Casio G-8900A-1DR Kutu A癟覺l覺覺 ve 襤nceleme

Japon ve Asya retimi Mekanizmal覺 Saat 襤ncelemeleri ve Kutu A癟覺l覺lar覺 B繹l羹m羹
Forum kurallar覺
Say覺n yeler TSF'ye Ho Geldiniz, Japon Saat 襤ncelemeleri B繹l羹m羹m羹zde yelerimizin ve TSF'nin 襤nceledii Japon ve Asya Mekanizmal覺 Saat Marka ve Modellerinin Kutu A癟覺l覺, 襤zlenim, Teknik Mekanizma Verileri, Makro Fotoraf, Video, Tavsiye ve Yorumlar覺n覺 Kapsayan Bir癟ok Deerlendirme Kriterine Ulaabilirsiniz.

Casio G-8900A-1DR Kutu A癟覺l覺覺 ve 襤nceleme

Mesaj murderbunnie » 05 Tem 2012, 15:21

Selamlar arkadalar;

Akl覺mda uzun zamand覺r bir dijital saat almak vard覺. Dijital saat i癟in uygun markan覺n da Casio olaca覺n覺 d羹羹n羹yordum. Bu nedenle pek 癟ok model aras覺nda gidip geldikten sonra; 癟ocukluktan beri istediim G-Shock serisinden bir model almaya karar verdim. Asl覺nda daha fazla 繹zellie sahip serilerden d羹羹n羹yordum fakat ilk olmas覺 sebebiyle temel bir model almay覺 tercih ettim. ift klips tokal覺, ortada G 覺覺kland覺rma butonu olan modellerden. Bunun neticesinde de, 8900A-1DR modelinde karar k覺ld覺m. 襤leride daha fazla 繹zellii olan, sens繹rl羹, pusulal覺 modellerden almaya da bununla birlikte karar vermi oldum.

Casio "G-Shock" G-8900A-1DR

Resim

襤thalat癟覺 firma ERSA A. taraf覺ndan belirtilen teknik 繹zellikler:

S羹per Ayd覺nlatmal覺 Led I覺k
D羹nya Saatleri
24 Saatlik Kronometre
Geri Kronometre
5 Alarm
Tam Otomatik Takvim
12/24 Saat Format覺
Sessizlik Fonksiyonu
Darbelere Kar覺 Dayan覺kl覺l覺k
200 Metre Su Ge癟irmezlik
Mineral Cam
Silikon Kordon
Saatin Boyutlar覺 : 55,1 X 52,5 X 16,3mm
Saatin A覺rl覺覺 : 69 gram
Tavsiye Edilen Perakende Sat覺 Fiyat覺 250 TL

Resim

r羹n羹 bir hafta 繹nce Hepsiburada.com'dan 189 TL'ye sipari ettim. Stok durumundaki eksiklik m羹nasebetiyle elime ulamas覺 bir hafta sonra bug羹n羹 buldu.

Resim

ncelikle kutusunun yuvarlak-metal olan G-Shock kutular覺ndan olmamas覺 can覺m覺 s覺kt覺 diyebilirim. Kutular覺n neye g繹re belirlendiini bilmiyorum a癟覺k癟as覺 fakat kutu bulamay覺p buna m覺 koymular diye d羹羹nmedim deil :)

Resim

Resim

Saatin ilgimi 癟eken ilk ayr覺nt覺s覺 mavi dijital ekran覺 oldu.

Resim

Resim

Saati elime ald覺覺mda hafiflii fakat hissedilebilir salaml覺覺n覺 癟ok beendim. Saatin bizden 癟ok daha salam olduunu d羹羹nmek bata komik geliyor fakat ger癟ek san覺r覺m :)

Resim

Resim

Daha 繹nce hi癟bir G-Shock saati kolumda denememitim. Bu nedenle nas覺l duraca覺 hakk覺nda hi癟bir fikrim yoktu. Bileim ince olduu i癟in a覺r覺 b羹y羹k durmamas覺n覺 umuyordum ve korktuum gibi olmad覺. Boyutlar覺 gayet ideal geldi bana.

Resim

Resim

Resim

Resim

Saatin 癟ift klipsli tokas覺 tam beklediim gibi klasik G-Shock havas覺n覺 veriyor. Normalden parlak silikon kordonunu da beendim.

Resim

Resim

Saatin Kronometre, geri say覺m, d羹nya saatleri ve alarm覺 hakk覺nda verilmeye deer bir bilgi yok. Herhangi bir dijital saatte bulunanlar ayn覺 ekilde iliyor.

Sessizlik fonksiyonu denen 繹zelliin nas覺l 癟al覺t覺覺n覺 hen羹z bulamad覺m fakat anlad覺覺m kadar覺yla, alarm yerine 覺覺k yan覺p s繹n羹yor diye d羹羹n羹yorum.

