Sıfır Araçlarımızı İnceleyin

1.500 TL Bütçeli Fotoğraf Makinesi Tavsiye

Genel Yaşam Stili Konularını Bulabileceğiniz Bölüm

Re: 1.500 TL Bütçeli Fotoğraf Makinesi Tavsiye

Mesaj postaciceku » 16 Kas 2012, 01:33

İlk olarak o kadar geniş aralıklı bir lens almanızı tavsiye etmem. Çünkü o kadar zoom aralığını sağlayabilmek için lensin içinde bir çok eleman olur ve ne kadar eleman varsa o kadar az ışık alırsınız ( Canon L serisi hariç). Ayrıca kullanan arkadaşlarımda var söylememe rağmen aldılar ve hiç biri memnun değil.

Alacağınız body canon veya nikon olsun (ki benim tercihim L serisi için her zaman Canon'dur) aşağıdaki lenslerle başlamanız sizin için iyi olacaktır.

18-55 Canon lensle başlamak yerine 17-70 Sigma veya 17-50 Tamron lens alın gözünüz verdiğiniz parada kalmasın.
Eğer tele-zoom düşünüyorsanız 70-300 sigma yine tercih edilebilir. İki sigma lenste macro özelliktedir tabiki 1:1 olmasa da sizi tatmin edecektir.

Ama para sıkıntım yok diyenlerdenseniz kesinlikle 24-70mm f 2.8 Canon L, üzerinede 70-200mm 2,8 Canon L serisi lensi hangi makineye takarsanız takın fotoğraf çekmenin aslında ne olduğunu anlarsınız ve sizi uzun seneler idare eder makineyi değiştirseniz bile.

Body hiç bir şeydir, lens ise her şey.

portre fotograf için 85 mm f1,8 L
makro fotograf için 100mm L, lenslerini de zamanla yanına aldınız mı mükemmele yakın bir setiniz olacaktır.

tabii dediğim lenslerin yaklaşık değeri 12 tl kadardır, ben şu aralar satıyorum elde sadece 24-70 2,8 kaldı isteyenlere bilgi verebilirim.
Kullanıcı avatarı
postaciceku

Re: 1.500 TL Bütçeli Fotoğraf Makinesi Tavsiye

Mesaj SeRxx » 16 Kas 2012, 01:45

Detaylı bilgilendirme için teşekkürler :champ: Herhalde bir süre erteleyeceğim; anladığım kadarıyla bu işin içine ya tam girilir ya da hiç girilmez :roll:
Kullanıcı avatarı
SeRxx

Önceki

Dön TSF Yaşam Stili - Lifestyle & Entertainment

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 18 misafir

TSF Partner Brands & Medias
Ancon
Arnold & Son
Ateliers deMonaco
Audemars Piguet
Badollet Geneve
Bell & Ross
Breitling
Chopard
Concord
Gucci
Hautlence
Hublot
Linde Werdelin
Maîtres du Temps
Manufacture Royale
Oris
Parmigiani Fleurier
Snyper Geneve
Steinhart
Watchonista

Facebook  Twitter  Instagram  Youtube  RSS Portal    |    Gallery    |    Blog    |     Advertise / Reklam / Contact      

All brand names and trademarks are the property of their respective owners