Miami'den Forumdaş Var Mı?

Genel Yaşam Stili Konularını Bulabileceğiniz Bölüm

Miami'den Forumdaş Var Mı?

Mesaj leonardo06 » 06 Şub 2016, 15:09

arkadaşlar, tatil destinasyonu kararımı verdim. hedef miami.

eylül ayında deniZin güneşin tadını çıkarır mıyım? nereler görülesi, araç kiralama ve konaklama tavsiyeleri gibi bilgilere ihtiyacım var.

peşin teşekkürler
Kullanıcı avatarı
leonardo06

Re: miami'den forumdaş var mı?

Mesaj leonardo06 » 08 Şub 2016, 13:48

neyse sağlık olsun diyelim o halde. tripadvisor ile devam :) :champ:
Kullanıcı avatarı
leonardo06

Mesaj mucadeleci » 08 Şub 2016, 14:07

Miami güzel yer, iki defa gitmek nasip oldu, yapmaktan en çok keyif aldığım şey Key West'e gitmek oldu, araba kiralarsanız iyi olur, gidip bir gece orada konaklamanızı tavsiye ederim, yaklaşık iki buçuk saatlik sürüş mesafesi, günübirlik biraz yorucu olabilir. gün batımı kutlamalarına katılıp,, Ernest Hemingway'in evini ziyaret etmelisiniz, tabi Amerikanın en güneyi-Küba'ya 90 mil taşının önünde fotoğraf, taze hindistan cevizi suyu vs. onları zaten yaparsınız :)
Zamana and olsun ki.....
Kullanıcı avatarı
mucadeleci

Mesaj Clk » 09 Şub 2016, 09:18

Miami cok güzel olmakla birlikte zor sehir. Tatil'den ne bekledigine bagli olarak ya cok begenirsin yada nefret edersin. Ne demek istedigimi aciklamadan önce neden tam hurricane sezonunun ortasini sectigini de sormadan edemeyecegim. Bence Eylül'de gitme pisman olabilirsin.

Gelelim ikinci cümle de ne demek istedigime. Miami'nin tatil icin en güzel yeri south beach. Gece hayati icin Ocean Drive. Ocean Drive'da bir cok otel mevcut ancak Miami'de kaliteyi fiyat belirliyor. Ucuz etin yahnisi yavan olur cümlesi Miami icin 100% dogru.

Illa south beach olsun diyorsan otel tavsiyelerim : The 1 Hotel South Beach, Fontainebleau Miami Beach(Miami'nin en meshur club'i LIV bu otelde) ve Ritz Carlton'i öneririm. Bu 3 otel birbirinden farkli. The 1 cok büyük ama sakin, Fontainebleau bir kasaba kadar büyük ama hayat dolu, Ritz Carlton kücük ve yavas yavas eskimeye yüz tutuyor ama servis kalitesi ve lokasyon güzel.

Deauville Hotel Miami'nin en eski ve meshur otellerinden bir tanesi. Barda birani yudumlarken yanina bir model yada holywood yildizi oturabilir. Bütce olarak yukarida ki otellerden daha uygun oldugunu düsünüyorum.

Ocean Drive'da The Betsy en iyi otel. Yalniz odalarin camlari acilmiyor ve film. Ama muhtesem bir terasi var. Bünyesinde bulunan BLT'de Miami'nin en iyi restaurantlarindan bir tanesi.

Benim sahsi tercihim Brickell'da Mandarin Oriental. Miami Skyline tek kelime ile muhtesem.

Unutmaman gerekenler : Otellerde park ücreti günlük 25 ile 40 USD arasi. Miami Design Disctrict halen insa halinde olsa da görülesi Rolex, Cartier, Vacheron Constantin, Piaget, Panerai, IWC, Bvlgari, Tag Heuer, A Lange Söhne, Audemars Piguet v.s. neredeyse tüm saat üreticilerinin butikleri mevcut. Eger arac kiralarsan Sawgrass Mills ziyaret edilmeden gecilmemesi gereken outlet. ayni zamanda Tag Heuer outlet (liste fiyatlarinin en az %40 altinda), Tourneau v.s. Gibi saat saticilari mevcut.

