Tag Heuer Grand Carrera GMT Kutu Acilisi ve Incelemesi

İsviçre ve Avrupa Mekanizmalı Saat İncelemeleri ve Kutu Açılışları Bölümü
Forum kuralları
Sayın Üyeler TSF'ye Hoş Geldiniz, İsviçre Saat İncelemeleri Bölümümüzde Üyelerimizin ve TSF'nin İncelediği İsviçre ve Avrupa Üretimi Mekanizmalı Saat Marka ve Modellerinin Kutu Açılış, İzlenim, Teknik Mekanizma Verileri, Makro Fotoğraf, Video, Tavsiye ve Yorumlarını Kapsayan Birçok Değerlendirme Kriterine Ulaşabilirsiniz.

İyi Forumlar Dileriz

TSF

Tag Heuer Grand Carrera GMT Kutu Acilisi ve Incelemesi

Mesaj onuratamer » 02 Ağu 2012, 23:02

Merhabalar,

Bugun sizlere ailemize yeni katilan bir uyemizi tanitmak istiyorum. Sizlerin de vaktini almamak adina hemen aciyorum kutumuzu :)

Resim

Incelememe baslarken sunu belirtmek isterim ki Tag Heuer gercekten sevdigim, cok ozel bir marka. Ancak yeni tasarimlarini pek sevdigimi soyleyemem. Tamam, yenilikci olmasi guzel, ancak genelde en begendigim modelleri klasik cizgilere sahip serileri (Tag Heuer Carrera Calibre 16 – baz model), ve reissue diye anlandirabilecegimiz tarihine gonderme yapan Monaco gibi modelleri. Daha onceden Monaco kullanma sansina sahip olmustum, gercekten ozel bir saatti.

Son zamanlarda kendime beyaz kadranli, siyah deri kayisli, chronometer grade bir saat ariyordum, ama bir turlu butceme uygun bir saat bulamamistim. Yeni dostum, ailemizin yeni uyesi hic beklemedigim bir anda karsima cikti, bana da tetigi cekmek kaldi :)

Once kutumuzdan baslayalim. Kutumuz klasik Tag Heuer kutusu. Dis siyah karton kutu, icinde deri oldugunu dusundugum ic kutu, garanti ve kullanim kilavuzu ile bu belgelerin icinde oldugu yine deri bir cuzdan var.

Anladigim kadariyla Tag Heuer tum bu modelleri icin bu kutuyu kullaniyor, ama yaniliyor da olabilirim.

Resim

Kutumuzu acinca ise icinden siyah deri yastiginin uzerinde dinlenmekte olan Tag Heuer Grand Carrera GMT modeli saatimiz cikiyor.

Resim

Saatimiz 42.5mm capinda. ETA uretimi, Chronometer Grade Calibre 8 mekanizmasi ile hayat buluyor.

Grand Carrera serisi, markanin amiral gemisi olan Carrera serisinin uzerinde konumlandirilmis. Bir nevi premium sinifi diyebiliriz. Grand Carrera serisindeki tum modellerde chronometer grade mekanizmalar kullanilirken iscilik, ve malzeme kalitesi en ust noktada. Bu durum fiyatlamaya da yansimis olsa da dusuk satis hacimi yaninda uygun indirimler de getiriyor. Yine de en iyi indirim alinsa bile genelde fiyatlar kucuk kardes Carrera’nin uzerinde oluyor.

Saatin biraz buyuklugunden, biraz da farkli dizaynindan dolayi spor bir goruntusu var. Ancak parlak index, logo, ve GMT gostergesini cevreleyen islemeli metal, saate elit bir hava katiyor.

Cift tarafli AR, saate ozellikle yandan bakmayi inanilmaz zevkli kiliyor.

Resim

Resim

Saat 42.5mm olmasina ragmen luglarin kisa ve egimli olusu saati oldugundan kucuk gosteriyor. Kadrandaki ust duzey iscilik saatin butunune de yansimis durumda. Yanlardaki brushed yuzeyler luglarda parlatilmis kivrimlarla birlesince ortaya gorsel bir solen cikiyor.

