Oris Diver vs Longines Hydroconquest vs TAG Heuer Aquaracer

─░svi├žre ve Avrupa Mekanizmal─▒ Saat ─░ncelemeleri ve Kutu A├ž─▒l─▒┼člar─▒ B├Âl├╝m├╝
Forum kurallar─▒
Say─▒n ├ťyeler TSF'ye Ho┼č Geldiniz, ─░svi├žre Saat ─░ncelemeleri B├Âl├╝m├╝m├╝zde ├ťyelerimizin ve TSF'nin ─░nceledi─či ─░svi├žre ve Avrupa ├ťretimi Mekanizmal─▒ Saat Marka ve Modellerinin Kutu A├ž─▒l─▒┼č, ─░zlenim, Teknik Mekanizma Verileri, Makro Foto─čraf, Video, Tavsiye ve Yorumlar─▒n─▒ Kapsayan Bir├žok De─čerlendirme Kriterine Ula┼čabilirsiniz.

─░yi Forumlar Dileriz

TSF

Mesaj fsinan » 19 Haz 2012 00:32

Aquaracer inceleme sonunda yazd─▒─č─▒m yaz─▒y─▒ ufak eklemelerle ayr─▒ ba┼čl─▒─ča ├ž─▒kard─▒m ├ž├╝nk├╝ mesajla soranlar da var.

Kasa;
Burada Oris Diver'─▒ ayr─▒ bir yere koyaca─č─▒m, kasas─▒, silikon kay─▒┼č─▒ ile de─či┼čik yerde benim i├žin, stil olarak da farkl─▒ o sebeple a┼ča─č─▒daki yaz─▒ daha ├žok Hydro ve Aquaracer aras─▒nda ge├žecek.

Oris
Resim
By cronustr75 at 2012-06-20

Tag
Resim

Longines
Resim

Hydro ile Aquaracer aras─▒nda;

->Aquaracer'─▒n bilezik lug birle┼čimleri m├╝kemmel uyumlu, yuvarlak ┼čekilde olmas─▒na ra─čmen i┼č├žilik harika. Crown korumalar─▒ hydro'da sivri ve kasaya sonradan eklenmi┼č gibiydi, ┼č─▒kt─▒ ancak, ayarlama yaparken rahats─▒z ediyordu. Daha executive hava veriyordu, daha komplike bir saatin crowm'u gibi. Ancak Aqua'da crown korumalar─▒ kasan─▒n uzant─▒s─▒ gibi ve daha ola─čan, daha do─čal duruyor.

Resim

Resim

Aquaracer daha sportif. Longines'in arkas─▒ndaki engrave baz─▒ pozisyonlarda ciddi rahats─▒zl─▒k veriyordu, ├Âzellikle klavye kullan─▒rken tam sol ├╝stte kemi─čin ├╝st├╝ne geldi─činde rahats─▒zl─▒k veriyordu, Tag'da oyma dalg─▒├ž ba┼čl─▒─č─▒ san─▒yorum k├╝├ž├╝k oldu─čundan buna sebep vermeyecek. Ben bu konuda hasas─▒m san─▒r─▒m, Oris'in arkas─▒ cam, ├žok rahat.

Resim

->Bezel, Auaracer'─▒n bu modelindeki bezel 500m'lerden ├žizgiler ta┼č─▒yor, bir ├Ânceki nesil Aqua gibi ├žok yal─▒n ve d├╝z de─čil, saate daha zengin bir hava katarken zarif ├žizgiyi bozmuyor. Asl─▒nda k├Â┼čeli ama bunu g├Âze sokmuyor, ├ž─▒k─▒nt─▒ t─▒rt─▒klar i┼č g├Ârerken zerafeti bozmuyor. 500m'in 9'daki date'i falan garip olabilir ama en garip taraf─▒ ├žok abart─▒l─▒ bezeli. Burada bezel kolay tutuluyor, 120 klik.

Resim

Her g├╝n dalm─▒yoruz, fonksiyonel de─čil ancak, beni diver saatlere ba─člayan ┼čey bezel. Saati bence b├╝t├╝nl├╝yor, gidip gidip diverlara tak─▒lmam─▒n sebebi oldu─čundan bence ├Ânemli. Aqua'da renk daha ├žok yeni ├ž─▒kan seramik bezeller gibi pastel ve soluk, hydro'da daha parlak.

