Yeni Special Edition Proje Sistemi İle İlgili Ön Açıklama

Steinhart Nav. B-Uhr TSF Special Edition Forum Saati Bölümü
Forum kuralları
Sayın Üyeler TSF'ye Hoş Geldiniz, TSF Special Edition Project Bölümünde Steinhart Timepieces ve TSF İşbirliği İle Üretilecek Olan TSF Special Edition Modeli Hakkında Detaylı Bilgilere ve Paylaşımlara Ulaşabilirsiniz.

İyi Forumlar Dileriz

TSF

Yeni Special Edition Proje Sistemi İle İlgili Ön Açıklama

Mesaj Bond » 07 Nis 2012, 03:40

Sonunda açtırdınız bu konuyu ;) Kesin olmadan proje üstüne konuşmak özellikle istemiyordum ama bu kadar istek sonrası burada olası bir projenin detaylarına girmeden genel olarak eğilim ve ana hatları konuşmaktan zarar gelmez.

Uzun süredir bir çok kişi yeni proje için istekte bulunuyor. Linkte yer alan Vincefb'nin kutu açılışı konusunda sorular üzerine bazı açıklamalar yapmıştım, oradan bir kaç mesajı buraya alıntı yapıp altına bir ön açıklama yazıyorum. Arzu edenler proje ve sistemle ilgili genel düşüncelerini bu konu altına yazarsa hem erişim kolaylığı olur hemde ilerde açılabilecek kesinleşmiş proje konusu öncesi düşünceler topluca paylaşılır.

Son mesajların bulunduğu konu linki :arrow: viewtopic.php?f=13&t=8435&p=119438#p119357

conbay yazdı:Bond öncelikle yüksek katılımlı uygun fiyat yüksek kalite düşüncenizden ötürü sizi kutlarım :thumbup: Fiyat / performans oranı ne kadar yüksek olursa o kadar çok katılım olacaktır.

Anladığım kadarıyla 2.saat projesi için ciddi bir çalışma içerisindesiniz. Özellikle Türkiye distribütörü olan bir saat firmasıyla anlaşma fikri çok güzel geliyor kulağa. Gerek servis gerekse de ürünün alıcıya kolay ulaşması bakımından ciddi imkanlar sağlar, kolaylık getirir.

Yeni saat projesiyle ilgili kafanızda oluşturduğunuz bir takvim var mı, "tahmini olarak 2 ay içerisinde netleşir vb. gibi" genel bir tahmin getirebilir miyiz ? Şimdiden ona göre hazırlanmamız gerekebilir:)

Conbay, kısaca genel olarak yazayım diğer konudan buraya aldım herkes için takip etmesi kolay olsun diye. Steinhart vb firmalar ile olabilecek proje harici düşündüğümüz diğer projelerde olmasını istediğimiz sistem şu şekilde. Elbette bu TSF'nin talebi, firmaların yaklaşımları netleşmiş değil ve nasıl sonuçlanacağını bilemiyorum henüz. Bu sebeple genel konu açıp start verilmiyor.

Yani bu durumda üretilecek saatin saat dünyasında kabul görmüş köklü bir markası olması, ikinci el değerine sahip olması, yetkili Türkiye distribütörü olması, ilk projede olduğu gibi faturalı / resmi garantili olması, aynen Steinhart projesinde olduğu gibi katılımcılar ile üreticinin şeffaf olarak ödeme vb konuları direkt olarak halletmesi ve resmi olarak bu bilgilerin evrakları ile belgelenmesi öncelikli hedefimiz. Bu yeni projede ek olarak iş ortaklığı yapılacak markanın Türkiye'de ticari olarak faaliyette olması sebebi ile katılımcılara ödemede kolaylık sağlanması ( örnek mağazadan bir saat alır gibi kredi kartı ile taksitli ödenmesi vb ) ikincil hedefimiz. Elbette dediğin gibi ithalat ve ülke içi teslim kolaylığı gene önemli bir avantaj olacaktır.

Son hedef ise benim gerçekleşmesine en çok önem verdiğim husus olarak katılımcıların yapacağı ödemenin belli oranını TSF'nin karşılaması. Bunu gerçekleştirmek için uygulanabilecek çeşitli iş ortaklığı yöntemleri mevcut. Bunlar ancak üzerinde detaylı çalışma ve görüşmeler yaparak netleşecek konular. Bu nedenle her şey yolunda giderse ilerleyen zamanlarda bu konuları daha oturmuş kriterler üzerine rahatça konuşmaya başlayabiliriz. Bu projenin gerçekleşmesini etkileyecek bir çok faktör mevcut. Örnek katılım sayısı, fiyat, ödeme şartları, dizayn kriterleri vb gibi. Gelişmeler sonrası bunları tartıp olumlu veya olumsuz karar vereceğiz.

Steinhart firması ile de görüşüyoruz. Firma'nın zaman ve şart olarak tamam demesi halinde İlk projenin benzeri sisteminde olan farklı temalı bir projede yapılabilir. Yukarıda yazdığım ile beraber veya tek olarak.

