TSF Highland Distillery / Malt Whiskey

Genel Ya┼čam Stili Konular─▒n─▒ Bulabilece─činiz B├Âl├╝m

Re: TSF Highland Distillery / Malt Whiskey

Mesaj kiwi21 » 06 Ara 2018, 22:38

khef yazd─▒:Aberfeldy ├žok beklenti olmadan, tam g├╝p g├╝p i├žmelik, bunaltmadan b├╝t├╝n g├╝n gider. Meyve yo─čun ama yinede ├žok ba┼čar─▒l─▒ bulmuyorum. Benim single maltlarda en ├žok ├Ânem verdi─čim ├Âzellik biti┼č, uzun olacak. Bu beklentimi kar┼č─▒lamay─▒nca araya mesafe koyuyorum. :D

Gecenlerde yine JW Black i├žtim, yine ├žok be─čenmedim. DoubleÔÇÖ─▒ ayr─▒ca denemek laz─▒m tabi. :geek:

Turkish glencairn g├╝zel olmu┼č. [emoji106]

Tapatalk kullanarak iPhone arac─▒l─▒─č─▒yla g├Ânderildi
Jw black ile double black arasinda hakikaten double fark var Emrah abi. Benim gibi is yogun tatlari seven biri icin bicilmis kaftan.

Aberfeldy ile ilgili su yorum cuk oturmus; "g├╝p g├╝p icmelik" tam olarak oyle :champ:
http://besiktasformakoleksiyonu.blogspot.com.tr
Kullan─▒c─▒ avatar─▒
kiwi21

Ya┼č: 30
Kay─▒t: 31 Tem 2011, 10:56

Mesaj khef » 06 Ara 2018, 22:45

kiwi21 yazd─▒:
khef yazd─▒:Aberfeldy ├žok beklenti olmadan, tam g├╝p g├╝p i├žmelik, bunaltmadan b├╝t├╝n g├╝n gider. Meyve yo─čun ama yinede ├žok ba┼čar─▒l─▒ bulmuyorum. Benim single maltlarda en ├žok ├Ânem verdi─čim ├Âzellik biti┼č, uzun olacak. Bu beklentimi kar┼č─▒lamay─▒nca araya mesafe koyuyorum. :D

Gecenlerde yine JW Black i├žtim, yine ├žok be─čenmedim. DoubleÔÇÖ─▒ ayr─▒ca denemek laz─▒m tabi. :geek:

Jw black ile double black arasinda hakikaten double fark var Emrah abi. Benim gibi is yogun tatlari seven biri icin bicilmis kaftan.

Aberfeldy ile ilgili su yorum cuk oturmus; "g├╝p g├╝p icmelik" tam olarak oyle :champ:

Ground Bey dayanamay─▒p patlatmaz ise yak─▒nda Talisker 10 a├žaca─č─▒m. ─░sli severler hatta kals─▒n. :thumbup:

Kullan─▒c─▒ avatar─▒
khef

Ya┼č: 37
Kay─▒t: 07 Mar 2014, 13:02

Mesaj Ground » 06 Ara 2018, 22:54

khef yazd─▒:
kiwi21 yazd─▒:

Ground Bey dayanamay─▒p patlatmaz ise yak─▒nda Talisker 10 a├žaca─č─▒m. ─░sli severler hatta kals─▒n. :thumbup:

Ahahaha

Resim

Kullan─▒c─▒ avatar─▒
Ground

Ya┼č: 36
Kay─▒t: 17 Ara 2015, 02:48

Mesaj kiwi21 » 06 Ara 2018, 22:56

khef yazd─▒:

Ooo Paris fatihi he :champ: :champ:

kiwi21 yazd─▒:Emrah abi, denk gelirsem denemeyi istedigim maltlardan biri Ardbeg. Talisker 10 da benim damagima gore Caol Ila'nin arkasinda kaldi. Belki Talisker'in Skye veya Storm ekspresyonlarinin isi, iyot kokusu daha yogundur.

Geceden iki fotograf ile devam edeyim :champ:

ResimResim

Demi┼čtim ge├žen ay. Yorumlar─▒n─▒ merak ediyorum. Damak tad─▒ e┼čsiz bir ┼čey oldu─čundan benim deneyimledi─čim bir tad─▒ ba┼čkas─▒ndan yorum olarak okumak de─či┼čik oluyor :champ:
Kullan─▒c─▒ avatar─▒
kiwi21

Mesaj gkhnbaggio » 07 Ara 2018, 19:19

ABERLOUR 12

Bir highland park kadar keyif vermese de yumu┼čak i├žimiyle ba┼čar─▒l─▒. Ama tercihim highland park olur her zaman.

K─▒van├ž, highland park 12 denedin mi?
─░s tad─▒n─▒n islayÔÇÖlar kadar yo─čun olmad─▒─č─▒ ama ├žok rahatl─▒kla hissedilen, bence senin speysideÔÇÖa ge├ži┼č/deneme s├╝recinde be─čebilece─čin, islay-speyside aras─▒ sa─člam bir tercih [emoji1360]

Emrah, senin yorumun nedir ├╝stad?

