Orient Marka Saatlerin Yeni Koleksiyon r羹nlerini G繹rmek 襤癟in T覺klay覺n覺z

Casio SGW-100 Kullan覺c覺 襤ncelemesi

Japon ve Asya retimi Mekanizmal覺 Saat 襤ncelemeleri ve Kutu A癟覺l覺lar覺 B繹l羹m羹
Forum kurallar覺
Say覺n yeler TSF'ye Ho Geldiniz, Japon Saat 襤ncelemeleri B繹l羹m羹m羹zde yelerimizin ve TSF'nin 襤nceledii Japon ve Asya Mekanizmal覺 Saat Marka ve Modellerinin Kutu A癟覺l覺, 襤zlenim, Teknik Mekanizma Verileri, Makro Fotoraf, Video, Tavsiye ve Yorumlar覺n覺 Kapsayan Bir癟ok Deerlendirme Kriterine Ulaabilirsiniz.

Casio SGW-100 Kullan覺c覺 襤ncelemesi

Mesaj zfr » 16 Ara 2011, 23:03

Sitede yapt覺覺m aramada bu modeli daha 繹nce alan ve kullanan arkadalar覺n olduunu g繹rd羹m, ben de 1,5 senedir severek kulland覺覺m bu saat 羹zerine bir eyler s繹ylemek istedim.Umar覺m belli bir s羹re bu modeli kullanan birisi olarak almay覺 d羹羹nenlere ya da benzer model saat arayanlara yard覺mc覺 olabilirim.

Resim

Uploaded with ImageShack.us

Saatin zellikleri:
- Silikon Kay覺
- Mineral Cam
- 200 M Su Ge癟irmezlik
- 12 / 24 Format覺
- Tam Otomatik Takvim
- Pusula
- Alarm
- Alarm Tekrar Fonksiyonu
- Kronometre
- Geri Kronometre
- Sessizlik Fonksiyonu
- Is覺 l癟羹m羹
- D羹羹k Is覺 Derece Dayan覺kl覺l覺覺
- D羹nya Saatleri
- Zemin Ayd覺nlatma
-Boyut : 51.5 x 47.6 x 13.2 mm
-A覺rl覺k : 55 g

Resim

Doa sporlar覺yla urat覺覺m i癟in extrem artlarda kullanabileceim ve 癟ok fonksiyonlu bir saat ar覺yordum. 襤lk bata casio nun protrek modellerine bakt覺m. Kolumda denediimde protreklerin ince olan bileimde 癟ok kal覺n va kaba durduklar覺n覺 farkettim. Daha sonra g繹r羹nt羹 ve 繹zellik olarak sgw-100 ilgimi 癟ekmeye balad覺. Hem bir癟ok 繹zellii bir arada sunuyor hem de fiyat覺 cazip. Ebatlar覺 protrek kadar b羹y羹k olmasa da 癟ok k羹癟羹k say覺lmazd覺 ama kolumda denediimde houma gitti ve bu modele karar verdim.bas覺n癟 繹l癟羹m羹, y羹kseklik 繹l癟羹m羹 gibi 繹l癟羹mler 癟ok da kullanaca覺m 繹zellikler deildi.

Resim

ncelikle unu belirtmek isterim ki saati elinize ald覺覺mda ilk dikkatimi 癟eken ey hafiflii oldu. Bu boyutlarda bir saatin b繹ylesine hafif olabileceini hi癟 tahmin etmemitim. Koluma takt覺覺mda varl覺覺n覺 neredeyse hissetmiyorum.O nedenle hafta sonlar覺nda, tatil g羹nlerinde ve spor yapt覺覺mda hep bu saati kullan覺r覺m.

Resim

Elime ilk ald覺覺mda 癟ok salam hissini vermedi ancak kulland覺k癟a b繹yle olmad覺覺n覺 anlad覺m. Kaya t覺rman覺覺nda, kamplarda, k覺 artlar覺nda, raftingte, denizde, havuzda, k覺sacas覺 s覺n覺rlar覺 zorlayacak bir 癟ok ortamda kullanmama ramen saat ilk g羹nk羹 gibi duruyor neredeyse...

