TSF Ne ─░zliyor?

Genel Ya┼čam Stili Konular─▒n─▒ Bulabilece─činiz B├Âl├╝m

TSF Ne ─░zliyor?

Mesaj darksider » 27 Eki 2016 00:27

TSF'nin off-topic yani saat harici konu-ba┼čl─▒klarda da gayet keyifli ve bilgi payla┼č─▒m─▒ a├ž─▒s─▒ndan faydal─▒ oldu─čunu d├╝┼č├╝n├╝yorum.

Ne dinliyoruz, dizi tavsiyeleri vs. derken 7. sanat ile ilgili bir ba┼čl─▒k olmad─▒─č─▒n─▒ farkettim.

Eminim ki TSF'de sinema konusunda da birka├ž kelam edecek, tavsiye verecek, belki derin sohbetlere dalacak, en basitinden o anda-g├╝nde hangi filmi izledi─čini payla┼čacak bir├žok ├╝ye mevcuttur.

Sinema benim i├žin her zaman "iyi bir takip├žisi" olmaya ├žal─▒┼čt─▒─č─▒m bir "sanat" oldu.

90'lar─▒n sonunda Ankara'da ├ťniversite ├Â─črencisiyken bu ilgimi hem biraz cep har├žl─▒─č─▒ kazanmak hem de neler d├╝┼č├╝nd├╝─č├╝m├╝ di─čer sinemaseverler ile payla┼čmak i├žin o d├Ânem "bilinir" diye nitelendirebilece─čimiz bir dergide tek say─▒ya ve iki sayfaya mahsus olmak ├╝zere bir "ele┼čtirmenlik" maceram da olmu┼čtur ger├ži ama yeterince sponsor bulamad─▒─č─▒m i├žin devam etmedi :)

Umuyorum bolca payla┼č─▒m yapaca─č─▒m─▒z, ├žok├ža yeni bilgi edinece─čimiz bir ba┼čl─▒k olur.

Ba┼člang─▒c─▒ az ├Ânce seyretti─čim ve g├Ârmek i├žin ┼čimdiye kadar neden bekledi─čimi anlamad─▒─č─▒m 2015 yap─▒m─▒ bir film ile yap─▒yorum.

Ba┼črollerini Ethan Hawke ve Sarah Snook'un payla┼čt─▒─č─▒ filmin janr─▒ i├žin san─▒r─▒m en uygunu "bilim kurgu" olur, ama kesinlikle bir bilim kurgudan ├žok daha ├Âtesi.

Y├Ânetmen(ler) Spierig Karde┼čler, 2009'd Daybreakers ile yine Hawke ile ├žal─▒┼č─▒p, o zamana kadar yap─▒lanlardan ├žok daha farkl─▒ bir "vampir" filmi yapm─▒┼člard─▒.

Filminizin ismi "Predestination", zaman yolculu─ču da vampirler gibi end├╝stride ├žok├ža kullan─▒lan bir konu olsa da, bence Spierig karde┼čler bu filmlerinde de "farkl─▒" olmay─▒ ba┼čarm─▒┼člar.

Filmin IMDB puan─▒ 7,4
Benim puan─▒m 8,1

Keyword: "All You Zombies"

https://youtu.be/-FcK_UiVV40
Nothing lasts forever, and we both know hearts can change...
Kullan─▒c─▒ avatar─▒
darksider

Ya┼č: 36
Kay─▒t: 07 Nis 2015 17:58

Tempus Saat Oris TSF Efsane Cuma % 50 ─░ndirimli Modeller

Re: TSF Ne ─░zliyor?

