TSF Yat覺r覺m Kl羹b羹

Genel Yaam Stili Konular覺n覺 Bulabileceiniz B繹l羹m

TSF Yat覺r覺m Kl羹b羹

Mesaj Terasus » 19 Haz 2014, 08:21

Merhaba deerli saat forumu 羹yeleri,

B繹yle bir bal覺覺n faydal覺 olabileceini d羹羹nd羹m. Eminim ki hepimiz geleceimiz i癟in ayl覺k kazanc覺m覺z覺n bir k覺sm覺n覺 kenara koyuyoruzdur ve deerini kaybetmemesi ad覺na (enflasyona yenilmemek) bu birikimizi 癟eitli yat覺r覺m ara癟lar覺na y繹nlendiriyoruz. Kimimiz bireysel emeklilik hesab覺na, kimimiz dolar,euro,alt覺n gibi ara癟lara kimimiz de vadeli hesap, bono vs. gibi yerlere y繹nlendiriyoruz.

Ben bir m羹hendis olarak ekonomi ve bankac覺l覺k konular覺ndan pek anlam覺yorum. Kendimce internetten ve gazetelerden ekonomi ile ilgili gelimeleri takip ediyor ve buna g繹re kendimce k覺sa vadeli ve/veya uzun vadeli pozisyonlar al覺yorum. i癟imizde ekonomi alan覺nda eitim alm覺, bankac覺l覺k sekt繹r羹nde 癟al覺anlar, kendi iinin sahibi olup portf繹y羹n羹 profesyonel olarak y繹netenler gibi arkadalar覺m覺z vard覺r. Onlar bu konularda daha deneyimli ve bilgilidirler.

ite bu bal覺k alt覺nda ekonomideki gelimeleri deerlendirebilir, kiisel 繹neri ve g繹r羹lerimizi ortaya koyabiliriz. unu unutmamak laz覺m ki burada yaz覺lan her ey kiilerin kendisini balar ve bir bakas覺na yat覺r覺m tavsiyesi deildir. Kiiler kendi bireysel kararlar覺 dorultusunda hareket ederler ve t羹m sorumluluk yaln覺zca kendisine aittir. Olas覺 kazan癟 veya kay覺plar覺ndan kiinin yaln覺zca kendisi sorumludur ve bir bakas覺 sorumlu tutulamaz. Bunu 繹zellikle belirtmekte fayda var.

Ben kendi ad覺ma u anda ortadoudaki riskleri g繹z 繹n羹ne alarak g羹venli liman g繹rd羹羹m dolarda posizyon ald覺m. Eer olaylar yat覺覺rsa bir s羹re sonra vadeli tl'ye d繹nebilirim. ing turuncu hesap saolsun %11.75 veriyor u anda :lol: Alt覺ndan zaman覺nda dilim yand覺覺 i癟in hi癟 bulam覺yorum bile. Bunun yan覺s覺ra bireysel emeklilik hesab覺na her ay bir miktar koyuyorum ve o paray覺 sanki hi癟 yokmu癟as覺na unutuyorum. te yandan bir rolex al覺p onu da yat覺r覺m arac覺 olarak d羹羹nsem mi bilemedim :D
Kullan覺c覺 avatar覺
Terasus

Ya: 38
Kay覺t: 19 Tem 2010, 06:25

Re: TSF yat覺r覺m kl羹b羹

Mesaj Kalpakl覺 » 19 Haz 2014, 09:06

iyi bal覺k olmu, bu arada uyar覺 felan da koyulmal覺 bu bal覺a g繹r羹 payla覺m覺ndan dolay覺 al覺nan risklerde g繹r羹 sahibi sorumlu deildir vb. :)
Hayatta en hakiki m羹rit ilimdir / Eski kullan覺c覺 ad覺 Flieger
Kullan覺c覺 avatar覺
Kalpakl覺

Kay覺t: 21 ub 2012, 10:37

Mesaj herofb » 19 Haz 2014, 09:09

benim bankac覺l覺k sistemi ve yat覺r覺m ile tek alakam durmadan 繹dediim kredi olduu i癟in bu konuya s繹yleyecek bir s繹z羹m yok asl覺nda dolar al覺n dersem sat覺n , alt覺na yat覺r覺n dersem ka癟覺n gibi faydam olabilir asl覺nda :)
Kullan覺c覺 avatar覺
herofb

Ya: 42
Kay覺t: 11 Nis 2010, 16:12

Mesaj Ozgur » 19 Haz 2014, 09:29

HeroFB yazd覺:dolar al覺n dersem sat覺n , alt覺na yat覺r覺n dersem ka癟覺n gibi faydam olabilir asl覺nda :)

:lol: :lol: :lol: :lol:

+1
Festina lente
Kullan覺c覺 avatar覺
Ozgur

Ya: 49
Kay覺t: 19 Eki 2010, 19:05

Mesaj ernest0 » 19 Haz 2014, 10:15

Flieger yazd覺:iyi bal覺k olmu, bu arada uyar覺 felan da koyulmal覺 bu bal覺a g繹r羹 payla覺m覺ndan dolay覺 al覺nan risklerde g繹r羹 sahibi sorumlu deildir vb. :)

hisse forumunda genelde herkes yaz覺lar覺n覺n alt覺na bu tarz uyar覺 koyuyor, birisi onun dedii ka覺d覺 al覺r da sonra batarsa sorumlu olarak onu g繹stermesin diye :lol:

癟ok sa癟ma sanki ka覺ttan voleyi vursa ak覺l verene para verecek :lol:

bu yaz覺n覺n biraz daha resmisi 繹yle;

