W&W 2023: IWC Ingenieur Automatic 40

TSF Watches And Wonders Baselworld SIHH GTE Haberler / News
Forum kuralları
TSF Watches & Wonders Baselworld, SIHH, GTE 2010, 2011, 2012, 2013, 2014, 2015, 2016. 2017, 2018, 2019, 2020, 2021 Detaylı İzlenimleri Yeni Model Haberlerini Bu Bölümde Bulabilirsiniz

Bu Model Hakkındaki Düşünceniz?

1 seçenek seçebilirsiniz

Sonuçları Görüntüle

Re: W&W 2023: IWC Ingenieur Automatic 40

Mesaj kilimanjaro » 02 Nis 2023, 22:54

eyimen yazdı:
kilimanjaro yazdı:
eyimen yazdı:Tasarım, icra herşey harika ama aynı mekanizmaya sahip metal bilezikli Aquatimer'ın fiyatı ile bunun arasında tam 100k TL fark var. Piyasa bozuldu diyelim :D

Engin, peki bu mekanizma ilgili ( IWC deneyimlerinden dolayı ) düşüncelerin nedir ?

Benim kullandığım modellerde Oris'in 5 günlük mekanizmasındaki sorunun aynısı bunda da vardı. Yani saati ayarlayıp tepeyi içeri itince yelkovan ufak bir zıplamaya yapıyor(Oris'deki kadar büyük bir zıplama değil ama yine de hareket ediyor). 120 saati tek barrel'a sığdırınca enerji birikip bir gerginlik oluşturuyor muhtemelen. Tepeyi geri ittirmeden boşta ileri geri yapıp sonra ittirirseniz sorun olmuyor. Bunun dışında kullandığım iki model de çok iyi zaman tutmuyordu ne yazık ki. COSC sınırları içerisinde ama 0-1 saniye arası bir performans beklememek lazım, daha çok 3-5 saniye arası diyebiliriz. Onun dışında ikisini de 1 sene civarı kullandım, birini hala kullanıyorum, herhangi bir sıkıntı yaşamadım. Zaman tutmasında olumlu/olumsuz bir değişim olmadı.
Eğer Ingenieur için herhangi bir güncelleme yapmadılarsa anlattıklarıma benzer olacaktır.

Bu yelkovanın zıplama olayını benim Panerai de yapıyor.Sorunu, tepeyi içeri iterken hafif aşağı kaydırarak aşıyorum.Mekanizma işi karışık.Bazen , rolex hariç diğer mekanizmaların alayının aynı yerden çıktığını düşünüyorum.In house falan hikaye.Kimin elinin hangi cepde olduğu belli değil.
Ne kadar farklı olursa olsun, sana ait olmayana tenezzül etme , ve ne kadar basit olursa olsun senin olandan asla vazgeçme

Ernesto Che GUEVARA
Kullanıcı avatarı
kilimanjaro

Mesaj eyimen » 03 Nis 2023, 01:04

kilimanjaro yazdı:
eyimen yazdı:
kilimanjaro yazdı:
eyimen yazdı:Tasarım, icra herşey harika ama aynı mekanizmaya sahip metal bilezikli Aquatimer'ın fiyatı ile bunun arasında tam 100k TL fark var. Piyasa bozuldu diyelim :D

Engin, peki bu mekanizma ilgili ( IWC deneyimlerinden dolayı ) düşüncelerin nedir ?

Benim kullandığım modellerde Oris'in 5 günlük mekanizmasındaki sorunun aynısı bunda da vardı. Yani saati ayarlayıp tepeyi içeri itince yelkovan ufak bir zıplamaya yapıyor(Oris'deki kadar büyük bir zıplama değil ama yine de hareket ediyor). 120 saati tek barrel'a sığdırınca enerji birikip bir gerginlik oluşturuyor muhtemelen. Tepeyi geri ittirmeden boşta ileri geri yapıp sonra ittirirseniz sorun olmuyor. Bunun dışında kullandığım iki model de çok iyi zaman tutmuyordu ne yazık ki. COSC sınırları içerisinde ama 0-1 saniye arası bir performans beklememek lazım, daha çok 3-5 saniye arası diyebiliriz. Onun dışında ikisini de 1 sene civarı kullandım, birini hala kullanıyorum, herhangi bir sıkıntı yaşamadım. Zaman tutmasında olumlu/olumsuz bir değişim olmadı.
Eğer Ingenieur için herhangi bir güncelleme yapmadılarsa anlattıklarıma benzer olacaktır.

