Oris Diver vs Longines Hydroconquest vs TAG Heuer Aquaracer

İsviçre ve Avrupa Mekanizmalı Saat İncelemeleri ve Kutu Açılışları Bölümü
Forum kuralları
Sayın Üyeler TSF'ye Hoş Geldiniz, İsviçre Saat İncelemeleri Bölümümüzde Üyelerimizin ve TSF'nin İncelediği İsviçre ve Avrupa Üretimi Mekanizmalı Saat Marka ve Modellerinin Kutu Açılış, İzlenim, Teknik Mekanizma Verileri, Makro Fotoğraf, Video, Tavsiye ve Yorumlarını Kapsayan Birçok Değerlendirme Kriterine Ulaşabilirsiniz.

İyi Forumlar Dileriz

TSF

Re: Oris Diver vs Longines Hydroconquest vs TAG Heuer Aquara

Mesaj fsinan » 20 Haz 2012, 21:14

HD videolardan snapshotlar aldım, gerçekten şimdi daha iyi oldu...Baran sen de sağol.
"Money has no owners, has spenders". -Omar
Kullanıcı avatarı
fsinan

Mesaj sercankaf » 20 Haz 2012, 21:22

Baran iyi gunlerde kullan :champ:

~Tapatalk~
Coming together is a beginning. Keeping together is progress. Working together is success.
Kullanıcı avatarı
sercankaf

Mesaj Baran » 20 Haz 2012, 23:33

sercankaf cok teşekkürler,almamda fsinan ın video incelemesi buyuk rol oynadı onada teşekkürler :champ:
Kullanıcı avatarı
Baran

Mesaj SeRxx » 21 Haz 2012, 00:25

Baran inceleme yapacaksın herhalde, söylememize gerek yok değil mi ? ;)
Kullanıcı avatarı
SeRxx

Mesaj fsinan » 21 Haz 2012, 06:16

Baran siyahi da guzelmis hani, zaten Longines vitrininde kendini gosteren model...
"Money has no owners, has spenders". -Omar
Kullanıcı avatarı
fsinan

Mesaj Baran » 21 Haz 2012, 09:40

fsinanın incelemesinden sonra bana Longinesi incelemek düşmez diye düşünüyorum,bu karşılaştırması olsun videolu incelemesi olsun fazla söze gerek yok..

Bu karışılaştırmada TAG ı hiç denemediğimden ötürü onu ayrı tutarak kendi düşüncelerimi bu başlık altında paylaşmayı uygun görüyorum.

KASA
ORIS silikon ve celik kayışıylada kullanmış biri olarak ikisininde cok şık durduğunu söylemeliyim.Hernekadar celik bileziği su ana kadar kullandığım en dolgun,kendine has ve sağlam bileziklerden biri olsa,saatle inanılmaz uyumlu dursada üzerindeki ORIS yazıları kaliteli klipsi ve saatin farklı lag yapısı nedeniyle kendine has duruşunu ön plana cıkaran silikon kayış benım için 1.sırada.Hydro da ise ortası parlatılmış celik bilezik ortalamanın üzerinde saatin fiyatına göre gayet tatmin edici fakat acık konusmak gerekirse ORIS celik bilezikten sonra yavan geldi diyebilirim.Ayrıca tokasındaki parlatılmış kısımlar yerine mat celiği tercih ederdim sanırım.Longineste fsinanın yaşadığı sorunu ben yaşamadım,bileğime tak oldu diyebilirim ince ayar olmayışı bende sorun yaratmadı ama saat için bir dezavantaj tabiki.Oyum ORISe gidiyor.

BEZEL
Hydro nun bezeli klasik alimınyum bir bezel.Sıkı ve saglam.Üstündeki yazı karakterleri gayet muntazam.ORIS celik bezelin rengi ne parlak ne tam mat oluşu nedeniyle aşırı saglam ve sade geliyor bana cok begeniyorum.Oda gayet sıkı ve saglam.Oyumu yarı yarıya paylaştırıyorum.