Resim

Resim

Resim

Saatimiz adindan da belli olacagi uzere GMT ozelligine sahip. Oldum olasi hep GMT’li bir saatim olmasini isterdim. Bu saati secmemde bu fonkisyon da etkili oldu. Grand Carrera modellerinde gorsel acidan oldukca tartisilan RS (Rotating System) – Nami diger “baskul” bu saatte ikinci saat dilimini gostermek icin kullanilmis. Ha bu ne kadar iyi, ne kadar kotu olmus tartisilir. Neden derseniz; oncelikle saat gercek GMT’yi gostermiyor, zira 12 saate bolunmus durumda RS diski. Bu da ozellikle okyanus asiri mesafelerde karisikliga yol acabilir. (gece-gunduz farklari). Bir de cok enterasan ve cetrefilli ayarlaniyor ikinci saat dilimi. Saatin vidali pimini (bence guzel ama gereksiz bir ozellik, bu saatle dalacagima takarim Sinn U1’imi dalarim 1000 metreye:) ) 2 defa cektiginizde akrep yelkovan ayarlaniyor. Saat yonune donduruldugunde akrep yelkovanla beraber RS de ayni yonde donuyor. Sayet ters yone cevirirseniz RS sabit kaliyor, akrep yelkovan terse donuyor. Sanirim islevinden cok gorsel bir faydasi var RS’in.

Bir de Grande Date fonksiyonu var saatin, tamamiyle gorsel bir fonksiyon olan bu ozellik, tarihin rahat okunmasini saglarken saatin kadran dengesini de koruyor.

Saatin deri kayisi, basmali, guzel bir klipsle aciliyor. Benzer system Monaco’da da vardi. Kayisi ayarlamak hem cok kolay, hem de klips cok sik duruyor.

Resim

Saatin arkasi Geneva dalgalari ile suslenmis Calibre 8 makinamizi izlememizi sagliyor. Safir arka cam ondeki RS diskine gonderme yaparak ikiye ayrilmis durumda. Gayet basarili buldum arka dizayni da.

Resim

Ve son olarak wrist shotlara gelelim. Ilk fotografimizda saat sadeligini gozler onune sererken, ikinci fotografta biraz isik oyunu ile saat gercek guzelligini gosteriyor….

Resim

Resim

Son olarak kullanim ozelliklerini degerlendirecek olursak, kolda gercekten rahat tutuyor. Zaman tutusu mukemmel. Gunluk +1-2 sn.
Umarim incelememi begenmissinizdir,

Selamlar…
Kullanıcı avatarı
onuratamer

Re: Tag Heuer Grand Carrera GMT Kutu Acilisi ve Incelemesi

Mesaj Irenicus » 02 Ağu 2012, 23:25

İnceleme için teşekkürler. Saatiniz çok güzel; hayırlı olsun, güle güle kullanın.
Do you cling to the past‚ or can you see through the pain?
Kullanıcı avatarı
Irenicus

Mesaj hozburun » 02 Ağu 2012, 23:32

Tek kelimeyle bayıldım :super: İncelemede on numara :thumbup: Güzel günlerde kullanın :champ:
Kullanıcı avatarı
hozburun

Mesaj asymptote » 02 Ağu 2012, 23:35

Hayırlı olsun onuratamer :champ: inceleme için teşekkürler :thumbup: U1'e arkadaş gelmiş ne güzel, ama dikkat edelim kıskandırmayalım Alamanı.. ;)
"Evrende en büyük ziyan, sorgulama yeteneğini yitirmiş bir beyindir." - A. Einstein
Kullanıcı avatarı
asymptote

Mesaj Ahbob » 02 Ağu 2012, 23:38

İnceleme için teşekkürler, ellerinize sağlık. Saatinizi sağlıklı günlerde kullanın, özellikle bilekteki duruşunu çok beğendim
Kullanıcı avatarı
Ahbob

Mesaj mucadeleci » 02 Ağu 2012, 23:45

Çok şık bir saat, inceleme ve fotoğraflar için teşekkürler... Özellikle bu iki foto süper :thumbup:
Resim
Resim
Zamana and olsun ki.....
Kullanıcı avatarı
mucadeleci

Mesaj SeRxx » 02 Ağu 2012, 23:46

Tartışmasız süper bir saat :thumbup: İyi, güzel günlerde kullanın; inceleme için teşekkürler :champ:
Kullanıcı avatarı
SeRxx

Mesaj bulenty » 03 Ağu 2012, 00:15

İyi,sağlıklı günlerde kullanmanızı dilerim,kaliteli saat :champ:
Hobisi olan insan,zararsızdır ve hatta iyi,güzel insandır
Kullanıcı avatarı
bulenty

Sonraki

Dön TSF İsviçre Saat Kullanıcı İncelemeleri - Swiss Watch User Reviews

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 88 misafir

TSF Partner Brands & Medias
Ancon
Arnold & Son
Ateliers deMonaco
Audemars Piguet
Badollet Geneve
Bell & Ross
Breitling
Chopard
Concord
Gucci
Hautlence
Hublot
Linde Werdelin
Maîtres du Temps
Manufacture Royale
Oris
Parmigiani Fleurier
Snyper Geneve
Steinhart
Watchonista

Facebook  Twitter  Instagram  Youtube  RSS Portal    |    Gallery    |    Blog    |     Advertise / Reklam / Contact      

All brand names and trademarks are the property of their respective owners