Terzi İşi Takımlar Hakkında Tecrübeler

Genel Yaşam Stili Konularını Bulabileceğiniz Bölüm

Re: Terzi İşi Takımlar Hakkında Tecrübeler

Mesaj manil » 14 Oca 2015, 00:03

toruntaybora, mvurucu, OnatOzer, Bg17 hepinize verdiginiz rafine bilgiler icin ayri ayri tesekkur ederim. TSF farki bu iste, en rafine bilgiyi isin ustadindan ogreniyorsun. :)
“Some people feel the rain. Others just get wet.”

Bob Marley
Kullanıcı avatarı
manil

Mesaj manil » 29 Kas 2015, 01:34

Konuyu canlandirayim. İstanbul da terzi tavsiyesi olan var mı ve terzi işi bir takım ortalama ne kadar?
“Some people feel the rain. Others just get wet.”

Bob Marley
Kullanıcı avatarı
manil

Mesaj invicta » 29 Kas 2015, 13:59

bir dönem benim de ilgilendiğim bir konu. uygun birilerini bulamadığım için hazır almaya devam ettim. Aynı şekilde ayakkabı yaptırmayla ilgili de merter taraflarında bir kaç deneyimim oldu. Aslında bu tip konularda fiyat aralıkları da verilse daha sağlıklı olacaktır. Ben bir dönemler bakırköy taraflarında inci gömlekte diktiriyordum gömleklerimi. seçtiğiniz kumaşa göre 110 TL ile 200 TL aralığında değişiyordu. Ayakkabı konusunda bahsettiğim yerlerde yaptırdığım ürünler beni çok tatmin etmedi, belki de doğru kişilere ulaşamadım, o nedenle şimdilik vazgeçtim. takım elbise konusu ilgilimi çekebilir eğer f/p oranı uygunsa.
Kullanıcı avatarı
invicta

Mesaj Fatih28 » 11 Eki 2016, 23:20

Network'den aldigim cok sevdigim bir ceketim var fakat kilo verdigim icin uzerimde cok kotu duruyor acaba İstanbul'da (varsa tabiki anadolu yakasinda) ceketimi daralttirabilecegim iyi bir terzi tavsiyeniz olur mu?

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi
Kullanıcı avatarı
Fatih28

Mesaj Oblomov » 15 Nis 2020, 03:57

Avukatlık stajıma başladığım tarihte bir terziye takım diktirmiştim.. tabi o döneme kadar hayatımda takım elbise giymediğim için perakande olarak takım elbise satıldığı, markalar olduğu hususunda hiçbir bilgim yoktu.. bu nedenle takım elbiseleri sadece terziler diker diye düşünerek kemeraltında dolaşırken rastgele önüme çıkan bir terziyle anlaşıp diktirdim.. dümdüz üç düğmeli siyah renkli bir takım elbiseydi..sadece o takım elbise ve bir kravat ile stajı bitirdim.. resmen üzerimde paralandı..zamanla perakende satılan takımları, mağazaları, markaları öğrendim.. eğer benim gibi günlük üniforma gibi takım elbise giyiyorsanız terZi işi takımlar harcanır.. ancak kişisel ölçülere uygun kaliteli kumaştan özel günler için bir yazlık bir de kışlık tezi işi takımın dolabımda bulunmasını isterim..
Kullanıcı avatarı
Oblomov

Mesaj Ok7 » 15 Nis 2020, 13:06

Fiyat tuzlu olucaksa Zegna takım elbise konusunda oldukça basarili.zaten zamanında çoğu firmaya kumaş tedarikciligi yapmış bı firma.cogu firma derken Zegna dan üst segmentteki firmaları da kapsıyor.(stefano ricci,brioni,yanlış hatırlamıyorsam zilli de dahil.) Eskiden Nişantaşı butige senede bir italyadan terzisini getirirdi butik müşterileri davet ederdi ben diktirmedim ama diktiren tanıdıklarım 10 yılı aşkın süre olmasına rağmen hala keyifle ve memnuniyetle giyiyorlar.Brioni terzisi de epey başarılı bı kaç gömlek aldım zaten terziye mudahele ettirmeden bırakmıyorlar gömleği bu şekilde satmayız diye (: onun dışında beymenin yünlü takım elbiseleri oldukça başarılı ancak terzileri konusunda aynı şeyi söyleyemem veya bana denk geldi Antalya beymende ve istanbuldakilerde de ne yaptırsam istediğim gibi olmadi.vakko başarılıdır.takim elbise çok çok az kullandığım için çok az aldım aldiklarimdan hep memnun kaldım.

Redmi 7A cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
Kullanıcı avatarı
Ok7

Mesaj Cruciatus » 15 Nis 2020, 16:50

İki farklı yerde takım elbise diktirdim. Birisi Milimetric diğer ise Scabal. İkisi de Ankara’da. (İstanbul’da da var)

Milimetric’te Dormeuil marka Scabal’da ise Scabal kumaş seçtim. Her ikisi de oldukça üst düzey kumaş üreticileri. Bunların dışındaki tüm takım elbiselerm hazır giyim markalarından. Göbeğim olduğu için hazır giyim markalarında her kalıp bana olmuyor veya tadilat gerekiyor.

İtiraf etmek gerekirse eğer bu tip yerlerde böyle kumaşlardan takım elbise diktirecekseniz biraz tuzlu olacağını baştan kabul etmek gerekiyor. Hatta direkt fiyat vereyim, 8-9 ay önce Scabal kumaş olan yeleksiz 7.500, Dormeuil kumaş olan ise yelekli 8.300 TL. Aslına bakarsanız kalitesine bakarsanız çok pahalı değil ama tabi bütçe meselesi.

Ben her ikisinden de son derece memnunum. Tam bana göre olduğu için inanılmaz rahatlar ve jilet gibi duruyorlar. Ayrıca astarından düğmesine herşeyini seçebildiğiniz için herşeyiyle içinize siniyor.

Bir de instagramda severek takip ettğim Enis İnci - Sartoria Napolitana var. Fırsat olursa ona da bir takım elbise diktirmek istiyorum.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi
Kullanıcı avatarı
Cruciatus

Mesaj ozturkti » 08 May 2020, 15:31

Söz konusu smokin ise Levon Kordonciyan bir numaradır gözümde.
Damatlığımı kendisine diktirmiştim ve şaşırtmayan biçimde muazzam bir iş çıkmıştı.
Kullanıcı avatarı
ozturkti

ÖncekiSonraki

Dön TSF Yaşam Stili - Lifestyle & Entertainment

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 11 misafir

TSF Partner Brands & Medias
Ancon
Arnold & Son
Ateliers deMonaco
Audemars Piguet
Badollet Geneve
Bell & Ross
Breitling
Chopard
Concord
Gucci
Hautlence
Hublot
Linde Werdelin
Maîtres du Temps
Manufacture Royale
Oris
Parmigiani Fleurier
Snyper Geneve
Steinhart
Watchonista

Facebook  Twitter  Instagram  Youtube  RSS Portal    |    Gallery    |    Blog    |     Advertise / Reklam / Contact      

All brand names and trademarks are the property of their respective owners