Longines Legend Diver Kullan覺c覺 襤ncelemesi

襤svi癟re ve Avrupa Mekanizmal覺 Saat 襤ncelemeleri ve Kutu A癟覺l覺lar覺 B繹l羹m羹
Forum kurallar覺
Say覺n yeler TSF'ye Ho Geldiniz, 襤svi癟re Saat 襤ncelemeleri B繹l羹m羹m羹zde yelerimizin ve TSF'nin 襤nceledii 襤svi癟re ve Avrupa retimi Mekanizmal覺 Saat Marka ve Modellerinin Kutu A癟覺l覺, 襤zlenim, Teknik Mekanizma Verileri, Makro Fotoraf, Video, Tavsiye ve Yorumlar覺n覺 Kapsayan Bir癟ok Deerlendirme Kriterine Ulaabilirsiniz.

襤yi Forumlar Dileriz

TSF

Mesaj Ahbob » 02 Tem 2012, 19:59

Arkadalar, aabeyler, 羹stadlar... Uzun s羹re forumdan uzak kald覺m. D繹n羹羹m g羹zel olsun dedim, kendimce bir inceleme haz覺rlad覺m. Laf覺 fazla uzatmayay覺m diyerek balayal覺m. 襤ncelemeden 繹nce saatle ilgili duygular覺m覺 paylamak istedim.

ncelikle bu saatle beni tan覺t覺ran bu foruma 癟ok teekk羹r ederim. 襤lk g繹r羹te ak derler ya, 繹yle birey olmutu bu saati g繹r羹nce.O zaman 癟ok ula覺lmaz biryerdeydi benim i癟in.Heryerde arad覺m, bak覺nd覺m ama bulamad覺m. Ge癟en yaz, ilk defa canl覺 canl覺 g繹rme f覺rsat覺m oldu. Kalp at覺lar覺m h覺zland覺, koluma takt覺覺mda ise tavan yapt覺. Aradan uzun zaman ge癟ti. Neredeyse her g羹n istisnas覺z bakar olmutum bu saate. Bu da forumun k繹t羹 yanlar覺ndan biri ite. Bak bak nereye kadar. O g羹n geldi 癟att覺. Ayn覺 yerde birkez daha vitrinde saati s羹zerken yar覺m saat sonra kolumda olaca覺 hi癟 akl覺mdan ge癟memiti.O an hissettiklerimi tarif etmemim m羹mk羹nat覺 yok. Sana o kadar uzak dururkan, vitrinlerden, internet sayfalar覺nda izlerken kolunda g繹rmek, o his m羹thi. K覺sacas覺 bu saati ite bu kadar sevmi, istemitim.

Elimden geldiince saatle ilgili t羹m ayr覺nt覺lara deineceim. Bir hatam, kusurum olursa kusura kalmay覺n diyorum ve bal覺yorum yazmaya...

ncelikle teknik 繹zelliklerden, ansiklopedik bilgilerden balayay覺m.

Saatimizin 癟ap覺 42 mm. Olabilecek en ideal 繹l癟羹lerden biri bence. Kasan覺n parlak 癟elikten imal edimi. Saatimizin kalbi L633 isimli modifiyeli bir ETA 2824.Hem otomatik, hem de elle kurulma 繹zellii var. Saatimizin arka kapa覺 癟elik ve ben kapak a癟ma-kapama gibi ilerde pek cahil olduumdan mekanizman覺n resmini y羹kleyemeyeceim. Mekanizma 28.800 vurulu ve yakla覺k 40 saatlik bir g羹癟 rezervi sunuyor bize. Kendimce yapt覺覺m bir haftal覺k 繹l癟羹mde yakla覺k olarak g羹nl羹k +3,8 saniyelik bir sapma kaydettim.

Saatimizin kutusu birazc覺k b羹y羹k denilebilir. En d覺ta karton kutu yer al覺yor.

Resim

Karton kutumuzun alt覺ndaki ufak b繹lmede, i癟inde t羹m Longinesler i癟in bilgilerin bulunduu, T羹rk癟e dil se癟eneininde olduu kal覺n bir kullan覺m k覺lavuzu yer al覺yor.

Resim

Resim

Karton kutumuzun i癟inden ahap kutumuz 癟覺k覺yor.

Resim

Kutuya birazc覺k daha yaklat覺覺m覺zda, kutumuzun 羹st羹nde yer alan band覺n 羹zerindeki Longines yaz覺s覺n覺 g繹r羹yoruz.

Resim

Buradaki bant, erit art覺k ne dersek ; saatimizin kay覺覺 ile ayn覺 materyalden yap覺lm覺. G羹zel bir ayr覺nt覺 bence. Kutumuzda biraz aa覺 indiimizde basit bir kilit mekanizmas覺 g繹r羹yoruz.

Resim

Saatimizin kutusunun alt覺 da g繹rd羹羹m羹z 羹zere kadife kapl覺. Kutunun kapa覺n覺 kald覺rd覺覺m覺zda kar覺m覺za 繹yle bir g繹r羹nt羹 癟覺k覺yor ;

Resim

Resim

Ve saatimiz bize g繹z k覺rp覺yor. Saatimizin 羹zerinde bulunduu platformu kald覺rd覺覺m覺zda, alt覺nda Sport Legends adl覺, bu koleksiyone 繹zel bir kitap癟覺k 癟覺k覺yor.

Resim

Kutu i癟erii ve tasar覺m覺 ile 癟ok g羹zel ve kullan覺l覺. Ve saatimizi kutumuzdan 癟覺karal覺m.

Resim

Saatimizin cam覺nda i癟ten AR kaplama mevcut. eitli 覺覺k oyunlar覺yla ho yans覺malar yakalamak m羹mk羹n.