Resim

200 metre su ge癟irmezlii sayesnde rafting yaparken ve denize, havuza girerken hi癟 teredd羹t etmedim. Is覺 繹l癟羹m羹n羹 saat koldayken yapt覺覺n覺zda v羹cut 覺s覺s覺ndan etkilenecei i癟in 癟ok g羹venilir sonu癟 vermiyor ancak koldan 癟覺kard覺ktan 15-20 dk sonra yapt覺覺n覺zda daha g羹venilir olduunu g繹rd羹m.

Resim

Pusula 繹zelliini hassas olarak 繹l癟medim ama elimdeki dier pusulalarla genel olarak ayn覺 y繹n羹 g繹sterdii i癟in 癟ok hassas 繹l癟羹m yapmayacaksan覺z g羹venilir diyebilirim.

Resim

Zemin ayd覺nlatmas覺 gayet kullan覺l覺 ve karanl覺kta saati 癟ok net bir ekilde g繹rmenizi sal覺yor. ektiim resimde bunu net olarak g繹steremedim kusura bakmay覺n :)

Resim

Cam覺 bug羹ne kadar hi癟 癟izilmedi, belki salaml覺覺ndan belki de 癟izilecek kadar g羹癟l羹 bir darbeye maruz kalmad覺覺ndan olabilir kasas覺 da tahmin ettiimden daha salam 癟覺kt覺 diyebilirim.

Resim

Sonu癟 olarak fiyat/performans olarak d羹羹nd羹羹m羹zde 癟ok fonksiyonlu ve kolda kendini belli edecek dijital spor bir saat ar覺yorsan覺z hi癟 d羹羹nmeden al覺nabilecek bir saat. Ben piman olmad覺m, bunu almadan 繹nce de al覺rken de akl覺mda hep protrek vard覺 ama art覺k bu saatin de iimi g繹rd羹羹n羹 d羹羹n羹yorum.

Resim

"Saatin kendisi mekan, y羹r羹y羹羹 zaman, ayar覺 insand覺r... Bu da g繹sterir ki zaman ve mekan, insanla mevcuttur!"
Kullan覺c覺 avatar覺
zfr

Ya: 35
Kay覺t: 03 Eki 2011, 18:49

Re: Casio SGW-100 (Kullan覺c覺 襤ncelemesi)

Mesaj Thevenin » 16 Ara 2011, 23:22

Guzel inceleme ve yorumlar icin tesekkurler :champ:
Thevenin
Kullan覺c覺 avatar覺
Thevenin
Global Moderator

Ya: 30
Kay覺t: 31 Eki 2010, 04:30

Re: Casio SGW-100 Kullan覺c覺 襤ncelemesi

Mesaj Tolgi06 » 16 Ara 2011, 23:32

Elinize sal覺k,g羹zel bir inceleme olmu.Saatinizi iyi g羹nlerde kullan覺n :champ: ,tam amac覺na uygun bir saat :thumbup:
Kullan覺c覺 avatar覺
Tolgi06

Ya: 28
Kay覺t: 03 Nis 2010, 23:20

Mesaj zfr » 16 Ara 2011, 23:45

Saat incelemesi konusunda tecr羹beli deilim, incelemeyi beenmenize sevindim... :champ:
"Saatin kendisi mekan, y羹r羹y羹羹 zaman, ayar覺 insand覺r... Bu da g繹sterir ki zaman ve mekan, insanla mevcuttur!"
Kullan覺c覺 avatar覺
zfr

Mesaj drk » 17 Ara 2011, 00:05

襤yi g羹nlerde kullan覺n :champ: 襤nceleme i癟in teekk羹rler :thumbup:
Kullan覺c覺 avatar覺
drk

Kay覺t: 20 Nis 2010, 23:24

Mesaj msturan » 17 Ara 2011, 00:06

襤nceleme g羹zel olmu zfr, teekk羹rler :champ:
Eer bir Patek Philippe'e sahipseniz, art覺k 繹lebilirsiniz demektir. Mission Completed.
Kullan覺c覺 avatar覺
msturan

