Ball Engineer Hydrocarbon vs Chronoswiss Timemaster Lumeshot

─░svi├žre ve Avrupa Mekanizmal─▒ Saat ─░ncelemeleri ve Kutu A├ž─▒l─▒┼člar─▒ B├Âl├╝m├╝
Forum kurallar─▒
Say─▒n ├ťyeler TSF'ye Ho┼č Geldiniz, ─░svi├žre Saat ─░ncelemeleri B├Âl├╝m├╝m├╝zde ├ťyelerimizin ve TSF'nin ─░nceledi─či ─░svi├žre ve Avrupa ├ťretimi Mekanizmal─▒ Saat Marka ve Modellerinin Kutu A├ž─▒l─▒┼č, ─░zlenim, Teknik Mekanizma Verileri, Makro Foto─čraf, Video, Tavsiye ve Yorumlar─▒n─▒ Kapsayan Bir├žok De─čerlendirme Kriterine Ula┼čabilirsiniz.

─░yi Forumlar Dileriz

TSF

Ball Engineer Hydrocarbon vs Chronoswiss Timemaster Lumeshot

Mesaj durdor » 18 Ara 2011, 20:56

Herkese merhaba,

Malum ball saatlerin ├Âzelliklerinden biride, hemen hemen t├╝m koleksiyonda tritium t├╝p kullanmas─▒.
Forumda tritium ile ilgili bilgiler mevcut, i┼čin bu k─▒sm─▒n─▒ ge├žerek, performans─▒ ile ilgili baz─▒ g├Ârselleri payla┼čmak isterim. Bir haftad─▒r gayet iyi bir ┼čekilde tecr├╝be ettim, Onun haricinde, hem forumda kaynak olmas─▒, hemde istekte bulunan 1-2 arkada┼č─▒n iste─čini k─▒rmamak ad─▒na, Pazar g├╝n├╝ olmas─▒ ve evde bulunmam sebebiyle, ├žekti─čim 1-2 foto─čraf─▒ sizlere sunuyorum,

Ball'un yan─▒na, mevcut saatlerimden, lumesine en ├žok g├╝vendi─čim Chronoswiss'i se├žtim. Daha sonra, bu iki saat yerine, Ba┼čka arkada┼člara fikir olams─▒ a├ž─▒s─▒ndan, bu tarz kar┼č─▒la┼čt─▒rmalar─▒n olmazsa olmaz─▒ Seiko monster'─▒ da dahil ettim. G├╝├žl├╝ luminova, genellikle diver ve spor saatlere uyguland─▒─č─▒ i├žin, klasik bir elbise saatinin, bu ├╝├žl├╝yle ne kadar ba┼čedece─čini g├Ârmek ad─▒na, ML pontos GMT'de dahil edildi.

Kar┼č─▒la┼čt─▒rma ├Âncesi, e┼čit ┼čartlar sa─člamak ad─▒na, aralar─▒nda ├žal─▒┼čan saatler varsa, second hack yap─▒ld─▒ ( uzun pozlamada, lume i├žeren hareketli saniye kolu, kadran─▒n daha ayd─▒nl─▒k olmas─▒na sebep olmamas─▒ i├žin).

kar┼č─▒la┼čt─▒rmaya girecek t├╝m saatler ak┼čamdan kapal─▒ kutunun i├žine konuldu. (kampa soktum :lol: ) ertesi g├╝n ├Â─člen saatlerinde, kutu, yeterli g├╝n ─▒┼č─▒─č─▒ alacak bir konuma (pencere kenar─▒) yerle┼čtirilerek, 2 saat g├╝n ─▒┼č─▒─č─▒ alacak ┼čekilde a├ž─▒k b─▒rak─▒ld─▒.

Yeterli g├╝n ─▒┼č─▒─č─▒ ald─▒─č─▒n─▒ d├╝┼č├╝nd├╝─č├╝m saatler, evin ardiyas─▒ olan, penceresiz k├╝├ž├╝k bir odac─▒─ča al─▒nd─▒. Kap─▒ kapat─▒ld─▒─č─▒ an i├žerideki g├Ârme mesafesi 0 cm idi (zifiri karanl─▒k) denkla┼č├Âr├╝ el yordam─▒yla buldum desem yeridir. olas─▒ ─▒┼č─▒k s─▒zmas─▒n─▒ engellemek ad─▒na, kapan─▒n alt─▒na [han─▒mdan gizli olarak (aksiyona bak)] havlu s─▒k─▒┼čt─▒r─▒ld─▒. ├çekimlerde mini tripod kullan─▒ld─▒, saatlerin ve makinenin konumu ile makine ile saatlerin aras─▒ndaki mesafe sabit tutuldu.

