1991'den bug羹ne fiyat, kalite ve kusursuz hizmeti bir arada sunan Sami Saat ve M羹cevherat
d羹nyan覺n en prestijli l羹ks saat markalar覺 ve benzersiz saat koleksiyonlar覺na ev sahiplii yap覺yor.

TSF Kahve ve ay Merakl覺lar覺 / Coffee & Tea Fans

Genel Yaam Stili Konular覺n覺 Bulabileceiniz B繹l羹m

Re: TSF Kahve ve ay Merakl覺lar覺 / Coffee & Tea Fans

Mesaj tipsoft » 04 Tem 2017, 21:34

mermerta yazd覺:Moka pot konusunda tecr羹be ve 繹nerisi olan forumda var m覺d覺r?

VIA_F1 cihaz覺mdan Tapatalk kullan覺larak g繹nderildi

Selamlar, yakla覺k 8 y覺ld覺r moka pot kullan覺yorum sorular覺n覺z varsa yard覺mc覺 olabilirim

Tapatalk kullanarak iPhone arac覺l覺覺yla g繹nderildi
Kullan覺c覺 avatar覺
tipsoft

Kay覺t: 05 Nis 2017, 15:29

Mesaj darksider » 04 Tem 2017, 21:49

mermerta yazd覺:Moka pot konusunda tecr羹be ve 繹nerisi olan forumda var m覺d覺r?

Buyrun benim :)
Nothing lasts forever, and we both know hearts can change...
Kullan覺c覺 avatar覺
darksider

Ya: 43
Kay覺t: 07 Nis 2015, 17:58

Mesaj mermerta » 04 Tem 2017, 22:08

O halde umuma soray覺m, bialetti brikka valfi k繹p羹rtmesi derken 繹ve 繹ve bitirilemiyor piyasada. Bununla birlikte yurt i癟i pek bulunmuyor. Bu kadar olmazsa olmaz bir alet mi bu. Ayn覺 markadan bialetti Musa ve venus modelleri 癟elik ve 癟ok daha pratik g繹r羹n羹yor mesela. 襤癟 piyasada uygun da bulunuyor.

Has覺l覺 kelam brikka m覺 kovalayal覺m Musa veya venus e fit mi olal覺m

Kullan覺c覺 avatar覺
mermerta

Kay覺t: 27 Oca 2014, 23:36

Mesaj darksider » 05 Tem 2017, 00:04

Bialetti veya GAT'dan amay覺n.
elikten uzak durun, en b羹y羹k sorunu genleme, taban覺 genleme ve bas覺n癟 sebebi ile valf de d羹zg羹n 癟al覺m覺yorsa atabiliyor ve ocakta resmen z覺pl覺yor.
T羹rkiye 羹retimi elik potlar覺n sap k覺sm覺 da genellikle kalitesiz bir ekilde eklendii i癟in 癟abuk k覺r覺l覺yor.
Hayli uzun s羹redir Gat marka kullan覺yorum, ziyadesiyle memnunun, 繹ncesinde 癟elik de kulland覺m ve anlatt覺覺m s覺k覺nt覺lar覺 birebir yaad覺m.
Nothing lasts forever, and we both know hearts can change...
Kullan覺c覺 avatar覺
darksider

Ya: 43
Kay覺t: 07 Nis 2015, 17:58

Mesaj theoeu » 05 Tem 2017, 02:55

darksider yazd覺:Bialetti veya GAT'dan amay覺n.
elikten uzak durun, en b羹y羹k sorunu genleme, taban覺 genleme ve bas覺n癟 sebebi ile valf de d羹zg羹n 癟al覺m覺yorsa atabiliyor ve ocakta resmen z覺pl覺yor.
T羹rkiye 羹retimi elik potlar覺n sap k覺sm覺 da genellikle kalitesiz bir ekilde eklendii i癟in 癟abuk k覺r覺l覺yor.
Hayli uzun s羹redir Gat marka kullan覺yorum, ziyadesiyle memnunun, 繹ncesinde 癟elik de kulland覺m ve anlatt覺覺m s覺k覺nt覺lar覺 birebir yaad覺m.