Hydro'da bezelin bilezik birle┼čim noktalar─▒na gelen yerlerde, yani kasan─▒n 6 ve 12 k─▒s─▒malr─▒na gelen yerlerde t─▒rt─▒k yoktu, d├Ânmede sorun vard─▒ ancak ├╝zerindeki yaz─▒ karakterleri daha g├Âsteri┼čli idi. Aqua sade. Ayr─▒ca kliklerken hydro daha tok d├Ân├╝yordu.

Resim

->Dial, Aqua'da ├žok sade, daha sportif rakamlar─▒n olmad─▒─č─▒ bir dial var. Hydro'daki yaz─▒ karakterleri bence ├žok g├╝zeldi. Hangisi derseniz ben karars─▒z─▒m. Ama Aqua'n─▒n san─▒yorum iri logonun da etkisi ile ├žarp─▒c─▒l─▒─č─▒ bir nebze daha fazla herhalde. Tag logosu kendi ba┼č─▒na bir estetik. Hydro'da merkezden a├ž─▒lan dial ray var, ─▒┼č─▒k oyunu ├žok g├╝zel g├Âr├╝n├╝yor. Aquaracer'de ortada bir ├žemberde dial ray var ve ─▒┼č─▒kla oyun oynuyor, onun d─▒┼č─▒nda dial d├╝z.

Tag Dial;
Resim

Gece ayd─▒nlatmas─▒ kesinlikle Aqua'da daha ba┼čar─▒l─▒, g├╝zel bir foto ├žekemedim ancak, kar┼č─▒la┼čt─▒rd─▒─č─▒mda Aqua'n─▒n ayd─▒nlatmas─▒n─▒n daha parlak oldu─ču kesin. Oris'te ise renk ├žok daha g├╝zel, mavi ─▒┼č─▒k veren bgw9 ├Âne ├ž─▒k─▒yor, ancak, en uzun s├╝reli ve parlak ayd─▒nlatma Aqua'da. Kollar─▒n nerdeyse tamamen madde ile kapl─▒ olmas─▒ da etkili tabii.

Aqua'da turuncu saniye g├Âstergesi ucu m├╝thi┼č g├╝zel. 500m'e d├Ânersek t├╝m kol turuncu ve ├žok s─▒r─▒t─▒yor. San─▒r─▒m adamlar 500m'i her┼čeyi ile daha g├Âsteri┼člive g├Âzebatan yapmaya ├žal─▒┼čm─▒┼člar ve bu bana uymuyor. Ben sade ya┼čamdan, sade g├╝zellikten yanay─▒m Sadelik zamanla g├╝zellik demek benim i├žin.

Kollar Aqua'da daha sade. Saniye g├Âstergesi hem Oris, hem de Hydro'dan daha ak─▒c─▒ ilerliyor gibi geliyor. Oris'le en az 2 dakika kar┼č─▒la┼čt─▒rd─▒m, daha ak─▒c─▒ gibi. Oris'in dial'─▒ yine kendi halinde ├žooook g├╝zel, ├╝├ž├╝ i├žerisinde en kendine has yap─▒s─▒ olan o. Dalgal─▒ gri ├╝zerine siyah motifler etkileyici. Ama bakmas─▒ en zevkli dial, bence Tag. Yine dedi─čim gibi logusu g├╝zel :lol:

Oris Dial;
Resim

->Bilezik, burada rahatl─▒k a├ž─▒s─▒ndan Tag'─▒ tek ge├žerim, daha ince, daha dar ve tokaya do─čru da daral─▒yor. Bilezi─či ├žok rahat ve hafif. Longines'teki bilezi─čin yar─▒m biti┼čleri yoktu, birt├╝rl├╝ ince ayar yapamam─▒┼čt─▒m asl─▒nda. ─░dare ediyordum ama nette bu konudan ┼čikayet eden de ├žok. Brushed bilezik bence her zaman daha g├╝zel, ister spor ister executive ihtiya├ž olsun.

