u An Akl覺n覺zda Hangi Kalem Var?

Genel Yaam Stili Konular覺n覺 Bulabileceiniz B繹l羹m

Re: u An Akl覺n覺zda Hangi Kalem Var?

Mesaj Miriel » 04 Eki 2013, 20:22

KKaraku yazd覺:
Miriel yazd覺:
KKaraku yazd覺:襤yidir iyidir :) :thumbup:

:D

D&R'覺 Remzi Kitabevi'ni ve okulun yan覺ndaki bir k覺rtasiyeyi gezdim.Fiyatlar biraz pahal覺 olsa da genel olarak ayn覺.. 襤nternetteki kaynaklar覺 bloglar覺 vs okudum. Yorumlar genel olarak 癟ok iyi. :thumbup: Fakat oradaki tester kalemler uzun s羹re bekledii i癟in kurumu san覺r覺m yaz覺 performans覺 ve keyfi hi癟 iyi deildi.

u an ki gidiata g繹re bu kalemden bir tane almam y羹ksek ihtimal. :) :champ:

Miriel Lamy'i en uygun fiyata alaca覺n yer Sirkeci'dir. Almay覺 kesin olarak planlarsan sana yeri de mesaj ile bildiririm. :thumbup:

Kerim abi teekk羹r ederim.

Gezdiim yerlerde kalem 56 TL. Sirkeci'deki fiyatlarla aras覺nda 癟ok fark var m覺? O taraflar覺 da hi癟 bilmiyorum..

Bu seri her yerde f/p 羹r羹n羹 ve balang覺癟 i癟in doru tercih olarak lanse ediliyor fakat kulland覺覺m testerlar ne yaz覺k ki hi癟 iyi bir izlenim b覺rakmad覺. Kalemin u an elimde olmamas覺ndaki en b羹y羹k etken bu..
NOBLESSE OBLIGE!
Kullan覺c覺 avatar覺
Miriel

Kay覺t: 03 Au 2011, 20:08

Mesaj KKaraku » 04 Eki 2013, 20:31

.M g繹nderdim , kontrol edersin :thumbup:
" 襤nsanlar hangi d羹nyaya kulak kesilmise, 繹b羹r羹ne sa覺r..! " / 襤smet ZEL
Kullan覺c覺 avatar覺
KKaraku

Ya: 32
Kay覺t: 12 Kas 2011, 18:51

Mesaj Triton » 12 Eki 2013, 21:20

Bir sorum olacak, y覺llard覺r kulland覺覺m Pelikano dolmakalem her artta sorunsuz yazarken (giri seviyesi klasik olmayan 80 lerin modeli, ayn覺 model u anda 羹retilmiyor, yeni versiyon var) yeni say覺labilecek Scrikss de sorun ya覺yorum.

Yeni fark ettim, tarkani nin alttaki siyah kaleminin ayn覺s覺,

T羹kenmezler muhtelif. Ancak markalarda tercihim Parker, Sheaffer ve Cross. Hepsi mevcut.

5-6 ay 繹nce D&R dan g繹r羹n羹羹ne aldanarak bir Elegance serisi Scrikss Oscar 39 dolma kalem ald覺m. Ancak Pelikan la k覺yaslan覺nca 癟ok k繹t羹. Pelikan 癟ok rahat ve kolay kullan覺lan bir kalem. Dieri hafif sertleen bir yazma hissi veriyor. Serinin iyi versiyonlar覺ndan 癟elik u癟lu.

Pelikan la ayn覺 m羹rekkebi kullan覺yorum. Birisi her koulda kusursuz yazarken dieri s羹rekli kesiklik yap覺yor ve t覺kan覺yor. 襤kisinin de pompa sistemi var. Ben kartu tercih ediyorum.

Bu duruma m羹rekkep mi yol a癟覺yor ya da Scrikss 癟ok mu kalitesiz. Kulland覺覺m m羹rekkep frans覺z 羹retimi oem kartu m羹rekkepler. Kalem i癟in 60-70 Tl civar覺nda bir 繹deme yapm覺t覺m.

Sheaffer Valor serisi ve ad覺ma yaz覺lm覺 bir dolma kalemim vard覺. Kolay kaybediyorum ve bu nedenle deerli dolma kalem alm覺yorum.

Tavsiyelerinizi rica edeyim....
"I fear the day when the technology overlaps with our humanity. The world will only have a generation of idiots." Albert Einstein
Kullan覺c覺 avatar覺
Triton

Ya: 64
Kay覺t: 24 Haz 2012, 12:14

Mesaj Triton » 28 Eki 2013, 01:05

Kendi sorumu, kendim cevaplayay覺m.

Yapt覺覺m arat覺rma ve denemeler sonucu, bir 繹nceki mesaj覺mda belirttiim Scrikss dolma kaleme ait sorunu u ekilde 癟繹zd羹m. Tabii Pelikano gibi 羹r羹nlerde b繹yle sorunlar nedense olmuyor o da ayr覺 bir mesele.