Resim

Saatimizin cam覺na bir de bu a癟覺dan bakmak zannediyorum ki g羹zel olur. Crownlardaki ilemeler ise ho bir hava katm覺 saate. Diver saatlerin olmazsa olmazlar覺ndan biri de tek y繹ne d繹nebilen bezelleridir. Saatimizin 2 y繹n羹nde yer alan crown i癟teki bezeli ayarlamak i癟in kullan覺l覺yor. Bezel her iki y繹ne de d繹nebiliyor.Saat y繹n羹n羹n tersine d繹nerken 10'ar dakika aral覺klarla hafif bir diren癟 hissediyorsunuz.

Saatimizin arka kapa覺nda saatin mekanizmas覺, Swiss Made ibaresi ve bir dalg覺癟 fig羹r羹 yer al覺yor.

Resim

Saatimizin lug genilii 22 mm. B繹ylelikle kay覺 alternatifleri olduk癟a fazla. Saatimizin orjinal kay覺覺n覺n i癟 taraf覺 kadife, d覺 k覺sm覺 ise sentetik. Ho bir dokusu var kay覺覺n. Birka癟 kez suya girdim, bir ikayetim olmad覺.

Resim

Resim

Tokam覺zda kabartmal覺 bir Longines logosu ve crownlarda yer alan detaylar kar覺m覺za 癟覺k覺yor.

Resim

Luglar biraz uzun ve sivri u癟lu olarak tasarlanm覺. Kimileri i癟in rahats覺z edici bir detay olabilir, lakin ben bir rahatsizl覺k yaamad覺m.

Resim

S覺rada saatimizin g羹zel pozlar覺 ...

Resim
Resim
Resim
Resim

Lume Shot ekleyecektim, elimdeki makine ile 癟ok iyi sonu癟lar almad覺覺m i癟in eklemek istemedim.

襤ncelemeyi Japonla bitirelim..

Resim

Zaman ay覺r覺p okuduunuz i癟in teekk羹r ederim. Bir yanl覺覺m varsa kusura bakmay覺n, inceleme ve fotoraf konusunda pek tecr羹besizim. Elimden geldiince gerek saati tan覺tmaya, gerekse saatle ilgili d羹羹ncelerime yer verdim. Saatle ilgili s繹yleyebileceim son s繹z ise;

Bir sempatiniz varsa bu modele ilk f覺rsatta bileinize tak覺n, biraz saatle oynay覺n; a覺k olacaks覺n覺z...
Kullan覺c覺 avatar覺
Ahbob

Ya: 30
Kay覺t: 26 Eyl 2010, 20:06

Re: Longines Legend Diver Kullan覺c覺 襤ncelemesi

Mesaj cenk » 02 Tem 2012, 20:10

emeine sal覺k ahbob :champ:
saatinide iyi g羹nlerde kullan,癟ok g羹zel bir se癟im :thumbup:
Kullan覺c覺 avatar覺
cenk

Kay覺t: 27 ub 2010, 21:14

Mesaj SeRxx » 02 Tem 2012, 20:23

Bu saatin kutu a癟覺l覺覺n覺 yapm覺t覺k herhalde, incelemesi kalm覺t覺 ;) Teekk羹rler :champ:
Kullan覺c覺 avatar覺
SeRxx

Ya: 37
Kay覺t: 01 Nis 2011, 22:39

Mesaj Ahbob » 02 Tem 2012, 20:26

Cvssvc :champ:
serxx :champ:

Kutu a癟覺l覺覺n覺 yapal覺 癟ok oldu. 襤ncelemesi de bug羹ne k覺smetmi. 襤yi dilekler i癟in teekk羹rler.
Kullan覺c覺 avatar覺
Ahbob

Mesaj Cemmd » 02 Tem 2012, 20:56

Gercekten guzel bir saat ve guzel inceleme , iyi gunlerde kullanman dilegiyle . . . :champ:
Kullan覺c覺 avatar覺
Cemmd

Ya: 33
Kay覺t: 02 Tem 2012, 11:12

Mesaj Ahbob » 02 Tem 2012, 20:58

Teekk羹rler Cemmd :champ:
Kullan覺c覺 avatar覺
Ahbob

Mesaj atilla4346 » 02 Tem 2012, 21:25

G羹le g羹le kullan,m羹kemmel bir saat.

Inceleme i癟in de cok teekk羹rler :champ:
Kullan覺c覺 avatar覺
atilla4346

Kay覺t: 31 Oca 2011, 23:49

Mesaj fsinan » 02 Tem 2012, 21:30

Sadeliin zerafeti. Yani, saat 繹yle diyor; Bak bana, bireyler ara burada...襤in hikayesini oku :super:
"Money has no owners, has spenders". -Omar嚜
Kullan覺c覺 avatar覺
fsinan

Ya: 48
Kay覺t: 11 Mar 2010, 17:35

Sonraki

D繹n TSF 襤svi癟re Saat Kullan覺c覺 襤ncelemeleri - Swiss Watch User Reviews

Kimler 癟evrimi癟i

Bu forumu gezen kullan覺c覺lar: Hi癟 bir kay覺tl覺 kullan覺c覺 yok ve 70 misafir

TSF Partner Brands & Medias
Ancon
Arnold & Son
Ateliers deMonaco
Audemars Piguet
Badollet Geneve
Bell & Ross
Breitling
Chopard
Concord
Gucci
Hautlence
Hublot
Linde Werdelin
Maîtres du Temps
Manufacture Royale
Oris
Parmigiani Fleurier
Snyper Geneve
Steinhart
Watchonista

Facebook  Twitter  Instagram  Youtube  RSS Portal    |    Gallery    |    Blog    |     Advertise / Reklam / Contact      

All brand names and trademarks are the property of their respective owners