SIHH 2016: Vacheron Constantin Overseas Ultra-Thin Perpetual

TSF Watches And Wonders Baselworld SIHH GTE Haberler / News
Forum kuralları
TSF Watches & Wonders Baselworld, SIHH, GTE 2010, 2011, 2012, 2013, 2014, 2015, 2016. 2017, 2018, 2019, 2020, 2021 Detaylı İzlenimleri Yeni Model Haberlerini Bu Bölümde Bulabilirsiniz

Re: SIHH 2016: Vacheron Constantin Overseas Ultra-Thin Perpe

Mesaj kilimanjaro » 18 Oca 2016, 23:22

Bond yazdı:Denizin üstü panpa işte :lol: Veya açık denizlerde gemilerde :D Sende haklısın ama :champ: Bir Aquis TSF Edition kadar dalamaz elbette :thumbup: :D Bir Aquis Bir Sixtyt-Five bir de TSF diyerek konudan ayrılıyorum :lol:

Bu başlığı ben geyik ettim kabul .Tamam ya 65 istemiyorum.Burak bey hayal gücünüze tam destek :D
Ne kadar farklı olursa olsun, sana ait olmayana tenezzül etme , ve ne kadar basit olursa olsun senin olandan asla vazgeçme

Ernesto Che GUEVARA
Kullanıcı avatarı
kilimanjaro

Mesaj archer75 » 19 Oca 2016, 17:20

Tercihen Black dial isterim sanırım zaman içinde farklı renkler gelecektir. Birde fiyatı görmek gerekir ama daha önemlisi Patek'in Nautulius serisine bu sene PC ekleyip eklemeyeceği. AP RO Pep'i gecen sene yeniledi, overseas sonrası bakalım PP bir sürpriz yapacak kı belkide onlarda şu an fuarı gezip birde Baselworld'i bekleyin diyip bıyık altından sırıtıyordur. Özetle Patek'in ne yapacağı ve VC fiyatına göre PC düşünenler için iyi bir aday olabilir özellikle bu yeni serilerdeki kayış değiştirme kolaylığı ile.
Kullanıcı avatarı
archer75

Mesaj archer75 » 20 Oca 2016, 16:31

Fiyatı 91k usd gördüm birden soğudum.
Kullanıcı avatarı
archer75

Mesaj girvenella » 21 Oca 2016, 22:51

Vacheron Constantin Overseas fiyatları duyunca saatlerden soğudum
Kullanıcı avatarı
girvenella

Mesaj mertk » 12 Mar 2016, 05:42

Kendimde şu an faraday kafesi yapımıyla uğraştığım için, en azından bildiğim kadarıyla söyliyeyim.

Bu arada bende elektrik elektronik müh.

Yumuşak döküm demirden faraday kafesi olur mu derseniz ben kullanmam ama benim bildğim bu demiri şekile sokarak, demirim iletim güçünden yararlanıp mekanizmaya manyetizma uğramadan vücüdunuza geçiyor, ordanda toprağa :lol:

Yani bildiğiniz kuş kafesi mantığı bir şey olması lazım ama hiç bir şekilde mekanizmaya yakın olamayacak şekilde.
IVAN BEBEK BİR GÜN TÜRKİYE'YE YOLUN DÜŞECEK!!!
Kullanıcı avatarı
mertk

SIHH 2016: Vacheron Constantin Overseas Ultra-Thin Perpetual

Mesaj Thevenin » 12 Mar 2016, 11:20

Mekanizmalar icin manyetik alanlarin yol actigi problem balans yayinin miknatislanmasi. Anti-manyetik cozumler ve standartlar da bunun icin var.

Faraday kafesinin prensip olarak statik ve cok dusuk frekansli manyetik alanlar icin hicbir etkisi yok. Tamamen bir iletken kure veya " kafes " uzerindeki yuk dagiliminin kafese etken elektrik alanin tersi yonde bir elektrik alan olusturacak bicimde konumlanmasina dayanir, dolayisiyla " iceri "deki elektrik alan sifir olur. Iletkenligi yuksek herhangi bir malzeme bunun icin yeterli.

Dolayisiyla amac ve care Faraday kafesi olsa mekanizmayi aluminyum folyoya sarabilirdik, ama maalesef :D

Mekanizmayi manyetik alandan koruma yontemi burada manyetik gecirgenligi ( permeability, µ ) yuksek malzemeler kullanarak manyetik alan cizgilerini olabildigince bu malzeme uzerine kanalize etmekten geciyor ( mu-metal ). Iste manyetik bakimdan " yumusak " olarak gecen malzemeler mu-metal olup kalici olarak da miknatislanmayanlar. Soft-iron bunlardan bir tanesi.

Ozetle mevzu Faraday kafesi degil, bu yapinin ayni zamanda Faraday kafesi olmasi :D

Okumayanlar icin de capsli ozeti manyetik alana maruz kalan soft-iron icerisindeki bir dagilimla geciyorum :D

Resim

Resim
Thevenin
Kullanıcı avatarı
Thevenin

Mesaj Bond » 12 Mar 2016, 13:46

Thevenin yazdı:Okumayanlar icin de capsli ozeti manyetik alana maruz kalan soft-iron icerisindeki bir dagilimla geciyorum :D

:D :lol: :D

Hepsi okundu gerçi :thumbup: Thevenin :champ:
Kullanıcı avatarı
Bond
Administrator

Mesaj Bg17 » 12 Mar 2016, 15:53

Her foruma bi phd physics lazim
Time is too precious to be measured by a cheap instrument...
Kullanıcı avatarı
Bg17

ÖncekiSonraki

Dön TSF Watches And Wonders & Baselworld & SIHH & GTE Fuar Haberler

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 32 misafir

TSF Partner Brands & Medias
Ancon
Arnold & Son
Ateliers deMonaco
Audemars Piguet
Badollet Geneve
Bell & Ross
Breitling
Chopard
Concord
Gucci
Hautlence
Hublot
Linde Werdelin
Maîtres du Temps
Manufacture Royale
Oris
Parmigiani Fleurier
Snyper Geneve
Steinhart
Watchonista

Facebook  Twitter  Instagram  Youtube  RSS Portal    |    Gallery    |    Blog    |     Advertise / Reklam / Contact      

All brand names and trademarks are the property of their respective owners