Casio G-9300 Mudman Kutu A癟覺l覺覺 ve Ayr覺nt覺l覺 襤nceleme

Japon ve Asya retimi Mekanizmal覺 Saat 襤ncelemeleri ve Kutu A癟覺l覺lar覺 B繹l羹m羹
Forum kurallar覺
Say覺n yeler TSF'ye Ho Geldiniz, Japon Saat 襤ncelemeleri B繹l羹m羹m羹zde yelerimizin ve TSF'nin 襤nceledii Japon ve Asya Mekanizmal覺 Saat Marka ve Modellerinin Kutu A癟覺l覺, 襤zlenim, Teknik Mekanizma Verileri, Makro Fotoraf, Video, Tavsiye ve Yorumlar覺n覺 Kapsayan Bir癟ok Deerlendirme Kriterine Ulaabilirsiniz.

Mesaj conbay » 12 Mar 2012, 04:21

Deerli Arkadalar,

Resim

Uzunca bir s羹redir beklediim Casio G-9300-1 DR Mudman saatime sonunda kavutum. Bu bekleme s羹reci yakla覺k olarak 2 ay s羹rd羹. Sebebi ise Casionun T羹rkiye Distrib羹t繹r羹 olan Ersan覺n elinde saatten kalmam覺 olmas覺yd覺. Netice itibariyle saat bayime ulat覺刎akat il d覺覺nda olmamdan dolay覺 bayiden almam 15 g羹n羹 buldu, saolsunlar kutusundan bile 癟覺karmadan g羹zelce saklam覺lar, ilk kutu a癟覺l覺覺n覺 orada yapmak ayr覺 bir g羹zellikti, bu durumdan 繹t羹r羹 bayiye buradan tekrar teekk羹r ederim.

KUTU AILII FOTORAFLARI

Resim

Resim

Resim

GENEL B襤LG襤LEND襤RME
G-9300, G-Shock serisi 2011 y覺l覺 katalounun kapak modeli olma 繹zellii ta覺yor. Tough Solar (g羹ne enerjisi) ile 癟al覺an saat, 繹zellikle 癟amur ve toza kar覺 dayanakl覺. Ayn覺 zamanda pusula ve termometre 繹l癟羹m羹 yapan twin sens繹r (癟ift sens繹r) 繹zelliine sahip olan saat, ay durumu g繹stergesi, d羹nya saatleri ve 20 bar su ge癟irmezlik donan覺mlar覺yla dikkat 癟ekiyor.

Resim

TEKN襤K DETAYLAR
Tam Otomatik Zemin Ayd覺nlatma
Pusula
Is覺 l癟羹m羹
G羹ne Enerjisi
D羹nya Saatleri
Ay Durum G繹stergesi
Kronometre
Geri Kronometre
5 Alarm
Alarm Tekrar Fonksiyonu
Pil Seviye G繹stergesi
Tam Otomatik Takvim
12/24 Saat Format覺
Sessizlik Fonksiyonu
Darbelere Kar覺 Dayan覺kl覺l覺k
Kir ve 癟amura dayan覺kl覺 yap覺,saatin i癟ine kir ve 癟amurun ka癟mas覺n覺 繹nler
200 Metre Su Ge癟irmezlik
Mineral Cam
Silikon Kordon
Saatin Boyutlar覺 : 53,0 X 50,8 X 18,2mm
Saatin A覺rl覺覺 : 68,5 gram
Tavsiye Edilen Perakende Sat覺 Fiyat覺 536 TL

KASA YAPISI ve KAYI
Saati elinize ald覺覺n覺zda ger癟ekten k羹癟羹k bir z覺rhl覺 hissi veriyor. Toz ve 癟amura kar覺 koruma 繹zellii ve ok emici yap覺s覺, g羹癟l羹 bir imaj oluturmu.

Kasan覺n y羹kseklii neredeyse 2 cm Bu durum g羹癟l羹 bir duru sal覺yor. Saatin boyutlar覺 5.3 X 5.08 cm olarak son derece orant覺l覺 bir g繹r羹n羹m oluturuyor. Bu boyutlar ince bilekli kullan覺c覺lar i癟in dahi son derece yeterli bir ergonomi oluturuyor, ne 癟ok b羹y羹k ne de 癟ok k羹癟羹k.

