W&W 2023: Rolex Yeni 1908 Modelleri

TSF Watches And Wonders Baselworld SIHH GTE Haberler / News
Forum kuralları
TSF Watches & Wonders Baselworld, SIHH, GTE 2010, 2011, 2012, 2013, 2014, 2015, 2016. 2017, 2018, 2019, 2020, 2021 Detaylı İzlenimleri Yeni Model Haberlerini Bu Bölümde Bulabilirsiniz

Bu Model Hakkındaki Düşünceniz?

1 seçenek seçebilirsiniz

Sonuçları Görüntüle

Mesaj LadyZ » 27 Mar 2023, 11:45

İsviçre'nin Cenevre kentinde düzenlenen Watches & Wonders 2023 fuarında Rolex markasının yeniliklerinden biri ise 1908 koleksiyonu.

Referanslar 52508 / 52509

Markanın kuruluş yılını adında taşıyan yeni seri 1931 yılı Oyster Perpetual modellerinin ruhunu taşıyor. 18 karat sarı ve beyaz altın olarak sunulan 39 mm çapındaki kasalar siyah ve beyaz kadranlar ile geliyor. Modele güç veren ve transparan arka cam kapaktan görülebilen Rolex COSC Kalibre 7140 66 saat rezerve sahip. Timsah derisi kayış ve çift katlanır tokalı modeller 50 metre su geçirmez.

Konuya düşüncelerinizi ve ankete 1-5 arası model puanınızı ekleyebilirsiniz!

Teşekkürler.

Resim

Resim

Resim

Resim

Resim
LadyZ
Moderator

Mesaj muratcan87 » 27 Mar 2023, 14:26

Cellini’den sonra bence bayağı iyi bir gelişme olmuş. Rolex’i tasarım olarak sevmeyen ben bayıldım. Cam arka kapak da çok başarılı bence. Tek eksisi ise sadece altın olarak gelip 21bin Euro fiyatlara gelmesi. Yarı fiyata bir paslanmaz çelikle tadından yenmez bence. 5 üzerinden 4,5 veririm kesinlikle o da L.U.C. 1860 varken Rolex 1908’e de 5 veremeyecek olmam sebebiyle :)

Sent from my iPhone using Tapatalk
Kullanıcı avatarı
muratcan87

Re: W&W 2023: Rolex Yeni 1908 Modelleri

Mesaj korayyalnizlar » 27 Mar 2023, 15:16

Son dönemlerde karşıma çıktıktan sonra girip araştırdığım çok nadir saatlerden biri oldu. Popülerleşmesiyle birlikte kullanıcı kitlesinde yaşanan kalite düşüşü ve bunu sadece reklam olarak kullanan insanlar dolayısıyla Rolex'ten biraz uzaklaşıp Tudor gibi daha basic ve "ben buradayım" demekten uzak markalar dikkatimi çekmeye başlamışken, marka çok iyi bir çıkış yaptı. Son dönemlerde oldukça sık karşılaştığımız geriye dönüş modasını başarılı şekilde uygulayan Rolex, keşke kasa çapı 36-37mm olsaydı dedirtti. Tasarımıyla zarafetin doruklarını yaşayan model, hem vintage sevenleri hem de prestijden ödün vermek istemeyenleri çokça memnun edecektir. Fiyat konusunda benden önce yorum yapmış olan beyefendiden daha farklı düşünüyorum, böyle özel kitlelere hitap eden modellerde fiyat kaygısı olmamalı ve hatta ulaşılması zor hale getirilmeli, böylece o istediğimiz aryan saat sever kitle aradan sıyrılabilsin ve ne istediğini bilen insanların saati tercih etmesi sağlanabilsin; bunu şu bağlamda söylüyorum ki saati gösteriş yapmak için alacak arkadaşlar bu fiyatlara bundan çok daha gösterişli saatler bulacak ve bu modeli rahat bırakacaklardır. Ben de saati kasa çapından dolayı 4,5 üzerinden 5 yıldızla puanlıyorum. Son dönemlerin en dikkat çekici modellerinden biri ve Rolex kalitesiyle bu tasarım birleştiğinde marka içinde açık ara favorim.
Driving and Styling.
Kullanıcı avatarı
korayyalnizlar

