Seiko Ananta Serisi

Japon ve Asya Üretimi Mekanizmalı Saat İncelemeleri ve Kutu Açılışları Bölümü
Forum kuralları
Sayın Üyeler TSF'ye Hoş Geldiniz, Japon Saat İncelemeleri Bölümümüzde Üyelerimizin ve TSF'nin İncelediği Japon ve Asya Mekanizmalı Saat Marka ve Modellerinin Kutu Açılış, İzlenim, Teknik Mekanizma Verileri, Makro Fotoğraf, Video, Tavsiye ve Yorumlarını Kapsayan Birçok Değerlendirme Kriterine Ulaşabilirsiniz.

Seiko Ananta Serisi

Mesaj nickynick » 18 Ara 2009, 16:25

Arkadaşlar uzun zamandır Seiko Ananta'yı merak ediyordum.Kasası bir hayli afilli duruyordu reklamlarında. El yapımı filan. Bugün Özgür Saat'e girip inceleme şansım oldu.Pırlant'ta olduğu gibi, Özgür Saat'tede güleryüzlü satış temsilcileri yardımcı oldular. Ananta'nın bir çok modeli var. Ortalama 4000TL den başlıyor fiyatları. Spring Drive Ananta'lar ise 8000TL den başlıyor. Bu ay ki Watchtime dergisininde dediği gibi "The new Ananta collection proves that Seiko is not just about quartz". Seiko artık otomatik elegant saatleriyle de ön plana cıkmayı başarmış gibi görünüyor.Şimdi biraz fotoğraflara yer verelim:

Ananta Spring Drive GMT
Resim

Resim

Seiko Ananta Chronograph
Resim

Seiko Ananta Double Retrograde Power Reserve
Resim

Resim

Ve 12.000TL lik canavar: Ananta Spring Drive Chronograph

Resim

Ayrıntılı bilgiler daha sonra...
Time is a great teacher, but unfortunatelly it kills all its pupils.
Kullanıcı avatarı
nickynick

Re: Seiko Ananta

Mesaj Azizim » 18 Ara 2009, 16:40

Takvim göstergesi çok hassas değil galiba fotoğraflarda bunu farkettim.Ayrıca çok kaliteli durmuyorlar gibi diğer Seıko modelleri havasında. :(
Kullanıcı avatarı
Azizim

Mesaj nickynick » 18 Ara 2009, 16:42

Yok ben oynuyordum bütün saatlerle, ondan ortada görünüyor, yoksa tıkır tıkır çalışıyor ve çok hassas :) Ayrıca, elinize alınca kaliteyi gerçekten hissediyorsunuz...
Time is a great teacher, but unfortunatelly it kills all its pupils.
Kullanıcı avatarı
nickynick

Mesaj Azizim » 18 Ara 2009, 16:49

Tasarım açısından demek istedim 12.000 TL'lik bir duruşu yok.Chronolu Seıko saatlerin tasarımına sahip ayrıca bu fiyata altın değil de çelik kullanılması biraz tuhaf olmuş muadillerine baktığımızda genelde altın kullanılıyor.
En son Azizim tarafından 18 Ara 2009, 17:26 tarihinde düzenlendi, toplamda 1 kere düzenlendi.
Kullanıcı avatarı
Azizim

Mesaj adonis » 18 Ara 2009, 17:18

Bu resimleri görünce ben de soğudum saatden nicky çok net fotoğraflamış pazarlama tekniyle çekilmeden gerçek yüzü ortaya çıkmış Azizim e katılıyorum.Teşekkürler Nicky
zaman sana uymazsa sen zamana uy...
saat gibi...
Kullanıcı avatarı
adonis

Mesaj Azizim » 18 Ara 2009, 17:29

Seıko'nun tasarım konusunda daha çok yol alması gerekiyor estetikten prestijden yoksun tasarımlara sahip saatler üretiyor tabiki bu grade sınıfındaki saatler için geçerli.Ama alt sınıf modelleri için birşey diyemeyiz sınıfına göre gayet iyi.İsviçre saatleri ile yarışmak istiyorsa daha estetik saatler üretmeli.
Kullanıcı avatarı
Azizim

Mesaj everywhere » 18 Ara 2009, 17:44

bilgi gelicek die sormadım ama sorayım bari bu saati 12 bin TL yapan özellik veya özellikler nelerdir.ne var ki bu saat de 12 bin TL vermeliyiz?
Kullanıcı avatarı
everywhere

Mesaj Certus » 18 Ara 2009, 17:47

@everywhere
Spring drive + chronograph olması sebebiyle bu kadar pahalı, normal sring drive'lı saatler zaten 7000 lira. Spring drive'a bir de chrono özelliği ekleyince fiyat artıyor tabi.
Operari sequitur esse
Certus

Sonraki

Dön TSF Japon Saat Kullanıcı İncelemeleri - Japanese Watch User Reviews

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 26 misafir

TSF Partner Brands & Medias
Ancon
Arnold & Son
Ateliers deMonaco
Audemars Piguet
Badollet Geneve
Bell & Ross
Breitling
Chopard
Concord
Gucci
Hautlence
Hublot
Linde Werdelin
Maîtres du Temps
Manufacture Royale
Oris
Parmigiani Fleurier
Snyper Geneve
Steinhart
Watchonista

Facebook  Twitter  Instagram  Youtube  RSS Portal    |    Gallery    |    Blog    |     Advertise / Reklam / Contact      

All brand names and trademarks are the property of their respective owners