Yeni Special Edition Proje Sistemi İle İlgili Ön Açıklama

Steinhart Nav. B-Uhr TSF Special Edition Forum Saati Bölümü
Forum kuralları
Sayın Üyeler TSF'ye Hoş Geldiniz, TSF Special Edition Project Bölümünde Steinhart Timepieces ve TSF İşbirliği İle Üretilecek Olan TSF Special Edition Modeli Hakkında Detaylı Bilgilere ve Paylaşımlara Ulaşabilirsiniz.

İyi Forumlar Dileriz

TSF

Re: Yeni Special Edition Proje Sistemi İle İlgili Ön Açıklam

Mesaj Bond » 27 Oca 2013, 03:18

Beyler önümüzdeki hafta içi konusunu açacağız :thumbup: Tüm detayları orada açık olarak belirtilecek :champ: Açıklandıktan sonra herkes kararını verecektir. Elbette şu kısım benim için çok önemli; bu saati beğenen ve almak isteyen ama finansal durumunda sıkışıklık yaratacak kimselerin kesinlikle katılmasını arzu etmiyorum. Saat için çok yüksek bir adet sınırımız yok zaten aramızda katılacak kişiler olarak bu adet konusu çoktan halledilmiş durumda. Bu gibi kimseler olabileceğini bildiğimden şimdiden katılmak amacı ile kendilerini zora sokmamalarını rica ediyorum. İleride daha uygun fiyat segmentinde ve gene gerçek Swiss Made bir marka ile başka proje mutlaka zamanı geldiğinde olacaktır. Hepsinin katılımcı yelpazesi elbette ayrı olacak. Saat hayati önem taşıyan bir ürün değildir bu nedenle bu yukarıda yazdığım rica ve konuya hassasiyet gösteriniz lütfen.

Elbette biz amatör bir oluşum olarak çok ( hatta gereğinden fazla ) detaylı araştırmalar ve denemeler sonrası bu marka ve ürüne karar verdik. Üretilecek saatin fiyatı, ödeme koşulları ve proje sistemi özel üretim limitli bir ürün için eşi benzeri görülmemiş nitelikte olacak. Yani dünyanın hiç bir yerinden resmi özel üretim bir ürün bu şartlarda alınamaz. Standart üretim modelin dahi bu fiyatlandırma seviyesinde alınması çok zordur. Dünyadaki büyük saat forumlarında da örneği yoktur. Elbette bunda Türkiye distribütörü firmanın ve İsviçre merkezin büyük katkısı var :thumbup: TSF düzgün, kaliteli ve bu kadar popüler bir yer olmasa idi bu zaten mümkün olmazdı. Uzun süreli emeklerin karşılığı olarak bu sosyal paylaşım ve medya platformu bunu sağlamayı hak edecek bir yer durumuna geldi.

Bu projede teorik olarak başarılan ve pratiğe dökülme aşamasına gelen durum bu konunun ilk mesajlarında yazdığım sözlerin gerçekleşecek olmasıdır. Önceki mesajlardan alıntı olarak sistem açıklamasını göremeyenler için ekliyorum. Umarım bir aksaklık çıkmaz ve bu projeyi gene başarı ile sonuçlandırırız. Bu ileride çeşitli segmentlerde diğer markalar ile yapılabilecek projeler içinde emsal teşkil edecek ve rol model olacaktır. Elbette sürekli saat yapmanın hiç anlamı yok bu nedenle az ve öz, değecek şeylerin yapılması esas hedeftir.

Bu marka ve model şüphesiz herkeste aynı heyecanı yaratmayacaktır. Zevkler ve tercihler değişken olabilir ama biz kalite, prestij, dizayn ve bu projede seçtiğimiz model tipi ve komplikasyon bakımından en optimum ve özel ürünü yakaladığımızı düşünüyoruz.

Haftaya yeni proje saati konusunda görüşmek üzere :champ:

Kısaca genel olarak yazayım diğer konudan buraya aldım herkes için takip etmesi kolay olsun diye. Steinhart vb firmalar ile olabilecek proje harici düşündüğümüz diğer projelerde olmasını istediğimiz sistem şu şekilde. Elbette bu TSF'nin talebi, firmaların yaklaşımları netleşmiş değil ve nasıl sonuçlanacağını bilemiyorum henüz. Bu sebeple genel konu açıp start verilmiyor.