Afiyetler :champ:

Resim
Kullan─▒c─▒ avatar─▒
gkhnbaggio

Ya┼č: 33
Kay─▒t: 24 ┼×ub 2017, 21:55

Mesaj kiwi21 » 07 Ara 2018, 23:12

G├Âkhan─▒m, ├Âncelikle afiyetler :champ:

Bir ├Ânceki sayfada payla┼čt─▒─č─▒m Aberfeldy ilk highland deneyimim oldu diyordum ki daha ├Ânceden i├žmi┼č oldu─čum Aberlour 12'nin de highland oldu─čunu senin foto─črafa bakarken farkettim :D Highland Park'─▒ deneme ┼čans─▒m olmad─▒. Hatta canl─▒ olarak ┼či┼česini dahi g├Ârmedim diyebilirim :D Highland'lerin genel olay─▒ bu san─▒yorum. Yumu┼čak i├žimli, meyvemsi, ball─▒ tatlar yo─čunlukta ve Emrah abi'nin deyimiyle g├╝p g├╝p i├žmelik viskiler.

Blended malt olan Monkey Shoulder'─▒ merak ediyordum hatta alacakt─▒m ancak okudu─čum yorumlarda a─č─▒rl─▒kl─▒ olarak "yaz viskisi" olarak ge├žti─čini g├Ârd├╝m. Ger├ži bence viskinin yaz─▒, k─▒┼č─▒ olmaz o ayr─▒ :roll:

Bu arada ne zamand─▒r soraca─č─▒m unutuyorum; ba┼čl─▒k neden highland distillery de islay distillery de─čil :(
Kullan─▒c─▒ avatar─▒
kiwi21

Mesaj khef » 08 Ara 2018, 10:15

Beyler biraz ge├ž oldu ama slainte! :champ:

S─▒radan gidelim:

Highland Park merak etti─čim bir viski; basketbol tabiri ile tam all-around oyuncu. G├ÂkhanÔÇÖ─▒n dedi─či gibi spey-islay aras─▒ ge├ži┼č i├žin uygun g├Âz├╝k├╝yor. Kafamdaki tek soru; her ┼čeyden biraz olmas─▒, tam bir karakter olu┼čmama sonucunu do─čurabilir mi?

Aberlour distillery asl─▒nda Lour ve Spey ─▒rmaklar─▒n─▒n kesi┼čim noktas─▒nda yer ald─▒─č─▒ i├žin highland g├Âr├╝n├╝ml├╝ speyside olarak ge├žiyor. Marka ├╝zerinde tart─▒┼čma fazla ama ben speyci olarak be─čeniyorum. Hatta arkada┼č─▒mla bir tanesini bitirdik ve ikincisini mutlaka alaca─č─▒z. Her zaman stokta olmas─▒n─▒ isteyece─čim ┼či┼čelerden. Bildi─čim kadar─▒yla da FransaÔÇÖda en ├žok sevilen scotch.

Monkey ShoulderÔÇÖ─▒ yak─▒nda alaca─č─▒m. (Tedarik├žimize ge├žen ay geldi.) :D E─čer bulabilirsem ÔÇťsmokey monkeyÔÇŁ versiyonunu denemek istiyorum. :thumbup:

Akl─▒ma geldik├že eklemeler yapar─▒m. :geek:

Kullan─▒c─▒ avatar─▒
khef

Mesaj gkhnbaggio » 08 Ara 2018, 12:56

Emrah, karakter yorumuna kat─▒lmakla beraber, iki b├Âlge tadlar─▒na da ├žok dengeli bir yap─▒da sahip olmas─▒ benim be─čenimi kazand─▒. Tabi damak tad─▒ sonu├žta. Ama bu piyasada yeri olduk├ža sa─člam bir ├╝r├╝n Highland Park. Benim gibi islayÔÇÖ─▒ sevemeyen ama sevmek isteyenler i├žin tam olmas─▒ gerekti─či gibi[emoji4]

Aberlour beni ├žok etkilemedi mesela. Senin yukardaki tabirin gibi g├╝p g├╝p i├žmelik bir ├╝r├╝n izlenimi b─▒rakt─▒ bende.

Monkey shoulderÔÇÖ─▒ bir ┼či┼če t├╝kettim (hem de h─▒zl─▒ca [emoji4]) ├žok be─čendim. Her zaman da blended tercihi olarak al─▒r─▒m, tavsiye ederim.

Mesela japon blended hibiki denemedim ama deneyenlerden ald─▒─č─▒m yorum, o fiyatlar─▒ etmeyece─či y├Ân├╝nde. Sen de denedin san─▒r─▒m, senin yorumun nedir?

K─▒van├ž, mutlaka Highland Park 12 dene l├╝tfen. Bence seveceksin[emoji1360]

Selamlar :champ:

Resim
Kullan─▒c─▒ avatar─▒
gkhnbaggio

Ya┼č: 33
Kay─▒t: 24 ┼×ub 2017, 21:55

Mesaj kiwi21 » 08 Ara 2018, 22:22

Highland Park nereden bulunur?

