Casio SGW-100 Kullanıcı İncelemesi

Japon ve Asya Üretimi Mekanizmalı Saat İncelemeleri ve Kutu Açılışları Bölümü
Forum kuralları
Sayın Üyeler TSF'ye Hoş Geldiniz, Japon Saat İncelemeleri Bölümümüzde Üyelerimizin ve TSF'nin İncelediği Japon ve Asya Mekanizmalı Saat Marka ve Modellerinin Kutu Açılış, İzlenim, Teknik Mekanizma Verileri, Makro Fotoğraf, Video, Tavsiye ve Yorumlarını Kapsayan Birçok Değerlendirme Kriterine Ulaşabilirsiniz.

Casio SGW-100 Kullanıcı İncelemesi

Mesaj zfr » 16 Ara 2011, 23:03

Sitede yaptığım aramada bu modeli daha önce alan ve kullanan arkadaşların olduğunu gördüm, ben de 1,5 senedir severek kullandığım bu saat üzerine bir şeyler söylemek istedim.Umarım belli bir süre bu modeli kullanan birisi olarak almayı düşünenlere ya da benzer model saat arayanlara yardımcı olabilirim.

Resim

Uploaded with ImageShack.us

Saatin Özellikleri:
- Silikon Kayış
- Mineral Cam
- 200 M Su Geçirmezlik
- 12 / 24 Formatı
- Tam Otomatik Takvim
- Pusula
- Alarm
- Alarm Tekrar Fonksiyonu
- Kronometre
- Geri Kronometre
- Sessizlik Fonksiyonu
- Isı Ölçümü
- Düşük Isı Derece Dayanıklılığı
- Dünya Saatleri
- Zemin Aydınlatma
-Boyut : 51.5 x 47.6 x 13.2 mm
-Ağırlık : 55 g

Resim

Doğa sporlarıyla uğraştığım için extrem şartlarda kullanabileceğim ve çok fonksiyonlu bir saat arıyordum. İlk başta casio nun protrek modellerine baktım. Kolumda denediğimde protreklerin ince olan bileğimde çok kalın va kaba durduklarını farkettim. Daha sonra görüntü ve özellik olarak sgw-100 ilgimi çekmeye başladı. Hem birçok özelliği bir arada sunuyor hem de fiyatı cazip. Ebatları protrek kadar büyük olmasa da çok küçük sayılmazdı ama kolumda denediğimde hoşuma gitti ve bu modele karar verdim.basınç ölçümü, yükseklik ölçümü gibi ölçümler çok da kullanacağım özellikler değildi.

Resim

Öncelikle şunu belirtmek isterim ki saati elinize aldığımda ilk dikkatimi çeken şey hafifliği oldu. Bu boyutlarda bir saatin böylesine hafif olabileceğini hiç tahmin etmemiştim. Koluma taktığımda varlığını neredeyse hissetmiyorum.O nedenle hafta sonlarında, tatil günlerinde ve spor yaptığımda hep bu saati kullanırım.

Resim

Elime ilk aldığımda çok sağlam hissini vermedi ancak kullandıkça böyle olmadığını anladım. Kaya tırmanışında, kamplarda, kış şartlarında, raftingte, denizde, havuzda, kısacası sınırları zorlayacak bir çok ortamda kullanmama rağmen saat ilk günkü gibi duruyor neredeyse...

Resim

200 metre su geçirmezliği sayesnde rafting yaparken ve denize, havuza girerken hiç tereddüt etmedim. Isı ölçümünü saat koldayken yaptığınızda vücut ısısından etkileneceği için çok güvenilir sonuç vermiyor ancak koldan çıkardıktan 15-20 dk sonra yaptığınızda daha güvenilir olduğunu gördüm.

Resim

Pusula özelliğini hassas olarak ölçmedim ama elimdeki diğer pusulalarla genel olarak aynı yönü gösterdiği için çok hassas ölçüm yapmayacaksanız güvenilir diyebilirim.

Resim

Zemin aydınlatması gayet kullanışlı ve karanlıkta saati çok net bir şekilde görmenizi sağlıyor. Çektiğim resimde bunu net olarak gösteremedim kusura bakmayın :)

Resim

Camı bugüne kadar hiç çizilmedi, belki sağlamlığından belki de çizilecek kadar güçlü bir darbeye maruz kalmadığından olabilir kasası da tahmin ettiğimden daha sağlam çıktı diyebilirim.