DIAL
ORIS dial konusunda sade tam bir diver olduğunu insanın gözüne gözüne sokuyor.İçindeki dalgalar olsun balığa benzettiğim dialleri olsun gercekten cok hoş.Hydro da ise daha klasik ve tabiri caizse süslü püslü detaylar var.Rolex havasından biraz cıkmasını saglayan 12-6-9 rakamları bence ona karakter katıyor.Oyum daha cok Longines den yana.

KUTU
Kutu olarak Hydro ahşap kısmıyla ve yumusak kutusuyla gercekten üst segmente hitap ettiğini kanıtlıyor fakat keşke lacivert değilde siyah olsaymış demeden gecemiyeceğim.ORIS ise kutu anlamında cok orjınal,eski dalgıc başlıklarından esinlenilerek yapılmış kutusu bence kullanışlı olmasada sergilemesi heyecan verici.Çekmecem yerine rafımda duran tek saat kutum desem yeterli olacaktır sanırım.

LUME
Lume olarak ORIS masmavi ve kuvvetli iken aynı kuvvete sahip Hydro sıradan rengi yuzunden ORIS ın yanında sönük kalıyor denilebilir.

CAM
Cam konusuna özellikle girmek istedim cunku 2 saatte Antireflekte Safir Kristal olarak gecsede ben şahsen ORISte bombeli camdan ötürü o antireflekte özelliğini hiç yaşayamadım.Resmen capraz bakışlarda cam bulanıklaşıyor fakat Hydro da istersenız amuda kalkıp bakın cam gibi berrak ve kesinlikle yansıma yapmıyor.Ayrıca Hydroda keske arka kapakta safir kristal ibaresini görseydim diye düşünüyorum.

SONUC
ORIS gibi bir diver sahibiyken Longinese ne gerek vardı denilebilir ama bence ikisininde tadı bambaşka.Ayrıca Longinesi celik bilezikle kullanıp ORIS de silikon kayışa gecmeyi böylelikle ikisini birbirlerinden biraz ayırmak istediğimide belirtmek isterim.

ORIS Diver ve yenı bir Longines sahibi olarak fsinan ın bu guzel karşılaştırmasına birde ben katıkıda bulunmak istedim.Elimden geldiğince dilim döndüğünce..
Kullanıcı avatarı
Baran

Mesaj drk » 21 Haz 2012, 12:38

Harika incelemeler, çok teşekkürler :champ:
Kullanıcı avatarı
drk

Mesaj sercankaf » 21 Haz 2012, 15:21

Baran yazdı:DIAL
ORIS dial konusunda sade tam bir diver olduğunu insanın gözüne gözüne sokuyor.İçindeki dalgalar olsun balığa benzettiğim dialleri olsun gercekten cok hoş.Hydro da ise daha klasik ve tabiri caizse süslü püslü detaylar var.Rolex havasından biraz cıkmasını saglayan 12-6-9 rakamları bence ona karakter katıyor.Oyum daha cok Longines den yana.

Baran, dalgalar tamam da paletleri baliga benzetmissin bence :)
Ya da ne bileyim baliksa da bile benim gozume hep palet olarak gozukmustu ;)
Coming together is a beginning. Keeping together is progress. Working together is success.
Kullanıcı avatarı
sercankaf

ÖncekiSonraki

• Similar topics
    Cevaplar
    Görüntüleme
    Yazar

Dön TSF İsviçre Saat Kullanıcı İncelemeleri - Swiss Watch User Reviews

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 288 misafir

TSF Partner Brands & Medias
Ancon
Arnold & Son
Ateliers deMonaco
Audemars Piguet
Badollet Geneve
Bell & Ross
Breitling
Chopard
Concord
Gucci
Hautlence
Hublot
Linde Werdelin
Maîtres du Temps
Manufacture Royale
Oris
Parmigiani Fleurier
Snyper Geneve
Steinhart
Watchonista

Facebook  Twitter  Instagram  Youtube  RSS Portal    |    Gallery    |    Blog    |     Advertise / Reklam / Contact      

All brand names and trademarks are the property of their respective owners