Asl─▒nda b├Âyle k├Âr al─▒m yap─▒lacak viskilerin tester'lar gibi ufak ┼či┼čeleri olsa, tatsak daha sonra be─čenimize g├Âre alsak... Yok dimi b├Âyle bi sistem viskilerde yoksa var da ben mi bilmiyorum? :roll:

O y├╝zden i├žimize sinen bi line up'─▒ olan tad─▒m gecelerini ka├ž─▒rmamak merak etti─čimiz viskilere ula┼čmak ad─▒na de─čerli.

Monkey shoulder konusuna d├Ânecek olursak da ben de Emrah abi gibi alma arefesindeyim ama yukar─▒da belirtti─čim soru i┼čareti var kafamda. G├Âkhan, sen yaz─▒n m─▒ t├╝ketmi┼čtin?
Kullan─▒c─▒ avatar─▒
kiwi21

Mesaj khef » 09 Ara 2018, 11:44

K─▒van├ž, 3 ve 5clÔÇÖlik testerlar mevcut. Yurtd─▒┼č─▒ sitelerde de sat─▒l─▒yor ama bizim gibi ├╝├ž├╝nc├╝ d├╝nya ├╝lkelerine g├Ânderim yok.

Monkey Shoulder ├╝├ž farkl─▒ speyside blendÔÇÖi biliyorsundur ve viski kokteylleri i├žin ├žok tavsiye ediliyor. Hatta smokey monkeyÔÇÖ─▒ d├╝nyadaki bir ├žok farkl─▒ bartenderÔÇÖdan gelen talep ├╝zerine ├ž─▒kard─▒lar. Yaz-k─▒┼č diye ay─▒rmak gereksiz gibi geliyor bana. Hem ─░zmirÔÇÖin k─▒┼č─▒ndan ne olacak? :D

D├╝n arkada┼č─▒n evinde meyve suyu barda─č─▒ ile Talisker Storm i├žtik; buraya b─▒rakay─▒m. :arrow:

Resim
Resim

Kullan─▒c─▒ avatar─▒
khef

Mesaj kiwi21 » 09 Ara 2018, 13:38

khef yazd─▒:K─▒van├ž, 3 ve 5clÔÇÖlik testerlar mevcut. Yurtd─▒┼č─▒ sitelerde de sat─▒l─▒yor ama bizim gibi ├╝├ž├╝nc├╝ d├╝nya ├╝lkelerine g├Ânderim yok.

Monkey Shoulder ├╝├ž farkl─▒ speyside blendÔÇÖi biliyorsundur ve viski kokteylleri i├žin ├žok tavsiye ediliyor. Hatta smokey monkeyÔÇÖ─▒ d├╝nyadaki bir ├žok farkl─▒ bartenderÔÇÖdan gelen talep ├╝zerine ├ž─▒kard─▒lar. Yaz-k─▒┼č diye ay─▒rmak gereksiz gibi geliyor bana. Hem ─░zmirÔÇÖin k─▒┼č─▒ndan ne olacak? :D

D├╝n arkada┼č─▒n evinde meyve suyu barda─č─▒ ile Talisker Storm i├žtik; buraya b─▒rakay─▒m. :arrow:

Resim
Resim

├ľncelikle ilk fotograf efsane olmus :super:

Meyve suyu bardagi yorumuna cok guldum [emoji38] Gerci tumbler da ayni etkiyi yaratiyor. Cok garipsememissindir abi [emoji14]

Monkey shoulder'in blended malt oldugunu biliyorum. Kokteyllerde kullaniliyor/tercih ediliyor olmasi kriter degil benim icin. Guzelim viskiyi kokteylde heba etmem :D J&b ile falan yapilir illa kokteyl yapilacaksa :D

Sanirim benim de tercihim Monkey Shoulder'dan yana olacak :champ: Yakin olsaydik farkli secimler yapip tadim gecelerinde hepsini deneyimlemis olurduk. :/
Kullan─▒c─▒ avatar─▒
kiwi21

├ľnceki

D├Ân TSF Ya┼čam Stili - Lifestyle & Entertainment

Kimler ├ževrimi├ži

Bu forumu gezen kullan─▒c─▒lar: Hi├ž bir kay─▒tl─▒ kullan─▒c─▒ yok ve 15 misafir

TSF Partner Brands & Medias
Ancon
Arnold & Son
Ateliers deMonaco
Audemars Piguet
Badollet Geneve
Bell & Ross
Breitling
Chopard
Concord
Gucci
Hautlence
Hublot
Linde Werdelin
Maîtres du Temps
Manufacture Royale
Oris
Parmigiani Fleurier
Snyper Geneve
Steinhart
Watchonista

Facebook  Twitter  Instagram  Youtube  RSS Portal    |    Gallery    |    Blog    |     Advertise / Reklam / Contact      

All brand names and trademarks are the property of their respective owners