Seiko 5 SNZG15K1 İncelemesi

Japon ve Asya Üretimi Mekanizmalı Saat İncelemeleri ve Kutu Açılışları Bölümü
Forum kuralları
Sayın Üyeler TSF'ye Hoş Geldiniz, Japon Saat İncelemeleri Bölümümüzde Üyelerimizin ve TSF'nin İncelediği Japon ve Asya Mekanizmalı Saat Marka ve Modellerinin Kutu Açılış, İzlenim, Teknik Mekanizma Verileri, Makro Fotoğraf, Video, Tavsiye ve Yorumlarını Kapsayan Birçok Değerlendirme Kriterine Ulaşabilirsiniz.

Mesaj Vector » 02 Şub 2012, 21:31

Resim

Yaklaşık 3 aydır kullandığım Seiko 5 Sports ( SNZG15K1 ) modelinin bir incelemesini yapayım dedim. Epeydir kullandığım F-91W saatimden biraz sıkılmıştım ve yeni bir saat almak aklımdaydı. Parayı bulunca sayın Bahadır KARACA’nın önerileriyle bir Seiko almaya karar verdim. Bu karar doğrultusunda bir gece yarısı eBay’de gezinirken Seiko’nun bu askeri görünümlü otomatik saatine denk geldim.

Resim

Kadran:

Saatin genel kadran görüntüsü klasik Seiko 5 lere nazaran çok daha spor ve dinamik bir görünüme sahip. Zaman ve tarih gösteren kadrandaki haftanın günlerini ister İngilizce ister roma rakamı olarak görebiliyoruz(Bazı modellerde bu roma rakamı yerine Arapça veya İspanyolca da olabilir). Kadrandaki numaralar bir pilot saatindeki gibi büyük ve okunaklı. Kadranın içindeki mat siyah renk çok güzel bir derinlik katmış. Seiko logoso metal ile yazılmış, kabartmalı durması gerçekten markanın kendi ismine verdiği değeri gösteriyor. Ayrıca kadranın fosforu yine Seiko kalitesine yakışır bir performansta. Genel olarak bakacak olursak, çok dinamik ve kullanışlı bir kadran tasarımı var karşımızda.

Resim

Kasa:

Saatin çelik kasası kum zımparalamaya tutularak aynen kadranda olduğu gibi mat bir görünüm elde edilmiş. Ayarlama kolu saat 3 yönünde konumlandırılmış. Arka kısmındaki cam kapak ile saatin içindeki mekanizmasını rahatlıkla görebiliyorsunuz.

Resim

Mekanizma:

Saat Seiko’nun efsanevi 7S36B 23 taşlı mekanizmasını kullanıyor. Mekanizmanın günlük sapma miktarı + – 15 saniye civarlarında. Otomatik kurma mekanizması ile kolunuzun hareketi ile kendi enerjisini sağlayan mekanizma, tam şarj olduğu zaman 42 saatlik güç rezervine sahip oluyor.

Resim

Kordon:

Saate biraz daha askeri bir dokunuş katmak için kordonu örgü naylon seçmişler. Martac gibi firmaların “Tactical Strap” diyerek sattıkları bu tarz kordonlar gerçekten de saatlere farlı bir hava katıyor. Tokası aynı saatin gövdesi gibi kumlanmış paslanmaz çelikten ve üzerinde Seiko kabartması var. Yine de bu Seiko bir deri kordon denemesini hak ediyor.

Genel fikir:

Genel olarak alt seviye mekanik saat alacaklara tavsiye edebileceğim duruşu şık, kullanımı kolay ve her elbiseye her moda girebilecek bir saat. 3 ay içinde gerçekten çok memnun kaldım ve saate her bakışımda kargodan geldiği ilk günkü heyecanı tadıyorum.

Özellikler:

Model: SNZG15K1 Cam: Hadlex Mineral Kasa: Kum zımparalanmış, mat paslanmaz çelik Kalınlık: 11.50mm Çap: 42mm (kurma kolu dahil) Ağırlık: 81g Mekanizma: 7S32B 23taşlı otomatik kurmalı (Pilsiz) Kordon: Çift taraflı naylon deri destekli. Su Geçirmezlik: 100m (10bar) Kurma Kolu: Saat 3 yönünde Kadran: Siyah kadran, fosforlu akrep, yelkovan ve saat çizgileri. İç kısımda 24 saat numaraları. Kırmızı uçlu saniye. Tarih: Haftanın ve ayın günleri Arka Kapak: Hardlex mineral camdan mekanizma görünür arka kapak.

Resim

Puanlama:

Mekanizma -> 8

Kasa -> 8

Kadran -> 9

Kordon -> 6

Fiyat -> 9

Toplam -> 8
Kullanıcı avatarı
Vector

Re: Seiko 5 SNZG15K1 İncelemesi

Mesaj Thevenin » 02 Şub 2012, 21:41

Enewwss guzel secim, gule gule kullan, inceleme icin tesekkurler :champ:
Thevenin
Kullanıcı avatarı
Thevenin

Mesaj Hsnmrycl » 02 Şub 2012, 21:48

ebay'de seiko snk serisine bakınırken benim de dikkatimi çekmişti bu model. oldukça beğeniyorum. bu aralar seikolara düştüm zaten :) inceleme de gayet bilgilendirici olmuş. elinize sağlık. son foto ayrıca harika :thumbup:
öd tengri aysar; kişi oglı kop ölgeli törümiş.
Kullanıcı avatarı
Hsnmrycl

Mesaj mlm » 02 Şub 2012, 21:49

Cok tesekkurler inceleme icin, iyi günlerde kullan, Seiko 5'in en popüler modellerinden biri :champ:
Instagram:
watchtron
anatoliastraps
Kullanıcı avatarı
mlm

Mesaj drk » 02 Şub 2012, 22:00

Giriş seviye en iyi otomatik saatlerden bir tanesi :thumbup: İnceleme için teşekkürler :champ:
Kullanıcı avatarı
drk

Mesaj SeRxx » 02 Şub 2012, 22:08

Güzel saat, güzel inceleme.. Teşekkürler..
Kullanıcı avatarı
SeRxx

Mesaj mucadeleci » 02 Şub 2012, 22:10

*Enewwss, Seiko çok güzel, inceleme ve fotoğraflar için eline sağlık :thumbup:
Zamana and olsun ki.....
Kullanıcı avatarı
mucadeleci

Mesaj zfr » 02 Şub 2012, 22:18

İnceleme için teşekkürler :champ:
"Saatin kendisi mekan, yürüyüşü zaman, ayarı insandır... Bu da gösterir ki zaman ve mekan, insanla mevcuttur!"
Kullanıcı avatarı
zfr

Sonraki

Dön TSF Japon Saat Kullanıcı İncelemeleri - Japanese Watch User Reviews

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 25 misafir

TSF Partner Brands & Medias
Ancon
Arnold & Son
Ateliers deMonaco
Audemars Piguet
Badollet Geneve
Bell & Ross
Breitling
Chopard
Concord
Gucci
Hautlence
Hublot
Linde Werdelin
Maîtres du Temps
Manufacture Royale
Oris
Parmigiani Fleurier
Snyper Geneve
Steinhart
Watchonista

Facebook  Twitter  Instagram  Youtube  RSS Portal    |    Gallery    |    Blog    |     Advertise / Reklam / Contact      

All brand names and trademarks are the property of their respective owners