Officine Panerai PAM372 Historic Luminor 1950 Foto İnceleme

İsviçre ve Avrupa Mekanizmalı Saat İncelemeleri ve Kutu Açılışları Bölümü
Forum kuralları
Sayın Üyeler TSF'ye Hoş Geldiniz, İsviçre Saat İncelemeleri Bölümümüzde Üyelerimizin ve TSF'nin İncelediği İsviçre ve Avrupa Üretimi Mekanizmalı Saat Marka ve Modellerinin Kutu Açılış, İzlenim, Teknik Mekanizma Verileri, Makro Fotoğraf, Video, Tavsiye ve Yorumlarını Kapsayan Birçok Değerlendirme Kriterine Ulaşabilirsiniz.

İyi Forumlar Dileriz

TSF

Officine Panerai PAM372 Historic Luminor 1950 Foto İnceleme

Mesaj drk » 12 Haz 2012, 23:40

Her şey bu iletiyle başladı :D

Bond yazdı:
Drk yazdı:fotoğrafları görünce kendi çektiklerimden utandım :) Harika çekimler :thumbup:

İşte tam bu sebeple Jazz'a rica ettim :lol: şu saatin biraz güzel fotosunu görelim değil mi! Elbette takılıyorum :D

Uzun zamandır ertelediğim incelemeyi yapma zamanı geldi artık :) 3. Panerai marka saatim historic kategorisi altında yer alan 2011 SIHH fuarında tanıtılmış 372 kod numaralı model.

Kutusu küçük boy standart ahşap kaplama, içinde saat, yedek kayış, tornavida, kasa koruyucu, kullanım kılavuzu, sertifika, temizleme bezi ve yedek pleksiglas cam bulunmakta.

Kasa, 316L parlatılmış paslanmaz çelikten imal edilmiş, saat 4-10 arası mesafe 47mm, kurma kolu koruması dahil kasa genişliği, 54,25mm, boynuzlar dahil uzunluğu 57,1mm, cam dahil toplam kalınlık 16,46mm, iki boynuz arası mesafe 26mm ve ağırlık 149gram. Dev gibi saat :D Kasa şekli standart 1950 serisinden farklı, daha ince ve kavisli boynuzlara, daha ince arka kapağa ve daha farklı bir yan profile sahip. Radiomirle luminor arası diyebiliriz, orijinal şeklin birebir aynısı. Konfor konusunda en ufak bir şüpheniz olmasın, evet belki dünyanın en rahat saati değil ancak boyutlarından beklenmeyecek şekilde rahat.

Cam pleksiglas, epeyce kalın(3mm), altında veya üstünde herhangi bir AR kaplama olmamasına rağmen yansıma asgari düzeyde. Arka kapak safir kristal ve saatin su geçirmezlik derecesi 100 metre. Cam çok kolay çizilsede polywatch yada benzeri bir aşındırıcıyla temizlemek çok kolay, birkaç dakikada kolayca ilk günkü halini alıyor. Bu arada cam sabit değil, bunu tesadüfen keşfettim, camı avuç içiyle kavrayıp bastırarak çevirdiğinizde cam dönüyor, daha önce hiçbir saatte böyle bir durumla karşılaşmamıştım.

Mekanizma, Panerai'nin ilk defa bu modelde kullandığı, in-house olarak lanse ettiği ancak Richemont bünyesindeki üst düzey markalara mekanizma üreten Val Fleurier şirketi tarafından imal edilmiş P.3000 kalibre. 21600vph(3hz) hızında çalışıyor, 21 taşlı, güz rezervi 72 saat olarak belirtilmiş olsada benim saatim tam kurulumun ardından 80 saat 45 dakika sonra durdu. Diğer kullanıcıların saatleri de 80-81 saat arası çalışıyor. Saatin hassasiyetinin kontrol edebileceğim bir saniye göstergesi olmadığı için bu konu hakkında yorum yapamıyorum ancak sertifikada belirtilen fabrikadaki test sonucu elde edilen değerler COSC standartlarının çok çok ötesinde. Panerainin bir diğer kumalı kalibresi olan P.2002 serisine göre daha kaba ve alt seviye bir mekanizma.

Saatle birlikte gelen kayışlar gerçekten çok kaliteli ve güzel görünüyorlar ancak ben kendi yaptırdığım kayış daha yumuşak olduğu için konfor sebebiyle alır almaz değiştirdim. Kayış değişimi için diğer luminor 1950 serilerinde bulunan çabuk değiştirme pimleri yerine klasik vidalar bulunuyor. Kayış değiştirirken parlak yüzeyi çizmemek için itina göstermek gerekiyor.