Mesaj rtalhaustun » 27 Eki 2016 00:35

G├╝zel konu. :thumbup: Film veritaban─▒m─▒z olacak ├Âyleyse..
Ben de izlerken keyif ald─▒─č─▒m bir filmi payla┼čay─▒m sizinle;

IMDB: 7,2
Man Of Honor
Film 1950 ve 60'l─▒ y─▒llarda Deniz Kuvvetleri'nde tehlikeli dal─▒┼člar yapan Carl Brashear'─▒n ger├žek ya┼čam hikayesini anlat─▒yor. Kentucky'li bir ├žift├žinin o─člu olan Carl, daha iyi olaca─č─▒na inand─▒─č─▒ bir hayat i├žin evini terkeder. Babas─▒ ona hep 'Asla vazge├žme... en iyisi ol' demi┼čtir ve Carl bu s├Âzleri kalbine yerle┼čtirir.Deniz kuvvetlerine kat─▒ld─▒ktan sonra Carl 2 y─▒l─▒n─▒ Dal─▒┼č Okulu'na kat─▒lmak i├žin mektuplar yazmakla ge├žirir. Carl'─▒n e─čitim ├žavu┼ču Billy Sunday, ne Carl'─▒ ne de onun bitmek t├╝kenmek bilmeyen tutkular─▒n─▒ istemektedir. Usta ┼×ef Deniz Kuvvetleri Dalg─▒c─▒ olarak an─▒lan Sunday, dalg─▒├žl─▒ktaki ba┼čar─▒s─▒n─▒n yan─▒s─▒ra sorun ├ž─▒kar─▒c─▒ ├Âzelli─čiyle de tan─▒nmaktad─▒r. Carl'─▒n ├Ân├╝ne bir set gibi ├ž─▒kan Sunday'in istedi─či Carl'─▒n vazge├žmesidir. Fakat Carl'─▒n akl─▒nda ba┼čka d├╝┼č├╝nceler vard─▒r. Amac─▒ bellidir ve kararl─▒l─▒─č─▒ kesindir. Bir Deniz Kuvvetleri Dalg─▒c─▒ olma hayalinin ├Ân├╝nde kimse duramayacakt─▒r.Carl sakatland─▒ktan y─▒llar sonra o ve Sunday beklenmedik bir bi├žimde bir araya gelirler. Sisteme hi├ž bir zaman kar┼č─▒ gelmemi┼č olan ├žavu┼č Carl'a Deniz Kuvvetleri b├╝rokrasisini yenmesi, bir baca─č─▒n─▒ kaybetmenin eksikli─čini ├╝zerinden atmas─▒ ve orduda bir tarih yazmas─▒ i├žin yard─▒m eder. Emekli oldu─čunda Carl, Deniz Kuvvetleri'ndeki en y├╝ksek r├╝tbeyi, Usta Dalg─▒├ž ve ┼×ef Dalg─▒├ž ├╝nvan─▒na sahip olmay─▒ ba┼čar─▒r.

Hatta OR─░S Carl Brashear serisi de mevcuttur; https://www.oris.ch/en/watch/oris-carl-brashear-limited-edition/01-733-7720-3185-set-ls
"Art without engineering is dreaming. Engineering without art is calculating."
-Steven Roberts
Kullan─▒c─▒ avatar─▒
rtalhaustun

Ya┼č: 22
Kay─▒t: 22 Oca 2016 02:07

Mesaj eraslani » 27 Eki 2016 09:49

Guzel konu :champ:
Filmleri evde nasil izliyor0sunuz?
Yani kaynak olarak..tecr├╝beli olanlar bilir..├žocuk sahibi olduktan sonra birkac sene pek vakit kalmaz ve kopukluk olusur..
En yeni filmleri torrent vs daha vizyona girmeden indiriyorduk onceden..

SM-G930F cihaz─▒mdan g├Ânderildi
Kullan─▒c─▒ avatar─▒
eraslani

Ya┼č: 40
Kay─▒t: 26 Oca 2012 13:03

Mesaj tugberk » 27 Eki 2016 11:56

Rush -> Niki Lauda ile James Hunt in m├╝cadelesini anlat─▒yor. Yar─▒┼č sevenler i├žin m├╝thi┼č, sevmeyenler i├žin de en az o kadar m├╝thi┼č bir film. Kesinlikle ├Âneririm.
Kullan─▒c─▒ avatar─▒
tugberk

Ya┼č: 28
Kay─▒t: 23 May 2016 21:39

Mesaj eraslani » 27 Eki 2016 12:22

tugberk yazd─▒:Rush -> Niki Lauda ile James Hunt in m├╝cadelesini anlat─▒yor. Yar─▒┼č sevenler i├žin m├╝thi┼č, sevmeyenler i├žin de en az o kadar m├╝thi┼č bir film. Kesinlikle ├Âneririm.