Yani bu durumda üretilecek saatin saat dünyasında kabul görmüş köklü bir markası olması, ikinci el değerine sahip olması, yetkili Türkiye distribütörü olması, ilk projede olduğu gibi faturalı / resmi garantili olması, aynen Steinhart projesinde olduğu gibi katılımcılar ile üreticinin şeffaf olarak ödeme vb konuları direkt olarak halletmesi ve resmi olarak bu bilgilerin evrakları ile belgelenmesi öncelikli hedefimiz. Bu yeni projede ek olarak iş ortaklığı yapılacak markanın Türkiye'de ticari olarak faaliyette olması sebebi ile katılımcılara ödemede kolaylık sağlanması ( örnek mağazadan bir saat alır gibi kredi kartı ile taksitli ödenmesi vb ) ikincil hedefimiz. Elbette dediğin gibi ithalat ve ülke içi teslim kolaylığı gene önemli bir avantaj olacaktır.

Son hedef ise benim gerçekleşmesine en çok önem verdiğim husus olarak katılımcıların yapacağı ödemenin belli oranını TSF'nin karşılaması. Bunu gerçekleştirmek için uygulanabilecek çeşitli iş ortaklığı yöntemleri mevcut. Bunlar ancak üzerinde detaylı çalışma ve görüşmeler yaparak netleşecek konular. Bu nedenle her şey yolunda giderse ilerleyen zamanlarda bu konuları daha oturmuş kriterler üzerine rahatça konuşmaya başlayabiliriz. Bu projenin gerçekleşmesini etkileyecek bir çok faktör mevcut. Örnek katılım sayısı, fiyat, ödeme şartları, dizayn kriterleri vb gibi. Gelişmeler sonrası bunları tartıp olumlu veya olumsuz karar vereceğiz.

TSF bir sektör, hobi ve yaşam stili paylaşım platformu ve Türkiyedeki en geniş kapsamlı ve katılımcı topluluğuna sahip saat medyası, amacı üyelere saat aldırmak yada satmak değil. Bu açıdan bakarsak özel proje yapmakta amaçları içinde öncelik olarak mutluluk ve gurur verici bir unsurdur. Özel projeler ancak kendi segmentinde kaliteli / önemli firmalar ile yapılırsa ve iş ahlakına uyan şartlarla devam ettirilip sonuçlanırsa anlamlı olur. Tüm bunları göz önüne alınca, acele etmenin bir manası yok diye düşünüyorum. İlk projemizde ne dediysek yaptık. Hedeflediğimiz sistemler oluşursa gene aynı başarı ile yeni anlamlı projelerinde sonuçlanması mümkün. Sadece bu işleri doğru zamanlama ile katılımcılar için memnuniyet verici ve avantajlı olacak bir sistem ile yapmak lazım.

Arkadaşlar sözlerinizden dolayı çok teşekkür ederim. Bu konuyu elbette bana teşekkür edin veya takdir edin diye açmadım. Farklı konularda bir çok kişi bilgi ve istek talebinde idi. Aklımızdaki sistemi açıklayarak konuyu net anlamanız için yardımcı olmaya çalıştım. Forum, fotoğraf yarışması, saat projesi veya hangi iş olursa olsun zaten bir işin düzgün yapılma yöntemi bu şekildedir veya olmalıdır, yani ekstra yaptığımız bir şey yok aslen.