Resim

Tular覺n yap覺s覺na bak覺ld覺覺nda salaml覺k dikkat 癟ekiyor. Toz ve 癟amurun girmesini engelleyecek ekilde dizayn edilen tasar覺m son derece 覺k duruyor, ayn覺 zamanda t覺rt覺kl覺 doku kayganl覺覺n 繹n羹ne ge癟ip, her artta kullan覺ma imkan sal覺yor.

Saatin sol k覺sm覺nda 2 tercih tuu ve 癟ift sens繹r bulunuyor. Sa k覺s覺mda ise 2 tu ve 1 merkez tu bulunuyor. Comp yaz覺s覺 ve k覺rm覺z覺 tonuyla belirginletirilen merkez tu sayesinde ayn覺 anda termometre ve pusula 繹l癟羹m羹 salanabiliyor.

Kay覺a bak覺ld覺覺nda ise saatin kasas覺ndaki salaml覺k hissinin yine kay覺ta da belirgin bir ekilde saland覺覺n覺 g繹r羹yorsunuz. 襤nce veya kal覺n bilekli kullan覺c覺lar i癟inde rahatl覺kla kullanabilecekleri bir yap覺 oluturulmu. Kay覺lar kasaya vidalanm覺 durumda bu da s覺k覺 bir g繹r羹n羹m oluturmakla birlikte, saati masaya veya d羹z bir zemine 90 derecelik a癟覺yla koyman覺z覺 engelliyor, yani kay覺lar tam olarak a癟覺lm覺yor. Zaten bu saat i癟in de b繹yle bir ihtiya癟 bulunmuyor.

TOUGH SOLAR (GNE ENERJ襤S襤)
Saati tercih etmemdeki en temel teknolojilerden biri olan tough solar bu saatin olmazsa olmaz覺 diyebilirim. Son derece baar覺l覺 bir yaz覺l覺mla g羹癟lendirilmi ve saate ayr覺cal覺k getirmi durumda.

Resim

Saatin arj durumunu ana ekrandaki pil g羹c羹 g繹stergesinden g繹rebiliyorsunuz. High, medium, low ve chg olarak kategorize edilen bu g繹stergeler sayesinde saatinizin arj durumu g繹rebilir ve buna g繹re kullan覺m salayabilirsiniz.

arj olma kaynaklar覺 olarak g羹n 覺覺覺 ve ev i癟i florasandan yararlanan saat, 覺覺k g羹c羹ne g繹re arj depolamas覺 artt覺r覺yor. Bu kapsamda en g羹癟l羹 arj kayna覺 g羹n 覺覺覺 olarak 繹ne 癟覺k覺yor. Kolunuzda saatin g羹ne panellerinin 羹zerini a癟覺k tutarsan覺z rahatl覺kla arj覺 salayabilecei gibi kapal覺 ve uzun giysilerin giyildii k覺 d繹neminde en iyi arj y繹ntemi olarak pencere kenar覺na veya g羹n 覺覺覺 alan bir yerde saati arj etmek olabilir.

Cihaz tam arja ulat覺覺nda ve hi癟bir 繹zellii kullan覺lmay覺p karanl覺k bir ortamda kaderine terk edildiinde:) 8 ay boyunca arj覺n覺 muhafaza edip, zaman ileyiini s羹rd羹rebiliyor.

G羹癟 Telafi (uyku) Modu: Saatin, dikkatimi en 癟ok 癟eken 繹zelliklerinden birisi de g羹癟 telafi modu oldu. Bu 繹zellik sayesinde saatin kullan覺lmad覺覺 ve herhangi bir arj imkan覺 olmad覺覺 durumlarda otomatik olarak uyku moduna ge癟ip, arj覺n t羹ketilmesinin 繹n羹ne ge癟iyor. Saati hareket ettirmenizle birlikte uyku modundan 癟覺karak t羹m ilevleri 癟al覺覺r hale geliyor. 06.00-22.00 saatleri aras覺nda g羹癟 telafisi modu isteseniz de 癟al覺mamakla birlikte, bu saat aral覺klar覺 d覺覺nda (60 dakika boyunca) saatinizi hi癟 kullanmaz ve 覺覺ks覺z b覺rak覺rsan覺z ekran覺n覺 kapat覺p, saat modunu 癟al覺覺r durumda b覺rakarak pilini korumaya al覺yor. Eer 6-7 g羹n boyunca 覺覺ks覺z b覺rak覺rsan覺z t羹m fonksiyonlar da uyku moduna ge癟ip sadece saati arka planda 癟al覺覺r k覺l覺yor. Bu fonksiyonu ana ekrandaki ayarlar k覺sm覺ndan kapatabiliyorsunuz, bence kesinlikle kullan覺lmal覺 ve aktif hale getirilmesi gereken bir 繹zellik.

