Seiko SKA371P2 Kinetic Diver Kutu A癟覺l覺覺

Japon ve Asya retimi Mekanizmal覺 Saat 襤ncelemeleri ve Kutu A癟覺l覺lar覺 B繹l羹m羹
Forum kurallar覺
Say覺n yeler TSF'ye Ho Geldiniz, Japon Saat 襤ncelemeleri B繹l羹m羹m羹zde yelerimizin ve TSF'nin 襤nceledii Japon ve Asya Mekanizmal覺 Saat Marka ve Modellerinin Kutu A癟覺l覺, 襤zlenim, Teknik Mekanizma Verileri, Makro Fotoraf, Video, Tavsiye ve Yorumlar覺n覺 Kapsayan Bir癟ok Deerlendirme Kriterine Ulaabilirsiniz.

Seiko SKA371P2 Kinetic Diver Kutu A癟覺l覺覺

Mesaj SiRHoT » 12 Au 2012, 19:04

襤yi akamlar arkadalar
Biraz sonra elimden geldiince sizlerle Seiko SKA371p2 kutu a癟覺l覺覺n覺 paylaaca覺m.Nereden, nas覺l ald覺覺m覺 da s覺rayla anlataca覺m ki d羹羹nen artkadalara az da olsa yard覺m覺 olsun.
imdi 繹ncelikle saati ebay 羹zerinden "dabrands" adl覺 sat覺c覺dan a癟覺k artt覺rmayla ald覺m.29 Temmuz akam 22:30 gibi a癟覺k artt覺rma bitti ve o gece paypal 羹zerinden 繹demeyi(149USD+25USD kargo=174USD) yapt覺m.Sat覺c覺y覺 incelediinizde g羹venilir olduunu g繹r羹yorsunuz.Bu konuda s覺k覺nt覺n覺z olmas覺n.Sat覺c覺 hemen ertesi g羹n paketi kargolad覺 ger癟ekten baya覺 h覺zl覺 bu konuda kendisi.Kargo Hong Kong'tan kargoland覺覺 g羹nden itibaren 7-8 g羹n i癟erisinde T羹rkiye'ye giri yapt覺.AVP襤M'e giderek kargoyu ald覺m.Yaln覺z sat覺c覺yla ilgili u s覺k覺nt覺 var haberiniz olsun; 繹demeyi yapmadan 繹nce mail att覺m."gift" olarak iaretlemesini ve tutar覺n覺 100USD olarak g繹stermesini rica ettim, vergide sorun 癟覺kabileceini a癟覺lad覺m; fakat kargoya verdikten sonra hediye olarak g繹nderiyi iaretlediini ama fiyat覺 174 USD olarak belirttiini s繹yleyen bir mail att覺.Hem de kargo fiyat覺n覺 da eklemi toplam bedele.Bu sebeple AVP襤M'de g羹mr羹k muayenesi s覺ras覺nda 174USD 羹zerinden %18 vergilendirme yap覺ld覺 ve 60TL vergi 繹deyerek kargoyu alabildim :evil: Demem o ki kesinlikle fiyat覺 istediiniz gibi yazmadan, bunu onaylamadan 繹deme yapmayacag覺n覺z覺 belirtin.imdi kendisine durumu s繹yledim sizin hatan覺z y羹z羹nden 30USD vergi 繹dedim dedim ama bu durumda nafile tabi...
Her neyse, saati 8 Austos g羹n羹 teslim ald覺m ve o g羹nden beri kullan覺yorum.Biraz ge癟 oldu inceleme kusura bakmay覺n ama yazl覺kta olduum i癟in gecikti.Saatin ilk kargo fotoraf覺yla balayal覺m:
Resim
Bu paketi a癟t覺覺mda ger癟ekten hi癟bir ekilde zarar g繹rmemi kutuyla kar覺lat覺m.Kutuyu fotorafta g繹r羹羹n羹z o patlayan hava dolu naylonla iyice sarm覺 ve bu yetmezmi gibi koli band覺yla hi癟bir yer a癟覺k kalmayacak bir ekilde bu naylonu da kaplam覺.Koli band覺n覺 amak eksiksiz 5 dakikam覺 ald覺 bu s羹re koli band覺n覺 par癟alama s羹resi :thumbup:
Resim
En sonunda Seiko yaz覺s覺n覺 g繹rebildim :D
Resim
Kutuyu a癟覺nca:
Resim
Ve sonunda saat ve sertifika kart覺:
Resim
Saat ger癟ekten 癟ok a覺r ve 癟ok b羹y羹k.Denizde, havuzda kullanaca覺m i癟in ve metal bilezikli CitizenCBL036 saatim olduundan; deiik bir bilezikli saat alma amac覺m olduu i癟in rubber bilezik tercih etmitim.襤yi ki de 繹yle yapm覺覺m! 羹nk羹 metal bilezikle saat ger癟ekten 癟ok fazla a覺r olurdu :shock: Hem de kullan覺m a癟覺s覺ndan suda 癟ok komforlu olmazd覺.Rubber bilezik bilei ger癟ekten iyi kavr覺yor.Hem de bu saat i癟in 繹yle bir d羹羹ncem var; gerek spor bir saat olduundan, gerek 癟ok dikkat 癟ektiinden ve gerekse a覺r olduundan yazlar覺 Rubber bilezii k覺覺n da nato bilezikleri tercih edeceim :thumbup:
Biraz da yak覺ndan bakal覺m olabildiince ;)
Resim
Resim
Resim
Resim
Bir iki tane de bilekten kareler 8-)
1.80m boyunda 77 kg a覺rl覺kta bir gencim.Bu 繹l癟羹ler size bir k覺stas olabilir bilek i癟in ;)
Resim
Resim
Resim
Resim

