Sinn U1 Kutu A癟覺l覺覺 ve 襤nceleme

襤svi癟re ve Avrupa Mekanizmal覺 Saat 襤ncelemeleri ve Kutu A癟覺l覺lar覺 B繹l羹m羹
Forum kurallar覺
Say覺n yeler TSF'ye Ho Geldiniz, 襤svi癟re Saat 襤ncelemeleri B繹l羹m羹m羹zde yelerimizin ve TSF'nin 襤nceledii 襤svi癟re ve Avrupa retimi Mekanizmal覺 Saat Marka ve Modellerinin Kutu A癟覺l覺, 襤zlenim, Teknik Mekanizma Verileri, Makro Fotoraf, Video, Tavsiye ve Yorumlar覺n覺 Kapsayan Bir癟ok Deerlendirme Kriterine Ulaabilirsiniz.

襤yi Forumlar Dileriz

TSF

Mesaj onuratamer » 15 Tem 2012, 17:09

Evet arkadaslar, siz sectiniz, bana da satin almak kaldi :) Saka bir yana en basindan beri benim de daha cok icime sinen U1 di. Nedenlerine gelince, Sinn markasiyla ilk tanismam U1 sayesinde olmustu. Bir forumda rastlamistim kendisine. Tesadufen bunun 2 hafta sonrasinda da Frankfurta gidecektim. Gittigimde kesin alirim diyordum ama vaktim kisitliydi, bu yuzden firsat bulamadim. Sonralari kafami cok duvarlara vurdum niye almadim diye Nedenine gelince, saat iyice populer oldu, her yerde karsima cikmaya basladi. Bir de bu taleple beraber fiyati son 2 senede %50ya oranla zamlandi.

Hatanin neresinden donulse kardir prensibiyle Frankfurttan gelen arkadasima siparis ettim. Fabrika merkezi bir yerde degil, bu yuzden arkadasimin isyerine yakin bir Sinn yetkili saticisini aradim. Sansima silicon kayisli U1 vardi. Metal kayis da istedigimden saticiya benim adima ekstra metal kayis siparis etmesini rica ettim. Metal kayis 1 gun icinde fabrikadan geldi (normalde Sali gunleri fabrikadan mal geliyormus, sansima ben de Pazartesi aramistim). Bu sirada Sinn alacak arkadaslara yegane tavsiyem, bosu bosuna metal kayisli almayin saatinizi. Kaucuk kayisli alin, metal kayisi benim yaptigim gibi ayrica satin alin, bu sekilde silicon kayisiniz bedava gelecek, soylemedi demeyin (Bu fiyatlari birkac yerden konfirme ettim).

Saat bugun elime ulasti.
Simdi inceleme demeyelim, kisaca izlenimleri aktarmak istiyorum.
Saat sade bir kutuda geliyor. Bana Tag Heuer kutularini andirdi. Icinde Ingilizce/Almanca kullanim kilavuzu ve garanti belgesi var. Beni asil sasirtan ayri bir kutuda gelen metal kayis oldu. Sinn sagolsun, icine herseyi koymus. Tam bir Alman duzeni hakim

Resim

Resim

Resim

Resim

Vee saatimiz...

Resim

Resim

Saatin uzerindeki silikon kayis inanilmaz genis. Sanirim bu haliyle ancak Hulk falan takabilir... Bu yuzden saatin kutusu da zor kapaniyor zaten. Yine de guzel birsey bu bence...

Resim

Resim

Resim

Resim

Bu saate kaucuk kayis kesinlikle cok yakisiyor. Ancak saati isyerinde de takmak istedigimden metal bilezik benim icin daha uygun. Bu yuzden hemen operasyona basliyoruz. (Bir de kaucuk kayisin boyunu kisaltmak demek kesmek demek. Daha buna hazir degilim :) )

Resim

Resim

Metal kayisi takmak kolay. Sinn onceden de bahsettigim gibi gerekli herseyi fazlasiyla vermis. Hatta kayis degistirme aparatindan iki tane var. (Biri saatin kutusundan cikti, digeri de metal kayisin kutusundan).

Ama metal kayisi kisaltmak icin biraz interneti arastirmam gerekti. Cunku pimleri bildigimiz vidalardan degil. Neyseki gerekli bilgiye ulastim. Once onceki fotolarda gorunen sividan (sanirim hafif bir yapistirici kendileri) bir damla damlatiyoruz vidanin her iki yanina. Sonra da L seklindeki 2 adet aparatla birbirinin zit yonune donduruyoruz vidalari. Ana prensibi ogrendikten sonrasi kolayca geliyor. Gerekli aletleri kullanip dikkatli olunca da hic deformasyon olmuyor vidalarda. Bir bakla cikartmak yetti bana :)

Resim

Resim

Resim

Resim

Resim

Resim
Kullan覺c覺 avatar覺
onuratamer

Kay覺t: 16 May 2011, 18:13

Re: HangiSinni Almaliyim?-Cevap Sinn U1

Mesaj onuratamer » 15 Tem 2012, 17:21

Peki, biraz da izlenimlere gelelim...

Saati ilk elime aldigimda sok oldum, tamam, gordugum en buyuk saat degildi, ama kesinlikle en agiri... Cok daha buyuk capli saatim oldu, fakat bunun gibi agirini gormedim hic. Saatin celigi ozel (denizalti yapiminda kullanilan ozel bir celik), yogunlugu ile alakali oldugunu dusunuyorum, resmen civadan yapilmiscasina agir. Ancak saati takinca bu agirlik hic rahatsiz etmiyor. Sasirtici derece rahat bir saat. Kolunuzda oldugunu hep hissediyorsunuz, ama sizi rahatsiz eden bir tarafi yok. Silikon kayisa gelince, oldukca rahat ve kaliteli. Ancak metal kayistan daha hafif degil gibi geldi bana. Bu yuzden metal kayisi taktigima memnunum.

