TSF Highland Distillery / Malt Whiskey

Genel Yaşam Stili Konularını Bulabileceğiniz Bölüm

Re: TSF Highland Distillery / Malt Whiskey

Mesaj DenizKSK » 05 Ara 2019, 09:26

Ksk74 yazdı:
DenizKSK yazdı:Şu 41 yaşındaki CC'ye ithafen :shock:
Görünce acizane can çekti tabi. :roll:

Hemserim KSK'nin dogu/ortadogu tarafindasin galiba:)

41 lik CC Jim Murray trfdan Kanadanin en iyisi secilmis. 41 lik tatmadim ama birkac sise CC alip icmisligim oldu. Guzeldir farklidir bence

Yo yooo o sadece fotoğrafın çekim açısı azizliği, evet dublenin çeyrek tık üstüne çıkmış olabilirim. :lol:
"A Samurai always wears two swords."
Kullanıcı avatarı
DenizKSK

Mesaj khef » 05 Ara 2019, 09:45

kiwi21 yazdı:İstanbul tayfa gibi harika bi viski çevrem olmadığından tek tabanca olarak İzmir kıyılarında yoluma devam ediyorum. Bir süredir vitrinimdeki viskilere ek yapamamıştım. Ne zamandır merak ettiğim Connemara fırsatı karşıma çıkınca affetmek olmazdı. Hazır kışın ilk günü, soğuk bu sene ilk kez bu kadar kendini hissettirmişken "isli viski" aşkıyla yanıp tutuşan bu bünyeye asi bir İrlandalı tek malt yakışırdı.

Connemara'nın henüz denemediğim Bushmills, Teeling gibi İrlandalı tek malt dostlarının yanında sivrilen özelliği İrlandalı tek isli (peated) sinlge malt olması. Bayılarak tükettiğim ve bitmesin diye gözünün içine baktığım Caol Ila tükenmişken, kış kapıya dayanmışken Connemara imdadıma yetişti.

Dilim ve damağım izin verdiğince kısaca birkaç tadım notu da belirteyim;

Burun : Caol Ila'yı aratmayacak yoğunlukta is ve iyot kokuları.

Damak : Baskın olan is, arkadan bal ve baharat tadı kendini hissettiriyor.

Bitiş : Uzun diyebileceğim isli, baharatlı, boğazdan geçerken kendini hissettiren bir bitiş.

Damak tadı kişiden kişiye çok değişkenlik göstermekle birlikte isli viskiseverleri pişman etmeyecek ve tek İrlandalı isli single malt çeşidi olmasıyla da "bence" denenmesi gereken bir viski.

Slainte [emoji1634]

ResimResimResim

Kıvanç eline saglık; çok güzel yazı, hiç duymadığım bir viski. [emoji106] Listeye aldım. Mutlaka bulup deneyeceğim. Triple distilled/peated malt kombinasyonu ilginç olabilir. [emoji108]

Not: Biz de dün akşam rakı-kebap yaptık. Bir yandan viski alışverişleri havada uçuştu; Quinta Ruban, Glenfarclas 15, Talisker Skye, Woodford Reserve... İçine doğdu herhalde. [emoji41]

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi
Kullanıcı avatarı
khef

Mesaj Eterna » 05 Ara 2019, 10:07

Konudaki resim ve paylaşımlar çoğunlukla elit. .Çok özel viskiler, koleksiyonlar, tadım etkinlikleri vs.

Ama belki benim gibi sıradan içiciler de vardır. :D O yüzden çok yararlı olduğunu düşündüğüm bir şeyden bahsetmek istiyorum.

Geçenlerde çocukluk arkadaşlarım ile oturduk hafta sonu. Başladığımızda saat 21.30 gibiydi. Laf lafı açtı tabii. Kalktığımızda saat 04.00 olmuştu. Chivas içtik birkaç şişe. Sabah da 08.30 da kalkmam gerekiyordu.

Yatarken bir tane içtim, kaltığımda direk bir tane daha içtim. Gerçekten günü kurtardım. Gayet dinç ve normal devam ettim. Tarihin en büyük buluşlarından biri olduğunu düşünüyorum :)

Resim
Kullanıcı avatarı
Eterna

Mesaj CptOz » 05 Ara 2019, 11:47

Eterna yazdı:Konudaki resim ve paylaşımlar çoğunlukla elit. .Çok özel viskiler, koleksiyonlar, tadım etkinlikleri vs.

Ama belki benim gibi sıradan içiciler de vardır. :D O yüzden çok yararlı olduğunu düşündüğüm bir şeyden bahsetmek istiyorum.

Geçenlerde çocukluk arkadaşlarım ile oturduk hafta sonu. Başladığımızda saat 21.30 gibiydi. Laf lafı açtı tabii. Kalktığımızda saat 04.00 olmuştu. Chivas içtik birkaç şişe. Sabah da 08.30 da kalkmam gerekiyordu.