imdi saat hakk覺nda kulland覺覺m az s羹redeki yorumumu yapay覺m.Saat bana geldiinde 1 ayl覺k rezervi vard覺.2 g羹n takmam sonunda 6 ayl覺k rezervi doldu :thumbup:
Hala cam覺n覺 癟izmeyi baaramad覺m ;)
Bileimdeki a覺rl覺覺n覺 ve b羹y羹kl羹羹n羹 zaman zaman hat覺rl覺yorum; ama bu garip bir haz veriyor :D
G羹ne ya覺, kum, 癟amur, yemek gibi deiik unsurlarla rubber bilezii test ettim, sonu癟 gayet baar覺l覺 leke tutmuyo iz yapm覺yor :thumbup: Kumdan kale bile yapt覺m onunla :lol:
Bir k羹癟羹k uyar覺 suyun alt覺nda d繹ner bezeli d繹nd羹rmeyin, ben de d繹nd羹rmedim hani bir sorun olaca覺n覺 sand覺覺mdan deil; sadece 繹nlem ama癟l覺.羹nk羹 sudan yeni 癟覺km覺ken d繹nd羹rd羹羹mde bezelden birka癟 damla su d覺ar覺 n羹fus etti.Ha diyeceksiniz bir ey oldu mu hay覺r g繹zle g繹rebileceiim bir etki olmad覺 :)
Bunlar覺n d覺覺nda u anl覺k akl覺ma bir ey gelmiyor, ha unutmadan k覺a doru nato kay覺 al覺r覺m onlar覺n da fotolar覺n覺 eklerim buraya :thumbup:
Sizin sormak istediiniz, merak ettiiniz bir ey olursa ge癟 de olsa g繹rd羹羹mde cevap veririm kukunuz olmas覺n ;)