TERMOMETRE ve PUSULA
G-Shockun Tough Solar modelleri aras覺nda pusula ve termometre 繹l癟羹m羹 yapan tek saat olan Mudman 9300 bu a癟覺dan pusula ve termometre 繹zelliklerini arayan kullan覺c覺lara hitap ediyor.

Resim

Termometre 繹l癟羹m羹 son derece baar覺l覺, verdii sonu癟lar hassas ve doru. Lakin tek sorun koldayken termometre kullanmay覺 unutun 癟羹nk羹 v羹cut 覺s覺n覺zdan fazlas覺yla etkileniyor. En sal覺kl覺 sonucu almak i癟in kolunuzdan 癟覺kard覺ktan sonra 30 dk bekleyin ve o ekilde 繹l癟羹m羹 ger癟ekletirin. Doa sporlar覺 veya benzeri d覺 繹l癟羹m ortamlar覺nda kullanmak istediinizde s覺rt 癟antan覺za veya benzeri bir yere takmak suretiyle 繹l癟羹m羹 ger癟ekletirebilirsiniz.

Pusula 繹l癟羹m羹 ise beklentimin 癟ok 羹zerinde oldu. Saatiniz kolunuzdayken yere paralel olacak ekilde tutup 繹l癟羹m羹 ger癟ekletirdiinizde 癟ok verimli sonu癟lar al覺yorsunuz. Y繹n羹n羹z羹 bulmak i癟in saati 12 y繹n羹nde sabit tutup compass tuuna bas覺p sonu癟lar覺 ekranda g繹rebilirsiniz.

Aa覺da y繹n bilgilerini ve anlamlar覺n覺 veriyorum:

Resim

AY DURUMU GSTERGES襤
Saatin ana ekran覺nda g羹nl羹k olarak ay覺n dolunay durumunu ve dolay覺s覺yla ay durumunu g繹steren 繹zellik saate ho bir hava vermi. zellikle gece bal覺k癟覺l覺覺nda kullan覺lan ay durumu g繹stergesini deneme ya da doruluu test etme ans覺m olmad覺, ama bal覺k癟覺l覺k yapacaklar da bu saate uyarak bal覺a 癟覺kmayacaklard覺r diye d羹羹n羹yorum:) Ay durumu g繹stergesinin baka bir espirisi var m覺d覺r onu da a癟覺k癟as覺 tam olarak bilmiyorum:)

SU GE襤RMEZL襤K
20 bara kadar su ge癟irmeye dayanakl覺 bir ekilde tasarlanan MUDMAN 9300-1, amat繹r dal覺lar i癟in yeterlilik g繹steriyor. Saatin bu y繹n羹n羹 sadece banyoda deneyebildim. Duun alt覺nda s覺cak suyla yar覺m saatlik bir dilimde hi癟bir sorun tekil etmedii gibi, buulanma vb. sorun da yaamad覺m. Termometre ve pusula 繹l癟羹m羹n羹 de bu ortamda rahatl覺kla yapabiliyorsunuz.

rnek bir G-Shock testi:

EKRAN IIKLANDIRMASI ve OTOMAT襤K IIK
Ekran 覺覺kland覺rmas覺 gayet baar覺l覺 olmakla birlikte, fabrikadan 癟覺k覺 ayar覺 nedeniyle 覺覺k d羹mesine bas覺ld覺覺nda 1,5 saniyelik bir ayd覺nlatma sal覺yor, a癟覺k癟as覺 ilk balarda yad覺rgad覺覺m bu durumu kullan覺m k覺lavuzunu ayr覺nt覺l覺 inceledikten sonra 癟繹zd羹m ve yap覺lan basit bir ayarla bu ayd覺nlatma s羹resini 3 saniyeye 癟覺karabiliyorsunuz.

