TSF Kahve ve ay Merakl覺lar覺 / Coffee & Tea Fans

Genel Yaam Stili Konular覺n覺 Bulabileceiniz B繹l羹m

Re: TSF Kahve ve ay Merakl覺lar覺 / Coffee & Tea Fans

Mesaj morningstar » 29 Mar 2020, 19:52

Biraz gecikmeden sonra v60 覺 edinebildim.Hario filtre ald覺m.羹t羹c羹y羹 hen羹z alamasam da en yak覺n zamanda temin edecem bu s羹rede tavsiye edeceiniz kahve 癟ekirdekleri ve tavsiyelerinizi bekliyorum :champ:Resim

SM-N950F cihaz覺mdan Tapatalk kullan覺larak g繹nderildi
Kullan覺c覺 avatar覺
morningstar

Ya: 28
Kay覺t: 25 Au 2018, 23:45

Mesaj cagatay1903 » 29 Mar 2020, 20:33

morningstar yazd覺:Biraz gecikmeden sonra v60 覺 edinebildim.Hario filtre ald覺m.羹t羹c羹y羹 hen羹z alamasam da en yak覺n zamanda temin edecem bu s羹rede tavsiye edeceiniz kahve 癟ekirdekleri ve tavsiyelerinizi bekliyorum :champ:Resim

bende ald覺m ama sanki tutturam覺yorum bir t羹rl羹. Tart覺 ve gooseneck in 繹nemi b羹y羹km羹 繹yle diyorlar :cry:
Kullan覺c覺 avatar覺
cagatay1903

Ya: 42
Kay覺t: 10 Mar 2014, 15:52

Mesaj morningstar » 29 Mar 2020, 21:51

cagatay1903 yazd覺:
morningstar yazd覺:Biraz gecikmeden sonra v60 覺 edinebildim.Hario filtre ald覺m.羹t羹c羹y羹 hen羹z alamasam da en yak覺n zamanda temin edecem bu s羹rede tavsiye edeceiniz kahve 癟ekirdekleri ve tavsiyelerinizi bekliyorum :champ:Resim

bende ald覺m ama sanki tutturam覺yorum bir t羹rl羹. Tart覺 ve gooseneck in 繹nemi b羹y羹km羹 繹yle diyorlar :cry:

Tartiyi ben kullandim fakat yinede tam olmadi sanki gooseneck te edinmem lazim kesinlikte
Kullan覺c覺 avatar覺
morningstar

Ya: 28
Kay覺t: 25 Au 2018, 23:45

Mesaj cagatay1903 » 29 Mar 2020, 23:14

N11 den knmaster diye bir tart覺 var. Fiyatta d羹羹k memnuniyette y羹ksek bir 羹r羹n olarak okudum
Kullan覺c覺 avatar覺
cagatay1903

Mesaj moy » 30 Mar 2020, 11:31

Yettim gariiiii
ncelikle l羹tfen dijital tart覺lara bir d羹nya para par癟alanmay覺n !!! sinbo minbo ayar覺 bir tart覺 iinizi g繹recektir.
羹t羹c羹 alman覺za ilk etapta gerek yok.Kahvenizi mutlaka hario v60 a g繹re 繹羹tt羹r羹n.
Gooseneckte olmasada olur.

V60 ta g羹zel kahve demlenin p羹f noktalar覺n覺 s繹yl羹yorum.
Alt覺n oran 200 ml su / 12 gram kahve olarak kullan覺yorum.
-v60 seti kurun, kaynar su ile filitreyi en 羹st seviyeye kadar s覺cak su ile doldural覺m aa覺ya s羹z羹lmesini bekleyelim.
-Tartt覺覺m覺z kahveyi filtreye d繹kelim yanlarda ufak ufak vurarak kahve ile d羹z bir zemin yaratal覺m sak覺n ka覺kla vs bast覺rmay覺n.
-Suyumuz kaynas覺n kendi halinde 1-2 dakika bekletelim ve 繹yle demelemeye balayal覺m. Demlenen kahve ac覺 ise s覺cak su ile yanm覺 demektir.
- Suyu yava yava daireler 癟izerek d繹kelim.v60 覺 agz覺na kadar doldurmuyoruz yar覺 seviyeyeyi ge癟memeye 癟al覺al覺m. V60 覺 az覺na kadar doldurursak demleme 癟ok h覺zl覺 olur. Demlenen kahvenin rengi a癟覺k, tad覺 s覺radan hafif, seyrek ise demlemeniz 癟ok h覺zl覺 olmu demektir.
-Demleme sureci 2.5-3 dakika aras覺nda olmal覺d覺r. Demlenen kahve 癟ok eki oluyorsa ,demleme suresi 癟ok fazla demektir
-Demleme ilemi bittikten sonra 覺slak kahveler d羹z bir zemin olarak kald覺ysa su d繹k羹m eklimiz doru demektir.
Sanayi olmadan ekonomi, ekonomi olmadan ba覺ms覺zl覺k olmaz.
Kullan覺c覺 avatar覺
moy

