TSF SE II. Kapak Gravür

Steinhart Nav. B-Uhr TSF Special Edition Forum Saati Bölümü
Forum kuralları
Sayın Üyeler TSF'ye Hoş Geldiniz, TSF Special Edition Project Bölümünde Steinhart Timepieces ve TSF İşbirliği İle Üretilecek Olan TSF Special Edition Modeli Hakkında Detaylı Bilgilere ve Paylaşımlara Ulaşabilirsiniz.

İyi Forumlar Dileriz

TSF

Re: TSF SE II. Kapak Gravür

Mesaj Bond » 09 Kas 2010, 20:06

Flying Fortress'den sonra buda Flying Watermelon :D
Kullanıcı avatarı
Bond
Administrator

Mesaj nickynick » 09 Kas 2010, 20:33

Archezia yazdı:Ben daha masum birşeyle geleyim. Gravür adayımız olabilirmiş hem de...

Resim

Arka kapak resmimiz bulunmuştur :lol:
Time is a great teacher, but unfortunatelly it kills all its pupils.
Kullanıcı avatarı
nickynick

Mesaj Acc » 09 Kas 2010, 20:58

Ben çok sabırsızlanıyorum :)
Kullanıcı avatarı
Acc

Mesaj nickynick » 09 Kas 2010, 21:15

Acc yazdı:Ben çok sabırsızlanıyorum :)

+1 :)
Time is a great teacher, but unfortunatelly it kills all its pupils.
Kullanıcı avatarı
nickynick

Mesaj rover » 14 Kas 2010, 00:19

2fast4u yazdı:buyursunlar efenim:)
Resim

arka kapak IWC top gun serisinde ki gibi baski yapilabilirse yukaridaki abla benim icin "ok"dir :super:
Kullanıcı avatarı
rover

Mesaj Archezia » 14 Kas 2010, 18:15

Arka kapak hakkında bir sorum olacak. Clk arka kapağın bir saatçide rahatlıkla değiştirileceğini söylemiş. Bond da projenin başlarında bu değişim sonrası kapağın ilk üretimdeki kadar sağlam kapatılamayacağını söylemişti. ("yağlı kapatma" gibi bir şey demişti ama tam hatırlamıyorum) Bu gerçekten etkili bir fark olur mu, yani WR'yi falan çok etkiler mi? Ben çünkü saat gelince eğer açık kapakla gelirse ilk iş diğeriyle değiştirmeyi planlıyordum. Çok beğendim çünkü dizaynını (: Beni ve merak eden başka arkadaşlar varsa onları da bu konuda aydınlatabilirseniz sevinirim...
"I may be wrong (But I doubt it!)"
Steinhart Nav. B-Uhr TSF Special Edition 23/44
Kullanıcı avatarı
Archezia

Mesaj Bond » 14 Kas 2010, 19:05

Flieger saatlerin büyük çoğunluğu 30-60M WR arası olarak belirtilsede aslında bu saatler limited water resistant, yani bunlarla denizde falan yüzülüp, dalış yapılmaz, aslında duş alınabilir ama bence duş falanda tehlikeli, çünkü firma ne olur ne olmaz diye bu şekilde ibare koyuyor. El yıkanıp, hafif yağmurda falan kullanılabilir. Zaten saatin doğasına aykırı bu tarz snorkelling, yüzme, dalış ve saturasyon dalışları gibi durumlar düşünenler böyle bir saat kullanmamalı. Arkadaşımda IWC Big Pilot var 6 ATM olmalı diye hatırlıyorum WR verisi ama ne suya sokuyor nede yüzüyor.

Yağlı kapama diye bir ibare ben kullanmadım diye hatırlıyorum, ne olduğunuda bilmiyorum açıkçası :) ama benim daha önce düşündüğüm saatin içine toz kaçması yada air tight olarak adlandırabileceğim bir durumdu. Değiştirilen ortam steril olmak zorundaki minik toz zerreleri dahi kaçmasın. Elbette bundanda emin değilim ama oyuncak gibi kapak açıp amatörce değiştirmek bence iyi olmayacaktır, en azından ben kendim böyle birşey denemem. Açanlar değiştirenler çok var gerçi, mekanizma fotosu çekmek yada sadece bakmak için. Elbette bu benim şahsi düşüncem ve tercihim yoksa açılıp kapanırda. Bu işin kompetanı yani bir saatçinin küçük bir ücretle değiştirmesi daha güvenilir olacaktır. Sonuçta bakım içinde ilerde açılabilir ama bu konuda bilgili birisinin yani saatçinin yapmasını tavsiye ederim. Gerekli görülmesi durumunda contasıda değişecektir saatçinin kararına göre.
Kullanıcı avatarı
Bond
Administrator

Mesaj Clk » 14 Kas 2010, 21:18

Kapagi kendiniz degistirmeye kalkamayin sakin!!! En azindan garanti süresi icerisinde bunu yapmayin. Garantiyi yakmayin.

Kapagi degistirmek istiyorsaniz bir saatciye götürüp bu islemi 5 dakika icerisinde yaptirabilirsiniz.

Bu konunun acildigi ilk günden beri ayni seyleri söylüyorum yine tekrarlayayim. Saatlerin amaclari vardir ve bu amaclar icerisinde kullanilmalidir. Pilot saati denize girmek icin kullanilmamali. Bu neden ile 100 metre su gecirmezligi olan pilot saati bulmak zor. Yok mu? Tabii ki var. Örnek GMT Master ama fiyati da ortada.

Saatlerimiz toza, sicrayan suya, yagmura, el yikamaya v.s. dayanikli ama yüzmek icin kesinlikle EN SON SECIM olmali... Deri kayisi kaucuk kayis ile degistiririm ve yüzerim diyen varsa bu saati almasin arkadaslar.... Ancak, saati gayet normal olarak kullanirsaniz seneler boyu bir problem yasamayacaksiniz.

Sorusu olan varsa cevaplarim...
TÜRK'üm!!! Ülkem TÜRKIYE CUMHURIYETI, bayragim TÜRK BAYRAGI ve milli icecegim RAKI'dir...
Kullanıcı avatarı
Clk

ÖncekiSonraki

• Similar topics
    Cevaplar
    Görüntüleme
    Yazar

Dön TSF Special Edition By Steinhart Timepieces

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 15 misafir

TSF Partner Brands & Medias
Ancon
Arnold & Son
Ateliers deMonaco
Audemars Piguet
Badollet Geneve
Bell & Ross
Breitling
Chopard
Concord
Gucci
Hautlence
Hublot
Linde Werdelin
Maîtres du Temps
Manufacture Royale
Oris
Parmigiani Fleurier
Snyper Geneve
Steinhart
Watchonista

Facebook  Twitter  Instagram  Youtube  RSS Portal    |    Gallery    |    Blog    |     Advertise / Reklam / Contact      

All brand names and trademarks are the property of their respective owners