Otomatik 覺覺k 繹zellii ise daha 繹nce tan覺mad覺覺m bir teknoloji冰elki 癟ok uzun s羹redir vard覺r ama ben ilk kez kullan覺yorum. Eer bu modu a癟覺k hale getirirseniz saatinizi y羹z羹n羹ze doru 45 derecelik bir a癟覺yla biraz h覺zl覺 癟evirdiinizde otomatik olarak ayd覺nlatma devreye giriyor, herhangi bir tua basman覺za gerek kalm覺yor. zellikle karanl覺k ortamlarda 癟al覺man覺z gerektiinde her seferinde tua basmak istemezseniz ger癟ekten ilgi 癟ekici bir 繹zellik. Lakin g羹nl羹k kullan覺mda ve 繹zellikle g羹n 覺覺覺n覺n belirgin olduu durumlarda otomatik olarak 癟al覺acak 覺覺覺n arj覺 h覺zl覺 bitireceini unutmay覺n. Tek seferlik bir 覺覺k kullan覺m覺 ev florasan覺nda yakla覺k 50 dakikal覺k bir arj覺n gitmesine, pencere arkas覺 g羹n 覺覺覺 arj覺nda da 5 dakikal覺k bir arj t羹ketimine sebep oluyor. ok karanl覺k ortamlarda bulunmad覺覺mdan 繹t羹r羹 bu 繹zellii genelde kapal覺 tutuyorum.

DNYA SAATLER襤 VE SAAT D襤L襤M襤
Saatin 繹zelliklerinden birisi de d羹nya saatlerini g繹stermesi. Fabrika ayar覺 olarak Tokyonun bulunduu saat diliminde gelen cihaz覺 ilk ayarlamalardan bulunduunuz b繹lgenin saat dilimine g繹re ayarlaman覺z gerekiyor. Tam da bu noktada T羹rkiyenin saat dilimleri aras覺nda yer almad覺覺n覺 g繹rmek ger癟ekten 癟ok b羹y羹k bir eksiklik. Koskoca T羹rkiye pazar覺n覺 bu ekilde g繹rmezden gelmek ve kullan覺c覺lar覺n覺 繹nemsememek Casio a癟覺s覺ndan etik bir sorun oluturuyor. Bu durumu (T羹rkiye i癟in) Atina, Cairo veya Jerusalem ehirlerinden birini se癟erek a覺yorsunuz ama g繹n羹l Ankara veya 襤stanbulu g繹rmeyi istiyor. Bu 羹癟 ehirden herhangi birini se癟tikten sonra saat ayar覺n覺 da doru bir ekilde yaparsan覺z d羹nya saatleri de otomatik olarak d羹zenleniyor ve ayr覺ca bir ayar yapman覺za gerek kalm覺yor.

ALARM, KRONOMETRE VE GER襤 SAYIM
Saatin dier 繹zellikleri olarak 5 farkl覺 alarm, kronometre ve geri say覺m geliyor. Alarm s羹resinin 10 saniye olmas覺n覺 biraz k覺sa bulduumu belirtmek isterim. Bunun d覺覺nda kronometre ve geri say覺m standart olarak bildiimiz 繹zellikler, ayr覺ca bir a癟覺klamaya gerek yok diye d羹羹n羹yorum:)

KULLANIM KLAVUZU
Kutunun i癟eriinden son derece irin ve g羹zel bir kullan覺m klavuzu 癟覺k覺yor, fakat T羹rk癟e diline burada yer verilmemi. Bir癟ok dile yer verilen bu klavuzda 350 milyon kiinin konutuu T羹rk癟eye yer verilmemi olmas覺 Casionun bir baka eksiklii olarak 繹n plana 癟覺k覺yor. Distrib羹t繹r firma olan Ersan覺n bu konuya getirmi olduu 癟繹z羹m sayesinde T羹rk癟e kullan覺m klavuzunu PDF format覺nda internetten indirebiliyorsunuz. eviri son derece baar覺l覺 yap覺lm覺 bu y繹nden Ersay覺 tebrik etmek gerekiyor.

RET襤M YER襤 ve MUDMAN AMBLEM襤

Casionun bu Mudman 9300 modeli saati Tayvanda 羹retiliyor. Made in China ibaresine kar覺 olanlar ve bunu tak覺nt覺 haline getirenler i癟in farkl覺 bir alternatif :) aka bir yana san覺r覺m kalite olarak 癟ok farkl覺 olaca覺n覺 sanm覺yorum ama bir癟ok Casio modellerinin aksine bu serinin Tayvanda 羹retiliyor olmas覺 benim houma gitti, en az覺ndan farkl覺 bir 羹lke :thumbup:

Saatin arka kapa覺nda yer alan Mudman amblemi ger癟ekten 癟ok baar覺l覺 bir ekilde tasarlanm覺 ve ilenmi. A癟覺k癟as覺 saate ayr覺cal覺k ve orijinallik kat覺yor. G羹ne g繹zl羹k bir deniz aslan覺 sa elinde pusula gere癟lerini sol elinde ise inaat malzemesini tutmas覺n覺n tasvir edildii bu amblemi sizinle paylamak istiyorum.

