Rolex Oyster Perpetual Milgauss Teknoloji ve Tan覺t覺m

襤svi癟re ve Avrupa Mekanizmal覺 Saat 襤ncelemeleri ve Kutu A癟覺l覺lar覺 B繹l羹m羹
Forum kurallar覺
Say覺n yeler TSF'ye Ho Geldiniz, 襤svi癟re Saat 襤ncelemeleri B繹l羹m羹m羹zde yelerimizin ve TSF'nin 襤nceledii 襤svi癟re ve Avrupa retimi Mekanizmal覺 Saat Marka ve Modellerinin Kutu A癟覺l覺, 襤zlenim, Teknik Mekanizma Verileri, Makro Fotoraf, Video, Tavsiye ve Yorumlar覺n覺 Kapsayan Bir癟ok Deerlendirme Kriterine Ulaabilirsiniz.

襤yi Forumlar Dileriz

TSF

Rolex Oyster Perpetual Milgauss Teknoloji ve Tan覺t覺m

Mesaj Bond » 18 Ara 2009, 15:03

Rolex Oyster Perpetual Milgauss

Bu saatin bir 繹zellii var, bilmeyenler i癟in ekleyelim. 襤lgin癟 gelebilir.

Resim
Rolex Milgauss isminden de anla覺ld覺覺 羹zere 1000 gauss Magnetic Flux Densityye (Manyetik Ak覺 Younluu) dayanakl覺 bir modeldir.
Eer bir mekanik saati g羹癟l羹 manyetik alana sokarsan覺z, baz覺 hareketli mekanizma par癟alar覺 problem yaratacak ekilde manyetize olacakt覺r ve saat yava hareket etmeye balayacakt覺r. Bu durumun da d羹zelmesi i癟in demanyetizasyon ilemi gerekecektir. Saatlerdeki zemberek Nivarox isimli bir ala覺mdan 羹retilmitir ve k覺sm覺 olarak hassas ve duyarl覺 bir par癟ad覺r. Bir saatin normal olarak anti manyetik say覺labilmesi i癟in 4.800 A/m ye dayanmas覺 gerekmektedir. Buda yakla覺k 60 gaussdur ve bu rakam Rolex Milgausstaki oran覺n % 6 s覺na tekab羹l eder. Rolex bu deere Faraday kafesi olarak bilinen, mekanizmay覺 yumuak demir i癟ine yerletirme uygulamas覺 ile ulam覺t覺r. Ayr覺ca saatte Parachrom-Blu ad覺nda manyetik alandan daha az etkilenen yeni bir zemberek ala覺m覺 kullan覺lm覺t覺r.
Resim
Rolex 1954 y覺l覺nda Milgauss modelini arat覺rma laboratuarlar覺, enerji santralleri vb yerler gibi g羹癟l羹 manyetik alan bulunan ortamlarda 癟al覺an kiiler i癟in piyasa s羹rm羹t羹r. O d繹nemdeki manyetik koruma salayan rakipleri ise IWC Ingenieur, Patek Phillipe Amagnetic ve Omega Rail Master idi.

Resim
Milgausstaki 繹zel thunder (y覺ld覺r覺m) saniye ibresi de y覺ld覺r覺m覺n yaratt覺覺 癟ok b羹y羹k manyetik alandan esinlenilmek sureti ile kullan覺lm覺.

Not: Rolex yenilenen Milgauss modelinde hedef kitle grubu i癟inde t覺bbi g繹r羹nt羹leme 癟al覺anlar覺n覺 da hedef almakta idi fakat basit bir matematik ile, bu hedef kitlenin baz覺 durumlarda biraz ak覺l d覺覺 olduu g繹r羹lmekte. u anki MRI sistemleri 0.3T 0.5T aral覺覺nda 癟al覺maktad覺r ve MRI taraf覺ndan sal覺nan en az manyetik ak覺 younluu dahi Milgauss modelinin dayanabilecei oran覺n (0.1T) 3 kat覺. Bu y羹zden Milgauss ile MRI* yada CT* ye girmemenizi tavsiye ediyorum.

