Mutfak Araç ve Gereçleri; Öneri, Tavsiye ve Paylaşımlar

Genel Yaşam Stili Konularını Bulabileceğiniz Bölüm

Re: Mutfak Araç ve Gereçleri; Öneri, Tavsiye ve Paylaşımlar

Mesaj eraslani » 05 Oca 2016, 17:48

Tam otomatik espresso makinası gerek bunların hepsini birden yapabilmek için.
Kullanım miktarı çok yüksek olmayacaksa kapsül kullanan cihazlar çözüm olabilir. Makina maliyeti düşük ancak kahve maliyeti nispeten yüksek olacaktır.
Tchibo bu konuda fiyat-kalite dengesiyle önde görünüyor.. Nespresso,lavazza Vs alternatifler mevcut.
Çekirdek alayım öğütsün kahve yapsın denilince iş değişiyor. Espresso basınç işi oldugundan kaliteli ekipman gerektiriyor. Saeco yada delonghi gibi alternatifler var..ben yıllardır Siemens marka otomatik makina kullanıyorum. 5 sene kadar evde çalıştı..Son 2 yıldır işyerinde. Aşırı memnun değilim..ama iş görüyor
Kullanıcı avatarı
eraslani

Mesaj eraslani » 05 Oca 2016, 17:50

Resim
Afiyet olsun :)
Kullanıcı avatarı
eraslani

Mesaj sercankaf » 05 Oca 2016, 23:40

Jura ENA 7 isinizi fazlasiyla gorecektir.
Coming together is a beginning. Keeping together is progress. Working together is success.
Kullanıcı avatarı
sercankaf

Mesaj Anesthesia » 07 Oca 2016, 18:23

Bütçe ne kadar ;)
Özgür kalana kadar imza mimza yok
Kullanıcı avatarı
Anesthesia

Mesaj Terasus » 09 Mar 2016, 18:33

Merhaba,

Sile bıçak satıcısında bugün ve yarına özel indirimler olduğu maili gelmişti. Girip bakınca bazı ürünlerde %50 indirimler gördüm, bunlardan birisi de aşağıdaki linkte göreceğiniz bıçaklar.

http://www.sile.com.tr/urundetay/wusthof/setler/biftek-bicagi-seti/9728/?pid=1199

Son zamanlarda evde steak yapma hevesine girdim, geçenlerde de ilk denememi yaptım. Servise başlayınca farkettim ki normal mutfak bıçaklarımdan başka bıçağım yok ve bu tarz etler için de düzgün bıçak kullanmak gerekiyor. ihtiyaç da bu şekilde farkedilmiş oldu.

Sizler evlerinizde normal bıçaklar dışında neler kullanıyorsunuz? Var mı alternatif önerileriniz? Bu bıçaklara bu parayı vermeye değer mi? Teşekkürler.
Kullanıcı avatarı
Terasus

Mesaj asymptote » 01 May 2016, 15:42

Bu tarz servis bıçağı kullanmıyorum Terasus, dolayısıyla pek bir öneride bulunamayacağım. Ancak yabancı sitelerle karşılaştırınca Sile'deki fiyatın uygun olduğunu görüyorum. Gerçi bunu sen de fark etmişsindir zaten.. :) :thumbup:

Benim de sizlere bir sorum olacak: Fırında bazen pizza ve ekmek pişiriyorum ancak altı, üstü gibi çıtır gelmiyor. Araştırdım, bunun için fırın taşı denen bir taş kullanılıyormuş. Bu taşı kullanınca fırınınız bir anda taş fırınına dönüşüyormuş.. :) :geek: Yalnız fiyatı oldukça pahalı ve bazıları sağlığa zararlı bileşenler içerebiliyormuş. Sizin var mı bu konuda bir deneyim ya da tavsiyeniz? Teşekkürler..
Resim
"Evrende en büyük ziyan, sorgulama yeteneğini yitirmiş bir beyindir." - A. Einstein
Kullanıcı avatarı
asymptote

Mesaj darksider » 01 May 2016, 16:25

Asymptote, fırın taşı denilen şeyin amacının dökme demir malzemeler ile aynı, yüksek sıcaklıkta uzun süre kalabilmesi olduğunu sanıyorum. Benim fırında hem alt hem üst rezistans var bilmiyorum sende Nasıl ama ben bu sorunu yaşamadım. Taş konusunda ise uygun desensiz bir döküm tavayı denemek lazım taş yerine, aynı sonucu vereceğine 99,9% eminim...
Nothing lasts forever, and we both know hearts can change...
Kullanıcı avatarı
darksider

Mesaj asymptote » 01 May 2016, 16:59

darksider, evet, amaç ısı sığası çok yüksek bir taban malzemesi kullanarak bir nevi mühürleme yapmak. Taş yerine demir de kullanılıyor ancak taş daha çok öneriliyor. Cilalanmamış kiremit yer seramiği kullanan ve iyi sonuç alanlar da olmuş.. Denemek lazım..
Resim

Altta ve üstte rezistans varsa zaten böyle bir atraksiyona gerek yok. Benimki üstten tek rezistanslı.. ;)
"Evrende en büyük ziyan, sorgulama yeteneğini yitirmiş bir beyindir." - A. Einstein
Kullanıcı avatarı
asymptote

ÖncekiSonraki

Dön TSF Yaşam Stili - Lifestyle & Entertainment

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 44 misafir

TSF Partner Brands & Medias
Ancon
Arnold & Son
Ateliers deMonaco
Audemars Piguet
Badollet Geneve
Bell & Ross
Breitling
Chopard
Concord
Gucci
Hautlence
Hublot
Linde Werdelin
Maîtres du Temps
Manufacture Royale
Oris
Parmigiani Fleurier
Snyper Geneve
Steinhart
Watchonista

Facebook  Twitter  Instagram  Youtube  RSS Portal    |    Gallery    |    Blog    |     Advertise / Reklam / Contact      

All brand names and trademarks are the property of their respective owners