Miami'de hersey paraya bagli oldugu icin ben sana Fort Lauderdale'i öneririm. Birde Eylül'de gitme derim. Baska sorun varsa cevaplamaya calisirim.
TÜRK'üm!!! Ülkem TÜRKIYE CUMHURIYETI, bayragim TÜRK BAYRAGI ve milli icecegim RAKI'dir...
Kullanıcı avatarı
Clk

Mesaj leonardo06 » 09 Şub 2016, 10:42

cevaplar için çok teşekkürler.

evet internette biraz araştırınca Eylül ayının biraz sıkıntılı olduğunu gördüm ben de.
peki Mayıs'a alsam nasıl olur acaba? 2 yıldır tatil yapamamış biri olarak benim birinci önceliğim denize girmek güneşlenmek :champ:
bunun için en güzel hangi zamandır Miami'de?

ayrıca yalnız gitmiyorum. eşim ve 1 yaşında kızım da olacak. iklim ve yol koşullarını onlar için de düşünmem gerekecek.
bilet fiyatları Amsterdamdan 550-600 avro civarı kişi başı. daha ucuza henüz göremedim. ayrıca direkt uçuş da yok ne KLM de ne de başka bir şirkette. genelde ya Londra yada Toronto bağlantılı uçuşlar var ve seyahat süresi 18-20 saati bulabiliyor. bizce önemli değil ama çocuk olunca problemli.
Kullanıcı avatarı
leonardo06

Re: Miami'den Forumdaş Var Mı?

Mesaj Clk » 09 Şub 2016, 13:25

Amsterdam Düsseldorf 200 Km. Airberlin direkt ucuyor. Mayis ayi iyi secim ama denize girmek icin neden okyanus sectigini anlayamadim.

Amac sadece denize girip güneslenmek ve kafa dinlemek ise ben olsam Mayis'i Nisan'a ceker ve Dominik Cumhuriyetine giderdim. Miami'de anlattigin kosullarda mutlu olamazsin.

Miami sahilleri herkese acik. Tuvalet problem, yiyece icecek problem. Cocukla iki kat problem olur. Benden söylemesi ;)
TÜRK'üm!!! Ülkem TÜRKIYE CUMHURIYETI, bayragim TÜRK BAYRAGI ve milli icecegim RAKI'dir...
Kullanıcı avatarı
Clk

Mesaj leonardo06 » 09 Şub 2016, 19:00

evde şöyle bir durum var :)

eşimle neredeyse tüm kaliforniyayı, las vegas, grand canyon vs, new york ve çevresini zaten gezdik. bu sefer de Floridayı turlamak istiyor.
bense denize girmek güneşlenmek dinlenmek istiyorum. hal böyle olunca mecburen denize girmek için okyanusdan başka seçeneğim kalmıyor :)

bana kalsa Jamaica yada dediğin gibi dominik cumhuriyetine giderdim :champ:
Kullanıcı avatarı
leonardo06

Mesaj leonardo06 » 13 Şub 2016, 11:03

brükselden çok uygun direkt uçuş bulunca biletimi hemen aldım akşam. mayısta miami'deyim:)
Kullanıcı avatarı
leonardo06

Sonraki

Dön TSF Yaşam Stili - Lifestyle & Entertainment

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 53 misafir

TSF Partner Brands & Medias
Ancon
Arnold & Son
Ateliers deMonaco
Audemars Piguet
Badollet Geneve
Bell & Ross
Breitling
Chopard
Concord
Gucci
Hautlence
Hublot
Linde Werdelin
Maîtres du Temps
Manufacture Royale
Oris
Parmigiani Fleurier
Snyper Geneve
Steinhart
Watchonista

Facebook  Twitter  Instagram  Youtube  RSS Portal    |    Gallery    |    Blog    |     Advertise / Reklam / Contact      

All brand names and trademarks are the property of their respective owners