Ya: 38
Kay覺t: 10 ub 2015, 16:41

Mesaj cagatay1903 » 30 Mar 2020, 21:10

Bu akam h覺zl覺 oldu demleme. Bir 40 an yavalamam laz覺m tarife g繹re

Tart覺 y覺 bug羹n teslim ettiler tam canavar
Kullan覺c覺 avatar覺
cagatay1903

Mesaj Ground » 30 Mar 2020, 22:56

moy yazd覺:Yettim gariiiii
ncelikle l羹tfen dijital tart覺lara bir d羹nya para par癟alanmay覺n !!! sinbo minbo ayar覺 bir tart覺 iinizi g繹recektir.
羹t羹c羹 alman覺za ilk etapta gerek yok.Kahvenizi mutlaka hario v60 a g繹re 繹羹tt羹r羹n.
Gooseneckte olmasada olur.

V60 ta g羹zel kahve demlenin p羹f noktalar覺n覺 s繹yl羹yorum.
Alt覺n oran 200 ml su / 12 gram kahve olarak kullan覺yorum.
-v60 seti kurun, kaynar su ile filitreyi en 羹st seviyeye kadar s覺cak su ile doldural覺m aa覺ya s羹z羹lmesini bekleyelim.
-Tartt覺覺m覺z kahveyi filtreye d繹kelim yanlarda ufak ufak vurarak kahve ile d羹z bir zemin yaratal覺m sak覺n ka覺kla vs bast覺rmay覺n.
-Suyumuz kaynas覺n kendi halinde 1-2 dakika bekletelim ve 繹yle demelemeye balayal覺m. Demlenen kahve ac覺 ise s覺cak su ile yanm覺 demektir.
- Suyu yava yava daireler 癟izerek d繹kelim.v60 覺 agz覺na kadar doldurmuyoruz yar覺 seviyeyeyi ge癟memeye 癟al覺al覺m. V60 覺 az覺na kadar doldurursak demleme 癟ok h覺zl覺 olur. Demlenen kahvenin rengi a癟覺k, tad覺 s覺radan hafif, seyrek ise demlemeniz 癟ok h覺zl覺 olmu demektir.
-Demleme sureci 2.5-3 dakika aras覺nda olmal覺d覺r. Demlenen kahve 癟ok eki oluyorsa ,demleme suresi 癟ok fazla demektir
-Demleme ilemi bittikten sonra 覺slak kahveler d羹z bir zemin olarak kald覺ysa su d繹k羹m eklimiz doru demektir.
Sizden bir kahve i癟esim geldi 繹yle anlatt覺n覺z ki sanki burnuma m羹thi kahve kokusu geldi..

Tapatalk kullanarak iPhone arac覺l覺覺yla g繹nderildi
Kullan覺c覺 avatar覺
Ground

Kay覺t: 17 Ara 2015, 02:48

Mesaj moy » 31 Mar 2020, 00:27

Setimizi kurduk

Resim

Filtreyi v60 ve server覺 覺slatt覺k setimiz art覺k s覺cak ve filitre kimsayallardan ar覺nm覺 durumda.

Resim

V60 a g繹re 癟ekilmi kahvemizi tartt覺k v60 a koyduk d羹z bir zemin olmas覺 i癟in yanlardan tokatlad覺k. Yanaklar覺 deil yanlardan kafalar kar覺mas覺n.
Resim

Demlemeye bal覺yoruz bu kremay覺 g繹rmemiz laz覺m.

Resim

Krema yoksa ya kahveniz bayatt覺r yada su 覺s覺n覺z 癟ok d羹羹kt羹r.

Resim

Demeleme sonunda bu zemini elde ettiysek su d繹k羹m y羹ksekliimiz ve h覺z覺m覺z doru demektir. Afiyet olsun.

Corona sen neler yapt覺r覺yorsun insana:)!

Resim
Sanayi olmadan ekonomi, ekonomi olmadan ba覺ms覺zl覺k olmaz.
Kullan覺c覺 avatar覺
moy

Ya: 38
Kay覺t: 10 ub 2015, 16:41

ncekiSonraki

D繹n TSF Yaam Stili - Lifestyle & Entertainment

Kimler 癟evrimi癟i

Bu forumu gezen kullan覺c覺lar: Hi癟 bir kay覺tl覺 kullan覺c覺 yok ve 81 misafir

TSF Partner Brands & Medias
Ancon
Arnold & Son
Ateliers deMonaco
Audemars Piguet
Badollet Geneve
Bell & Ross
Breitling
Chopard
Concord
Gucci
Hautlence
Hublot
Linde Werdelin
Maîtres du Temps
Manufacture Royale
Oris
Parmigiani Fleurier
Snyper Geneve
Steinhart
Watchonista

Facebook  Twitter  Instagram  Youtube  RSS Portal    |    Gallery    |    Blog    |     Advertise / Reklam / Contact      

All brand names and trademarks are the property of their respective owners