Son olarak bu yolculukta, ilk defa yurt d覺覺ndan al覺-veri yapt覺覺m覺 d羹羹necek olursak, hi癟 tan覺mamas覺na ramen her ad覺mda yan覺mda olan, bana her g羹n defalarca kez cevap veren; hatta forum bize dar gelince :D numaras覺n覺 verip canl覺 destek ve yol g繹sterici olan Serkan aabeyime ( seRxx ) 癟ok 癟ok teekk羹r ederim.Ger癟ekten onsuz yapamazd覺m :super: :super: :super: :super: :super: :super: :super: :super: :super: :super: :super: :super: :super: :super: :super: :super: :super:
Kullan覺c覺 avatar覺
SiRHoT

Ya: 34
Kay覺t: 10 Au 2011, 21:39

Re: Seiko SKA371P2 Kutu A癟覺l覺覺

Mesaj Frax » 12 Au 2012, 19:12

Hay覺rl覺 olsun ger癟ek bir kutu a癟覺l覺覺 olmu kargo paketiyle :D Tebrikler :champ:
Kullan覺c覺 avatar覺
Frax

Kay覺t: 27 Ara 2009, 15:36

Mesaj mucadeleci » 12 Au 2012, 19:13

Saatiniz hay覺rl覺 olsun *SiRRHoT :thumbup: Bende ayn覺 saati kullan覺yorum hatta u an kolumda :) Aa覺da'da forumda paylat覺覺m link mevcut :arrow: viewtopic.php?f=13&t=8828&hilit=seiko+diver#axzz23LhlTNrI
Zamana and olsun ki.....
Kullan覺c覺 avatar覺
mucadeleci

Ya: 42
Kay覺t: 23 Kas 2011, 07:18

Mesaj SiRHoT » 12 Au 2012, 19:26

@ mucadeleci teekk羹r ederim :thumbup: sizin konunuzu defalarca okudum :D
@ Frax saolas覺n覺z :champ:
Kullan覺c覺 avatar覺
SiRHoT

Mesaj ErsinGS » 12 Au 2012, 19:51

hay覺rl覺 olsun
Kullan覺c覺 avatar覺
ErsinGS

Ya: 59
Kay覺t: 10 Ara 2011, 00:05

Mesaj Bond » 12 Au 2012, 20:06

Tebrikler g羹zel g羹nlerde kullan Sirhot :champ: Detayl覺 kutu a癟覺l覺覺 ve fotoraflar i癟in teekk羹rler :thumbup: Diver b繹l羹m羹ne bekleriz ;)
Kullan覺c覺 avatar覺
Bond
Administrator

Ya: 49
Kay覺t: 14 Eki 2009, 21:36

Mesaj SiRHoT » 12 Au 2012, 20:13

@ersinbulun teekk羹r edrim :thumbup:
@Bond saolun :champ: link atarsan覺z gelirim :D
Kullan覺c覺 avatar覺
SiRHoT

Re: Ynt: Seiko SKA371P2 Kutu A癟覺l覺覺

Mesaj dropby23 » 12 Au 2012, 20:16

Hay覺rl覺 olsun saat 癟ok 覺k. Seikolara hep sempatiyle yakla覺yorum

Desire HD cihaz覺mdan Tapatalk 2 ile g繹nderildi
Kullan覺c覺 avatar覺
dropby23

Kay覺t: 14 Eki 2011, 08:37

Sonraki

D繹n TSF Japon Saat Kullan覺c覺 襤ncelemeleri - Japanese Watch User Reviews

Kimler 癟evrimi癟i

Bu forumu gezen kullan覺c覺lar: Hi癟 bir kay覺tl覺 kullan覺c覺 yok ve 27 misafir

TSF Partner Brands & Medias
Ancon
Arnold & Son
Ateliers deMonaco
Audemars Piguet
Badollet Geneve
Bell & Ross
Breitling
Chopard
Concord
Gucci
Hautlence
Hublot
Linde Werdelin
Maîtres du Temps
Manufacture Royale
Oris
Parmigiani Fleurier
Snyper Geneve
Steinhart
Watchonista

Facebook  Twitter  Instagram  Youtube  RSS Portal    |    Gallery    |    Blog    |     Advertise / Reklam / Contact      

All brand names and trademarks are the property of their respective owners