Resim

Resim

F襤YAT ve GENEL YORUM
r羹n羹n yurt d覺覺 fiyatlar覺 kesinlikle ucuz deil. Bu modelin ge癟en hafta i癟erisinde EBAYda a癟覺k artt覺rmas覺 230 dolar + kargo 羹creti (25 dolar) gibi bir rakama bitti, bu da T羹rkiyeye ulaana ve g羹mr羹kte tak覺lmad覺覺n覺 umut edersek 450 TL civar覺nda bir rakama geliyor.

Ersa 2 y覺l garantili Perakende sat覺 fiyat覺n覺 536 TL olarak belirtmi冰en pazarl覺k ve saat癟imin ger癟ekten g羹zel bir indirimi sayesinde 12 taksitle 360 TLye ald覺m. Ayl覺k 30 TL gibi bir rakama, g羹nl羹k 1 TLye gelen bu saatim ger癟ekten 癟ok sevdim ;)

襤lk Casio saatim DBC-62 modeli efsanevi databank modeliydi ve ilkokul 3.s覺n覺fta bana doumg羹n羹 hediyesi olarak al覺nm覺t覺. O g羹nden bu g羹ne 癟ocukluk 癟a覺m覺z覺n hareketlilii ve bir saat i癟in 覺k olmayan durumlar覺na ramen sal覺kla geldi, san覺r覺m 2 ya da 3 kez pilini deitirdim ara s覺ra da olsa hala kullan覺yorum. K覺sacas覺 16 y覺ld覺r 癟al覺覺yor bu saat :D

Bu durumda Mudman 9300 benim 2.Casio saatim olma 繹zelliini ta覺yor. zellikle her artta kullanabilecek olmas覺, termometre ve pusula 繹zellikleri ve tough solar teknolojisi kesinlikle 癟ok baar覺l覺, kesinlikle tavsiye ediyorum. Bu 繹zellikleri arayanlar, dayan覺kl覺l覺k ve salaml覺k benim i癟in 繹nemlidir diyenler i癟in u anda fiyat/performans olarak piyasadaki en iyi saatlerden biri diyebilirim. Saat癟ilerde genelde pek g繹remeyeceiniz bir model bunun en temel nedeni Ersan覺n ayl覺k olarak bu saatten 10-15 tane getiriyor olmas覺 diye d羹羹n羹yorum. Ayn覺 zamanda sat覺 fiyat覺 ilk bata (536 TL) biraz fazla geliyor olabilir. Bu fiyat覺n nakit 繹demelerde ineceini unutmay覺n.

Resim

Resim

Kolumda denemeden ald覺覺m ilk saat olma 繹zelliini ta覺yan Mudman 9300-1 internetten defalarca incelediim kutu a癟覺l覺lar覺, incelemeler ve fiyat arat覺rmalar覺 sonucunda sat覺n almaya karar verdiim. zellikle 2011 y覺l覺 G-Shock katalounda g繹r羹nt羹s羹 beni ger癟ekten kendisine hayran b覺rakm覺t覺, g繹r羹nd羹羹nden daha da g羹zelmi.

Yak覺ndan inceleme ans覺n覺z varsa mutlaka gidin g繹r羹n, deneyin

Kesinlikle tavsiye ediyorum.

Sayg覺lar覺mla

Resim
En son conbay taraf覺ndan 12 Mar 2012, 07:06 tarihinde d羹zenlendi, toplamda 1 kere d羹zenlendi.
"Dalgaland覺覺n yerde ne korku, ne keder...
G繹lgende bana da, bana da yer ver !
Sabah olmas覺n, g羹nler domas覺n ne 癟覺kar.
Yurda ay y覺ld覺z覺n 覺覺覺 yeter."
Arif Nihat Asya
Kullan覺c覺 avatar覺
conbay