Uzun s羹re kullanmayacaksan覺z, kalemle birlikte gelen pompay覺 kullanarak (eer kartu kullan覺yorsan覺z) 覺l覺k su ile kalemi birka癟 defa doldurup boaltarak y覺kay覺n, kurulayarak kald覺r覺n. M羹rekkep kurumas覺ndan kaynaklanan tortulanma ve t覺kanmadan korunmu oluyorsunuz,

Mutlaka kaliteli markalarda m羹rekkep ya da kartu kullan覺n,

Kalemi kulland覺ktan sonra kapa覺n覺 kapat覺n. Kapakta 癟atlak vb olmad覺覺ndan emin olun,

Normal kullan覺m esnas覺nda bir sorun olmasa dahi, zaman zaman pompas覺n覺 kullanarak kalemi yukar覺daki gibi 覺l覺k su ile y覺kay覺n. Tercihen saf su kullan覺lmas覺 alaca覺n覺z sonuca pozitif katk覺da bulunacakt覺r.

Uygun fiyat klasman覺ndaki giri seviyesi dolma kalemlerden, 羹st segment deki kalem performans覺 beklememek ve eer dolma kalemle yazmay覺 seviyorsan覺z mutlaka bilinen kaliteli markalardan bir dolma kalem edinmek de son nokta...
"I fear the day when the technology overlaps with our humanity. The world will only have a generation of idiots." Albert Einstein
Kullan覺c覺 avatar覺
Triton

Mesaj Hsnmrycl » 28 Eki 2013, 12:04

Triton, scrikss ile yaad覺覺n覺z sorunlar覺 pelikan ile yaamaman覺z 癟ok normal. Zira biri T羹rk, dieri Alman mal覺. Olay覺n k覺sa 繹zeti de ite bu.
繹d tengri aysar; kii ogl覺 kop 繹lgeli t繹r羹mi.
Kullan覺c覺 avatar覺
Hsnmrycl

Ya: 40
Kay覺t: 12 Mar 2011, 03:57

Mesaj raven » 28 Eki 2013, 13:42

bu kalem hakk覺nda ya da marka hakk覺nda bilgisi olan var m覺?
http://www.kalemkutusu.com/hediye/alisv ... kalem-8395
D羹羹n羹yorum 繹yleyse var覺m, d羹羹nemiyorum 繹yleyse mal覺m!
Kullan覺c覺 avatar覺
raven

Ya: 53
Kay覺t: 26 Nis 2013, 19:31

Mesaj Triton » 28 Eki 2013, 14:12

Anlad覺覺m kadar覺yla, Sheaffer dan giri seviyesi F/P seviyesi y羹ksek bir dolma kalem.

Bunlar 羹st modeller gibi olmasa da ie yar覺yor ve iyi bir performans tutturuyor.

Ben de daha 羹st segmentteki Legacy serisinden vard覺. Kaybettim. Sheaffer fena marka deil. rnein ben memnundum.

Uygun fiyatl覺 d羹zg羹n dolma kalem arayanlar i癟in iyi se癟enek olabilir.

http://www.sheaffer.com/en/writing-instruments/sagaris

Yine de denemek de yarar var.

Hsnmrycl doru yazm覺, kim taraf覺ndan 羹retildii de 繹nemli. Dolma kalemi ciddi olarak kullanacaksan覺z Pelikan ve benzer daha 羹st segmentte markalardan bir model se癟mek daha doru.

Asl覺nda Scrikss de 癟ok k繹t羹 deil. Ama 30 y覺ll覺k Pelikano dan daha zay覺f olduunu da eklemem gerekiyor.

Burada 繹nemli bir ikilem var. Bu saat i癟inde ge癟erli. Her bak覺mdan tatmin eden, al覺rken pahal覺 olsa da zamanla bu fark覺, kullanarak geri alaca覺n覺z bir marka m覺?

Yoksa harc覺 alem, 癟eitli bak覺mlardan 羹st羹n ya da zay覺f y繹nleri olan F/P oran覺 y羹ksek 羹r羹nler mi?

Cevab覺n覺 vermekte zorland覺覺m bir sorudur....
Kullan覺c覺 avatar覺
Triton

Mesaj Hsnmrycl » 28 Eki 2013, 21:28

raven yazd覺:bu kalem hakk覺nda ya da marka hakk覺nda bilgisi olan var m覺?
http://www.kalemkutusu.com/hediye/alisv ... kalem-8395

bu sheafferlar eski sheafferlar gibi deildir.
nerede amerikan mal覺 imperial serisi; nerede bu 癟in mal覺 yeni seriler...
hey gidi hey!

bence bu kalemler sheaffer niyetine al覺nmamal覺.
繹d tengri aysar; kii ogl覺 kop 繹lgeli t繹r羹mi.
Kullan覺c覺 avatar覺
Hsnmrycl

Ya: 40
Kay覺t: 12 Mar 2011, 03:57

ncekiSonraki

D繹n TSF Yaam Stili - Lifestyle & Entertainment

Kimler 癟evrimi癟i

Bu forumu gezen kullan覺c覺lar: Hi癟 bir kay覺tl覺 kullan覺c覺 yok ve 46 misafir

TSF Partner Brands & Medias
Ancon
Arnold & Son
Ateliers deMonaco
Audemars Piguet
Badollet Geneve
Bell & Ross
Breitling
Chopard
Concord
Gucci
Hautlence
Hublot
Linde Werdelin
Maîtres du Temps
Manufacture Royale
Oris
Parmigiani Fleurier
Snyper Geneve
Steinhart
Watchonista

Facebook  Twitter  Instagram  Youtube  RSS Portal    |    Gallery    |    Blog    |     Advertise / Reklam / Contact      

All brand names and trademarks are the property of their respective owners