Bir de saatin beyaz led ayd覺nlatma 覺覺覺 yand覺覺 zaman 癟ok g羹zel g繹r羹nt羹 veriyor. (Bu 繹zellii fotoraflar覺 g羹nd羹z 癟ekmem nedeniyle fotoraflayamad覺m)

Resim

Ald覺覺m saatten k覺saca memnun kald覺覺m覺 s繹yleyebilirim, ilgilenen arkadalara da tavsiye de ederim. Saatin bir de beyaz ve turuncu renkleri var.
Resim
Resim

Saat ile ilgili izlenimlerim ve aktaracaklar覺m bu kadar. 襤ncelememin sonuna bir de detayl覺 video g繹r羹nt羹s羹 ekliyorum.

Sayg覺lar覺mla, mutlu zamanlar dilerim.
Gunter glieben glauchen globen.
Kullan覺c覺 avatar覺
murderbunnie

Ya: 38
Kay覺t: 27 Tem 2011, 19:57

Re: Casio G-8900A-1DR Kutu A癟覺l覺覺 ve 襤nceleme

Mesaj razz » 05 Tem 2012, 15:25

G羹zel bir se癟im.. :champ: zellikle renk kombinasyonu dier iki alternatif ile k覺yasland覺覺nda daha baar覺l覺 duruyor.. :thumbup:

VSA Knife'覺n durumuna bakarsak 羹retilme sebebine uygun koullarda kullan覺lmas覺 muhtemel g繹r羹n羹yor ;)
" The difference between men and boyZ is the price of their toyZ "
Kullan覺c覺 avatar覺
razz

Ya: 47
Kay覺t: 18 Ara 2009, 16:05

Mesaj Ziyaliv » 05 Tem 2012, 15:39

Hay覺rl覺 olsun G-shock sat覺yorum ama bu modeli daha 繹nce satmam覺t覺m, ger癟ekten g羹zelmi, hay覺rl覺 olsun. G-shocklar覺n salaml覺覺 taraf覺mdan test edilmitir. :) G羹le g羹le kullan覺n覺z. Renk kombinasyonu g羹zel olmu.
"Saat, Saat癟iden Al覺n覺r...."
Kullan覺c覺 avatar覺
Ziyaliv

Kay覺t: 21 Eki 2009, 00:26

Mesaj Baran » 05 Tem 2012, 16:23

G-Shock ben覺mde sevdiim bir seridir.Model cok guzel ama parlat覺lm覺 olmas覺na g繹z羹m hala al覺amad覺 san覺r覺m :) Guzel gunlerde kullanman覺z dileiyle
Kullan覺c覺 avatar覺
Baran

Ya: 39
Kay覺t: 02 ub 2011, 23:10

Mesaj asymptote » 05 Tem 2012, 17:20

Hay覺rl覺 olsun, inceleme i癟in teekk羹rler.. :champ:
"Evrende en b羹y羹k ziyan, sorgulama yeteneini yitirmi bir beyindir." - A. Einstein
Kullan覺c覺 avatar覺
asymptote

Kay覺t: 11 Ara 2010, 14:28

Mesaj conbay » 05 Tem 2012, 17:58

Harika bir tercih:) Benim de en 癟ok kulland覺覺m saatim g-shock u anda bile kolumda g-9300...襤yi g羹nlerde kullanman覺z覺 dilerim, 癟elik kutuyu 癟ok kafan覺za takmay覺覺n bu kutu da gayet 覺k. Mavi ekran ho ger癟ekten de, inceleme i癟in teekk羹rler.
"Dalgaland覺覺n yerde ne korku, ne keder...
G繹lgende bana da, bana da yer ver !
Sabah olmas覺n, g羹nler domas覺n ne 癟覺kar.
Yurda ay y覺ld覺z覺n 覺覺覺 yeter."
Arif Nihat Asya
Kullan覺c覺 avatar覺
conbay

Ya: 37
Kay覺t: 23 Kas 2011, 04:17

Mesaj Ahbob » 05 Tem 2012, 18:06

襤yi g羹nlerde kullan覺n, inceleme i癟in teekk羹rler. :champ:
Kullan覺c覺 avatar覺
Ahbob

Ya: 30
Kay覺t: 26 Eyl 2010, 20:06

Mesaj Frax » 05 Tem 2012, 18:08

Rengi dikkat 癟ekici :) 襤yi g羹nlerde kullan覺n :champ:
Kullan覺c覺 avatar覺
Frax

Kay覺t: 27 Ara 2009, 15:36

Sonraki

D繹n TSF Japon Saat Kullan覺c覺 襤ncelemeleri - Japanese Watch User Reviews

Kimler 癟evrimi癟i

Bu forumu gezen kullan覺c覺lar: soner231 ve 27 misafir

TSF Partner Brands & Medias
Ancon
Arnold & Son
Ateliers deMonaco
Audemars Piguet
Badollet Geneve
Bell & Ross
Breitling
Chopard
Concord
Gucci
Hautlence
Hublot
Linde Werdelin
Maîtres du Temps
Manufacture Royale
Oris
Parmigiani Fleurier
Snyper Geneve
Steinhart
Watchonista

Facebook  Twitter  Instagram  Youtube  RSS Portal    |    Gallery    |    Blog    |     Advertise / Reklam / Contact      

All brand names and trademarks are the property of their respective owners