Vintage Seiko 5 6309-584B Foto İnceleme

Japon ve Asya Üretimi Mekanizmalı Saat İncelemeleri ve Kutu Açılışları Bölümü
Forum kuralları
Sayın Üyeler TSF'ye Hoş Geldiniz, Japon Saat İncelemeleri Bölümümüzde Üyelerimizin ve TSF'nin İncelediği Japon ve Asya Mekanizmalı Saat Marka ve Modellerinin Kutu Açılış, İzlenim, Teknik Mekanizma Verileri, Makro Fotoğraf, Video, Tavsiye ve Yorumlarını Kapsayan Birçok Değerlendirme Kriterine Ulaşabilirsiniz.

Vintage Seiko 5 6309-584B Foto İnceleme

Mesaj espinosa » 19 Tem 2012, 20:33

Öncelikle herkese selamlar.
İnternetten kazara gördüğüm bir saati almış bulunmaktayım. bir kaç resimle sizede göstermek istiyorum.
öncelikle saatin farklı bir hikayesi var benim için. ortaokul ve lise yıllarında dedemin bana verdiği kendisine ait olan seiko 5 i kullanıyordum. üniversitede kendime bir swatch alınca birazda cahillikle seiko 5 imi kenara attım. nedense üniversite bittikten sonra bu forumla karşılaşınca seiko 5 aklıma geldi evdekilere sordum saati nereye koydunuz diye ancak aldığım cevap dedemden " saati bizim işyerinde bulaşıkçıya verdim ! dedem aşçıdır bu arada " dedeme baya bi sitem etsemde üzülsemde biliyordumki buna sebeb benim. bi kıyaya köşeye attım ve 5 sene bir daha aklıma gelmemişti. uzun lafın kısası internette dolaşırken bu kaybettim saate birebir benzeyen saati gördüm. ne kadar şanslıyımki saat N.O.S. bir saatti. yani eski saat ama hiç kullanılmamış, sıfır kondisyonda.

saatin mekanizması, modelin numarası, üretim yılı, power reserve i hakkında bir bilgim yok. en son resimde arka kapağının fotoğrafını paylaşacağım sizin bir yardımınız olursa diye.
buyurun resimler
Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
dandikte olsa bi lume shot
Resim
Resim

saatin genel izlenimi olarak kasa yapısının sekizgen olması hoşuma gitti, kadranın açık ye koyu yeşil olmak üzere 2 renkten olması, özellikle açık yeşil çok hoşuma gitti, indeks ile kolların altın rengi yeşil ile çok güzel uyum sağlamış ve tabiki benim için çocukluk saatimin aynısı olması saatin benim için ayrı bir özel olmasına neden oldu.
Kullanıcı avatarı
espinosa

Vintage Seiko 5

Mesaj herofb » 19 Tem 2012, 20:35

Maalesef yardımım olamayacak ama saat hem çok şık hemde muhteşem kondisyonda :champ:
Kullanıcı avatarı
herofb

Re: Vintage Seiko 5

Mesaj necati » 19 Tem 2012, 21:14

herojd11 yazdı:Maalesef yardımım olamayacak ama saat hem çok şık hemde muhteşem kondisyonda :champ:

+1 Gerçekten şık bir saat :champ:
Kullanıcı avatarı
necati

Mesaj Bond » 19 Tem 2012, 21:21

Senin için biraz baktım yabancı forumlara. Kısa bilgileri yazayım ;)

Modelin Referans numarası DED27-P 1970'lerin sonu veya 1980'lerin başından bir model olmalı. Seiko Calculator var forumda yüklü oradan tam yıl ve ay çıkabilir aslında. Kasa numarası ise arkasında yazan 6309-584B. Mekanizması Seiko Caliber 6309. Bilgilere göre bu kalibre 1976 yılında piyasaya sürülmüş. 5,2 mm kalınlığa sahip 17 taşlı mekanizma 21,600 bph hızında çalışıyor ve fabrika sapma olarak +45/-35 verisini vermiş ( klasik olarak geniş aralık veriyor Seiko halen ) ama daha iyi performans gösterecektir. Power reserve 38-42 saat arası olacaktır. Bu calibre aynı dönemde bazı Seiko diver modellerinde de kullanılmış fakat daha sonra daha az parçalı ve kısmen üst kaliteli 7002'ler piyasaya çıktığında üretimden kalkmış.

Nadir octagonal kasalı bir vintage Seiko 5 NOS. Çocukluk saatinin aynısını edinmen elbette manevi olarak gayet hoş bir durum :champ:

Paylaşım ve fotoğraflar için teşekkürler. :thumbup:
Kullanıcı avatarı
Bond
Administrator

Mesaj asymptote » 19 Tem 2012, 21:39

Bu arada fotoğraflar da çok güzel.. Saat ayrıca çok iyi saklanmış. İyi günlerde kullanın anısı olan bu güzel saati.. :champ:
"Evrende en büyük ziyan, sorgulama yeteneğini yitirmiş bir beyindir." - A. Einstein
Kullanıcı avatarı
asymptote

Re: Vintage Seiko 5 6309-584B Foto İnceleme

Mesaj SeRxx » 19 Tem 2012, 21:55

Saat 1983-Mart'da üretilmiş :thumbup:

İyi günlerde kullanın :champ:
Kullanıcı avatarı
SeRxx

Mesaj msturan » 19 Tem 2012, 22:11

Saat efsane görünüyor espinosa, iyi günlerde kullanın :champ:
Eğer bir Patek Philippe'e sahipseniz, artık ölebilirsiniz demektir. Mission Completed.
Kullanıcı avatarı
msturan

Mesaj Thevenin » 19 Tem 2012, 22:16

Cok şık baton kollu sekizgen tavsan :champ: Fotograflar icin tesekkurler :champ:
Thevenin
Kullanıcı avatarı
Thevenin

Sonraki

Dön TSF Japon Saat Kullanıcı İncelemeleri - Japanese Watch User Reviews

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 34 misafir

TSF Partner Brands & Medias
Ancon
Arnold & Son
Ateliers deMonaco
Audemars Piguet
Badollet Geneve
Bell & Ross
Breitling
Chopard
Concord
Gucci
Hautlence
Hublot
Linde Werdelin
Maîtres du Temps
Manufacture Royale
Oris
Parmigiani Fleurier
Snyper Geneve
Steinhart
Watchonista

Facebook  Twitter  Instagram  Youtube  RSS Portal    |    Gallery    |    Blog    |     Advertise / Reklam / Contact      

All brand names and trademarks are the property of their respective owners