Pre-Basel 2016: Omega Speedmaster Moonphase Chrono METAS

TSF Watches And Wonders Baselworld SIHH GTE Haberler / News
Forum kuralları
TSF Watches & Wonders Baselworld, SIHH, GTE 2010, 2011, 2012, 2013, 2014, 2015, 2016. 2017, 2018, 2019, 2020, 2021 Detaylı İzlenimleri Yeni Model Haberlerini Bu Bölümde Bulabilirsiniz

Re: Pre-Basel 2016: Omega Speedmaster Moonphase Chrono METAS

Mesaj Anesthesia » 20 Oca 2016, 21:09

Tam benlik, para biriktirmeye devam :-)
Özgür kalana kadar imza mimza yok
Kullanıcı avatarı
Anesthesia

Mesaj kilimanjaro » 20 Oca 2016, 21:10

Can , aydınlanmak için soruyorum eyvallah moonphase i anladım peki ayda chrono ne iş be kardeşim ? . neyin süresi tutulacak ? diyeceğim ticari kaygılar horoloji dünyasının yönünü belirliyor.Ben ölmeden 0 sapmalı otomatik saat bekliyorum. :D
Ne kadar farklı olursa olsun, sana ait olmayana tenezzül etme , ve ne kadar basit olursa olsun senin olandan asla vazgeçme

Ernesto Che GUEVARA
Kullanıcı avatarı
kilimanjaro

Mesaj Cct » 20 Oca 2016, 21:23

kilimanjaro yazdı:Can , aydınlanmak için soruyorum eyvallah moonphase i anladım peki ayda chrono ne iş be kardeşim ? . neyin süresi tutulacak ? diyeceğim ticari kaygılar horoloji dünyasının yönünü belirliyor.Ben ölmeden 0 sapmalı otomatik saat bekliyorum. :D

Abi olur mu öyle ya :D

Hadi bu dönem için gereksizde o zamanlarda (60'lar) oksijen seviyesi, radyasyona maruz kalınan süre, sese göre mesafe ölçümü vb. işler için en ilkel ama en güvenilir araç kronograf. Zaten NASA'nın o dönem test için listeye aldığı tüm saatler kronograf :thumbup:
Her türlü saat itinayla takılır.
Kullanıcı avatarı
Cct

Mesaj Thevenin » 20 Oca 2016, 21:34

Spor moonphase isyanina katiliyorum, buradaki calisma da gayet iyi duruyor aslinda, ama ayni saati kronograf detaylari olmadan dusununce daha guzel bence de.

Bu haliyle teknik bir saat olmaktan oldukca uzak zaten. Hilalli tarih gostergesiyle tam tekmil bir maarif takvimi :D

" First watch worn on the Moon " dan gelinen nokta " ay dahi gunes dahi " :D
Thevenin
Kullanıcı avatarı
Thevenin

Mesaj kilimanjaro » 20 Oca 2016, 21:38

Cct yazdı:
kilimanjaro yazdı:Can , aydınlanmak için soruyorum eyvallah moonphase i anladım peki ayda chrono ne iş be kardeşim ? . neyin süresi tutulacak ? diyeceğim ticari kaygılar horoloji dünyasının yönünü belirliyor.Ben ölmeden 0 sapmalı otomatik saat bekliyorum. :D

Hadi bu dönem için gereksizde o zamanlarda (60'lar) oksijen seviyesi, radyasyona maruz kalınan süre, sese göre mesafe ölçümü vb. işler için en ilkel ama en güvenilir araç kronograf. Zaten NASA'nın o dönem test için listeye aldığı tüm saatler kronograf :thumbup:

anladım tamam ama artık oksijen moksijen seviyesi kaygıları yok fiyat insin 5.000 CHF e :lol:
Ne kadar farklı olursa olsun, sana ait olmayana tenezzül etme , ve ne kadar basit olursa olsun senin olandan asla vazgeçme

Ernesto Che GUEVARA
Kullanıcı avatarı
kilimanjaro

Mesaj archer75 » 20 Oca 2016, 21:53

Omega da Basel'i bekleyin demiş. Resimden hoş gözüküyor ama bunu gibi resmi güzel kendisi hayal kırıklığı yaratan ne saatler gördüm.
Kullanıcı avatarı
archer75

Mesaj Cct » 20 Oca 2016, 22:48

kilimanjaro yazdı:
Cct yazdı:

anladım tamam ama artık oksijen moksijen seviyesi kaygıları yok fiyat insin 5.000 CHF e :lol:

Derdin fiyatmış abi senin. Baştan söylesene zorluyorsun adamı ne gerek var vs diye :lol:
Her türlü saat itinayla takılır.
Kullanıcı avatarı
Cct

Mesaj Bond » 20 Oca 2016, 23:32

Başar çap kalınlık bilgisi göremedim. Normal speedmaster'a göre daha çaplı duruyor, 42.5 veya 44.25 olabilir belki. Press kitte yazmamışlar. Bilgi bulunca ekleriz :thumbup:

Bu arada bu saat ay fazlı speedmaster olarak ilk değil. 1985 yılında Omega için oldukça sınırlı sayıda diyebileceğimiz 1300 adet üretilmiş. Model tam aynı değil ancak ay fazlı. Daha sonra 700 Adet kadar German Teutonic kasa olarak anılan ay fazlı model çıkmış. 1999'da ise re-issue olarak tekrar piyasaya sürmüşler. Birde Aventurine dial olarak üretilmiş ama ay fazı ve bu şekilde takvimli ilk sanırım. Yanlış hatırlamıyorsam TSF içerisinde de ay fazlı Speedmaster sahibi vardı 1 veya 2 kişi.

Resim

Resim

Resim

Bu arada az önce eski speedmasterlara bakarken Fratello'da gördüm Omega saatte bulunan ay görüntüsüne zoom yapılırsa şu görüntüye ulaşılabileceğini belirtmiş :D

The Moon on the disc at 6 o’clock is a beautiful black & wite high-resolution image and as detailed as NASA’s photographs of it. Omega claims that once zoomed in on the Moon phase, you will be able to see an astronaut’s foot print.

Resim
Kullanıcı avatarı
Bond
Administrator

ÖncekiSonraki

Dön TSF Watches And Wonders & Baselworld & SIHH & GTE Fuar Haberler

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 42 misafir

TSF Partner Brands & Medias
Ancon
Arnold & Son
Ateliers deMonaco
Audemars Piguet
Badollet Geneve
Bell & Ross
Breitling
Chopard
Concord
Gucci
Hautlence
Hublot
Linde Werdelin
Maîtres du Temps
Manufacture Royale
Oris
Parmigiani Fleurier
Snyper Geneve
Steinhart
Watchonista

Facebook  Twitter  Instagram  Youtube  RSS Portal    |    Gallery    |    Blog    |     Advertise / Reklam / Contact      

All brand names and trademarks are the property of their respective owners