TSF Üyelerine Özel İndirimli Lüks Saat Modellerini İncelemek İçin Tıklayınız

iPhone & Android Ve Diğer Tüm Akıllı Telefonlar

Genel Yaşam Stili Konularını Bulabileceğiniz Bölüm

Re: iPhone & Android Ve Diğer Tüm Akıllı Telefonlar

Mesaj asymptote » 12 Ara 2013, 23:17

Ferhat abi, adamlara sordum, samsung telefonlara usb adaptör ile bağlayıp kullanabilirsin dediler. Iphone ile nasıl kullanılacağını kendileri dahi bilmiyorlar.. :) Şu telefonu aldığıma bin pişman oldum. Her b*ka naz yapıyor afedersin..
"Evrende en büyük ziyan, sorgulama yeteneğini yitirmiş bir beyindir." - A. Einstein
Kullanıcı avatarı
asymptote

Mesaj fbolukbas » 13 Ara 2013, 00:03

Fotoğrafların birinde ipad'a bir adaptörle bağlı görünüyor. Demekki var böyle bir şey.
Cihazın kendi kılavuzunda da ipad den bahsetmiş.. Tabi driver/yazılımda gereksinimi olacak sonuçta.
Daha çok notebookla kullanıyorlar herhalde.
İlginç bu kadar yaygın bir telefon için bu kadar az bilgi olması.
Bu arda iphone'ların ses kalitesi fena değildi galiba.Belki kulaklık değişimiyle daha da iyi olablir.
Buna rağmenmi dac kullanacaksın?
Kullanıcı avatarı
fbolukbas

Mesaj hydrocon » 13 Ara 2013, 00:26

Kurumsal bir kampanya sonucu LG G2 modelini aldım. Oldukça iyi olduğunu kesinlikle söyleyebilirim.
Her şey zehirdir mühim olan dozdur.
Kullanıcı avatarı
hydrocon

Mesaj asymptote » 13 Ara 2013, 00:52

Dac'ı bilgisayarla kullanıyorum, ayfonla da denemek istiyorum. Ama ayfon da senin söylediğini söylüyor, ben sana yeterim demek istiyor galiba.. Her ikisini de düz kulaklıkla kullanınca Ayfonun sesi bilgisayardan iyi. Ama şu usb işine canım sıkıldı..
"Evrende en büyük ziyan, sorgulama yeteneğini yitirmiş bir beyindir." - A. Einstein
Kullanıcı avatarı
asymptote

Mesaj fbolukbas » 13 Ara 2013, 10:24

asymptote yazdı: Her ikisini de düz kulaklıkla kullanınca Ayfonun sesi bilgisayardan iyi. Ama şu usb işine canım sıkıldı..

Her ikisi derken bilgisayar+dac, ile iphone arasında, iphone'un sesi mi daha iyi demek istedin?
Geçersin Hyrocon'la benim gibi G2'ye sorunun çözülür o zaman :)
Gerçi G2 24 bit, 192 khz DAC kullanıyorum demesine rağmen, ben sesi konusunda pek memnun kalmadım.
Umarım yazılım güncellemesi ile düzelir.
Kullanıcı avatarı
fbolukbas

Mesaj asymptote » 13 Ara 2013, 11:23

fbolukbas yazdı:Her ikisi derken bilgisayar+dac, ile iphone arasında, iphone'un sesi mi daha iyi demek istedin?

Hayır, öyle demek istemedim.. :) Iphone + kulaklık better than PC + kulaklık.. ;)
DAC PC' den aldığım sesi düzeltti baya, Iphone'da etkisi ne olacak merak ediyor insan..

Valla telefonu alalı daha 1 sene olmadı, değiştirmek için erken. Ama bir sonraki telefonum kesinlikle bir ayfon olmayacak, orası kesin..
Kullanıcı avatarı
asymptote

Mesaj fbolukbas » 13 Ara 2013, 14:54

Ben pc+dac+kulaklık vs iphone+kulaklık yorumunu merak ettim.
Mantıken iphone+dac = pc+dac olması lazım.
Kullanıcı avatarı
fbolukbas

Mesaj asymptote » 13 Ara 2013, 15:51

Çok iyi bir müzik kulağım yok, bir odyofil gibi yorum yapamayacağım ama tecrübe ettiğim kadarıyla pc+dac+kulaklık'ta ayfon+kulaklığ'a kıyasla tizler daha belirgin ve gürültü (boğukluk) hissedilmiyor, ses daha net geliyor. Ancak bass'ta biraz kayıp var gibi sanki. Bu kullandığım kulaklıktan da olabilir, zira yorumlarda bassı zayıf bir kulaklık olduğu belirtilmiş. Belki iyi bir kulaklıkla iki kullanım arasındaki fark daha doğru etüd edilebilir.

pc+dac=ayfon+dac eşitliğini bozabilecek bir şey oynatıcı(codec) faktörü olabilir mi? Örneğin pc+dac+kulaklık+foobar(Kernel Streaming) better than pc+dac+kulaklık+foobar(Direct Sound) oluyor.

Aslında galiba iyi bir kulaklık better than all.. :)
Kullanıcı avatarı
asymptote

ÖncekiSonraki

Dön TSF Yaşam Stili - Lifestyle & Entertainment

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 25 misafir

TSF Partner Brands & Medias
Ancon
Arnold & Son
Ateliers deMonaco
Audemars Piguet
Badollet Geneve
Bell & Ross
Breitling
Chopard
Concord
Gucci
Hautlence
Hublot
Linde Werdelin
Maîtres du Temps
Manufacture Royale
Oris
Parmigiani Fleurier
Snyper Geneve
Steinhart
Watchonista

Facebook  Twitter  Instagram  Youtube  RSS Portal    |    Gallery    |    Blog    |     Advertise / Reklam / Contact      

All brand names and trademarks are the property of their respective owners