Zaman ayırdığınız için teşekkür ederim ;) Şimdi sıra fotoğraflarda :)

Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
Kullanıcı avatarı
drk

Re: Officine Panerai PAM372 Historic Luminor 1950 Foto İncel

Mesaj asymptote » 12 Haz 2012, 23:47

Bu forumdaki incelemelerin kalitesi her geçen gün artıyor. Fotoğraflar şahane Drk :champ: Endişem o ki bunları görünce yakında inceleme yapmaya korkar hale geleceğiz.. ;)
"Evrende en büyük ziyan, sorgulama yeteneğini yitirmiş bir beyindir." - A. Einstein
Kullanıcı avatarı
asymptote

Mesaj msturan » 12 Haz 2012, 23:50

Aynen katılıyorum asymptote, efsane incelemeler çıkıyor forumda :super: Eline sağlık Drk, insanın Panerai'sini getirecek bir inceleme :champ: Fotoğraflar muhteşem :super:
Eğer bir Patek Philippe'e sahipseniz, artık ölebilirsiniz demektir. Mission Completed.
Kullanıcı avatarı
msturan

Mesaj bulenty » 12 Haz 2012, 23:51

Kendine haksızlık etmişsin,fotolar oldukça güzel ve doyurucu,saate laf yok zaten.Emeğine sağlık;yakın zamanda saniyesi olan bir saat edinmen elzem olacak :)
Hobisi olan insan,zararsızdır ve hatta iyi,güzel insandır
Kullanıcı avatarı
bulenty

Mesaj mlm » 12 Haz 2012, 23:53

Dadı yok Doruk :D Jazz'ın fotoğrafları aradı gözlerim :lol:

Camın dönebiliyor olması saatin WR'si olmadığı anlamına geliyor, değil mi?
Çok teşekkürler, tekrar hayırlı olsun :champ: :champ: :champ:
Instagram:
watchtron
anatoliastraps
Kullanıcı avatarı
mlm

Mesaj drk » 12 Haz 2012, 23:59

Herkese çok teşekkür ederim :champ:

Bülent hocam, haklısınız, bazen çok kısa zaman dilimlerini ölçebilmek çok çok önemli olabiliyor :champ:

Mlm, açıp bakmadım ama tahminim camın altında bir conta olduğu ve bu contanın üzerinde döndüğü. Ben tesadüfen keşfettim, saatin su geçirmezliğine bir etkisi var mıdır bilmiyorum ancak özelliklerinde belirtilen değer 100m.
Kullanıcı avatarı
drk

Mesaj Thevenin » 13 Haz 2012, 00:01

Inceleme rekabeti ibretlik; ama ortulu incelemeleri seviyoruz reyiz :D :thumbup: Tesekkurler, tekrardan tebrikler :champ:
Thevenin
Kullanıcı avatarı
Thevenin

Mesaj Bond » 13 Haz 2012, 00:04

asymptote yazdı:Bu forumdaki incelemelerin kalitesi her geçen gün artıyor. Fotoğraflar şahane Drk :champ: Endişem o ki bunları görünce yakında inceleme yapmaya korkar hale geleceğiz.. ;)

Önceki Drk Panerai incelemelerini unuttun galiba :shock:

Bu onların yanında ancak ön inceleme kalır :lol: Zaten o yüzden özellikle foto inceleme yazmış gibime geldi :D

Bir tanesini eklemeden geçemeyeceğim :super:

Panerai PAM00339 Radiomir Composite Detaylı İncelemesi :arrow: viewtopic.php?f=13&t=6536&p=81778#p81778

Drk Fotolar gayet güzel ben önceki mesajda takıldım sadece :thumbup: Arka plana biraz ayar vermek şart elbette :D Macrolar super :thumbup:

Eline sağlık harika bir konu daha :champ:
Kullanıcı avatarı
Bond
Administrator

Sonraki

Dön TSF İsviçre Saat Kullanıcı İncelemeleri - Swiss Watch User Reviews

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 87 misafir

TSF Partner Brands & Medias
Ancon
Arnold & Son
Ateliers deMonaco
Audemars Piguet
Badollet Geneve
Bell & Ross
Breitling
Chopard
Concord
Gucci
Hautlence
Hublot
Linde Werdelin
Maîtres du Temps
Manufacture Royale
Oris
Parmigiani Fleurier
Snyper Geneve
Steinhart
Watchonista

Facebook  Twitter  Instagram  Youtube  RSS Portal    |    Gallery    |    Blog    |     Advertise / Reklam / Contact      

All brand names and trademarks are the property of their respective owners