Ya: 26
Kay覺t: 12 Mar 2011, 02:03

Mesaj bordo » 17 Ara 2011, 00:14

Sevgili kardeim g羹zel bi inceleme olmu ellerine sagl覺k.. incelemene bakt覺ktan sonra benimle fikirlerini paylasabilecegini d羹s羹nd羹m ve onun i癟in yaz覺yorum.. bende casio nun 2012 katalogundan her sarta dayan覺kl覺 bi g shock bakt覺m ama military.. 5 modelden ikisini begendim act覺g覺m konularda var bakmak istersen.. ama ben 繹zelligin yan覺nda s覺kl覺kta istedigim i癟in akl覺ma ikisinin yan覺nda birde 羹retimi olmayan (yanl覺s bilmiyorsam) casio aw 582 a1 begendim tek bir sitede buldum..
imdi olay覺 baglayacag覺m yer su.. senin suanki saatini 繹nceden g繹rmeme ragmen unutmusum smdi g繹rd羹m..gercekten o kadar 繹zellige cok uygun fiyat oldugunu fark ettim..ama kasan覺n siyah olmamas覺 cayd覺r覺yo..sen ne dersin bunun 繹zellik ve kullan覺s覺na deger diyebilir misin?
Kullan覺c覺 avatar覺
bordo

Kay覺t: 15 Ara 2011, 16:53

Mesaj mlm » 17 Ara 2011, 00:39

襤nceleme i癟in teekk羹rler Zfr, saatini iyi g羹nlerde kullan.. :champ:
Kullan覺c覺 avatar覺
mlm

Ya: 37
Kay覺t: 03 Au 2010, 02:59

Mesaj zfr » 17 Ara 2011, 00:52

Drk, msturan, bordo, mlm; sizlere de teekk羹r ederim bundan sonraki incelemelerim i癟in g羹ven verdiniz... :champ:

sevgili bordo, g shock modeliyle ilgili konuyu inceledim bu saati almadan 繹nce g shock modellerini alternatif olarak d羹羹nm羹t羹m ama sgw-100 ekil olarak 癟ok daha houma gittii i癟in detayl覺 olarak incelemedim. G shock modelleri tahmin ettiim kadar覺yla sgw den daha salam olabilir ama kullan覺 olarak bilgim yok. SGW-100 kullan覺c覺s覺 olarak bu modelin kullan覺l覺 olduunu s繹yleyebilirim ve bu tarz bi saat ar覺yorsan bu modeli kolunda g繹rmeden karar vermemeni tavsiye ederim. 襤ncelemede de belirttiim gibi fiyat/performans olarak 癟ok iyi bir saat.
Kullan覺c覺 avatar覺
zfr

Mesaj Frax » 17 Ara 2011, 01:22

G羹zel inceleme i癟in teekk羹rler say覺n zfr, g羹zel g羹nlerde kullan覺n saatinizi :champ:
Kullan覺c覺 avatar覺
Frax

Kay覺t: 27 Ara 2009, 15:36

Mesaj Bond » 17 Ara 2011, 01:28

襤nceleme g羹zel olmu Zfr :thumbup: Y羹ksek fiyatl覺 daha profesyonel Casio modellerine ihtiya癟 duymayan ama bu tarz bir saat gereksinimi olanlar i癟in uygun fiyat覺 ile g羹zel bir model ve alternatif. 襤yi g羹nlerde kullan :champ: Gece resmi bulan覺k ama bence ho olmu :) :thumbup:
Kullan覺c覺 avatar覺
Bond
Administrator

Ya: 44
Kay覺t: 14 Eki 2009, 21:36

Mesaj zfr » 17 Ara 2011, 01:39

Frax, Bond. teekk羹rler... :champ: Gece resimleri i癟in biraz daha 癟al覺mam gerekiyor san覺r覺m :)
Kullan覺c覺 avatar覺
zfr

Sonraki

D繹n TSF Japon Saat Kullan覺c覺 襤ncelemeleri - Japanese Watch User Reviews

Kimler 癟evrimi癟i

Bu forumu gezen kullan覺c覺lar: Hi癟 bir kay覺tl覺 kullan覺c覺 yok ve 23 misafir

TSF Partner Brands & Medias
Ancon
Arnold & Son
Ateliers deMonaco
Audemars Piguet
Badollet Geneve
Bell & Ross
Breitling
Chopard
Concord
Gucci
Hautlence
Hublot
Linde Werdelin
Maîtres du Temps
Manufacture Royale
Oris
Parmigiani Fleurier
Snyper Geneve
Steinhart
Watchonista

Facebook  Twitter  Instagram  Youtube  RSS Portal    |    Gallery    |    Blog    |     Advertise / Reklam / Contact      

All brand names and trademarks are the property of their respective owners