Italya'da en cok kullanan markalar Bialetti, Alessi ve Stella. En cok kullanilan model ise Bialetti'nin Moka Express modeli, yalniz soyle bir sikinti var: Italyan halki biraz vurdum duymaz bir halk, moka express aluminyum bir model olmasina ragmen daha lezzetli bir kahve sundugu icin bunu kullanmaya devam ediyolar. Aluminyum sagliga oldukca zararlidir, kanser ve alzheimer gibi hataliklara davetiye cikarmaktadir. Ben uzun sure Alessi'nin paslanmaz celik bir modelini kullandim. Yaklasik 1 senedir ise Bialetti'nin Kitty Nera modelini kullaniyorum. Alessi'den sonra Bialetti biraz daha dusuk kalitede geldi, eski alet kadar iyi bir muhendislige sahip degil malesef. Evet, aluminyum mokada demlenen kahve daha lezzetli olacaktir ve celige gore cok daha hizli demlenecektir ama celik hem daha saglikli hem de daha uzun omurlu olacaktir[emoji106]

Sent from my iPhone using Tapatalk
Kullan覺c覺 avatar覺
theoeu

Kay覺t: 02 Nis 2013, 16:18

Mesaj theoeu » 05 Tem 2017, 03:05

Kullandigim model tam olarak bu: Resim

+ sunu da itiraf etmeliyim ki; yillardir italya'da yasasam da ve burada filtre kahve tuketimi 0 olsa da beni vasat bir kahve makinesinde demlenen taze ogutulmus cekirdeklerden olusan bir filtre kahve cok daha fazla tatmin etmekte. Kafeinin zararlarindan uzak durmak icin olabildigince az kahve tuketmeye calisiyorum, kahve tuketmedigim zaman hemen kafein bagimliliginin etkileri boy gostermeye basliyor, o yuzden moka iyi bir tercih olabilir diye dusunuyorum.
Kullan覺c覺 avatar覺
theoeu

Kay覺t: 02 Nis 2013, 16:18

Mesaj mermerta » 05 Tem 2017, 09:14

Bilgiler i癟in teekk羹rler herkese. Y覺llard覺r kulland覺覺m Krupp deirmen, Braun filtre kahve makinesi yan覺na bir Bialetti Musa 6 pot eklenecek bir aksilik olmazsa.

Aluminium pot dan insan v羹cuduna ge癟er mi bilmiyorum ama, bir doktor olarak v羹cutta al羹minyum birikiminin hi癟 ho etkileri olmad覺覺n覺 biliyorum. Bu korkuyla 癟elik ald覺m.

Kullan覺c覺 avatar覺
mermerta

Kay覺t: 27 Oca 2014, 23:36

Mesaj raven » 09 Tem 2017, 16:03

Resim
Filtre kahve meraklisi arkadaslar kahve makinesine ihtiyaciniz varsa rosman da kahve makinesi 99.99 tl bakmanizda fayda var :thumbup:
D羹羹n羹yorum 繹yleyse var覺m, d羹羹nemiyorum 繹yleyse mal覺m!
Kullan覺c覺 avatar覺
raven

Ya: 53
Kay覺t: 26 Nis 2013, 19:31

ncekiSonraki

D繹n TSF Yaam Stili - Lifestyle & Entertainment

Kimler 癟evrimi癟i

Bu forumu gezen kullan覺c覺lar: Hi癟 bir kay覺tl覺 kullan覺c覺 yok ve 17 misafir

TSF Partner Brands & Medias
Ancon
Arnold & Son
Ateliers deMonaco
Audemars Piguet
Badollet Geneve
Bell & Ross
Breitling
Chopard
Concord
Gucci
Hautlence
Hublot
Linde Werdelin
Maîtres du Temps
Manufacture Royale
Oris
Parmigiani Fleurier
Snyper Geneve
Steinhart
Watchonista

Facebook  Twitter  Instagram  Youtube  RSS Portal    |    Gallery    |    Blog    |     Advertise / Reklam / Contact      

All brand names and trademarks are the property of their respective owners