"Burada yer alan yatirim bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatirim danismanligi kapsaminda degildir.
Yatirim danismanligi hizmeti, araci kurumlar, Portf繹y y繹netim sirketleri, mevduat kabul etmeyen bankalar ile m羹steri arasinda imzalanacak yatirim danismanligi s繹zlesmesi 癟er癟evesinde sunulmaktadir.
Burada yer alan yorum ve tavsiyeler, yorum ve tavsiyede bulunanlarin kisisel g繹r羹slerine dayanmaktadir.
Bu g繹r羹sler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir.
Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanilarak yatirim karari verilmesi beklentilerinize uygun sonu癟lar dogurmayabilir."
襤mzan覺z

Bu oluturduunuz mesajlara eklenebilecek bir yaz覺 bloudur. 200 karakterlik limiti vard覺r.
Kullan覺c覺 avatar覺
ernest0

Kay覺t: 19 ub 2012, 22:47

Mesaj ErkGS » 19 Haz 2014, 10:38

Fener hissesi almay覺n :lol: :lol: :lol:
Eski Kullan覺c覺 Ad覺: Muhendis78
Kullan覺c覺 avatar覺
ErkGS

Kay覺t: 03 Mar 2011, 16:42

Mesaj aleamoukht » 19 Haz 2014, 11:15

ben bu konuda isteyen olursa elimden geldiince yard覺mc覺 olmaya 癟al覺abilirim isteyen olursa mesaj beklerim :thumbup:
Kullan覺c覺 avatar覺
aleamoukht

Ya: 40
Kay覺t: 06 Mar 2014, 14:50

Mesaj manil » 19 Haz 2014, 11:17

Genel olarak bir ka癟 hususu belirteyim, 羹lkemizdeki sermaye piyasalar覺n覺n derinliinin olmamas覺ndan 繹t羹r羹 borsa k覺sa vadeli bir yat覺r覺m arac覺 olarak g繹r羹l羹yor ki, asl覺nda d羹nyada durum tam tersi.

Derinlik ile kas覺t, k羹癟羹k gruplar覺n fiyatlar覺 belirleme g羹c羹n羹n olup olmad覺覺d覺r. Keriz silkeleme gibi y繹ntemlerle insanlar genelde madur ediliyor.

D繹viz konusunda ise d繹viz fiyatlar覺n覺n bir 癟ok deikenin etkisinde olduunu ve bunlar覺n da a覺rl覺kla y.d覺覺 kaynakl覺 g繹stergeler olduunu belirtebiliriz. (ABD istihdam ve bor癟lanma veri istatiskleri v.s..)

Alt覺n ise tam bir muamma, fiyat覺n覺n ne olaca覺 ve nas覺l olaca覺 konusunda genelde kimsenin 繹ng繹r羹s羹 tutmuyor. :)

ahsen, 繹nerim yat覺r覺mlar覺n覺z覺 bir sepet eklinde tasarlaman覺z eklindedir. 癟ok risk almak isterseniz %60 borsa % 30 D繹viz (alt覺n dahil) %20 mevduat uygun bir se癟enek olabilir.

param 癟ok var, biraz da kumar覺 severim derseniz opsiyon ilemleri yapar; opsiyon yazarak peinen bir prim al覺r ama teorik olarak sonsuz bir bor癟lanmaya girebilirsiniz. rn: "ay覺n 30'unda ben 1 usd'yi 2.2'den sana sataca覺m" diye bankaya bir taahh羹tte bulunur ve bunun kar覺l覺覺nda bankadan (ilem tutar覺na g繹re) 1.000 - 2.000 USD (bunlar da 癟ok deiir, 繹rnek vermek i癟in yazd覺m) prim al覺rs覺n覺z. Vade sonunda dolar 2.1 olursa sizin i癟in iyidir, haybeye para kaznam覺 olursunuz. ama eerki yeni bir 17 aral覺k bombas覺 patlarsa dolar 癟覺kar 2.4'e ve bankada piyasada 2.4'e alaca覺na, gelir size s繹zlemede taahh羹t ettiiniz tutar kadar dolar覺 paa paa 2.2'den al覺r. dolar ba覺na 20 kuru zarar edersiniz. s繹zlemenizin 5.000.000 dolar olduunu farz edersek, 1.000.000 TL zarar edersiniz. Ge癟mi olsun :)

Netice, bu iler 癟ok risklidir, tavsiye edebileceim tek ey kesinlikle "abi u hisseyi hoplatacaklar, z覺platacaklar, girelim k璽r ederiz" laflar覺na inanmay覺n.

G羹c羹 yetene ise sadece g.menkul 繹neririm.
Some people feel the rain. Others just get wet.

Bob Marley
Kullan覺c覺 avatar覺
manil

Kay覺t: 14 ub 2014, 12:33

Sonraki

D繹n TSF Yaam Stili - Lifestyle & Entertainment

Kimler 癟evrimi癟i

Bu forumu gezen kullan覺c覺lar: Hi癟 bir kay覺tl覺 kullan覺c覺 yok ve 43 misafir

TSF Partner Brands & Medias
Ancon
Arnold & Son
Ateliers deMonaco
Audemars Piguet
Badollet Geneve
Bell & Ross
Breitling
Chopard
Concord
Gucci
Hautlence
Hublot
Linde Werdelin
Maîtres du Temps
Manufacture Royale
Oris
Parmigiani Fleurier
Snyper Geneve
Steinhart
Watchonista

Facebook  Twitter  Instagram  Youtube  RSS Portal    |    Gallery    |    Blog    |     Advertise / Reklam / Contact      

All brand names and trademarks are the property of their respective owners