TSF Highland Distillery / Malt Whiskey

Genel Yaşam Stili Konularını Bulabileceğiniz Bölüm

Re: TSF Highland Distillery / Malt Whiskey

Mesaj khef » 11 Haz 2019, 12:16

Genelde çakırkeyif, arada sempatik, bazen itici, cogunlukla lafı uzatan bir ekip; severek takip ediyoruz. :arrow:

https://youtu.be/DuNRQ1ZrrQ0

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi
Kullanıcı avatarı
khef

Mesaj Ksk74 » 16 Haz 2019, 16:29

Biraz sağlık sorunları biraz is yoğunluğu vb derken bir pazar mesaisi molasinda rota ve pruva Ata'yi gösterdi...Resim

SM-N960F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
Kullanıcı avatarı
Ksk74

Mesaj khef » 17 Haz 2019, 16:25

Daha önce Glenkinchie 12’yi övmüş, Glenlivet 12’yi yermiş ama hiç değerlendirme yapmamışım. Haftasonunun ikilisi oldular. :arrow:

Resim

Glenkinchie 12’yi ilk viski olarak içtiğimde çok beğeniyorum. Kremamsı, yumuşak, hafif bir yapısı var. Koklayınca hemen karamel ve bal(çam balı gibi) geliyor. Damakta çikolata ve meşe baskın yalnız kalıcı değil. İlk yudumlarda, sonuna doğru biber ve alkol öne çıkıyor. Biraz havalandıktan sonra alkolün keskinliği azalıyor. Bitiş orta/uzun ve yine biberli.

İskoçya’nın Pencaitland yöresindenmiş. Ne kadar merak etsem de hangi fıçılarda olgunlaştığını bulamadım. Az sayıdaki Lowland viskilerden, kıymetini bilmek lazım. :champ:

Resim

Glenlivet 12 yine tatmin edici olmaktan uzak. Lowland arkadaşı gibi hafif fakat ona göre zayıf gövdeli, daha burunda geride kalmaya başlıyor. Speyside klasiği şeker/bal ikilisini kokladıktan sonra, ne olduğunu anlamadan damakta limon ferahlığı ve yorucu alkole geçiş yapıyor. Bitiş kısa/orta arası. Kadehte bekledikçe ex-bourbon ve sherry fıçılar sayesinde aromalar çeşitlenecek gibi oluyor ama bu heyecan çok kısa sürüyor.

İçtiğim en sıradan spey olabilir. Yinede alın, deneyin. Piyasanın favorilerinden, çoğunluğun bir bildiği vardır. :thumbup:

Resim

Kullanıcı avatarı
khef

Mesaj gkhnbaggio » 23 Haz 2019, 22:35

Slainte :champ:

Resim

** instagram: cigarlig
Kullanıcı avatarı
gkhnbaggio

Mesaj kiwi21 » 23 Haz 2019, 23:19

Gokhan, afiyetler :champ:

Ben de 35+ dereceleri gordugumuz İzmir sicaklari icin 2 parca aldim ama henuz acmadim. Yarin duruma gore Pazartesi sendromunu bertaraf etmek icin operasyona baslayabilirim :champ:

Cuma gunu de 1 Dalwhinnie 15, 1 JW Wine Cask Blend ile 4 arkadas "bottle kill" yaptik [emoji14]

Sunu itiraf etmeliyim. Viskiyi buzdolabina koymayi hic tercih etmeyen biri olarak sofraya oturmadan 1 saat once buzdolabinda beklemis Dalwhinnie'yi yudumlamak sicaklardan kaynakli mi bilmiyorum ama cok hosuma gitti.

Dalwhinnie bittikten sonra gectigimiz Wine Cask ise tabir-i caizse attan inip esege binmeye benzedi. Kompleks aromalara ve kokulara sahip bi Highland'den sonra Johnnie Walker'in basharmancisi Jim Beveridge'in "deneysel" olarak tasarlayip piyasaya sundugu Wine Cask sofra icin biraz basit kaldi. Dalwhinnie'yi de Wine Cask'i de cok begenen ve barinda bulundurmama ragmen ustuste icilmeyecegini tecrube etmis oldum. :champ:Resim
https://instagram.com/kiwiwatch
Kullanıcı avatarı
kiwi21

Mesaj khef » 24 Haz 2019, 08:58

@Kıvanç

Geçenlerde sevdiğim markaların farklı ekspresyonlarını araştırırken dikkatimi çekmişti. :geek:
Diageo senin gibi düşünüp güzel İzmir için özel şişe yapmış; Dalwhinnie Winter’s Gold. :arrow:

Resim

Servis önerisi buzluktan yeni çıkarılmış şişe ile yapılması yönünde ve sıcakla hafif hafif temas ettikçe aromaların daha çok ortaya çıkacağını belirtiyorlar.
Her ne kadar buzun, viskiyi soğutmanın koku ve tatları baskıladığını düşünsem de, WG denk gelirse tavsiye edilen şekliyle denemek isterim. :thumbup:

@Gokhan

Dün akşam ekipte Macallan 12, Auchentoshan ve Togouchi vardı. Her şey güzel gidince geceyi Cadde’de bitirdik. :champ:

Resim

Resim

Slainte [emoji1634]

Kullanıcı avatarı
khef

Mesaj kiwi21 » 24 Haz 2019, 09:13

Abi, öneri için teşekkürler. Dalwhinnie WG'u bizim bağlantı çözebilir mi acaba? Yoksa yurtdışı falan mı kovalamak gerekli? Game of Thrones serisi için çıkarılan JW White Walker ekspresyonu gibi sanki :roll:

Bu arada yeni tumbler çok şık :champ: :champ:

Slainte :champ:
https://instagram.com/kiwiwatch
Kullanıcı avatarı
kiwi21

Mesaj gkhnbaggio » 24 Haz 2019, 11:54

Kıvancım :champ:

Ne tesadüf benim de dolapta bekleyen tek şişem dalwhinnie 15yo :)
Şu sıcaklarda gerçekten iyi gitti. Soğuk içim şişem oldu artık [emoji1360]

Afiyetler olsun...

Emrahım selam :champ:

Ben de bir Macallan sever olarak (ki ilk sıra Glenmorangie’de artık ama) herşeyin güzel olduğu bir akşamda ilk kez deneyimlediğim, çok iyi yorumlar alan Punch ER 5ta Avenida ile çok güzel bir ikili oldu.

Senin de ortam güzelmiş dostum, afiyetler olsun...

** instagram: cigarlig
Kullanıcı avatarı
gkhnbaggio

ÖncekiSonraki

Dön TSF Yaşam Stili - Lifestyle & Entertainment

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 72 misafir

TSF Partner Brands & Medias
Ancon
Arnold & Son
Ateliers deMonaco
Audemars Piguet
Badollet Geneve
Bell & Ross
Breitling
Chopard
Concord
Gucci
Hautlence
Hublot
Linde Werdelin
Maîtres du Temps
Manufacture Royale
Oris
Parmigiani Fleurier
Snyper Geneve
Steinhart
Watchonista

Facebook  Twitter  Instagram  Youtube  RSS Portal    |    Gallery    |    Blog    |     Advertise / Reklam / Contact      

All brand names and trademarks are the property of their respective owners