Ya: 37
Kay覺t: 23 Kas 2011, 04:17

Re: Casio G-9300 Mudman Kutu A癟覺l覺覺 ve Ayr覺nt覺l覺 襤nceleme

Mesaj Thevenin » 12 Mar 2012, 04:58

Conbay kesinlikle Muddy tavsan bir secim gule gule kullan :champ: Inceleme planladigimiz gibi ibretlik, detayli fotolar icin tesekkurler :thumbup: Pil durumuna fazla takilma, cikarinca pencere kenarina koyman yeterli, sabah gunesi sever solar reyiz :D Kutudan cikar cikmaz "H" miydi gosterge?
Thevenin
Kullan覺c覺 avatar覺
Thevenin

Ya: 36
Kay覺t: 31 Eki 2010, 04:30

Mesaj conbay » 12 Mar 2012, 05:31

Thevenin yazd覺:Conbay kesinlikle Muddy tavsan bir secim gule gule kullan :champ: Inceleme planladigimiz gibi ibretlik, detayli fotolar icin tesekkurler :thumbup: Pil durumuna fazla takilma, cikarinca pencere kenarina koyman yeterli, sabah gunesi sever solar reyiz :D Kutudan cikar cikmaz "H" miydi gosterge?

ok teekk羹r ederim.

Genelde sabahlar覺 koyuyorum pencere kenar覺na, bazen de hi癟 koymuyorum:) Kutudan 癟覺kar 癟覺kmaz "H" ydi g繹sterge 癟ok b羹y羹k ihtimalle kapal覺 kutuda durduu i癟in uyku modundayd覺, uyand覺rm覺 olabiliriz:)
Arif Nihat Asya
Kullan覺c覺 avatar覺
conbay

Mesaj Thevenin » 12 Mar 2012, 05:51

Neredeyse butun kilavuzu Turkce'ye cevirmissin :D Buraya Module 3261 diye not duseyim bulmasi kolay olsun :D Tekrar tesekkurler, iyi gunlerde kullan :champ: :thumbup:
Thevenin
Kullan覺c覺 avatar覺
Thevenin

Ya: 36
Kay覺t: 31 Eki 2010, 04:30

Mesaj conbay » 12 Mar 2012, 06:04

Thevenin yazd覺:Neredeyse butun kilavuzu Turkce'ye cevirmissin :D Buraya Module 3261 diye not duseyim bulmasi kolay olsun :D Tekrar tesekkurler, iyi gunlerde kullan :champ: :thumbup:

Teknik detaylar hari癟 癟ok bavurmad覺m klavuza, uzun saatler urat覺m bu incelemeyi yazabilmek i癟in umar覺m beenirsiniz...

Thevenin 癟ok teekk羹rler tekrardan...
Arif Nihat Asya
Kullan覺c覺 avatar覺
conbay

Mesaj std » 12 Mar 2012, 06:14

tough solar cok guzel bir teknoloji, iyi gunlerde kullanin
Kullan覺c覺 avatar覺
std

Kay覺t: 11 ub 2012, 02:13

Mesaj conbay » 12 Mar 2012, 06:33

std yazd覺:tough solar cok guzel bir teknoloji, iyi gunlerde kullanin

Evet ger癟ekten 繹zel bir teknoloji, teekk羹r ederim...
Arif Nihat Asya
Kullan覺c覺 avatar覺
conbay

Mesaj Scubat » 12 Mar 2012, 08:42

Testesteron taan bir saat, g羹le g羹le kullan覺n.
Kullan覺c覺 avatar覺
Scubat

Kay覺t: 11 ub 2012, 23:54

Sonraki

D繹n TSF Japon Saat Kullan覺c覺 襤ncelemeleri - Japanese Watch User Reviews

Kimler 癟evrimi癟i

Bu forumu gezen kullan覺c覺lar: Hi癟 bir kay覺tl覺 kullan覺c覺 yok ve 30 misafir

TSF Partner Brands & Medias
Ancon
Arnold & Son
Ateliers deMonaco
Audemars Piguet
Badollet Geneve
Bell & Ross
Breitling
Chopard
Concord
Gucci
Hautlence
Hublot
Linde Werdelin
Maîtres du Temps
Manufacture Royale
Oris
Parmigiani Fleurier
Snyper Geneve
Steinhart
Watchonista

Facebook  Twitter  Instagram  Youtube  RSS Portal    |    Gallery    |    Blog    |     Advertise / Reklam / Contact      

All brand names and trademarks are the property of their respective owners