Mutfak Araç ve Gereçleri; Öneri, Tavsiye ve Paylaşımlar

Genel Yaşam Stili Konularını Bulabileceğiniz Bölüm

Re: Mutfak Araç ve Gereçleri; Öneri, Tavsiye ve Paylaşımlar

Mesaj asymptote » 09 Kas 2018, 22:02

salguz yazdı:Geçen yıl WMF kampanya yapmıştı. 8+4 lt ve ikisininde kapağı var 750 tl ye almıştım.Gayet güzel ve kaliteli.Halbuki annemler akrabalar hepsi fissler kullanıyor. Ben de ozaman ikilemde kalmıştım.Satıcı çok övünce aldım.Tabi daha onceden de iyi olduğunu duymuştum.

Peki 1 yıl sonra ne düşünüyorsunuz? Pişirme süresi uzadı mı yoksa ilk günkü gibi mi? Aslında bu soruyu sormakta biraz geç kaldım çünkü ben de WMF Perfeckt 8,5 lt aldım. Umarım pişman olmam.. :)

Yorum ve öneri sunan herkese teşekkürler.. :thumbup:
"Evrende en büyük ziyan, sorgulama yeteneğini yitirmiş bir beyindir." - A. Einstein
Kullanıcı avatarı
asymptote

Mesaj sabonis » 09 Kas 2018, 22:29

Fissler den şaşmayın derim. Annem elindeki 8-10 yıllık fisslerin düdük kısmını geçen ay kırmıştı nasıl becerdiyse. Yetkili serviste hem eski parça mevcuttu ,hemde 15 dakika da değiştirip tamir ettiler. :thumbup:
Kullanıcı avatarı
sabonis

Mesaj slhgzl » 10 Kas 2018, 11:32

asymptote yazdı:
salguz yazdı:Geçen yıl WMF kampanya yapmıştı. 8+4 lt ve ikisininde kapağı var 750 tl ye almıştım.Gayet güzel ve kaliteli.Halbuki annemler akrabalar hepsi fissler kullanıyor. Ben de ozaman ikilemde kalmıştım.Satıcı çok övünce aldım.Tabi daha onceden de iyi olduğunu duymuştum.

Peki 1 yıl sonra ne düşünüyorsunuz? Pişirme süresi uzadı mı yoksa ilk günkü gibi mi? Aslında bu soruyu sormakta biraz geç kaldım çünkü ben de WMF Perfeckt 8,5 lt aldım. Umarım pişman olmam.. :)

Pişman olacağınızı sanmam iyi günlerde kullanın.
Civil Engineer
Kullanıcı avatarı
slhgzl

Mesaj asymptote » 10 Kas 2018, 22:31

Resim
Aslında çoğu zaman seçimlerimde teknik özellikler etkilidir ancak bu sefer her iki marka için de çok sayıda olumlu referans mevcut bulunduğundan tercihimi daha çok görsellik belirledi diyebilirim. WMF'nin bu üründe kullandığı kendi tescilli ürünü Cromargan (%18 krom, %10 Nikel ve %72 çelikten oluşan alaşım) ürüne gayet güzel bir hava vermiş. Mutfak tencerelerinde gördüğümüz alışılagelmiş çelikten farklı olduğu hemen belli oluyor.. :geek:
Resim
Rüştünü ispatlaması için bugün ona zorlu bir görev verdim. İlk görevini başarıyla yerine getirdi.
Resim
Yarım saat içinde kemiklerin suyunu ve iliğini çıkardı.. :)
Resim
Resim
Resim
Sırada kelle paça var.. To be cont'd.. 8-)
"Evrende en büyük ziyan, sorgulama yeteneğini yitirmiş bir beyindir." - A. Einstein
Kullanıcı avatarı
asymptote

Mesaj asymptote » 20 Eki 2019, 13:01

Shun Classic Santoku 7" DM-0702
Made in Japan, bought in Japan.
Resim

Mi A2 Lite cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
Kullanıcı avatarı
asymptote

Mesaj Cruciatus » 20 Eki 2019, 13:19

asymptote yazdı:Düdüklü tencere ihtiyacım var. Görebildiğim kadarıyla Türkiye'de satışta olan en iyi markalar Fissler ve WMF. Fissler ile ilgili şikayetvar.com'da çokça şikayet yer alıyor. Üretim kalitesinin eskisi gibi olmadığını söylüyor bazı kullanıcılar. Bu nedenle şu an WMF Perfect Pro'da karar kılmak üzereyim. Başkaca önerisi olan var mı? Ya da bu modeli kullanıp memnun kalan/kalmayan?

Fissler’in Blue Point dışındakilerden alabilirsiniz. Biz Vitavit Premium serisini kullanıyoruz, çok memnunuz. Blue Point serisinin kalitesi biraz farklı, pek Fissler gibi değil. Daha önce kullandık, memnun kalmadık.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi
Kullanıcı avatarı
Cruciatus

Mesaj asymptote » 22 Eki 2019, 14:20

Global 7" Nakiri...
Resim

Kullanıcı avatarı
asymptote

Mesaj asymptote » 24 Kas 2019, 10:18

3 Alman, 2 Japon, 1 Türk:
Resim

Kullanıcı avatarı
asymptote

ÖncekiSonraki

Dön TSF Yaşam Stili - Lifestyle & Entertainment

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 42 misafir

TSF Partner Brands & Medias
Ancon
Arnold & Son
Ateliers deMonaco
Audemars Piguet
Badollet Geneve
Bell & Ross
Breitling
Chopard
Concord
Gucci
Hautlence
Hublot
Linde Werdelin
Maîtres du Temps
Manufacture Royale
Oris
Parmigiani Fleurier
Snyper Geneve
Steinhart
Watchonista

Facebook  Twitter  Instagram  Youtube  RSS Portal    |    Gallery    |    Blog    |     Advertise / Reklam / Contact      

All brand names and trademarks are the property of their respective owners