Saatin kasasinin isciligi mukemmel. En ufak bir puruz yok. Kadranin netligine diyecek birsey yok, zaten bu saati efsanelestiren de bu.
Kurma kolunun ve bezelin hissiyati gayet guzel.

Saatin buyuklugu icin fikir vermesi acisindan Submariner ile kiyaslamali foto:

Resim

Fotograftan da goruldugu uzere arada oyle devasal bir fark yok. Benim bilegimde de oldukca normal duruyor saat. Ancak gelin gorun ki saat ben "tool watch'um" diye bagiriyor. Resmen diyor ki, "arkadas beni oyle ofiste, elit aksam yemeklerinde takma, gel senle ava gidelim, dalalim denizin derinliklerine..."

Saatin metal kayisina gelince. Saatle muthis uyum icinde oldugu asikar. Ancak daha kaliteli olabilirdi. Silicon kayisinda oldugu gibi basilarak acmali bir kordon cok daha iyi olurdu. Bir de kayis cizilmelere acik gibi geldi. Sayet cizilirse hos bir goruntu cikmaz ortaya. Son olarak guvenlik kilidi asiri derecede sertti ilk taktigimda, ayarlamam gerekti.

Daha aklima gelen izlenimler olursa yazacagim. Umarim begenmissinizdir. Oy vererek, yorum yaparak saati secmeme yardim eden herkese tekrar tesekkurler.
En son onuratamer taraf覺ndan 15 Tem 2012, 17:28 tarihinde d羹zenlendi, toplamda 1 kere d羹zenlendi.
Kullan覺c覺 avatar覺
onuratamer

Kay覺t: 16 May 2011, 18:13

Re: Sinn U1 Kutu A癟覺l覺覺 ve 襤nceleme

Mesaj cenk » 15 Tem 2012, 17:22

癟ok 覺k ve kaliteli bir saat tebrikler :champ:
iyi g羹nlerde kullan覺n :champ: saat bir harika :thumbup:
Kullan覺c覺 avatar覺
cenk

Kay覺t: 27 ub 2010, 21:14

Mesaj conbay » 15 Tem 2012, 18:28

G羹zel bir saat. zellikle netlik konusuna vurgu yapm覺s覺n覺z ve rolex ile yana yana olan fotorafta bu netlik fark覺 a覺rt覺c覺 derecede g羹zel.

Silikon kay覺 biraz daha kullan覺l覺 yap覺labilirdi sanki, ama 癟elik kordonla 癟ok daha g羹zel g繹z羹k羹yor.

Kadran覺 g繹stermesi bak覺m覺ndan bir ka癟 tane de yak覺n 癟ekim fena olmaz asl覺nda.

Hereyden 繹te ho bir saat iyi g羹nlerde kullanman覺z dileiyle...
"Dalgaland覺覺n yerde ne korku, ne keder...
G繹lgende bana da, bana da yer ver !
Sabah olmas覺n, g羹nler domas覺n ne 癟覺kar.
Yurda ay y覺ld覺z覺n 覺覺覺 yeter."
Arif Nihat Asya
Kullan覺c覺 avatar覺
conbay

Ya: 37
Kay覺t: 23 Kas 2011, 04:17

Mesaj mucadeleci » 15 Tem 2012, 18:52

襤nceleme i癟in teekk羹rler, g羹zel bir saat, ben UX demitim ama fotoraflar覺 g繹rd羹kten sonra bu saatte gayet g羹zelmi dedim, yeni saatiniz hay覺rl覺 olsun :thumbup:
Zamana and olsun ki.....
Kullan覺c覺 avatar覺
mucadeleci

Ya: 42
Kay覺t: 23 Kas 2011, 07:18

Mesaj mlm » 15 Tem 2012, 18:59

Saat, fotograflar, inceleme hepsi cok guzel. 襤yi gunlerde kullan覺n :champ:
Instagram:
watchtron
anatoliastraps
Kullan覺c覺 avatar覺
mlm

Ya: 43
Kay覺t: 03 Au 2010, 02:59

Mesaj razz » 15 Tem 2012, 20:09

Kadran dizayn覺n覺 癟ok beendiim saatlerden biridir.. :thumbup: Tebrikler :champ:
" The difference between men and boyZ is the price of their toyZ "
Kullan覺c覺 avatar覺
razz

Ya: 47
Kay覺t: 18 Ara 2009, 16:05

Mesaj buTa » 15 Tem 2012, 20:09

G羹le g羹le kullan覺n, 癟elik bileziklede bilekte foto g繹rmek isteriz.. :champ:
Kullan覺c覺 avatar覺
buTa

Ya: 47
Kay覺t: 08 Eyl 2011, 23:23

Sonraki

D繹n TSF 襤svi癟re Saat Kullan覺c覺 襤ncelemeleri - Swiss Watch User Reviews

Kimler 癟evrimi癟i

Bu forumu gezen kullan覺c覺lar: Hi癟 bir kay覺tl覺 kullan覺c覺 yok ve 58 misafir

TSF Partner Brands & Medias
Ancon
Arnold & Son
Ateliers deMonaco
Audemars Piguet
Badollet Geneve
Bell & Ross
Breitling
Chopard
Concord
Gucci
Hautlence
Hublot
Linde Werdelin
Maîtres du Temps
Manufacture Royale
Oris
Parmigiani Fleurier
Snyper Geneve
Steinhart
Watchonista

Facebook  Twitter  Instagram  Youtube  RSS Portal    |    Gallery    |    Blog    |     Advertise / Reklam / Contact      

All brand names and trademarks are the property of their respective owners