım ama kısaca Monkey Shoulder=Eyüp Sabri Tuncer. [emoji41]

Not: Compass Box geliyor. Bu ara blended yağmuru var.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi
Kullanıcı avatarı
khef

Mesaj darksider » 22 Eyl 2019, 13:11

Dün akşam Aberlour 12 ’Double Cask’i denedim ilk defa. Casg Annamh ile arasında bu kadar net fark beklemiyordum açıkçası, elbette daha düşük alkollü olması en büyük etken ama bitiş çok koşa geldi, burunda narenciye yerine vanilya ve odun baskın, gövdesi görece yumuşak, en büyük fark ise tatlılığının bir hayli az olması, neredeyse bir Glenlivet 12 tatlılığında.

Bu akşam forumda bir hayli övgü aldığını gördüğüm JW Double Black’i deneyeceğim, bakalım Monkey Shoulder’dan daha mı iyi [emoji12]
Kullanıcı avatarı
darksider

Mesaj kiwi21 » 22 Eyl 2019, 13:44

Monkey shoulder kırmızı çizgim, lütfen abiler :D
https://instagram.com/kiwiwatch
Kullanıcı avatarı
kiwi21

Mesaj darksider » 22 Eyl 2019, 23:21

Bu akşam Double Black’i de deneme fırsatım oldu. Benim için fazlası ile isli, bol şekerli olması dahi kurtaramadı ne yazık ki. Tadım notlarım, burun bol is biraz bal, gövde yumuşak, odun ve is, bitiş çok kısa ama yine bol is ve odun.
Kullanıcı avatarı
darksider

ÖncekiSonraki

Dön TSF Yaşam Stili - Lifestyle & Entertainment

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 32 misafir

TSF Partner Brands & Medias
Ancon
Arnold & Son
Ateliers deMonaco
Audemars Piguet
Badollet Geneve
Bell & Ross
Breitling
Chopard
Concord
Gucci
Hautlence
Hublot
Linde Werdelin
Maîtres du Temps
Manufacture Royale
Oris
Parmigiani Fleurier
Snyper Geneve
Steinhart
Watchonista

Facebook  Twitter  Instagram  Youtube  RSS Portal    |    Gallery    |    Blog    |     Advertise / Reklam / Contact      

All brand names and trademarks are the property of their respective owners