Sıfır Araçlarımızı İnceleyin

TSF Yatırım Klübü

Genel Yaşam Stili Konularını Bulabileceğiniz Bölüm

Re: TSF Yatırım Klübü

Mesaj Archimed » 01 Eki 2015, 11:50

Doğuş Oto VW'den iyi gelir sağlıyor. Doğrusu bu anlamda VW distribütörlüğü Doğuş Oto için vazgeçilmez gibi görünüyor.

Diğer taraftan; Doğuş Holding'in mali grubu oldukça iyi çalışıyor ve detaylı analizler yapıyor. Hesapladıkları rakamları ödemeye razı alıcı bulduklarında pek çok iştiraki elden çıkartabiliyorlar veya şirketleri birleştirebiliyorlar. Sonra satış gelirini çok farklı piyasa ve sektörlerde yatırıma dönüştürebiliyorlar. Bu açıdan günün birinde borsa bültenlerinde "Doğuş Holding ile VAG AG; Doğuş Otomotiv'in hisse alımı için görüşüyorlar" şeklinde bir haber olursa şaşırmamak lazım; bu da benim komplo teorim. Sonuçta pek çok yabancı yatırımcının doğru zamanı bekleyip aradaki lokal distribütörü devreden çıkartıp pazara doğrudan girdiği malum. Bu durumda da VAG AG hazır altyapıyı kullanarak kendi iş planlarına göre faaliyetlerine devam edebilir..

"Asla olmaz" diye düşündüğüm ihtimal ise; vatandaşımızın "tok kapı sesli" ve "son derece akıcı çalışan DSG'li", "ikinci elde satarken zarar etmediği", "Mazda'yı beğenmesine rağmen tercih ettiği" VW modellerine olan talebi düşürmeleridir :lol:
Kullanıcı avatarı
Archimed

Mesaj Baran » 01 Eki 2015, 13:25

Bizim milletimiz belirsizliği sevmez,ve amcanın dayının tavsiyesiyle araba alan Türk milleti böle bir skandalın ardından eskısı kadar tutarmı vw yi bilmiyorum acıkcası.
Kullanıcı avatarı
Baran

Mesaj pierce34 » 01 Eki 2015, 14:40

Otomobili, cep telefonunu statü sembolü olarak görenlerin, daha doğrusu parayla statü satın aldığını düşünenlerin sayıca bu kadar fazla olduğu bir toplumdan bahsediyoruz. Gerçi bu itibar gören bir yöntem buralarda* o yüzden çok da yadırgayamıyorum. Ülkece içimize işlemiş olmamışlıklarımız malum.
Sağda solda azımsanamayacak miktarda, beğenmiyorsanız artık almayın biz daha az sıra bekleriz, fiyatı ucuzlar da hemen bir tane kapatırız gibi yorumlar okuyorum.

Almanların VW'i ciddi manada hizaya çekip, dış dünyaya moda tabirle "yedirmeyeceğini" düşünenlerdenim. Bu kadar kötü yönetilen bir şirket olması ise beni hayrete düşürdü. Kişisel kanaatim Porsche'nin CEO'sunu Winterkorn yerine getirmeleri de dünya ile dalga geçmekle eşdeğer. Şirket yönetiminde etraflıca bir dönüşüm belli ki herşeye rağmen planlamıyorlar.

Bu mevzunun en tahmin edilebilir sonucu, fosil yakıt kullanımı konusunda daha da radikal düzenlemeler, yenilenebilir enerji yönünde köklü değişimler getirmesi olacaktır. Dieselgate, yıllardır emekleyerek ilerleyen bu süreci hızlandıracaktır.

*yanlış anlaşılmaya mahal vermemek için düzeltme yapayım, buralarda'dan kastım TSF değildi, TR'yi ifade etmiştim
Kullanıcı avatarı
pierce34

Mesaj platinum » 21 Oca 2016, 18:48

Koç Holding yönetim kurulu başkanı Mustafa Koç hayatını kaybetti. Allah rahmet eylesin. Yatırım portföyümün %25'ini Koç Holding iştirakleri oluşturuyor. Gerçek hayatta ki ortağım ölmüş gibi üzüldüm desem abartmış olmam.
Kullanıcı avatarı
platinum

Mesaj hakan1970 » 22 Oca 2016, 00:03

Bende sabah büyük üzüntüyle öğrendim. Tüm Türkiye'nin başı sağolsun.
Her insan huzur verir...Kimileri gelince , kimileri gidince.
Kullanıcı avatarı
hakan1970

Mesaj Tgm » 22 Oca 2016, 12:06

Ben de çok üzüldüm. Türkiye başarılı bir iş adamının yanında donanımlı ve centilmen bir insanını da kaybetti. Allah rahmet eylesin, mekanı cennet olsun
"I'm gonna make him an offer he can't refuse."
Kullanıcı avatarı
Tgm

Mesaj Archimed » 25 Oca 2016, 14:10

3 yıl kadar ekmeğini yediğim eski patronumun vefatını üzüntüyle karşıladım. Mekanı cennet olsun; benim de zamanında harcadığım bütün mesailerim ve emeklerim gani gani helal olsun..
Kullanıcı avatarı
Archimed

Mesaj hakan1970 » 25 Oca 2016, 20:52

Resim
Kıbrıs seyahatim ufak çaplı bir yatırımla sonuçlandı[emoji1]
Her insan huzur verir...Kimileri gelince , kimileri gidince.
Kullanıcı avatarı
hakan1970

ÖncekiSonraki

Dön TSF Yaşam Stili - Lifestyle & Entertainment

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 17 misafir

TSF Partner Brands & Medias
Ancon
Arnold & Son
Ateliers deMonaco
Audemars Piguet
Badollet Geneve
Bell & Ross
Breitling
Chopard
Concord
Gucci
Hautlence
Hublot
Linde Werdelin
Maîtres du Temps
Manufacture Royale
Oris
Parmigiani Fleurier
Snyper Geneve
Steinhart
Watchonista

Facebook  Twitter  Instagram  Youtube  RSS Portal    |    Gallery    |    Blog    |     Advertise / Reklam / Contact      

All brand names and trademarks are the property of their respective owners