Tesad├╝fen izledi─čim bir film..iyiydi ger├žekten :thumbup:
Resim
Kullan─▒c─▒ avatar─▒
eraslani

Ya┼č: 40
Kay─▒t: 26 Oca 2012 13:03

Mesaj darksider » 27 Eki 2016 13:09

@Talha, MoH ger├žekten g├╝zel bir film, Oris'in bu serisini bilmiyordum, s├╝per oldu ├Â─črendim :)
@eraslani, Blue-Ray, DVD, ve torrent elbette :)
@tu─čberk, rush :champ:
Kullan─▒c─▒ avatar─▒
darksider

Mesaj MrOzcan » 02 Kas 2016 23:28

─░ki sene kadar ├Ânce anl─▒k takip eder 1080p bluray dts 5.1 torrent d├╝┼čmesini beklerdim. Bu arada bilgi de vereyim ses sistemizde optik ├ž─▒k─▒┼č var ise dts olarak indirip 5.1 sea alabilirsiniz filmlerden. Art─▒k i┼če ba┼člay─▒nca dizi bile zor geliyor indirmek. Bende de bir tavsiye The imitation game (2014)

Sent from my LG-D855 using Tapatalk
Kullan─▒c─▒ avatar─▒
MrOzcan

Kay─▒t: 02 Eki 2016 13:26

Mesaj darksider » 02 Kas 2016 23:39

├çekimleri 2002 y─▒l─▒nda ba┼člay─▒p 2014'e kadar tam 12 y─▒l boyunca s├╝ren 2 saat 46 dakikal─▒k "bamba┼čka" bir film.

Yazan-Y├Âneten : Richard Linklater

2015'te En iyi film, en iyi y├Ânetmen ve en iyi orjinal senaryo da dahil 6 dalda Oscar'a aday olup en iyi yard─▒mc─▒ kad─▒n oyuncu heykelci─čini Patricia Arquette'e kald─▒rtm─▒┼č bir yap─▒m.

"Boyhood"

IMDB Puan─▒: 7,9
Benim Puan─▒m: 7,5

Keyword : "Seize The Moment"

https://youtu.be/Ys-mbHXyWX4
Kullan─▒c─▒ avatar─▒
darksider

Mesaj orientmako » 03 Kas 2016 00:22

darksider yazd─▒:├çekimleri 2002 y─▒l─▒nda ba┼člay─▒p 2014'e kadar tam 12 y─▒l boyunca s├╝ren 2 saat 46 dakikal─▒k "bamba┼čka" bir film.

Yazan-Y├Âneten : Richard Linklater

2015'te En iyi film, en iyi y├Ânetmen ve en iyi orjinal senaryo da dahil 6 dalda Oscar'a aday olup en iyi yard─▒mc─▒ kad─▒n oyuncu heykelci─čini Patricia Arquette'e kald─▒rtm─▒┼č bir yap─▒m.

"Boyhood"

IMDB Puan─▒: 7,9
Benim Puan─▒m: 7,5

Keyword : "Seize The Moment"

https://youtu.be/Ys-mbHXyWX4

Hakikaten bamba┼čka bir film, ilgin├ž ve g├╝zel. Sinema tarihinde ba┼čka ├Ârne─či yok heralde.
Kullan─▒c─▒ avatar─▒
orientmako

Ya┼č: 30
Kay─▒t: 22 Tem 2011 18:29

Mesaj darksider » 05 Kas 2016 01:28

FBI'─▒n en ├žok arananlar listesinde 12 y─▒l kald─▒ktan sonra 2011'de 81 ya┼č─▒nda yakalanan Boston'lu mafya babas─▒ James Joseph "Whitey" Bulger'─▒ Johhny Depp canland─▒r─▒yor.