Tag Bilezik
Resim

Hydro Bilezik
Resim

Oris Strap, o harika vanilya kokusunu alamaman─▒z k├Ât├╝ ;)
Resim

Ses durumuna gelirsek Longines'in tokas─▒ daha ├žok ses yap─▒yordu, kesme ├želik toka i├ži mekanizma nedense daha ├žok ses ├╝retiyordu bilek hareketlerinde. Ancak, parlat─▒lm─▒┼č kesme ├želik toka i├ži ├žok etkiletici idi. Tag'da bask─▒, ancak ├žok kaliteli ve ince yap─▒s─▒ ile hafiflik sa─čl─▒yor. Y─▒llarca Rolex'i bu sebeple ele┼čtirenler bir de bu a├ž─▒dan baks─▒nlar. Oris'in silikon kay─▒┼č─▒n ucundaki d├╝─čmeli kesme ├želik toka kullan─▒┼čl─▒l─▒k a├ž─▒s─▒ndan m├╝kemmel, ke┼čke Tag ve Longines de s─▒k─▒┼čt─▒rmal─▒ de─čil, yandan yayl─▒ ve d├╝─čmeli mekanizma yapsa. Klasik olan daha uzun ├Âm├╝rl├╝ olabilir ancak kullan─▒┼čl─▒l─▒k ile Oris burada ├Âne ├ž─▒k─▒yor.

Oris'in kullan─▒┼čl─▒ ve kaliteli tokas─▒
Resim

Tag'─▒n bask─▒, kaliteli-hafif klasik tokas─▒
Resim

Hassasiyet, Longines ortalama g├╝nde +7sn idi, Oris hala +9sn, Tag'a bak─▒yorum, emin de─čilim ama 1.g├╝n├╝n sonunda +3sn gibi idi. . 2.g├╝n├╝nde, ┼ču anda 2 g├╝nde +5sn, yani g├╝nde +2,5sn ileri gitti. Aquaracer COSC performans─▒ g├Âsteriyor ve mest oldum :thumbup:

├ť├ž saate te fiyat─▒n─▒ hak eden, ├žok kaliteli, hangisini severseniz sizi memnun edecek saatler.

Oris, de─či┼čik ve ├žok ┼č─▒k, kaliteli.

Longines a─č─▒r a─čbi modunda, ve g├╝zel bir dizayn,

Tag ise ilk bak─▒┼čta t├╝m ├žizgileri ile kalitesini ba─č─▒r─▒yor.

Vaktinizi ay─▒r─▒p okudu─čunuz i├žin te┼čekk├╝rler.
En son fsinan taraf─▒ndan 20 Haz 2012 21:18 tarihinde d├╝zenlendi, toplamda 3 kere d├╝zenlendi.
"Money has no owners, has spenders". -Omar´╗┐
Kullan─▒c─▒ avatar─▒
fsinan

Ya┼č: 42
Kay─▒t: 11 Mar 2010 17:35

Re: Oris Diver vs Longines Hydroconquest vs Tag Heuer Aquara

Mesaj Analyzer » 19 Haz 2012 00:34

Faydal─▒ bir yaz─▒ te┼čekk├╝rler.
Kullan─▒c─▒ avatar─▒
Analyzer

Kay─▒t: 30 Tem 2011 22:40

Re: Oris Diver vs Longines Hydroconquest vs Tag Heuer Aquara

Mesaj msturan » 19 Haz 2012 01:22

M├╝kemmel bir inceleme ger├žekten fsinan :super: Ufkumu avayip a├žt─▒ ve bu aral─▒kta bir diver d├╝┼č├╝n├╝rsem tekrar tekrar okuyaca─č─▒m bir yaz─▒ :thumbup:
E─čer bir Patek Philippe'e sahipseniz, art─▒k ├Âlebilirsiniz demektir. Mission Completed.
Kullan─▒c─▒ avatar─▒
msturan

Ya┼č: 25
Kay─▒t: 12 Mar 2011 02:03

Re: Oris Diver vs Longines Hydroconquest vs TAG Heuer Aquara

Mesaj Thevenin » 19 Haz 2012 02:27

Detayli inceleme ve faideli yorumlar icin tesekkurler :thumbup: :champ: Bol bol caps dolmali buralar :D
Thevenin
Kullan─▒c─▒ avatar─▒
Thevenin
Global Moderator

Ya┼č: 30
Kay─▒t: 31 Eki 2010 04:30

Mesaj Hsnmrycl » 19 Haz 2012 02:53

Beklenen inceleme gelmi┼č.
Eline sa─čl─▒k :champ:
├Âd tengri aysar; ki┼či ogl─▒ kop ├Âlgeli t├Âr├╝mi┼č.
Kullan─▒c─▒ avatar─▒
Hsnmrycl
Contributor

Ya┼č: 34
Kay─▒t: 12 Mar 2011 03:57

Mesaj sercankaf » 19 Haz 2012 07:47

Zaman ayirdiginiz icin tesekkurler.