*MRI: Magnetic Resonance Imaging
*CT: Cat Scan
Kullan覺c覺 avatar覺
Bond
Administrator

Ya: 49
Kay覺t: 14 Eki 2009, 21:36

Re: Rolex Oyster Perpetual Milgauss Teknoloji

Mesaj aaltindeger » 18 Ara 2009, 15:10

Say覺n Bond teekk羹rler.. b繹ylelikle saniye kolunun s覺rf g繹rsellik i癟in olmad覺覺n覺 da 繹renmi oldum. Daha bir anlaml覺 oldu saat benim i癟in. :)
Kullan覺c覺 avatar覺
aaltindeger

Ya: 49
Kay覺t: 24 Eki 2009, 13:19

Mesaj nickynick » 18 Ara 2009, 16:31

Usefull info bro ;)
Time is a great teacher, but unfortunatelly it kills all its pupils.
Kullan覺c覺 avatar覺
nickynick

Kay覺t: 16 Kas 2009, 22:44

Mesaj Haspirin » 18 Ara 2009, 17:19

Rolex modellerini 癟ok begenmesem de bu saate bay覺ld覺m resmen. A癟覺klamalar i癟in de teekk羹rler Bond.
Kullan覺c覺 avatar覺
Haspirin

Kay覺t: 09 Kas 2009, 12:25

Mesaj everywhere » 18 Ara 2009, 17:27

G羹zel ve saati farkl覺 k覺lan bir 繹zellik. Bu arada konu a癟覺lm覺ken bu manyetik alan ne oluyor? Mesela mekanik saatimizi (Rolex Milgauss olmayan:) cep telefonun yan覺na veya bilgisayar覺n yan覺na koyarsak etkilenir mi? Performansl覺 癟al覺mas覺n覺 etkiler mi?
Kullan覺c覺 avatar覺
everywhere

Kay覺t: 17 Kas 2009, 15:40

Mesaj tagci34 » 18 Ara 2009, 17:54

Bilgiler i癟in teekk羹rler
Zamana paha bi癟emeyiz ...
Kullan覺c覺 avatar覺
tagci34

Kay覺t: 15 Kas 2009, 00:48

Mesaj Clk » 18 Ara 2009, 18:07

Bu saat yeni :) Hala folyolari 羹st羹nde .... Ahhh ahhh cok gec d羹st羹 benim Jeton Folie ile birlikte resim cekip ilk g羹nk羹 halini hatirlamak ama yinede fena sayilmaz en azindan son 4 saat`e yetistim :)

Not: Hep siz mi degistireceksiniz konulari, bu sefer de benden olsun.

P.S. Bond s羹per bilgi. Ben artik Rolex ile ilgili direkt birsey yazmiyorum, ne olur ne olmaz diye... :)
TRK'羹m!!! lkem TRKIYE CUMHURIYETI, bayragim TRK BAYRAGI ve milli icecegim RAKI'dir...
Kullan覺c覺 avatar覺
Clk

Kay覺t: 17 Kas 2009, 02:03

Mesaj asiruh2009 » 18 Ara 2009, 18:35

harika bir saat 癟ok houma gitti i癟indeki mekanik teknolojisini sevdim....
MAY THE FORCE BE W襤TH YOU...
Kullan覺c覺 avatar覺
asiruh2009

Kay覺t: 21 Eki 2009, 15:07

Sonraki

D繹n TSF 襤svi癟re Saat Kullan覺c覺 襤ncelemeleri - Swiss Watch User Reviews

Kimler 癟evrimi癟i

Bu forumu gezen kullan覺c覺lar: Hi癟 bir kay覺tl覺 kullan覺c覺 yok ve 137 misafir

TSF Partner Brands & Medias
Ancon
Arnold & Son
Ateliers deMonaco
Audemars Piguet
Badollet Geneve
Bell & Ross
Breitling
Chopard
Concord
Gucci
Hautlence
Hublot
Linde Werdelin
Maîtres du Temps
Manufacture Royale
Oris
Parmigiani Fleurier
Snyper Geneve
Steinhart
Watchonista

Facebook  Twitter  Instagram  Youtube  RSS Portal    |    Gallery    |    Blog    |     Advertise / Reklam / Contact      

All brand names and trademarks are the property of their respective owners