TSF bir sektör, hobi ve yaşam stili paylaşım platformu ve Türkiyedeki en geniş kapsamlı ve katılımcı topluluğuna sahip saat medyası, amacı üyelere saat aldırmak yada satmak değil. Bu açıdan bakarsak özel proje yapmakta amaçları içinde öncelik olarak mutluluk ve gurur verici bir unsurdur. Özel projeler ancak kendi segmentinde kaliteli / önemli firmalar ile yapılırsa ve iş ahlakına uyan şartlarla devam ettirilip sonuçlanırsa anlamlı olur. Tüm bunları göz önüne alınca, acele etmenin bir manası yok diye düşünüyorum. İlk projemizde ne dediysek yaptık. Hedeflediğimiz sistemler oluşursa gene aynı başarı ile yeni anlamlı projelerinde sonuçlanması mümkün. Sadece bu işleri doğru zamanlama ile katılımcılar için memnuniyet verici ve avantajlı olacak bir sistem ile yapmak lazım.
Kullanıcı avatarı
Bond
Administrator

Re: Yeni Special Edition Projesi İle İlgili Ön Açıklama

Mesaj conbay » 07 Nis 2012, 04:08

Öncelikle Bond hassasiyetinden dolayı senin şahsında TSF'de emeği geçen herkesi kutlarım. Öyle ki üyelerin taleplerine çok hızlı bir şekilde, gayet aydınlatıcı ve büyük emeklerle yanıt veriyorsun. Bu durum bizleri foruma karşı daha bir bağlıyor, müteşekkir kılıyor.

Yeni saat projesi hakkında ön çalışma oldukça hassas ve önemli gelişmeleri içinde barındırdığını görüyorum. Seçilecek markanın önemi, saatin alınabilir olması, Türkiye içi garanti ve alımda taksitlendirme şansı gibi imkanların oluşturulma çabası şimdiden yüzleri gülümsetiyor.

İlk projeniz esnasında forumda bulunmuyordum ama gördüm ki gerçekten çok büyük bir çalışma ortaya çıkmış. Hepsinden öte evladiyelik bir ürünü, kişiye özel olarak hazırlatmışsınız.

Özellikle üzerinde durduğun bir diğer konu olan katılımcıların ödemelerinin belli bir oranının TSF tarafından karşılanması, Türkiye'deki sanal platformlarda üye-site aidiyet ilişkisi bakımından çığır açabilecek bir konu. Öyle ki bu durum zamanla somuta indirgenip, bir klüp, dernek vb. hale gelebilecek kadar genişleyebilir, büyüyebilir. Böyle bir imkanın sağlanması hiç şüphesiz katılımı arttıracağı gibi, içerik ortaklığı sayesinde forumun kurumsal kimliğini de güçlendirecektir.

Hedefleriniz, çalışmalarınız gerçekten büyük ve bu büyüklük salt bir saat sevgisinden, hobisinden daha ileri bir durum gibi gözüküyor. Bu durum yardımseverlik ve insanlık noktasında büyük bir olgunluğu gösteriyor.

Bu güzel düşünceler nasip olur da yeni projeyle somuta indirgenebilirse TSF gücüne güç katacaktır. Bu güç, mevcut üyeler ve yeni katılacak arkadaşlarla gelecek adına hepimize daha fazla mutlu edecektir.

Son olarak, Steinhart firması ile ilgili konunun netleşmesi durumunda önemli hedeflerden biri olan Türkiye Distribütörü konusu aklıma takıldı. Forum acaba bu firmanın Türkiye distribütörlüğünü yapamaz mı ? Bence olur, çok da güzel olur:)
"Dalgalandığın yerde ne korku, ne keder...
Gölgende bana da, bana da yer ver !
Sabah olmasın, günler doğmasın ne çıkar.
Yurda ay yıldızın ışığı yeter."
Arif Nihat Asya
Kullanıcı avatarı
conbay

Mesaj Thevenin » 07 Nis 2012, 06:20

Bu iki super tavsan onsoz ileti de acayip gaz olmus :champ: :thumbup: Direk aklima gelen :D

Thevenin
Kullanıcı avatarı
Thevenin

Mesaj whiskey » 07 Nis 2012, 06:46

Sadece fikir vermesi açısından söylüyorum. Eğer Steinhart ile bir problem çıkarsa, Lüm-tec ilede görüşülebilir. Zira aramızda çok sayıda Panerai sever var.
Kullanıcı avatarı
whiskey

Mesaj borik » 07 Nis 2012, 08:52

Ilk proje aşamasında bende forumda bulunmuyordum, hatta cok yakın bir zamanda tanıştım forumla. Bunu defalarca duydugunuza da eminim ama çok başarılı bir çalışma yapmış, müthiş bir sonuçla tamamlamışsınız. Bu projenin bir adım daha ileride olacağınada eminim. Heyecanla ilerlemesini bekliyorum.
Kullanıcı avatarı
borik

Mesaj aokyy » 07 Nis 2012, 09:18

Evet. Heyecanlandım şimdi. Beklemedeyim.
Kullanıcı avatarı
aokyy

Mesaj SeRxx » 07 Nis 2012, 10:06

O zaman kutlamalar başlasın, halay ekibi kuruldu :arrow: http://www.swfcabin.com/swf-files/1333777459.swf :D
Kullanıcı avatarı
SeRxx

Mesaj stark » 07 Nis 2012, 10:23

:shock: :super: :super: :super: :o
Baskan :champ: :champ:
Kullanıcı avatarı
stark

Sonraki

• Similar topics
    Cevaplar
    Görüntüleme
    Yazar

Dön TSF Special Edition By Steinhart Timepieces

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 13 misafir

TSF Partner Brands & Medias
Ancon
Arnold & Son
Ateliers deMonaco
Audemars Piguet
Badollet Geneve
Bell & Ross
Breitling
Chopard
Concord
Gucci
Hautlence
Hublot
Linde Werdelin
Maîtres du Temps
Manufacture Royale
Oris
Parmigiani Fleurier
Snyper Geneve
Steinhart
Watchonista

Facebook  Twitter  Instagram  Youtube  RSS Portal    |    Gallery    |    Blog    |     Advertise / Reklam / Contact      

All brand names and trademarks are the property of their respective owners