~Tapatalk~
Coming together is a beginning. Keeping together is progress. Working together is success.
Kullan─▒c─▒ avatar─▒
sercankaf

Ya┼č: 35
Kay─▒t: 16 May 2012 09:33

Mesaj aokyy » 19 Haz 2012 07:50

Eline sa─čl─▒k g├╝zel inceleme. Ben de Tag Heuer Aquaracer ile Longines Hydroconquest aras─▒nda kalanlardan─▒m. Benim i├žin faydal─▒ bir yaz─▒ oldu.
Kullan─▒c─▒ avatar─▒
aokyy

Ya┼č: 30
Kay─▒t: 11 Ara 2011 14:40

Mesaj cenk » 19 Haz 2012 12:33

inceleme i├žin te┼čekk├╝rler :champ: tekrar iyi g├╝nlerde kullan─▒n :champ:
Kullan─▒c─▒ avatar─▒
cenk

Kay─▒t: 27 ┼×ub 2010 21:14

Mesaj necati » 19 Haz 2012 13:45

├ť├ž├╝de be─čenilen merak edilen modeller. Bu inceleme olduk├ža faydal─▒ oldu :champ:
Kullan─▒c─▒ avatar─▒
necati

Ya┼č: 45
Kay─▒t: 07 Mar 2012 21:22

Mesaj SeRxx » 19 Haz 2012 14:01

Calibre 5 'in zaman tutmas─▒ hakk─▒nda herhalde hep olumlu yorumlar mevcut.. K─▒yaslama i├žin te┼čekk├╝rler.
3 model de f/p kral─▒ benim g├Âz├╝mde; rahatl─▒kla tercih edilebilir :thumbup:
Ger├žek Saatlerin Konu┼čuldu─ču T├╝rkiye'nin Tek Ger├žek Saat Forumu
Kullan─▒c─▒ avatar─▒
SeRxx
Global Moderator

Ya┼č: 31
Kay─▒t: 01 Nis 2011 22:39

Mesaj Bond » 20 Haz 2012 20:01

Olduk├ža detayl─▒ ve bilgilendirici bir kar┼č─▒la┼čt─▒rma olmu┼č :champ: Eline sa─čl─▒k :thumbup: Kar┼č─▒la┼čt─▒r─▒lan modellerin bir ka├ž g├Ârselini eklersek bence daha super olur :thumbup:
Kullan─▒c─▒ avatar─▒
Bond
Administrator

Ya┼č: 43
Kay─▒t: 14 Eki 2009 21:36

Mesaj Baran » 20 Haz 2012 20:38

Resim

Resim

Resim

ORIS Diver aylard─▒r kullan─▒yorum ve a┼č─▒r─▒ memnunum.Bugun Longines ald─▒m birka├ž saattir kolumda ve bana cok konforlu ve ┼č─▒k geldi.TAG almay─▒ hi├ž d├╝┼č├╝nmedim cunku halihaz─▒rda birtane F1 im var ikinciyi ayn─▒ markadan almak istemedim ce┼čit olmas─▒n─▒ daha cok seviyorum.
Kullan─▒c─▒ avatar─▒
Baran

Ya┼č: 32
Kay─▒t: 02 ┼×ub 2011 23:10

Sonraki

D├Ân TSF ─░svi├žre Saat Kullan─▒c─▒ ─░ncelemeleri - Swiss Watch User Reviews

Kimler ├ževrimi├ži

Bu forumu gezen kullan─▒c─▒lar: Hi├ž bir kay─▒tl─▒ kullan─▒c─▒ yok ve 20 misafir

TSF Partner Brands & Medias
Ancon
Arnold & Son
Ateliers deMonaco
Audemars Piguet
Badollet Geneve
Bell & Ross
Breitling
Chopard
Concord
Gucci
Hautlence
Hublot
Linde Werdelin
Maîtres du Temps
Manufacture Royale
Oris
Parmigiani Fleurier
Snyper Geneve
Steinhart
Watchonista

Facebook  Twitter  Instagram  Youtube  RSS Portal    |    Gallery    |    Blog    |     Advertise / Reklam / Contact      

All brand names and trademarks are the property of their respective owners