Mesaj muratcan87 » 27 Mar 2023, 16:42

korayyalnizlar yazdı:Son dönemlerde karşıma çıktıktan sonra girip araştırdığım çok nadir saatlerden biri oldu. Popülerleşmesiyle birlikte kullanıcı kitlesinde yaşanan kalite düşüşü ve bunu sadece reklam olarak kullanan insanlar dolayısıyla Rolex'ten biraz uzaklaşıp Tudor gibi daha basic ve "ben buradayım" demekten uzak markalar dikkatimi çekmeye başlamışken, marka çok iyi bir çıkış yaptı. Son dönemlerde oldukça sık karşılaştığımız geriye dönüş modasını başarılı şekilde uygulayan Rolex, keşke kasa çapı 36-37mm olsaydı dedirtti. Tasarımıyla zarafetin doruklarını yaşayan model, hem vintage sevenleri hem de prestijden ödün vermek istemeyenleri çokça memnun edecektir. Fiyat konusunda benden önce yorum yapmış olan beyefendiden daha farklı düşünüyorum, böyle özel kitlelere hitap eden modellerde fiyat kaygısı olmamalı ve hatta ulaşılması zor hale getirilmeli, böylece o istediğimiz aryan saat sever kitle aradan sıyrılabilsin ve ne istediğini bilen insanların saati tercih etmesi sağlanabilsin; bunu şu bağlamda söylüyorum ki saati gösteriş yapmak için alacak arkadaşlar bu fiyatlara bundan çok daha gösterişli saatler bulacak ve bu modeli rahat bırakacaklardır. Ben de saati kasa çapından dolayı 4,5 üzerinden 5 yıldızla puanlıyorum. Son dönemlerin en dikkat çekici modellerinden biri ve Rolex kalitesiyle bu tasarım birleştiğinde marka içinde açık ara favorim.

Fiyat konusuna şöyle bir açıklık getireyim. Rolex prestijli bir toolwatch markası saatseverlerin gözünde. Bu fiyatlar ve sadece altın kasa modellerde Patek Philippe ya da Vacheron Constantin varken gerçek bir saatseverin eli Rolex 1908'e gitmez diye düşünüyorum. Cellini de böyleydi. Altına çıkan saatsever Calatrava veya Patrimony gibi iki klasik karşısında bu saati almak için kendisiyle savaşır. Tasarımına aşık olması gerek ancak. Ancak çelik kasa ve 10bin dolar seviyelerinde Jaeger LeCoultre'nin Master serisi gibi bir etki yaratılabilirdi. Yani hem saatlere büyük bir ilgi duyan hem dreswatch seven hem de Patek müşterisi olmayan birisi için bu segment biçilmiş kaftan. Bu olay sadece maddi olarak gücün yetmesiyle de alakalı değil. Koleksiyonunda IWC, Omega, Zenith ve Rolex olan birinin 5. saati olarak Patek almaması maddi olmuyor genelde. Bu 4-5 marka saatleri sattığında alabiliyor çünkü. Ancak onları satıp tek saate düşmek mutlu etmeyebiliyor. Ya da ne bileyim apartman dairesinde oturup müstakile geçmemiş, F segment makam arabasına çıkmamış ya da yaş olarak henüz yeterli bir olgunluğa gelmemiş olduğunu düşünebilir. Her ürünün kitlesi bu anlamda ayrı. Fiyatları yüksek tutup sahip olmayı zor hale getirmek bu anlamda saatseverler açısından her zaman pozitif olmayabiliyor, hatta negatif bir etki de yaratabiliyor ederinden fazla olduğu durumlarda. Gösteriş için alan kitle ise zaten full taşlı modeller tercih ediyor, onları bu modeller de kesmez :lol: Bu gösteriş yapmak için alan kitlenin bütçesi daha kısıtlı kesimi ise Oyster Perpetual ile giriş seviye bir modelini alıp geçer ya da daha üste çıkabiliyorsa Submariner alır ki herkes tanısın saati. Yani ne taraftan düşünürsek düşünelim bana kalırsa marka ve bu modelin konumu tam birbiriyle örtüşmüyor saatler her ne kadar son yıllarda en beğendiğim Rolex modelleri olsalar da.
Kullanıcı avatarı
muratcan87

Mesaj mlm » 27 Mar 2023, 21:16

Fluted bezel isabet olmuş, tasarımı genel itibariyle beğendim
Instagram:
watchtron
anatoliastraps
Kullanıcı avatarı
mlm

• Similar topics
    Cevaplar
    Görüntüleme
    Yazar

Dön TSF Watches And Wonders & Baselworld & SIHH & GTE Fuar Haberler

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 38 misafir

TSF Partner Brands & Medias
Ancon
Arnold & Son
Ateliers deMonaco
Audemars Piguet
Badollet Geneve
Bell & Ross
Breitling
Chopard
Concord
Gucci
Hautlence
Hublot
Linde Werdelin
Maîtres du Temps
Manufacture Royale
Oris
Parmigiani Fleurier
Snyper Geneve
Steinhart
Watchonista

Facebook  Twitter  Instagram  Youtube  RSS Portal    |    Gallery    |    Blog    |     Advertise / Reklam / Contact      

All brand names and trademarks are the property of their respective owners