├žekimler, karanl─▒k odaya al─▒nd─▒klar─▒ il dakika, ve onu takip eden 1'er saat arayla ├žekildi.

Saatler sol ba┼čtan itibaren s─▒ras─▒yla; Seiko monster (siyah kadran), Chronoswiss timemaster, Ball engineer hydrocarbon ve ML pontos GMT.

ve ├žekimler, ba┼člang─▒├ž an─▒;
(seiko ve chronoswiss ball'a ciddi olarak kafa tutuyor, boyuna posuna ald─▒rmayan ML, bende var─▒m diyor :thumbup: )

Resim

1. saat;

Resim

2. saat;
(2.saat sonunda seiko ve chronoswiss hala yeterli okunabilirli─če sahipken, ML'nin ┼čarj├Âr├╝ bitmek ├╝zere.)

Resim

3. saat
(ML havlu att─▒, seiko ve chronoswiss zay─▒flasada hala okunabilirli─čini s├╝rd├╝r├╝yor)

Resim

ball farkl─▒ bir kategoride oldu─ču i├žin, bir kar┼č─▒la┼čt─▒rma, yada k─▒yaslama yapmak, asl─▒nda adil olmaz. B├Âyle bir┼čeyden ziyade, tritium'un, standart luminova uygulamalar─▒ndan fark─▒n─▒ g├Ârmek ad─▒na faydal─▒ olaca─č─▒n─▒ d├╝┼č├╝nd├╝m. Ger├ži hemen hemen herkes, bu tarz kar┼č─▒la┼čt─▒rmalar─▒ g├Ârm├╝┼č ve incelemi┼čtir, Ben, en az─▒ndan bu tarz incelemelerin, T├╝rk forumlar─▒nda da s─▒k├ža yap─▒lmas─▒ ve T├╝rk forumlar─▒n─▒n da kaynak te┼čkil edecek altyap─▒ya kavu┼čmas─▒ ad─▒na, bu barda─ča bir damla su ekleyebilmeyi umuyorum. Sa─čl─▒cakla..
Kullan─▒c─▒ avatar─▒
durdor

Kay─▒t: 30 Tem 2010, 19:58

Re: Ball engineer hydrocarbon vs Chronoswiss timemaster lume

Mesaj msturan » 18 Ara 2011, 21:04

durdor, "deney"in m├╝kemmel olmu┼č, ge├žekten bu profesyonellikten kendi ad─▒ma dahi gurur duydum diyebilirim. :super:

─░lk ba┼čta bir Ball taraftar─▒ olarak korktum Monster ve Chronoswiss'ten ama art─▒k s─▒r─▒t─▒yorum :D Kadran ─▒┼č─▒k performans─▒n─▒ hemen hemen hi├ž kaybetmemi┼č :super:

Te┼čekk├╝rler :thumbup:
E─čer bir Patek Philippe'e sahipseniz, art─▒k ├Âlebilirsiniz demektir. Mission Completed.
Kullan─▒c─▒ avatar─▒
msturan

Ya┼č: 26
Kay─▒t: 12 Mar 2011, 02:03

Mesaj nickynick » 18 Ara 2011, 21:05

Durdor ger├žekten ├žok iyi bir kaynak bilgi olmu┼č. Sabr─▒n ve g├╝zel foto─čraflar─▒n i├žin te┼čekk├╝rler :champ: Bu arada, iyi aksiyon ya┼čam─▒┼čs─▒n :D
Time is a great teacher, but unfortunatelly it kills all its pupils.
Kullan─▒c─▒ avatar─▒
nickynick

Kay─▒t: 16 Kas 2009, 22:44

Mesaj durdor » 18 Ara 2011, 21:15

Sa─čol Nicky Bug├╝n pazar, d─▒┼čar─▒s─▒ so─čuk ├ž─▒kamad─▒k. bizde aksiyonu evde yapal─▒m dedik.
msturan; bildi─čim kadar─▒yla, ball tritium t├╝pler i├žin 25 y─▒l garanti veriyor. yani 25 y─▒l ayn─▒ parlakl─▒k garanti ;)
Kullan─▒c─▒ avatar─▒
durdor

