1991'den bugüne fiyat, kalite ve kusursuz hizmeti bir arada sunan Sami Saat ve Mücevherat
dünyanın en prestijli lüks saat markaları ve benzersiz saat koleksiyonlarına ev sahipliği yapıyor.

Burberry sitesinden alışveriş ?

Genel Yaşam Stili Konularını Bulabileceğiniz Bölüm

Burberry sitesinden alışveriş ?

Mesaj ismailkaya » 22 Oca 2014, 15:22

burberry kendi sitesinde tr için satış da yapılmakta -- > http://tr.burberry.com/

yurt dışından alışveriş yapan yada bu konuda tecrübesi olan arkadaşların bilgisine ihtiyacım var.. burberry sitesinde gördüğüm ürünleri kendi resmi sitesinde alışveriş yapabilirmiyim ? sorunsuzca elime ulaşır mı ?
Kullanıcı avatarı
ismailkaya

Re: Burberry sitesinden alışveriş ?

Mesaj ernest0 » 22 Oca 2014, 16:01

Şöyle ki;

yurtdışından yaptığınız alışverişlerde 75 euro üzeri gümrüğe tabidir.

örneğin bu ceketi aldınız diyelim;

Resim

görüldüğü üzere burberry shipping ödemek dışında hiçbir gümrük işlemine karışmamış.

bu durumda bu paket türkiye'ye girdiğinde ( bu ceketin Türkiye Burberry stoğundan gönderilmediğini varsayıyoruz tabi ki :D ) kargo kontroldeki arkadaş ürünün faturasına baktığında bu ürünü direk gümrüklü bölgeye yollayacaktır.

İstanbul da Topkapı mesela, sonrasında sizin için biraz sıkıntılı süreç başlamış oluyor.

eğer gümrükçü tanıdığınız var ise makul ücretler karşılığı paketinizi gümrüklü bölgeden teslim alabilirsiniz.

eğer tanıdık yok ise 150 - 200 TL arası brokerlık hizmet ücreti + gümrük vergisi ( avrupa menşeili ise % 0 ) + %18 KDV ödeyerek ürünü teslim alabilirsiniz :D :D :D

Ha benim tavsiyem yurtdışı alışverişlerde "DDP" ( duty delivered paid ) ödeme şeklini seçmeniz.

mesela geçtiğimiz günlerde Neimann Marcus sitesinden alışveriş yaptım DHL ile gönderdiler ve gümrüklü bölgeye düştü ürün ki toplam değer 320 TL idi, yani şans işi biraz.

DHL hemen benimle irtibata geçti hizmet bedelimiz şu kadar, ardiye bu kadar, kdv %18 saymaya başladılar, ben de dedim ki ben bu ürünü ddp aldım hanımefendi ben hiçbirşey ödemeyeceğim, aa ben bir kontrol edeyim dedi evet haklısınız dedi kapattı, kimlik fotokopimi gönderdim, 2 gün sonra gümrükten çekip teslim ettiler.

bahsettiğim siteden prada ayakkabı alalım;

Resim

görüldüğü üzere gümrük vergisi ve kdv ödenmiş kapımıza teslim fiyatı çıkıyor.

iyi alışverişler....
İmzanız

Bu oluşturduğunuz mesajlara eklenebilecek bir yazı bloğudur. 200 karakterlik limiti vardır.
Kullanıcı avatarı
ernest0

• Similar topics
    Cevaplar
    Görüntüleme
    Yazar

Dön TSF Yaşam Stili - Lifestyle & Entertainment

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 24 misafir

TSF Partner Brands & Medias
Ancon
Arnold & Son
Ateliers deMonaco
Audemars Piguet
Badollet Geneve
Bell & Ross
Breitling
Chopard
Concord
Gucci
Hautlence
Hublot
Linde Werdelin
Maîtres du Temps
Manufacture Royale
Oris
Parmigiani Fleurier
Snyper Geneve
Steinhart
Watchonista

Facebook  Twitter  Instagram  Youtube  RSS Portal    |    Gallery    |    Blog    |     Advertise / Reklam / Contact      

All brand names and trademarks are the property of their respective owners