TSF Proje Sohbet

Steinhart Nav. B-Uhr TSF Special Edition Forum Saati Bölümü
Forum kuralları
Sayın Üyeler TSF'ye Hoş Geldiniz, TSF Special Edition Project Bölümünde Steinhart Timepieces ve TSF İşbirliği İle Üretilecek Olan TSF Special Edition Modeli Hakkında Detaylı Bilgilere ve Paylaşımlara Ulaşabilirsiniz.

İyi Forumlar Dileriz

TSF

Re: TSF Proje Sohbet

Mesaj herofb » 08 Mar 2011, 16:43

RO ya da ROO için benden her zaman OK :)
Kullanıcı avatarı
herofb

Mesaj Clk » 08 Mar 2011, 17:02

Bilmiyorum konusmak lazim. Sonucta bizim saatler gelip herkes memnuniyetini dile getirmeden ikinci ise kalkismayacagiz. Ama bu sürec icerisinde böyle bir proje icin arastirmalar yapilabilir.
TÜRK'üm!!! Ülkem TÜRKIYE CUMHURIYETI, bayragim TÜRK BAYRAGI ve milli icecegim RAKI'dir...
Kullanıcı avatarı
Clk

Mesaj mech16 » 08 Mar 2011, 17:05

Bence de kulağa çok hoş geliyor. Hemen atlayasım var bu işe...
Amma velakin;

- Daha TSF SE'yi elimize alıp tadını çıkartmadan, forumda dedikodusunu yapıp, almayanları çatlatmadan (Valla şaka :)) yeni bir proje çok erken geldi.
- Bir taraftan wish listteki saatler beni bekler (submariner, IWC vb..), bir taraftan TSF ile her gün insanın kanına giren yepyeni muhteşem modeller...Bence cephaneyi ihitiyatlı harcamak lazım :)

Haaa bu arada ortaya süper bir RO çıkarsa da İsbank likit fon yerine saate dalarım o ayrı. :D
Kullanıcı avatarı
mech16

Mesaj asymptote » 08 Mar 2011, 17:12

limitli forum saatinden ben de istiyorum banane:)
"Evrende en büyük ziyan, sorgulama yeteneğini yitirmiş bir beyindir." - A. Einstein
Kullanıcı avatarı
asymptote

Mesaj Bond » 08 Mar 2011, 17:19

WWII Pilot saat modellerinde patent hakkı kimsenin elinde değil resmi olarak daha önce yazmıştım TSF kısmı içinde tarihçe konusunda. Veya diverlarda farklı alternatifler var, submariner vb homage modellerde patent süreleri çoktan dolduğu için resmi olarak birçok firma üretebiliyor. Veya Steinhart Proteus yada Triton tarzı daha kişisel modeller üretilebiliyor projeler için. Yanlız Royal Oak ve Offshore designlarının patent durumu halen geçerli olabilir, ben resmi firmalarda homage yada çok benzer tasarımlar hiç görmedim. Aslında bazı önemli ve köklü Swiss markalarında oldukça yakın tasarımlar var ama kendilerine has yorumlanmış şekilde denilebilir genede. Bu yüzden ortaya bir ROO çıkma olasılığı pek mantıklı gelmedi bana ama araştırılabilir clk'nın dediği gibi.

Bu arada Clk ve Mech16'nın TSF SE ile ilgili yorumlarına ve erken olduğuna tamamen katılıyorum :)
Kullanıcı avatarı
Bond
Administrator

Mesaj Emre » 08 Mar 2011, 17:25

Konusmak icin erken oldugu fikrine ben de katiliyorum. Zaten su an hadi yeni proje baslasin deseniz yeni saatin ulasmasi nerden baksak 1 seneyi bulur :)

Bence her iki yilda bir forum saati uretilse cok guzel olur. Her yil biraz yorar.
T S F = P A Y L A Ş I M
Kullanıcı avatarı
Emre
Editor

Mesaj Clk » 08 Mar 2011, 17:34

Benim kastim saatin aynisini yapmak degil zaten ancak diger taraftan kimsede bize 42 mm herhangi bir kasa üzerine sekizgen bezel koyamayacagimizi söyleyemez!!! Bilezik baglanti kismi aynen Blancpain Fifty Fathoms 50. yil özel serisinde ki gibi yaptirilir

Resim

Al sana yemede yaninda yat bir saat cikti ortaya :)
TÜRK'üm!!! Ülkem TÜRKIYE CUMHURIYETI, bayragim TÜRK BAYRAGI ve milli icecegim RAKI'dir...
Kullanıcı avatarı
Clk

Mesaj drk » 08 Mar 2011, 17:38

Bana bunu hatırlattı.

Resim
Kullanıcı avatarı
drk

ÖncekiSonraki

• Similar topics
    Cevaplar
    Görüntüleme
    Yazar

Dön TSF Special Edition By Steinhart Timepieces

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 16 misafir

TSF Partner Brands & Medias
Ancon
Arnold & Son
Ateliers deMonaco
Audemars Piguet
Badollet Geneve
Bell & Ross
Breitling
Chopard
Concord
Gucci
Hautlence
Hublot
Linde Werdelin
Maîtres du Temps
Manufacture Royale
Oris
Parmigiani Fleurier
Snyper Geneve
Steinhart
Watchonista

Facebook  Twitter  Instagram  Youtube  RSS Portal    |    Gallery    |    Blog    |     Advertise / Reklam / Contact      

All brand names and trademarks are the property of their respective owners