Diğer stilde planlanan proje veya projelerin ise daha köklü markalarla olması arzusundayız. Bu tarz markalarda ürünlerin fiyatları küçük alt/orta grup butik markalara göre daha yüksek. Bu durumda yapılabilecek bir özel proje saatini forum üyelerinin alması pek kolay olmayacaktır, genelde bu tarz firmalar özel ürün yaptıkları zaman normal versiyondan daha pahalı liste fiyatı ile piyasa çıkıyor. Bir firmanın TSF üyeleri için özel saat yapması markanın burada çok uzun süre gündemde olmasıdır. Bu durum ise aylık 35-40 bin tekil saat meraklısının ziyaret ettiği ülkemizin en büyük saat medyası bir ortamda inanılmaz bir tanıtım demektir. Bu tanıtım ise hem kısa hemde uzun vadede müşteri tercihlerine ve marka bilinirliğine pozitif etki edecektir. Böyle bir arzusu olan firmanın ise bu aldığı servis için bedel ödemesi gerekir. Bu bedelin tanıtım katkı payı olarak üyelere indirim şeklinde yansıması veya TSF'nin saat başı firmaya ödeme yapması üzerine kurulu bir sistem düşünüyorum. Düşük kar marjları ile çalışan Steinhart vb firmalar ile bunu yapmak olanaksız ama diğer belli markalar için bu sistemin işlemesi öngörü olarak mümkün. Olur veya olmaz ama denemekle bir şey kaybetmeyiz
Kullanıcı avatarı
Bond
Administrator

Mesaj retrograde » 27 Oca 2013, 10:54

Prestijli bir saate şu an için giremeyecek olsamda Tsf'nin, Bond'un da bahsettiği gibi özel bir oluşum olması ve çok özel işleri başarabilmesi beni gururlandırdı emeği geçen herkese teşekkürler

'El-farah seb'ate eyyâm vel huzn tûlül ömr'
Kullanıcı avatarı
retrograde

Mesaj Hsnmrycl » 27 Oca 2013, 11:26

yazılanları okudukça ilk projeyi kaçırmış olmam iyice canımı sıkıyor. :x
forum abilerine hitap eden bu projeye katılamayacağım aşikar, bir dahaki de ne zaman olur kim bilir... :roll:
ilk projeyi kaçırmayacaktım... :(
büyük pişmanlık :!:
öd tengri aysar; kişi oglı kop ölgeli törümiş.
Kullanıcı avatarı
Hsnmrycl

Re: Ynt: Yeni Special Edition Proje Sistemi İle İlgili Ön Aç

Mesaj hydrocon » 27 Oca 2013, 11:38

Hsnmrycl yazdı:yazılanları okudukça ilk projeyi kaçırmış olmam iyice canımı sıkıyor. :x
forum abilerine hitap eden bu projeye katılamayacağım aşikar, bir dahaki de ne zaman olur kim bilir... :roll:
ilk projeyi kaçırmayacaktım... :(
büyük pişmanlık :!:

Al bendende o kadar..
Her şey zehirdir mühim olan dozdur.
Kullanıcı avatarı
hydrocon

Mesaj Hsnmrycl » 27 Oca 2013, 11:48

senden de o kadar demişken,
noldu benim kumbara :D
Kullanıcı avatarı
Hsnmrycl

Re: Ynt: Yeni Special Edition Proje Sistemi İle İlgili Ön Aç

Mesaj hydrocon » 27 Oca 2013, 11:50

Kumbarayı sana göndermem totalde 5 dakika ama son bir aydır gündem o kadar yoğun ki anlatamam.. bu haftaiçi halletmeye çalışıyım vallahi ayıp oldu..
Her şey zehirdir mühim olan dozdur.
Kullanıcı avatarı
hydrocon

Mesaj Hsnmrycl » 27 Oca 2013, 11:53

kumbaram hazırsa ne zaman istersen o zaman gönder, sorun değil :D
yeter ki emin ellerde olduğunu bileyim :)
Kullanıcı avatarı
Hsnmrycl

Mesaj vmetin » 27 Oca 2013, 12:11

Kumbarada para biriktirip Panerai mi alacan :)
Kullanıcı avatarı
vmetin

ÖncekiSonraki

• Similar topics
    Cevaplar
    Görüntüleme
    Yazar

Dön TSF Special Edition By Steinhart Timepieces

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 18 misafir

TSF Partner Brands & Medias
Ancon
Arnold & Son
Ateliers deMonaco
Audemars Piguet
Badollet Geneve
Bell & Ross
Breitling
Chopard
Concord
Gucci
Hautlence
Hublot
Linde Werdelin
Maîtres du Temps
Manufacture Royale
Oris
Parmigiani Fleurier
Snyper Geneve
Steinhart
Watchonista

Facebook  Twitter  Instagram  Youtube  RSS Portal    |    Gallery    |    Blog    |     Advertise / Reklam / Contact      

All brand names and trademarks are the property of their respective owners