"Black Mass"

IMDB Puan─▒:7

Benim Puan─▒m: 6,8

Keyword: "Rat"

https://youtu.be/CE3e3hGF2jc
Kullan─▒c─▒ avatar─▒
darksider

Mesaj SeiKinetic » 05 Kas 2016 01:47

Konusu anlat─▒lmaz ya┼čan─▒r denilebilecek t├╝rden. Her film iyidir, baz─▒ filmler ├žok iyidir, fakat bu filmi de─čerlendirebilecek bir k─▒stas ne olur bilemiyorum.
Oh Dae-Su, ka├ž─▒r─▒ld─▒ktan sonra hapiste ge├žen 15 y─▒l─▒n ard─▒ndan, bu i┼čin ard─▒nda kimin oldu─čunu bulmak i├žin 5 g├╝n ge├žirir. Gerisini filmden izleyiniz. Kore yap─▒m─▒ bir filmdir fakat benim gibi uzakdo─ču filmlerine ├Ân yarg─▒l─▒ yakla┼čanlara gereken cevab─▒ verecektir.

"Oldboy"

IMDB Puan─▒: 8.4. Gelmi┼č ge├žmi┼č en iyi 250 film aras─▒nda 66.s─▒rada.
Tutto ha una maniera.
Kullan─▒c─▒ avatar─▒
SeiKinetic

Kay─▒t: 08 Tem 2016 10:14

Mesaj darksider » 05 Kas 2016 01:56

SeiKinetic yazd─▒:Konusu anlat─▒lmaz ya┼čan─▒r denilebilecek t├╝rden. Her film iyidir, baz─▒ filmler ├žok iyidir, fakat bu filmi de─čerlendirebilecek bir k─▒stas ne olur bilemiyorum.
Oh Dae-Su, ka├ž─▒r─▒ld─▒ktan sonra hapiste ge├žen 15 y─▒l─▒n ard─▒ndan, bu i┼čin ard─▒nda kimin oldu─čunu bulmak i├žin 5 g├╝n ge├žirir. Gerisini filmden izleyiniz. Kore yap─▒m─▒ bir filmdir fakat benim gibi uzakdo─ču filmlerine ├Ân yarg─▒l─▒ yakla┼čanlara gereken cevab─▒ verecektir.

"Oldboy"

IMDB Puan─▒: 8.4. Gelmi┼č ge├žmi┼č en iyi 250 film aras─▒nda 66.s─▒rada.

:champ:

2003'te Ankara'da Mithatpa┼ča sinemas─▒'nda 3 arkada┼č gidip ilk yar─▒s─▒n─▒ salonda toplam 4 ki┼či ikinci yar─▒s─▒n─▒ 3 ki┼či (sadece bizim) izledi─čimiz filmdir.

Her mide kald─▒rmaz, uzak do─ču sinemas─▒na ve tarz─▒na iyi bir ├Ârnektir.

2013'te holywood ├žok ba┼čar─▒s─▒z bir kopyas─▒n─▒ ├žekmi┼čtir.
Kullan─▒c─▒ avatar─▒
darksider

Sonraki

Tempus Saat Oris TSF Efsane Cuma % 50 ─░ndirimli Modeller

D├Ân TSF Ya┼čam Stili - Lifestyle & Entertainment

Kimler ├ževrimi├ži

Bu forumu gezen kullan─▒c─▒lar: Hi├ž bir kay─▒tl─▒ kullan─▒c─▒ yok ve 9 misafir

Click To Discover Claude Bernard Ladies Collections

TSF Partner Brands & Medias
Ancon
Arnold & Son
Ateliers deMonaco
Audemars Piguet
Badollet Geneve
Bell & Ross
Breitling
Chopard
Concord
Gucci
Hautlence
Hublot
Linde Werdelin
Maîtres du Temps
Manufacture Royale
Oris
Parmigiani Fleurier
Snyper Geneve
Steinhart
Watchonista

Facebook  Twitter  Instagram  Youtube  RSS Portal    |    Gallery    |    Blog    |     Advertise / Reklam / Contact      

All brand names and trademarks are the property of their respective owners