Resim

Sonuç olarak fiyat/performans olarak düşündüğümüzde çok fonksiyonlu ve kolda kendini belli edecek dijital spor bir saat arıyorsanız hiç düşünmeden alınabilecek bir saat. Ben pişman olmadım, bunu almadan önce de alırken de aklımda hep protrek vardı ama artık bu saatin de işimi gördüğünü düşünüyorum.

Resim

"Saatin kendisi mekan, yürüyüşü zaman, ayarı insandır... Bu da gösterir ki zaman ve mekan, insanla mevcuttur!"
Kullanıcı avatarı
zfr

Re: Casio SGW-100 (Kullanıcı İncelemesi)

Mesaj Thevenin » 16 Ara 2011, 23:22

Guzel inceleme ve yorumlar icin tesekkurler :champ:
Thevenin
Kullanıcı avatarı
Thevenin

Re: Casio SGW-100 Kullanıcı İncelemesi

Mesaj Tolgi06 » 16 Ara 2011, 23:32

Elinize sağlık,güzel bir inceleme olmuş.Saatinizi iyi günlerde kullanın :champ: ,tam amacına uygun bir saat :thumbup:
Kullanıcı avatarı
Tolgi06

Mesaj zfr » 16 Ara 2011, 23:45

Saat incelemesi konusunda tecrübeli değilim, incelemeyi beğenmenize sevindim... :champ:
"Saatin kendisi mekan, yürüyüşü zaman, ayarı insandır... Bu da gösterir ki zaman ve mekan, insanla mevcuttur!"
Kullanıcı avatarı
zfr

Mesaj drk » 17 Ara 2011, 00:05

İyi günlerde kullanın :champ: İnceleme için teşekkürler :thumbup:
Kullanıcı avatarı
drk

Mesaj msturan » 17 Ara 2011, 00:06

İnceleme güzel olmuş zfr, teşekkürler :champ:
Eğer bir Patek Philippe'e sahipseniz, artık ölebilirsiniz demektir. Mission Completed.
Kullanıcı avatarı
msturan

Mesaj bordo » 17 Ara 2011, 00:14

Sevgili kardeşim güzel bi inceleme olmuş ellerine saglık.. incelemene baktıktan sonra benimle fikirlerini paylasabilecegini düsündüm ve onun için yazıyorum.. bende casio nun 2012 katalogundan her sarta dayanıklı bi g shock baktım ama military.. 5 modelden ikisini begendim actıgım konularda var bakmak istersen.. ama ben özelligin yanında sıklıkta istedigim için aklıma ikisinin yanında birde üretimi olmayan (yanlıs bilmiyorsam) casio aw 582 a1 begendim tek bir sitede buldum..
şimdi olayı baglayacagım yer su.. senin suanki saatini önceden görmeme ragmen unutmusum smdi gördüm..gercekten o kadar özellige cok uygun fiyat oldugunu fark ettim..ama kasanın siyah olmaması caydırıyo..sen ne dersin bunun özellik ve kullanısına deger diyebilir misin?
Kullanıcı avatarı
bordo

Mesaj mlm » 17 Ara 2011, 00:39

İnceleme için teşekkürler Zfr, saatini iyi günlerde kullan.. :champ:
Instagram:
watchtron
anatoliastraps
Kullanıcı avatarı
mlm

Sonraki

Dön TSF Japon Saat Kullanıcı İncelemeleri - Japanese Watch User Reviews

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 26 misafir

TSF Partner Brands & Medias
Ancon
Arnold & Son
Ateliers deMonaco
Audemars Piguet
Badollet Geneve
Bell & Ross
Breitling
Chopard
Concord
Gucci
Hautlence
Hublot
Linde Werdelin
Maîtres du Temps
Manufacture Royale
Oris
Parmigiani Fleurier
Snyper Geneve
Steinhart
Watchonista

Facebook  Twitter  Instagram  Youtube  RSS Portal    |    Gallery    |    Blog    |     Advertise / Reklam / Contact      

All brand names and trademarks are the property of their respective owners