Mutfak Araç ve Gereçleri; Öneri, Tavsiye ve Paylaşımlar

Genel Yaşam Stili Konularını Bulabileceğiniz Bölüm

Re: Mutfak Araç ve Gereçleri; Öneri, Tavsiye ve Paylaşımlar

Mesaj asymptote » 20 Ağu 2015, 22:50

hakan1970 yazdı:asym yorumlarını bekliyoruz

Abi, tost seviyorsan bu makineyi almalısın.. :) Yalnız ağırlığı 15 kg civarında.. :) Dediğim gibi ya sağlam bir ahşap masa ayarlayacaksın ya da tezgah genişse gerektiğinde kullanılmak üzere hazır bir şekilde bir köşede duracak öylece, set üstü ocak gibi..

Sanayi tipi olduğu için doğal olarak sürekli ve sık kullanıma uygun şekilde tasarlanmış. Döküm plakalar yerinden ayrılmadığı için temizliği problem olabilir, ancak zaten demir dökümlerde yıkama önerilmiyor biliyorsun. Silerek temizlemeli ve paslanmayı engellemek için bir miktar yağ kalmalı üzerinde. Temizliği kolaylaştırıcı bir unsur fırınlarda kullanılan yağlı kağıtlar. Bunları kullanınca temizlik problemi ortadan kalkıyor. Ben denedim, tostu gayet lezzetli bir şekilde pişiriyor bu kağıtlarla..
"Evrende en büyük ziyan, sorgulama yeteneğini yitirmiş bir beyindir." - A. Einstein
Kullanıcı avatarı
asymptote

Mesaj vmetin » 20 Ağu 2015, 23:17

asymptote yazdı:

Abi, tost seviyorsan bu makineyi almalısın.. :) Yalnız ağırlığı 15 kg civarında.. :) Dediğim gibi ya sağlam bir ahşap masa ayarlayacaksın ya da tezgah genişse gerektiğinde kullanılmak üzere hazır bir şekilde bir köşede duracak öylece, set üstü ocak gibi..

Sanayi tipi olduğu için doğal olarak sürekli ve sık kullanıma uygun şekilde tasarlanmış. Döküm plakalar yerinden ayrılmadığı için temizliği problem olabilir, ancak zaten demir dökümlerde yıkama önerilmiyor biliyorsun. Silerek temizlemeli ve paslanmayı engellemek için bir miktar yağ kalmalı üzerinde. Temizliği kolaylaştırıcı bir unsur fırınlarda kullanılan yağlı kağıtlar. Bunları kullanınca temizlik problemi ortadan kalkıyor. Ben denedim, tostu gayet lezzetli bir şekilde pişiriyor bu kağıtlarla..

Sanayi tostu diye bir olay var biliyorsun, ne kadar kirli makine o kadar güzel tost.

Ayrıca senin bir yumurtasever olduğunu biliyorum bu Yüzden Yumurtalı tost yapmalısın.

Resim
Kullanıcı avatarı
vmetin

Mesaj asymptote » 20 Ağu 2015, 23:27

Yalnız diyetin üzerine bu tost makinası hiç iyi olmadı.. :D
"Evrende en büyük ziyan, sorgulama yeteneğini yitirmiş bir beyindir." - A. Einstein
Kullanıcı avatarı
asymptote

Mesaj raven » 20 Ağu 2015, 23:47

asymptote yazdı:

Ağır olsun daha iyi, kas yapar :D
Düşünüyorum öyleyse varım, düşünemiyorum öyleyse malım!
Kullanıcı avatarı
raven

Mesaj hakan1970 » 20 Ağu 2015, 23:49

asym , sen tabi kararı tek başına veriyorsun ama mutfağa 15 kiloluk bir büfe tipi tost makinası koymak için hanımı razı etmem lazım. Her ne kadar kazak erkek olsam da[emoji1]biraz zaman alacak ama aklımda. Kendimi tost ekmeğine fırçayla tereyağı sürüp içine kaşar ve sucukları yerleştirirken hayal ediyorum. Balkon kapalı bizde, belki orada bir yer ayarlarsam şansım artar[emoji106]
Her insan huzur verir...Kimileri gelince , kimileri gidince.
Kullanıcı avatarı
hakan1970

Mesaj asymptote » 21 Ağu 2015, 00:03

Ev içi koalisyonda İçişleri Bakanlığı her zaman kadınlarda, bunun müzakeresi dahi olmuyor. Sana kolaylıklar diliyorum abi.. :D :thumbup:
Kullanıcı avatarı
asymptote

Mesaj Clk » 21 Ağu 2015, 15:59

asymptote yazdı:Ev içi koalisyonda İçişleri Bakanlığı her zaman kadınlarda, bunun müzakeresi dahi olmuyor. Sana kolaylıklar diliyorum abi.. :D :thumbup:

Sadece ic isleri bakanligi mi? Maliye disinda tüm bakanliklar hatunlarda! Macoluk ta evlendirme dairesine kadar :D :lol:
TÜRK'üm!!! Ülkem TÜRKIYE CUMHURIYETI, bayragim TÜRK BAYRAGI ve milli icecegim RAKI'dir...
Kullanıcı avatarı
Clk

Mesaj Bg17 » 21 Ağu 2015, 16:27

Clk yazdı:
asymptote yazdı:Ev içi koalisyonda İçişleri Bakanlığı her zaman kadınlarda, bunun müzakeresi dahi olmuyor. Sana kolaylıklar diliyorum abi.. :D :thumbup:

Sadece ic isleri bakanligi mi? Maliye disinda tüm bakanliklar hatunlarda! Macoluk ta evlendirme dairesine kadar :D :lol:

Bizim hanede, ulastirma (tasit secimleri bende), maliye (daha cok butce kontrol), bende, kultur hanimda, turizmde koalisyon var, icisleri ve imar iskan net bi bicimde hanimda, disislerini taraflar daha federetif sekilde yonetiyo, yari bagimsizlik var. Cevre bakanligi ve aile isleri bakanligi direk hanimda... Hayvancilik islerine cakil bakiyo, sekil 1 a

Sekil 1 a
Resim
Time is too precious to be measured by a cheap instrument...
Kullanıcı avatarı
Bg17

ÖncekiSonraki

Dön TSF Yaşam Stili - Lifestyle & Entertainment

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 82 misafir

TSF Partner Brands & Medias
Ancon
Arnold & Son
Ateliers deMonaco
Audemars Piguet
Badollet Geneve
Bell & Ross
Breitling
Chopard
Concord
Gucci
Hautlence
Hublot
Linde Werdelin
Maîtres du Temps
Manufacture Royale
Oris
Parmigiani Fleurier
Snyper Geneve
Steinhart
Watchonista

Facebook  Twitter  Instagram  Youtube  RSS Portal    |    Gallery    |    Blog    |     Advertise / Reklam / Contact      

All brand names and trademarks are the property of their respective owners