Yatarken bir tane içtim, kaltığımda direk bir tane daha içtim. Gerçekten günü kurtardım. Gayet dinç ve normal devam ettim. Tarihin en büyük buluşlarından biri olduğunu düşünüyorum :)

Resim
Aktif akşamcılar veya bilinçli saglam içiciler bilir alkayı. Yatmadan hemen önce içmek; sabaha sizi sağlam kaldırır. Çantamda mutlaka bulunur, ben de tavsiye ederim... [emoji106][emoji48]
Kullanıcı avatarı
CptOz

Mesaj kiwi21 » 05 Ara 2019, 13:24

khef yazdı:
kiwi21 yazdı:İstanbul tayfa gibi harika bi viski çevrem olmadığından tek tabanca olarak İzmir kıyılarında yoluma devam ediyorum. Bir süredir vitrinimdeki viskilere ek yapamamıştım. Ne zamandır merak ettiğim Connemara fırsatı karşıma çıkınca affetmek olmazdı. Hazır kışın ilk günü, soğuk bu sene ilk kez bu kadar kendini hissettirmişken "isli viski" aşkıyla yanıp tutuşan bu bünyeye asi bir İrlandalı tek malt yakışırdı.

Connemara'nın henüz denemediğim Bushmills, Teeling gibi İrlandalı tek malt dostlarının yanında sivrilen özelliği İrlandalı tek isli (peated) sinlge malt olması. Bayılarak tükettiğim ve bitmesin diye gözünün içine baktığım Caol Ila tükenmişken, kış kapıya dayanmışken Connemara imdadıma yetişti.

Bitiş : Uzun diyebileceğim isli, baharatlı, boğazdan geçerken kendini hissettiren bir bitiş.

Damak tadı kişiden kişiye çok değişkenlik göstermekle birlikte isli viskiseverleri pişman etmeyecek ve tek İrlandalı isli single malt çeşidi olmasıyla da "bence" denenmesi gereken bir viski.

Slainte [emoji1634]

ResimResimResim

Kıvanç eline saglık; çok güzel yazı, hiç duymadığım bir viski. [emoji106] Listeye aldım. Mutlaka bulup deneyeceğim. Triple distilled/peated malt kombinasyonu ilginç olabilir. [emoji108]

Not: Biz de dün akşam rakı-kebap yaptık. Bir yandan viski alışverişleri havada uçuştu; Quinta Ruban, Glenfarclas 15, Talisker Skye, Woodford Reserve... İçine doğdu herhalde. [emoji41]

Size de afiyet olsun abi. Yine çok şık viskiler el değiştirmiş :champ:

Bir yanlış anlaşılmayı düzeltmek istiyorum; aslında yazarken yazının bir yerine iliştireyim diye kafamda tasarlamıştım ancak yazıya dökerken atlamışım.

"Triple distilled/peated malt kombinasyonu ilginç olabilir."

Connemara, ön yargıları kıracak şekilde isli ve çift distile bir İrish single malt. İrish viskilerin senin de bildiğin gibi çok büyük bir çoğunluğu üç kez distile edilir ve Connemara harici turba kullanılan viski yoktur. Connemara tek başına iki genel geçer yargıyı kırmış. Double distilled-peated İrish single malt. :champ:
https://instagram.com/kiwiwatch
Kullanıcı avatarı
kiwi21

Mesaj kiwi21 » 05 Ara 2019, 13:31

Eterna yazdı:Konudaki resim ve paylaşımlar çoğunlukla elit. .Çok özel viskiler, koleksiyonlar, tadım etkinlikleri vs.

Resim

Alka-Seltzer'in piyasadan kaldırıldığı söylenmişti. Geçen yılbaşında kantarın topuzunu biraz kaçırınca ezcanelerde aramış ve bulamamıştım. Tekrar piyasaya girdiyse hazır yılbaşı yaklaşıyorken edinelim :D
https://instagram.com/kiwiwatch
Kullanıcı avatarı
kiwi21

Mesaj Eterna » 05 Ara 2019, 14:46

Evet, eczaneler tekrar satışa başladı. Her yerde rahatlıkla bulabilirsiniz. Ben yine de hemen 5-6 paket aldım attım kenara. Son kullanma 05-2022 olduğu için stok yapabilirsiniz rahatça. 8-)
Kullanıcı avatarı
Eterna

Mesaj khef » 05 Ara 2019, 15:20

kiwi21 yazdı:
khef yazdı:

Slainte [emoji1634]

ResimResimResim

Size de afiyet olsun abi. Yine çok şık viskiler el değiştirmiş :champ:

Bir yanlış anlaşılmayı düzeltmek istiyorum; aslında yazarken yazının bir yerine iliştireyim diye kafamda tasarlamıştım ancak yazıya dökerken atlamışım.

"Triple distilled/peated malt kombinasyonu ilginç olabilir."

Connemara, ön yargıları kıracak şekilde isli ve çift distile bir İrish single malt. İrish viskilerin senin de bildiğin gibi çok büyük bir çoğunluğu üç kez distile edilir ve Connemara harici turba kullanılan viski yoktur. Connemara tek başına iki genel geçer yargıyı kırmış. Double distilled-peated İrish single malt. :champ:

O zaman Irish görünümlü isli içeceğiz. Niye üç kere distile etmemişler acaba? Kesin bir sebebi vardır. [emoji848]

Kullanıcı avatarı
khef

ÖncekiSonraki

Dön TSF Yaşam Stili - Lifestyle & Entertainment

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 65 misafir

TSF Partner Brands & Medias
Ancon
Arnold & Son
Ateliers deMonaco
Audemars Piguet
Badollet Geneve
Bell & Ross
Breitling
Chopard
Concord
Gucci
Hautlence
Hublot
Linde Werdelin
Maîtres du Temps
Manufacture Royale
Oris
Parmigiani Fleurier
Snyper Geneve
Steinhart
Watchonista

Facebook  Twitter  Instagram  Youtube  RSS Portal    |    Gallery    |    Blog    |     Advertise / Reklam / Contact      

All brand names and trademarks are the property of their respective owners