Bu yelkovanın zıplama olayını benim Panerai de yapıyor.Sorunu, tepeyi içeri iterken hafif aşağı kaydırarak aşıyorum.Mekanizma işi karışık.Bazen , rolex hariç diğer mekanizmaların alayının aynı yerden çıktığını düşünüyorum.In house falan hikaye.Kimin elinin hangi cepde olduğu belli değil.

Çok normal, Panerai ve IWC için bu mekanizmayı Val Fleurier üretiyor. Mekanizma finish'i tamamen farklı olsa da, temelde aynı. Val Fleurier için Richemont'ın ETA'sı diyebiliriz :D
Kullanıcı avatarı
eyimen

Mesaj kilimanjaro » 03 Nis 2023, 10:43

eyimen yazdı:
kilimanjaro yazdı:
eyimen yazdı:
kilimanjaro yazdı:

Çok normal, Panerai ve IWC için bu mekanizmayı Val Fleurier üretiyor. Mekanizma finish'i tamamen farklı olsa da, temelde aynı. Val Fleurier için Richemont'ın ETA'sı diyebiliriz :D

Bu 100 K lık fark için mekanizma temelli, ikna edici bir açıklama yapsınlar bu saatı alırım ben.Rotap ın yeni mağaza açılışında görüşelim Engin.
Ne kadar farklı olursa olsun, sana ait olmayana tenezzül etme , ve ne kadar basit olursa olsun senin olandan asla vazgeçme

Ernesto Che GUEVARA
Kullanıcı avatarı
kilimanjaro

Mesaj eyimen » 04 Nis 2023, 12:43

kilimanjaro yazdı:Bu 100 K lık fark için mekanizma temelli, ikna edici bir açıklama yapsınlar bu saatı alırım ben.Rotap ın yeni mağaza açılışında görüşelim Engin.

Görüşelim Aşkın abi :champ: Ama bu saatin sadece butiklerde satılacağı gibi bir şeyler de duydum, ne kadar doğru bilemiyorum..
Kullanıcı avatarı
eyimen

Mesaj kilimanjaro » 04 Nis 2023, 14:41

Rotap satacak Enginciğim.Arifle konuştum.

SM-F721B cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Ernesto Che GUEVARA
Kullanıcı avatarı
kilimanjaro

Mesaj eyimen » 04 Nis 2023, 20:58

kilimanjaro yazdı:Rotap satacak Enginciğim.Arifle konuştum.

SM-F721B cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Süper haber :champ:
Bu arada watchbase şöyle bir düzeltme yapmış:
This entry was previously listed as being based on ETA 2892; after contact with IWC, we have removed this as according to IWC these movements do not have the same parts, same specifications or even same dimensions as the ETA calibres in question.

This movement is manufactured by ValFleurier, the movement manufacturer owned by IWC's parent group.
Kullanıcı avatarı
eyimen

Mesaj copycat » 04 Nis 2023, 21:12

Vacheron Constantin Overseas'e biraz fazla benzememiş mi?

CPH2113 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
Kullanıcı avatarı
copycat

Mesaj eyimen » 04 Nis 2023, 21:42

copycat yazdı:Vacheron Constantin Overseas'e biraz fazla benzememiş mi?

CPH2113 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Crown guard hariç, 1976'da Genta'nın tasarladığı orjinal Ingenieur ile hemen hemen aynı diyebiliriz. Benzerlik açısından tam tersi geçerli olabilir bu durumda.

Ingenieur (1976)
Resim

Overseas (1977)
Resim
Kullanıcı avatarı
eyimen

ÖncekiSonraki

Dön TSF Watches And Wonders & Baselworld & SIHH & GTE Fuar Haberler

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 36 misafir

TSF Partner Brands & Medias
Ancon
Arnold & Son
Ateliers deMonaco
Audemars Piguet
Badollet Geneve
Bell & Ross
Breitling
Chopard
Concord
Gucci
Hautlence
Hublot
Linde Werdelin
Maîtres du Temps
Manufacture Royale
Oris
Parmigiani Fleurier
Snyper Geneve
Steinhart
Watchonista

Facebook  Twitter  Instagram  Youtube  RSS Portal    |    Gallery    |    Blog    |     Advertise / Reklam / Contact      

All brand names and trademarks are the property of their respective owners