Mesaj Thevenin » 18 Ara 2011, 21:16

Durdor reyiz super nerdy test tesekkurler :champ: Bu calismalari tesvik ediyoruz ve destekliyoruz beyler :thumbup:
Thevenin
Kullan─▒c─▒ avatar─▒
Thevenin
Global Moderator

Ya┼č: 30
Kay─▒t: 31 Eki 2010, 04:30

Mesaj durdor » 18 Ara 2011, 21:18

Thevenin :thumbup:
Kullan─▒c─▒ avatar─▒
durdor

Mesaj cenk » 18 Ara 2011, 21:22

harika olmu┼č durdor te┼čekk├╝rler :champ:
Kullan─▒c─▒ avatar─▒
cenk

Kay─▒t: 27 ┼×ub 2010, 21:14

Mesaj msturan » 18 Ara 2011, 21:28

durdor yazd─▒:...msturan; bildi─čim kadar─▒yla, ball tritium t├╝pler i├žin 25 y─▒l garanti veriyor. yani 25 y─▒l ayn─▒ parlakl─▒k garanti ;)

Art─▒k 4000-6000 aras─▒ first watch'umuz olacak Ball, her ne kadar "daha ├žok ekmek yemem gerek"se de. :D

Edit: ─░mla
E─čer bir Patek Philippe'e sahipseniz, art─▒k ├Âlebilirsiniz demektir. Mission Completed.
Kullan─▒c─▒ avatar─▒
msturan

Ya┼č: 26
Kay─▒t: 12 Mar 2011, 02:03

Re: Ball Engineer Hydrocarbon vs Chronoswiss Timemaster Lume

Mesaj mlm » 18 Ara 2011, 22:02

Durdor keyifle okudum, ellerine sa─čl─▒k, harika bir inceleme olmu┼č, baya da u─čra┼čm─▒┼čs─▒n.. :champ:
Kullan─▒c─▒ avatar─▒
mlm

Ya┼č: 37
Kay─▒t: 03 A─ču 2010, 02:59

Mesaj asymptote » 18 Ara 2011, 22:10

durdor inceleme i├žin te┼čekk├╝rler. Ball tiritium kullan─▒yor ve rakip tan─▒m─▒yor, incelemeden de gayet a├ž─▒k belli. Seiko monster ve chronoswiss in kulland─▒─č─▒ malzeme nedir acaba? Bir de ML pontos' un tabi..
"Evrende en b├╝y├╝k ziyan, sorgulama yetene─čini yitirmi┼č bir beyindir." - A. Einstein
Kullan─▒c─▒ avatar─▒
asymptote

Kay─▒t: 11 Ara 2010, 14:28

Mesaj Frax » 18 Ara 2011, 22:18

G├╝zel bir ├žal─▒┼čma olmu┼č, te┼čekk├╝rler say─▒n durdor :champ:
Kullan─▒c─▒ avatar─▒
Frax

Kay─▒t: 27 Ara 2009, 15:36

Mesaj Jazz » 19 Ara 2011, 00:15

durdor, eline sa─čl─▒k, ├žok g├╝zel bir kar┼č─▒la┼čt─▒rma..
Kullan─▒c─▒ avatar─▒
Jazz

Ya┼č: 43
Kay─▒t: 07 A─ču 2010, 15:35

Sonraki

D├Ân TSF ─░svi├žre Saat Kullan─▒c─▒ ─░ncelemeleri - Swiss Watch User Reviews

Kimler ├ževrimi├ži

Bu forumu gezen kullan─▒c─▒lar: Google [Bot] ve 36 misafir

TSF Partner Brands & Medias
Ancon
Arnold & Son
Ateliers deMonaco
Audemars Piguet
Badollet Geneve
Bell & Ross
Breitling
Chopard
Concord
Gucci
Hautlence
Hublot
Linde Werdelin
Maîtres du Temps
Manufacture Royale
Oris
Parmigiani Fleurier
Snyper Geneve
Steinhart
Watchonista

Facebook  Twitter  Instagram  Youtube  RSS Portal    |    Gallery    |    Blog    |     Advertise / Reklam / Contact      

All brand names and trademarks are the property of their respective owners